آموزش فارکس سطح متوسطه

اگر شما در این صحفه هستید به این معنی است که شما آموزش مقدماتی فارکس را به خوبی فراگرفته اید و اکنون به سطح دوم آموزش فارکس یا همان سطح متوسطه رسیده اید.

نکته ای که در ابتدا به شما یادآور میشویم این است که این دوره آموزش فارکس از سطح مقدمات تا سطح تکمیلی کاملا به هم پیوستگی دارند.

پس تا زمانی که یک سطح را به خوبی یادنگرفته اید به سطح بعدی آموزش فارکس وارد نشوید.

فارکس سطح متوسطه

4.8/5 – (19 امتیاز)

چرا آموزش متوسطه فارکس ؟

ذر سطح ذوم یا سطح متوسطه از این دوره آموزش فارکس شما به مرور از مباحث تئوری خارج خواهید شد و وارد مباحث عملی در بازار فارکس میشوید.

یقینا شما برای اینکه به یک معامله گر فارکس حرفه ای تبدیل شوید به یکسری اطلاعات نیاز دارید.

ما برای اینکه دسترسی به هر بخش از دوره آموزش فارکس ساده تر باشد موضوعات را در دسته بندی های خاصی تقسیم کرده ایم.

در دوره اول یا همان آموزش مقدماتی فارکس مباحث ابتدایی را به شما آموزش دادیم در واقع دوره اول حکم پیش دبستانی را برای علاقه مندان به فارکس را داشت.

 

در دوره دوم که آموزش متوسطه فارکس میباشد شما به دوره دبستان بازار فارکس وارد میشوید و با اصول و مبانی عملی در بازار فارکس آشنایی پیدا خواهید کرد.

 

تمامی دوره ها بصورت پیوسته به یکدیگر متصل هستند پس شما برای اینکه به خوبی مباحث دوره متوسطه را درک کنید حتما باید مباحث دوره مقدمات را فراگرفته باشید.

از طرفی برای درک کامل دوره بعدی شما باید مباحث دوره متوسطه را که حکم پیش نیاز دارد را نیز به خوبی یاد بگیرید.

 

سر فصل های دوره دوم آموزش فارکس
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  آموزش تحلیل تکنیکال فارکس

  جان مورفی تحلیل تکنیکال فارکس را چنین تعریف می کند:

  “مطالعه عملکرد بازار ، در درجه اول با استفاده از نمودارها ، به منظور پیش بینی روند قیمت های آینده” و بررسی واکنش بازار به قیمت ، حجم و داده های نمودار.

  در این آموزش بیشتر با تحلیل تکنیکال فارکس آشنا خواهید شد.

  تکنیکال چیست ؟
  تحلیل فاندامنتال 1

  آموزش تحلیل فاندامنتال فارکس

  در دومین جلسه آموزش فارکس از سلسله جلسات آموزش متوسطه فارکس به مبحث تحلیل فاندامنتال یا همان تحلیل بنیادین خواهیم پرداخت .

  آنچه مهم است این است که اگر میخواهید یک تحلیل گر حرفه ای در بازار فارکس باشید و حتی اگر تصمیم دارید از شیوه تحلیل تکنیکال فارکس استفاده کنید لازم است که با تحلیل فاندامنتال در سطح متوسطه آشنایی کامل داشته باشید و از آن استفاده کنید.

  معامله به سبک تصادفی ؟

  از قدیم یکی از بحث های همیشگی در بازار فارکس نوع تحلیل و معامله در بازار فارکس بوده است. برتون مالکیل در سال 1973 در کتاب خود نوشته است که حرکت قیمت ها تا حد زیادی تصادفی است و نمیتوان قیمت ها را پیشبینی کرد.

  اما از طرفی دیگر در سال 2001 در کتابی به نویسندگی کریگ مک کینلای اینطور گفته شده است که حرکت قیمتها همه تصادفی نیستند و بسیاری از حرکات قیمت را میتوان پیشبینی کرد. در این پست تصمیم داریم به این موضوع بپردازیم پس همراه ما باشید.

  شیر یا خط فارکس
  داو Dow Theory

  آموزش تئوری داو (Dow Theory) نسخه کامل

  در سال 1882 میلادی شخصی بنام چارلز داو به همراه شریک خودش ادوارد جونز اقدام به تاسیس کمپانی داو کرد.

  چارلز داو نظریاتش را بصورت سلسله مقالاتی در مجله وال استریت منتشر میکرد که در نهایت مجموع مقالات او در قالب نظریه داو یا تئوری داو پایه و اساس تحلیل تکنیکال را شکل داد.

  تخصیص و تنوع دارایی در معاملات بازار فارکس

  تخصیص و تنوع دارایی در بازار فارکس به این معنی است که در معاملات بازار فارکس شما تمامی معاملات خودتان را فقط بر روی یک جفت ارزی یا یک شاخص اختصاص نمیدهید بلکه سرمایه خودتان را تقسیم میکنید بر روی چند جفت ارزی یا شاخص یا سهام . این سبک از معامله در بازار فارکس خود شامل استراتژی های فارکس متنوعی میشود که در ادامه پست بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

  استراتژی و مبحث تخصیص دارایی و تنوع آن در معاملات بازار فارکس میتواند یکی از کم ریسک ترین و منطقی ترین روشهای معاملاتی باشد.

  و تنوع دارایی
  10 قانون جان مورفی در تحلیل تکنیکال John Murphy

  10 قانون جان مورفی در تحلیل تکنیکال John Murphy

  جان مورفی ، تحلیلگر ارشد فنی StockCharts.com ، نویسنده ، ستون نویس و سخنران بسیار محبوب در مورد تجزیه و تحلیل فنی است.

  مقاله جان مورفی – “ده قانون معامله تکنیکال” – مجموعه ای از توصیه هایی است که جان به طور مکرر به افراد ارائه می دهد که برای تجزیه و تحلیل فنی جدید هستند.

  آنها براساس سوالات و نظراتی است که وی طی سالها پس از صحبت با مخاطبان مختلف دریافت کرده است.

  چارت ساده جان مورفی

  تحلیل نمودار بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است. یکی از دلایل آن وجود نرم افزار بسیار پیچیده ، در عین حال ارزان قیمت  بنام چارت یا نمودار است.

  در این پست هرچند طولانی به بیان بخشهای مختلف بازار از دیدگاه چارت پرداختیم.

  این پست ترجمه و چکیده ای بود بر کتاب چارت ساده جان مورفی “Charting Made Easy”  که در آن  جان مورفی John Murphy تلاش کرده است تا با بیان ساده ترین شکل های ممکن در چارت به ما بیاموزد که با همین موارد ساده در چارت میتوان از بازار سود گرفت.

  ساده جان مورفی

  آموزش روانشناسی بازار فارکس

  شیلر 1

  روانشناسی معاملات رابرت شیلر

  رابرت شیلر در سال 2006 در کتاب خود با عنوان Irrabal Exuberance اظهار داشت که ارزیابی های بالای بازار سهام در سال های 2000 و 2005 غیر قابل توجیه است.

  متن با بررسی شیلر در ارزیابی های تاریخی (بر اساس نسبت PE) در دو دوره آغاز می شود ، که بسیار بالاتر از آن بود که در قله های قبلی در سالهای 1901 ، 1929 و 1966 دیده می شد.

  در این مقاله که چکیده این کتاب است به 12 نکته مهم اشاره شده است که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه کنید این 12 نکته بسیار کلیدی هستند و دانستن آنها ضروری است.

  6 تعصب غلط | روانشناسی بازار فارکس

  در بازار فارکس یکی از اساسی ترین مسائلی که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد عدم تعصب نسبت به تحلیل و پیشبینی میباشد.

  از منظر روانشناسی بازار فارکس بسیار مهم است که بدون تعصب به بازار نگاه کنیم و فرق پایبندی به تحلیل و استراتژی را با تعصب غلط بدانیم.

  تعصبات شناختی که در زمینه های روانشناسی و مالی رفتاری مورد توجه قرار می گیرد ، گرایشهای ذاتی ذهن انسان برای تفکر ، قضاوت و رفتار را با روشهای غیرمنطقی توصیف می کند که اغلب منطق معقول ، دلیل منطقی یا قضاوت خوب را نقض می کنند.

  11 تعصب غلط روانشناسی بازار فارکس

  قوانین و دستورالعمل های تجزیه و تحلیل تکنیکال

  هدف سبک استراتژی معاملاتی بازار فارکس

  استراتژی معاملاتی در بازار فارکس

  قبل از سرمایه گذاری یا معامله در بازار فارکس ، تهیه یک استراتژی یا برنامه مشخص که با اهداف و سبک شما سازگار باشد ، مهم است. هدف نهایی کسب درآمد (کسب سود) است ، اما روشهای مختلفی برای دستیابی به آن وجود دارد.

  در این پست آموزش فارکس از سلسله جلسات آموزش فارکس متوسطه به این موضوع بسیار مهم خواهیم پرداخت.

  کراس اوور مووینگ اوریج

  یک کاربرد محبوب برای اندیکاتور میانگین متحرک یا همان مووینگ اوریج ، توسعه سیستم های معاملاتی ساده بر اساس کراس اوورهای متحرک است.

  یک سیستم معاملاتی با استفاده از دو میانگین متحرک وقتی سیگنال خرید را می دهد که میانگین متحرک کوتاه تر (سریعتر) از میانگین متحرک بلندتر (کندتر) عبور کند.

  وقتی مووینگ اوریج کوتاهتر از مووینگ اوریج طولانی تر عبور می کند ، سیگنال فروش داده می شود.

  کراس اوور مووینگ اوریج
  چند خطی بودن Multicollinearity

  چند خطی بودن Multicollinearity در تحلیل تکنیکال

  چند خطی بودن یک اصطلاح آماری است که به استفاده ناآگاهانه از یک نوع اطلاعات بیش از یک بار اشاره دارد.

  این مشکلی است که به طور نگران کننده ای در تجزیه و تحلیل تکنیکال رایج است.

  تحلیل گران باید مراقب باشند و از اندیکاتور هایی که یک نوع اطلاعات را نشان می دهد استفاده نکنند.

  این جلسه از دوره آموزش فارکس متوسطه یکی از چندین جلسه آموزشی است که میتوانید به تمامی آنها از کادر روبرو دسترسی داشته باشید.

  اندیکاتور ROC یا همان Rate-of-Change

  اندیکاتور ROC یا همان  Rate-of-Change  که به آن به عنوان Momentum نیز گفته می شود ، یک نوسانگر تکانه خالص است که درصد تغییر قیمت را از یک دوره به دوره دیگر اندازه گیری می کند.

  محاسبه اندیکاتور (ROC) قیمت فعلی را با قیمت “n” دوره های قبل مقایسه می کند.

  نمودار با تغییر نرخ تغییر از مثبت به منفی نوسان دهنده ای تشکیل می دهد که در بالا و پایین خط صفر در نوسان است.

  آموزش اندیکاتور (ROC) indicator
  آموزش اسیلاتور استوکاستیک

  آموزش اسیلاتور استوکاستیک

  اسیلاتور استوکاستیک Stochastic توسط George C. Lane در اواخر دهه 1950 توسعه یافته است و یک شاخص حرکت است که موقعیت نزدیک نسبت به دامنه کم-زیاد را در تعداد مشخصی از دوره ها نشان می دهد.

  طبق مصاحبه ای با لین ، نوسان ساز Stochastic “قیمت را دنبال نمی کند ، از حجم یا موارد مشابه آن پیروی نمی کند. سرعت یا حرکت قیمت را دنبال می کند.

  به عنوان یک قاعده و اصل ، حرکت قبل از قیمت تغییر جهت می دهد.

   به همین ترتیب ، واگرایی های صعودی و نزولی در اسیلاتور تصادفی می توانند برای پیش بینی معکوس ها استفاده شوند.

  آموزش اندیکاتور RSI

  شاخص قدرت نسبی که از آن با نام اندیکاتور RSI یاد میکنیم توسط J. Welles Wilder توسعه یافته است ، یک نوسانگر حرکت است که سرعت و تغییر حرکت قیمت را اندازه گیری می کند. در این پست آموزش اندیکاتور RSI را بصورت کامل برای شما آماده کرده ایم.

  RSI بین صفر و 100 نوسان می کند. به گفته وایلدر ، RSI بیش از 70  سیگنال فروش و در زیر 30  سیگنال خرید میدهد.

  سیگنال ها همچنین می توانند با جستجوی واگرایی ها ، نوسانات خرابی و کراس اوورهای خط میانی تولید شوند. RSI همچنین می تواند برای شناسایی روند کلی استفاده شود.

  آموزش اندیکاتور RSI
  آموزش اندیکاتور cci Commodity Channel Index

  آموزش اندیکاتور CCI

  اندیکاتور CCI توسط دونالد لمبرت توسعه یافته و در مجله کالاها در سال 1980 منتشر شد ، یک اندیکاتور همه کاره است که می تواند برای شناسایی روند جدید یا هشدار شرایط شدید مورد استفاده قرار گیرد.

  لمبرت در ابتدا اندیکاتور CCI را برای شناسایی چرخش های دوره ای کالاها ایجاد کرد ، اما این شاخص را می توان با موفقیت در شاخص ها ، ETF ، سهام و سایر اوراق بهادار اعمال کرد.

  به طور کلی ، CCI سطح قیمت فعلی را نسبت به یک سطح متوسط قیمت در یک بازه زمانی مشخص اندازه گیری می کند.

  آموزش کامل اندیکاتور AROON

  اندیکاتور Aroon  توسط Tushar Chande در سال 1995 توسعه یافته است ، Aroon یک اندیکاتور فارکس است که تعیین می کند آیا یک جفت ارزی یا یک نماد روند دارد یا خیر و چقدر روند قوی است.

  “آرون” در سانسکریت به معنی “نور زودرس سحر” است. چنده این نام را انتخاب کرد زیرا این اندیکاتور فارکس برای نشان دادن آغاز روند جدید طراحی شده است.

  آموزش اندیکاتور aroon
  اندیکاتور میانگین متحرک

  آموزش میانگین محترک | مووینگ اوریج

  اندیکاتور میانگین متحرک داده های قیمت را هموار می کند تا یک روند جهت حرکت بازار را تشکیل دهد.

  مووینگ اوریج جهت قیمت را پیش بینی نمی کند ، بلکه جهت فعلی را تعریف می کند ، هرچند که به دلیل قیمت های گذشته تأخیر دارند.

  با وجود این ، میانگین های متحرک به عملکرد نرم و روان کمک می کنند و اصلاح ها را فیلتر می کنند.

  آموزش کامل اندیکاتور MACD

  اندیکاتور MACD در اواخر دهه هفتاد توسط جرالد اپل طراحی شده  است ، اندیکاتور میانگین متحرک / واگرایی متحرک (MACD) بعنوان یکی از ساده ترین و موثرترین اندیکاتور های نمایش حرکت در دسترس است.

  MACD با کم کردن میانگین متحرک طولانی تر از یک شاخص کوتاه تر ، دو شاخص زیر را دنبال می کند پیروی از روند و حرکت.

  اندیکاتور Macd تشخیص همگرایی و واگرایی
  آموزش اندیکاتور ATR

  آموزش اندیکاتور ATR

  اندیکاتور Average True Range که بصورت مخفف در بازار فارکس و بازار رمز ارزها از آن با نام اندیکاتور ATR نام میبریم یکی از کاربردی ترین اندیکاتور های فارکس میباشد.

  این اندیکاتور فارکس در استراتژی های عمومی بازار فارکس کاربرد فراوانی دارد.

  حتما این جلسه آموزش فارکس را به خوبی فرابگیرید چرا که به توضیح و آموزش کامل این اندیکاتور پرداخته ایم.

  آموزش اندیکاتور ADX | شاخص میانگین جهت

  اندیکاتور شاخص میانگین جهت‌ دار (Average Directional Movement Index) یا ADX نوعی شاخص است که کاربرد آن در تجزبه و تحلیل تکنیکال بوده و یکی از پر کاربردترین اندیکاتور های فارکس به حساب می آید.

  شاخص میانگین جهت (ADX) ، شاخص منهای جهت (-DI) و نشانگر جهت به علاوه (+ DI) نمایانگر گروهی از شاخص های حرکت جهت دار هستند که یک سیستم تجارت ایجاد شده توسط Welles Wilder را تشکیل می دهند.

  آموزش اندیکاتور ADX
  آموزش اندیکاتور CMF

  آموزش اندیکاتور CMF

  Chaikin Money Flow که توسط Marc Chaikin توسعه یافته است ، میزان حجم جریان پول را در یک دوره خاص اندازه گیری می کند. حجم جریان پول اساس خط توزیع انباشت را تشکیل می دهد. Chaikin Money Flow به جای کل تجمعی ، حجم جریان پول را برای یک دوره برگشت خاص ، معمولاً 20 یا 21 روز جمع می کند.

  اندیکاتور CMF دقیقاً مانند یک اسیلاتور در بالای / زیر خط صفر در نوسان است.

  چارتیست ها تعادل فشار خرید و فروش را با سطح مطلق Chaikin Money Flow می سنجند.

  دانلود و آموزش اندیکاتور PVO

  نوسانگر میزان درصد (PVO) یک نوسانگر حرکت برای حجم است. اندیکاتور PVO تفاوت بین دو میانگین متحرک مبتنی بر حجم را به عنوان درصدی از میانگین متحرک بزرگتر اندازه گیری می کند.

  همانند MACD و Oscillator Price Percentage (PPO) ، با خط سیگنال ، هیستوگرام و خط مرکزی نشان داده می شود. اندیکاتور PVO وقتی که EMA با حجم کوتاهتر بالاتر از EMA با حجم طولانی تر باشد مثبت است و وقتی EMA با حجم کمتر به زیر باشد منفی است.

  اندیکاتور PVO MT5
  آموزش اندیکاتور obv

  آموزش اندیکاتور OBV

  اندیکاتور OBV که نام اختصاری برگرفته از On Balance Volume  فشار خرید و فروش را به عنوان یک شاخص تجمعی اندازه گیری می کند ، این اندیکاتور حجم را در روزهایی که روند در حالت صعودی است بالا برده و در روزهایی که کاهشی است کم می کند.

  1️⃣ لینک دانلود مستقیم
  2️⃣ شیوه محاسبات این اندیکاتور
  3️⃣ آموزش استفاده و تنظیمات اندیکاتور OBV
  4️⃣ تشخیص واگرایی با این اندیکاتور
  5️⃣ تشخیص و تایید روند با اندیکاتور OBV

  آموزش کامل اندیکاتور MFI

  اندیکاتور MFI بعنوان یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین اندیکاتورهای فارکس شناخته میشود اندیکاتور MFI در سال 2021 یکی از ده اندیکاتور پر کاربرد برای تحلیل گران تکنیکال است .

  1️⃣ لینک دانلود مستقیم
  2️⃣ شیوه محاسبات این اندیکاتور
  3️⃣ آموزش استفاده و تنظیمات اندیکاتور MFI
  4️⃣ تشخیص واگرایی با این اندیکاتور
  5️⃣ تشخیص نقاط خرید و فروش

  اندیکاتور MFI
  10 قانون طلایی باب فارل

  10 قانون طلایی باب فارل

  باب فارل یکی از تحلیل گران برجسته وال استریت است که از 50 سال تجربه در تدوین قوانین سرمایه گذاری خود استفاده می کند.

  در مقالات اون با توجه به نسبت های سود و زیان و با مطالعاتی که بر احساسات و روانشناسی در بازار مالی داشت به نکات کلیدی و طلایی اشاره شده است.

  10 قانون طلایی باب فارل که در حوزه سرمایه گذاری است ناشی از چندین دهه تجربه شخصی و کار تجربی او در بازار های مالی است.

  قوانین معاملاتی فارکس ریچارد رودز

  ریچارد رودز در یکی از مقالات خود در مورد بازارهای مالی اینگونه میگوید که :باید اعتراف کنم ، من آنقدر باهوش نیستم که بتوانم این قوانین تجارت ساده و مسخره را ابداع کنم.

  15 سال پیش یک معامله گر بزرگ آنها را به من داد. با این حال ، من به شما می گویم ، آنها کار می کنند.در این پست آموزشی به این 18 قانون از سلسله قوانین بیان شده پرداخته ایم.

  پیشنهاد میکنیم این پست را حتما نت برداری کنید و مدام مطالعه کنید.

  قوانین معاملاتی فارکس ریچارد رودز
  قوانین معاملاتی ریچارد دونچیان Richard Donchian

  قوانین معاملاتی ریچارد دونچیان Richard Donchian

  Richard Donchian‎ زاده ۱۹۰۵ – درگذشت (۱۹۹۳) کارآفرین، اقتصاددان و سرمایه‌گذار ارمنی‌تبار اهل ایالات متحده آمریکا است.

  بسیاری از 20 دستورالعمل معاملاتی ریچارد دونچیان که برای اولین بار در سال 1934 منتشر شد ، امروزه به همان اندازه که در دوران طلایی تحلیل تکنیکی بوده اند ، امروزه مرتبط هستند.

  با این 20 قانون ریچارد دونچیان بیشتر آشنا شوید.

  به زودی ...

  در حال آماده سازی 

   

  انتشار به زودی ….

  bezodi

  آموزش های سطح متوسطه فارکس در این بخش به مرور زمان در حال تکمیل شدن است و درحال بروز رسانی میباشد.

  آموزش فارکس تحلیل چارت | Chart Analysis

  مجموعه تجارت فارکس برای اولین بار در میان سایتهای فارسی زبان در قالب دوره آموزش فارکس 0 تا 100 در بخش سوم آموزش خود به موضوع چگونگی آنالیز چارت یا همان تحلیل چارت پرداخته است.

  در این بخش شما قادر هستید تا تمامی مباحث آموزش تحلیل چارت را بصورت پیوسته مطالعه کنید و به رایگان بیاموزید.

  در این دوره آموزشی شما هر آنچه در خصوص تحلیل چارت نیاز دارید را خواهید آموخت و فقط کافی است بصورت پیوسته جلسات آموزشی را یکی پس از دیگری بیاموزید.

  کاربرد ابزار خطوط مقاومت سرعت در تحلیل تکنیکال فارکس

  خطوط مقاومت سرعت (Speed Resistance Lines) ، که گاهی اوقات به آنها Speedlines نیز گفته می شود ، توسط Edson Gould توسعه یافته اند ،گولد یک تکنسین برجسته بازار بود ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  الگوی کف گرد (Rounding Bottom) در بازار فارکس

  الگوی کف گرد (Rounding Bottom) الگوی کف گرد که به اسم های متفاوتی همچون نیم دایره پایین یا کاسه نیز معروف است یکی از الگوهای بازگشت روند در بازار فارکس ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  کاربرد ابزار کانال رگرسیون راف در تحلیل تکنیکال فارکس

  کانال رگریسیون راف (Raff Regression Channel) توسعه یافته توسط گیلبرت راف برگرفته از کانال های رگرسیون خطی است از این کانال ها به اسم راف کانال نیز یاد می شود.رگرسیون ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  کاربرد ابزار فیبوناچی زمانی در تحلیل تکنیکال فارکس

  فیبوناچی زمانی یکی دیگر از ابزارهای فیبوناچی بر پایه سطوح دنباله فیبوناچی است که توسط "لئوناردو فیبوناچی" ابداع شده است.نسبت های فیبوناچی طبق ادعای لئوناردو و اثبات دیگر دانشمندان در ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  الگوهای بازگشتی کندل استیک در سطح حمایت بازار فارکس

  الگوی بازگشتی کندل استیک در سطح حمایت میتواند برای شناسایی و تایید این سطوح به کاربرده شود.در کاهش گسترده قیمت واکنش بازار به سطوح حمایت کلیدی روند آتی بازار را ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  آشنایی با کندل استیک های نمودار شمعی ژاپنی در بازار فارکس

  کندل استیک ها اقدامات قیمت در بازار را مشخص می کنند ممکن است همیشه این قیمت ها ارزش واقعی سهام یا جفت ارز را نشان دهند اما نمودارخوان ها و ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  کاربرد ابزار بادبزن فیبوناچی در تحلیل تکنیکال فارکس

  بادبزن فیبوناچی یکی دیگر از ابزارهای فیبوناچی بر پایه سطوح دنباله فیبوناچی است که توسط "لئوناردو فیبوناچی" ابداع شده است.نسبت های فیبوناچی طبق ادعای لئوناردو و اثبات دیگر دانشمندان در ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  کاربرد ابزار کمان فیبوناچی در تحلیل تکنیکال فارکس

  کمان فیبوناچی یکی دیگر از ابزارهای فیبوناچی بر پایه سطوح دنباله فیبوناچی است که توسط "لئوناردو فیبوناچی" ابداع شده است.نسبت های فیبوناچی طبق ادعای لئوناردو و اثبات دیگر دانشمندان در ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  کاربرد ابزار فیبوناچی ریترسمنت در تحلیل تکنیکال فارکس

  ابزار فیبوناچی ریترسمنت که به فیبوناچی اصلاحی معروف است یکی از ابزارهای برگرفته از نسبت های فیبوناچی است که توسط "لئوناردو فیبوناچی" ابداع شده است.نسبت های فیبوناچی طبق ادعای لئوناردو ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  کاربرد چرخه های زمانی در تحلیل تکنیکال فارکس

  چرخه های زمانی یک رویداد است مانند چرخه زمانی طبیعت که شامل 12 ماه و 4 فصل است که به طور منظم تکرار می شود.چرخه های زمانی در بازارهای مالی ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  نمودار سه خط شکست (Three Line Break charts) در بازار فارکس

  نمودار سه خط شکست نمودار سه خط شکست نوعی دیگر از نمودارهای کاگی و رنکو با همان معیار حذف نمودار زمان در مقابل تغییرات قیمت تعیین شده است.در این نمودار ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  کاربرد چنگال اندروز در تحلیل تکنیکال فارکس

  چنگال اندروز (Andrew’s Pitchfork) یکی از تکنیک های کاربردی تحلیل تکنیکال فارکس به روش ترسیم کانال قیمتی است.از چنگال اندروز تحت عنوان تحلیل خطوط میانی (Median Lines) نیز نام برده ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  الگوهای بازگشتی کندل استیک در سطح مقاومت بازار فارکس

  الگوی بازگشتی کندل استیک در سطح مقاومت میتواند برای شناسایی و تایید این سطوح به کاربرده شود.در افزایش گسترده قیمت واکنش بازار به سطوح مقاومت کلیدی روند آتی بازار را ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  کندل شمعی و روش های مرسوم تجزیه و تحلیل فنی

  کندل شمعی بعنوان یک سیستم تجزیه و تحلیل نمودار میتواند بعنوان تاییدی بر دیگر روش های تحلیل فنی نیز استفاده شود از همین جهت در این آموزش میخواهیم تعامل بین ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  نمودار رنکو (Renko charts) در بازار فارکس

  نمودار رنکو (Renko charts) نمودار رنکو یکی از پسر عموهای نمودار کاگی است دقیقا به همان صورت این نمودار نیز با صرف نظر از محور زمان تنها به تغییرات قیمت ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  نمودار کاگی (Kagi charts) در بازار فارکس

  نمودار کاگی (Kagi charts) نمودار کاگی بر اساس قیمت عمل می کند و از محور زمان صرف نظر میکند.این نمودار نیز مانند نمودار EquiVolume افزایش حجم معاملات در بازار را ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  نمودار کندل هیکن آشی (Heikin-Ashi Candle) در بازار فارکس

  نمودار کندل هیکن آشی نمودار کندل هیکن آشی مانند نمودار کندل استیک است با این تفاوت که هر کندل هیکن آشی به وسیله داده های کندل قبلی تعریف می شود.هیکن(Heikin) ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  الگوی فنجان و دسته (Cup with Handle) در بازار فارکس

  الگوی فنجان و دسته الگوی فنجان و دسته در دسته الگوهای ادامه دهنده روند دسته بندی می شوند اما از آن دسته الگوهایی است که تا زمان تایید شکست الگو ...
  مشاهده کنید ⭐⭐⭐⭐⭐

  اگر در بازار فارکس فعال هستید
  حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید

  وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
  5/5

  تمامی محتوای سایت و دوره های موجود در سایت بصورت کاملا رایگان در دسترس و در اختیار شما هستند و شما نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.

  در دوره متوسطه آموزش فارکس شما با مباحث کلی تری چون تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال همچنین با نظریه هایی چون نظریه داو و ایده های جان مورفی و یا مقالات رابرت شیلر به زبان فارسی آشنا خواهید شد.

  دوره متوسطه یک دوره ضروری برای حرفه ای شدن در بازار فارکس است.

  شما با وارد شدن به صفحه آموزش فارکس در سایت تجارت فارکس مقالات موجود در هر دوره را میتوانید به رایگان مشاهده یا آن صفحه را دانلود کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید