آموزش فارکس مباحث تکمیلی استراتژی معاملات اخبار اقتصادی

زمان حدودی مطالعه: 8 دقیقه

استراتژی معاملات اخبار اقتصادی

استراتژی معاملات اخبار اقتصادی

اخبار و آمار و اطلاعات اقتصادی تاثیر به سزایی در بازارهای مالی دارند و بر روی نوسانات بازار تاثیر می گذارند به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید توسط معامله گران بازارهای مالی تجزیه تحلیل شوند.

 

5/5 – (2 امتیاز)

استراتژی معاملات اخبار اقتصادی
سرفصل آموزشی استراتژی معاملات اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی چه تاثیری در فارکس دارد؟

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

زمانی که معامله گران در بازارهای مالی معامله انجام می دهند تنها توجه به  تکنیکال کافی نیست و معامله گران باید به عواملی که باعث حرکات در نمودارهای بازار می شود دقت داشته باشند،یکی از مهم ترین عوامل اصلی تاثیرگذار بر بازارهای مالی اخبار هستند.

سرمایه گذاران و افرادی که در بازار فارکس مشغول به فعالیت هستند باید اخبار تاثیرگذار بر بازار فارکس را پیگیری کنند،آنها می توانند با آگاهی از اخبار تاثیرگذار حرکات قیمت را در آینده را پیش بینی کنند.به عبارتی اخبار اقتصادی مانند یک راهنما برای معامله گران بازارهای مالی عمل می کند و می تواند مسیر درست را به آنها نشان دهد و معامله گران می توانند با بررسی و تجزیه تحلیل اخبار مهم اقتصادی رویدادهای مهم بازار فارکس را در آینده پیش بینی کنند.

معامله گران می توانند با استفاده از تحلیل فاندامنتال تاثیر اخبار بر فارکس را ارزیابی کنند،با استفاده ار تحلیل فاندامنتال تمام مواردی که در یک اخبار منتشر شده بر روی بازارهای مالی تاثیر بگذارد را بررسی و تجزیه تحلیل کرد و کاربرد زیادی در بازارهای مالی دارد.

مهم ترین اخباری که می توانند بر روی بازارهای مالی تاثیر به سزایی داشته باشند اخبار اقتصادی هستند و پس از اخبار اقتصادی،اخبار سیساسی بر بازارهای مالی تاثیر می گذارند،سایر اخبارها از اهمیت زیادی برخوردار نیستند و تاثیر به سزایی در بازارهای مالی ندارند.بنابراین معامله گران در بازارهای مالی باید اخبار اقتصادی و سیاسی را پیگیری کنند.

البته باید دقت داشته باشید که برخی از اخبارهای مهم که جنبه اقتصادی ندارند نیز ممکن است درون خود یک خبر اقتصاد مهم داشته باشند و بر روی میزان عرضه و تقاضا در بازارهای مالی تاثیرگذار باشند.بنابراین معامله گران در بازارهای مالی باید بتوانند اخبار تاثیر گذار در را شناسایی کنند.

بنابراین معامله گران در بازارهای مالی چه آنهایی که از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند و چه آنها یی که از تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند باید اخبار اقتصادی تاثیر گذار بر معاملات بازار فارکس را بررسی و تجزیه تحلیل کنند.

اخبار معمولا به دو صورت بر روز بازارهای مالی تاثیر می گذارند.اولین تاثیر در زمان انتشار یک خبر اتفاق می افتد که بر روی میزان عرضه  تقاضا تاثیر می گذارد و حتی اگر در بازار تاثیر خود را نگذاشته باشد باعث افزایش قیمت خواهد شد که به آن تاثیر غیرواقعی گفته می شود.

دومین تاثیر اخبار زمانی اتفاق می افتد که اخبار تاثیر واقعی خود را بر روی بازارهای مالی می گذارد و باعث افزایش یا کاهش قیمت می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که گاهی اخبار اقتصادی غیرواقعی و شایعات بر روی بازارهای مالی تاثیر می گذارند که این تاثیر مانند تاثیر غیرواقعی اخبار اقتصادی در مرحله اول است.بنابراین باید اخبار واقعی را از غیرواقعی شناسایی کنید و به اخبار واقعی اهمیت دهید.

شایعات قبل از اعلام سود و تفسیر پس از آن گزارش های خبری رخ می دهند که معامله گران باید کاملا از آنها چشم پوشی کنند. توصیف اینگونه از اخبار این است که برخی رویدادهای غیرمنتظره مانند شایعات ادغام،اعتصابات کارگری، تغییرات مدیریتی و بی نظمی های حسابداری ، بازار را به شدت بالا یا پایین خواهند کرد.

با این حال معامله گران نباید مبادله براساس این اخبار انجام دهند.این عرصه شرکت های تجاری برنامه ریزی شده با رایانه های فوق سریع و الگوریتم های مبتنی بر رویداد است که اهمیت دارد و  به طور مداوم فیدهای زنده را اسکن می کند و به دنبال اخباری است که می تواند بر ارزش خالص سهام عمومی تأثیر بگذارد.

گاهی شناسایی اخبار و تاثیری که بر روی بازارهای مالی ایجاد می کند بسیار ساده است و می توان از روی متن یک خبر به مفهوم آن پی برد اما گاهی برخی اخبار بسیار پیچیده هستند و برای بررسی آنها باید زمان زیادی صرف تجزیه تحلیل شود که نیاز به مهارت بالایی در تحلیل فاندامنتال دارد.

بنابراین سرمایه گذاران وافرادی که در بازارهای مالی مشغول به فعالیت هستند نباید از اهمیت اخبار اقتصادی و سیاسی تاثیرگذار بر بازارهای مالی غافل شوند و باید اخبارهای مهم تاثیرگذار را پیگیری کنند.

اخبار اقتصادی مهم در فارکس چیست؟

پیش از اینکه استراتژی معاملات اخبار را بررسی کنیم باید بدانید که کدام اخبار اقتصادی اهمیت بیشتری دارند،معامله گران باید اخباری را دنبال کنند که تاثیر آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است و ارزش معامله دارند.

اخبار می توانند در یک بازه زمانی کوتاه مدت بر بازارهای مالی تاثیر بگذارند و باعث ایجاد نوسانات در بازارهای مالی می شوند، معامله گران باید اخباری را پیگیری کنند که توانایی بالایی در ایجاد نوسانات در بازارهای مالی داشته باشند.

بنابراین اخباری که اهمیت بیشتری دارند تاثیر بیشتری در بازارهای مالی خواهند داشت و معامله گران باید پیش از انجام معامله اهمیت اخبار را بررسی کنند و نتیجه بگیرند آیا اخبار ارزش معامله کردن را دارند یا خیر.

معامله گران در اکثر اوقات نمی توانند اهمیت واقعی یک اخبار اقتصادی را درک کنند و زمانی می توانند به درک درستی از اخبار تاثیر گذار بر بازارهای مالی برسند که نتیجه اخبار اقتصادی و تاثیر آنها را در معاملات و میزان سود و زیان خود مشاهده کنند.

در نتیجه همه اخبار تاثیر به سزایی در بازارهای مالی نخواهند داشت و معامله گران نباید استراتژی معاملات اخبار اقتصادی را در تمام اخبار به کار ببرند،استراتژی معاملات اقتصادی در اخباری کاربرد دارد که پتانسیل بالایی در به حرکات در آوردن و ایجاد نوسانات در بازارهای مالی داشته باشند و بر میزان عرضه و تقاضا و معاملات تاثیر بگذارند.

بنابراین معامله گران باید دائما اخبار که با بازارهای مالی ارتباط دارند را بررسی کنند از فرصت های معاملاتی که ممکن است با انتشار یک خبر اقتصادی مهم برای آنها ایجاد شود استفاده کنند.

همچنین معامله گران باید دقت داشته باشند که برخی از اخبار اقتصادی می توانند به پیش بینی بازار با نشان دادن جهت به آنها کمک کنند و برای معاله گران فرصت های معاملاتی ایجاد کنند.اما برخی از اخبار جهت را نشان نخواهند داد و فقط باعث بالا و پایین شدن نوسانات در بازارهای مالی می شوند و نمی توانند به پیش بینی معامله گران کمک کنند.

مهم این است که معامله گران در زمان انتشار اخبار اقتصادی چه اخباری که باعث ایجاد فرصت های معاملاتی می شوند و جه اخباری که فرصت پیش بین بازار را به معامله گران نمی دهند حضور داشته و از اخبار اقتصادی مهم آگاهی کامل داشته باشند تا بتوانند اخبار مهم تاثیر گذار را پیدا کنند و برای خود فرصت معاملاتی ایجاد کنند.

بروکر برتر اروپا در سال 2020
بروکر برتر اروپا در سال 2020

پیش بینی بازار با اخبار اقتصادی چگونه است؟

پیش بینی انتظاراتی است که معامله گران در بازارهای مالی از تاثیر یک عامل تاثیر گذار دارند.با انتشار اخبار آمار و اطلاعات اقتصادی معامله گران می توانند یک پیش بینی از بازار داشته باشند و به آن واکنش نشان دهند.

زمانی که اخبار و آمار و اطلاعات مهمی که با بازارهای مالی در ارتباط هستند منتشر می شوند معامله گران به دو صورت به آنها واکنش نشان می دهند.واکنش اول معامله گران بلافاصله بعد از انتشار اخبار مهم رخ می دهد که معمولا یک واکنش بسیار سریع است و به شدت بر میزان عرضه و تقاضا در باراهای مالی تاثیر می گذارد.

سپس واکنش دوم معامله گران در بازارهای مالی رخ می دهد که این واکنش یک بازه زمانی طول می کشد زیرا معامله گران در واکنش دوم مفهوم اخبار مهم را بررسی خواهند کرد و سپس واکنش نشان می دهند.

زمانی که معامله گران در بازار فارکس واکنش دوم را از خود نشان می دهد بازار نیز به واکنش و پیش بینی معامله گران عکس العمل نشان می دهد و تاثیر واقعی اخبار بر بازار فارکس و نتیجه پیش بینی معامله گران نشان داده خواهد شد.

عکس العمل بازارهای مالی به اخبار اقتصادی به این صورت است که ابتدا صبر می کند تا همه افراد فعال در بازارهای مالی به اخبار واکنش نشان دهند و پیش بین های خود را نیز انجام دهند و سپس بازار با توجه به انها یک میانگین به دست می آورد و در نتیحه بازار نشان داده می شود.

گاهی نتیجه کاملا قابل پیش بینی است و به آن قابل انظار گقته می شود،گاهی ممکن است نتایج بسیار بهتر از پیش بینی باشد و گاهی ممکن است نتایح بدتر از پیش بین باشد .

اگر میزان پیش بینی معامله گران از تاثیر اخبار و آمار و اطلاعات آن درست باشد یا بهتر از پیش بین آنها پیش رود تاثیر به سرزایی در بازارهای مالی خواهد داشت.

اما اگر میزان پیش بینی معامله گران با نتایج تاثیر آمار و اطلاعات اخبارهای اقتصادی درست نباشد نوسانات بسیار شدید را در بازارهای مالی به وجود خواهد آورد.

بنابراین معامله گران باید به تاثیر اخبار اقتصادی و آمار و اطلاعات و واکنش بازارهای مالی دقت کافی داشته باشند و دائما آنها را بررسی و تجزیه تحلیل کنند تا بتوانند توانایی پیش بینی درست را در خود افزایش دهند.

استراتژی معاملات اخبار اقتصادی

بروکر جاست فارکس
بروکر جاست فارکس

همه سرمایه گذاران در بازارهای مالی که با فعالیت خود در بازارهای مالی معامله انجام می دهند چه تمایل داشته یا نداشته باشند با اخبار اقتصادی تاثیر گذار در بازارهای مالی در ارتباط هستند و شاخص های اقتصادی همیشه بر بازارهای مالی تاثیر گذار هستند.

تفاوت معامله گرانی که از استراتژی معاملات اخبار اقتصادی استفاده می کنند این است که برخی از آنها پیش از اینکه اخبار اقتصادی منتشر شوند پیش بین خود را انجام می دهند،اما برخی معامله گران صبر می کنند تا اخبار منتشر شوند و بازار به آنها واکنش نشان دهند و سپس وارد معامله خواهند شد.

استراتژی معاملات اخبار اقتصادی می تواند براساس رویدادهایی باشد که با ریسک همراه هستند و یا می تواند بدون ریسک باشد.اگر جزو آن دسته از معامله گران هستید که ریسک پذیر هستند می توانید استراتژی معاملات اخبار اقتصادی همراه با ریسک را انتخاب کنید اما اگر ریسک پدیر نیستید این استراتژی مناسب شما نمی باشد.

اگر ریسک پذیر هستید و می خواهید از استراتژی معاملات اخبار اقتصادی استفاده کنید باید یک تقویم اقصادی داشته باشید.معامله گران در تقویم اقتصادی خود رویدادهای مهم اخبار تاثیرگذار بر بازارهای مالی را یادداشت می کنند و با استفاده از آنها فرصت های معاملاتی برای خود می سازند.

شما می توانید در تقویم اقتصادی خود رویدادها و امار و اطلاعات اخبارهای اقتصادی که ممکن است در آینده اتفاق افتد را یادداشت کرده و با استفاده از آنها بازار را در آینده پیش بینی کنید.

به عنوان مثال فرض کنید کشور انگلستان اعلام کرده است که می خواهد در کشور خود اشتغال زایی انجام دهد،بنابراین در این زمان شما می توانید در تقویم اقتصادی خود این خبر را یادداشت کنید و منتظر تائید این خبر باشید،زمانی که اشتغال زایی در  انگلیس افزایش یابد همه معامله گران شروع به خرید ارز این کشور خواهند کرد چراکه پوند انگلیس با این خبر اقتصادی رشد مثبت خواهد داشت.

بنابراین شما می توانید با ریسک پذیری اخباری که ممکن است در آینده رخ دهد را تبدیل به فرصت معاملاتی برای خود کنید و به این صورت از استراتژی معاملات اخبار اقتصادی استفاده کنید.

اما اگر ریسک پذیر نیستید می توانید صبر کنید و منتظر انتشار اخبار معاملات اقتصادی باشید و سپس از استراتژی معاملات اخبار اقتصادی استفاده کنید.

به عنوان مثال فرض کنید در یکی از بانک های مرکزی مهم دنیا نرخ بهره تعیین شده است و باعث نوسانات در بازار مالی و ارزی که با آن در ارتباط می باشد شده است و با رشد صعودی یک سیگنال در بازار به وجود آورده است،اکنون اگر شما با استفاده از این سیگنال وارد معامله شوید درواقع از استراتژی معاملات اخبار اقتصادی استفاده کرده اید.

معامله گران بازار فارکس معمولا ابتدا صبر می کنند تا یک اخبار اقتصادی منتشر شود و تاثیرات خود را بر روی بازار بگذارد و سپس وارد معاملات می شوند.اما اخبار و آمار و اطلاعات اقتصادی همیشه تاثیر خود را بر روی بازار فارکس می گذارند و معامله گران باید تلاش کنند با استفاده از استراتژی معاملات اخبار اقتصادی فرصت های معاملاتی برای بسازند.

سخن پایانی

اخبار اقتصادی و آمار و اطلاعات آن به دلیل ماهیت خود همیشه بر روی بازارهای مالی تاثیر می گذارند و باعث ایجاد حرکات در بازار خواهند شد،زیرا رسانه های خبری به نیازهای اولیه سرمایه گذاران به اطلاعات و انگیزه های آنها برای عمل احساسی بر روی آن اطلاعات توجه می کنند.

خبار مالی غالباً با گزارش هایی در حد افراط و تفریط هیجان انگیز می شود. هرچه اخبار چشمگیرتر باشد،معامله گران بیشتر به انها اهمیت می دهند و بر میزان عرضه و تقاضا تاثیر می گذارد  و تاثیر آنها در بازارهای مالی افزایش خواهد یافت.

اخبار همیشه در بازارهای مالی تاثیرگذار هستند و معامله گران بخواهند یا نخواهند بر روی معاملات آنها تاثیر خواهد گذاشت.معامله گران باید تلاش کنند از اخبار و آمار و اطلاعات آن به نفع خود استفاده کرده و برای خود فرصت های معاملاتی ایجاد کنند.

البته باید دقت داشته باشید که خبرگزاری ها در برخی کشورها دائما بررسی می شوند و اخبار و آمار و اطلاعات را ممکن است به نفع خود تغییر دهند زیرا تاثیر اخبار بر بازارهای مالی و واکنش معامله گران برای آنها اهمیت دارد،بنابراین شما باید به اخبار غیرواقعی و شایعات دقت داشته باشید.

امیدواریم این مقاله از آموزش فارکس برای شما مفید بوده باشد.

اگر در بازار فارکس فعال هستید.
حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید.

وی شارژ
وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
5/5
کندل استیک Candlesticks
tejaratfx
آشنایی با کندل استیک های نمودار شمعی ژاپنی در بازار فارکس

کندل استیک ها اقدامات قیمت در بازار را مشخص می کنند ممکن است همیشه این قیمت ها ارزش واقعی سهام یا جفت ارز را نشان دهند اما نمودارخوان ها و تکنیمالیست ها می گویند چه قیمتی(تحلیل تکنیکال) مهم تر است از اینکه چرا این قیمت(تحلیل فاندامنتال)  به وجود آمده است. هر چند که برای استفاده

مطالعه کنید
hycm (کارگزاری اچ وای سی ام)
tejaratfx
بروکر HYCM معرفی ، نقد و بررسی و آموزش افتتاح حساب

HYCM با تجربه ۴۰ ساله و طیف گسترده ای از محصولات و خدمات، یک تجربه تجاری درجه یک را ارائه می دهد. بروکر HYCM یکی از قدیمی ترین بروکر های فعال در مارکت فارکس  دنیا است .این شرکت در سال ۱۹۷۷ تحت عنوان Henyep Gold Dealers با شراکت یک مجموعه هنگ کنگی تاسیس گردید و سپس

مطالعه کنید
اسپرد چیست؟
تیم تحریریه
اسپرد چیست؟

اسپرد چیست؟ اسپرد (Spread) یکی از اصلی ترین مفاهیم پایه در فارکس است و به اختلاف میان قیمت خرید و فروش گفته می شود. سرفصل آموزشی اسپرد چیست؟ مفهوم قیمت خرید و فروش در فارکس فارکس یکی از بهترین بازارهای مالی برای سرمایه گذاری است که امروزه رشد چشمگیری داشته و سرمایه گذاران را از

مطالعه کنید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
اسکرول به بالا