کلاهبرداری بروکر فارکس آیا بروکر آلپاری کلاهبردار است ؟

زمان حدودی مطالعه: 13 دقیقه

آیا بروکر آلپاری کلاهبردار است ؟

آیا بروکر آلپاری کلاهبردار است ؟ سوالی که این روزها برای خیلی از شما دوستان ایجاد شده است. همین اول جواب سوال شما رو میدیم و در ادامه به این میپردازیم که چه شد که این شایعه ایجاد شد که بروکر آلپاری کلاهبردار است تا شما به خوبی متوجه این موضوع شوید که چگونه درحال بازی خوردن هستید.

خیر بروکر آلپاری کلاهبردار نیست و تا این لحظه که این پست رو برای شما مینویسم هیچ مدرکی دال بر کلاهبرداری بروکر آلپاری موجود نیست پس اصلا نگران این موضوع نباشید.

بروکر آلپاری کلاهبردار است

5/5 – (3 امتیاز)

بروکر آلپاری کلاهبردار است ؟

این دسته شایعات در خصوص کلاهبرداری بروکر آلپاری را به دو بازه زمانی تقسیم میکنیم:

1: بازه زمانی قبل از خروج بروکر هاتفارکس و بروکر فارکس تایم از بازار ایران.

2: بازه زمانی بعد از خروج بروکر هاتفارکس و بروکر فارکس تایم از بازار ایران.

تعجب نکنید در ادامه به خوبی متوجه خواهید شد که دقیقا همین است که میگویم. اول از بازه زمانی دوم شروع میکنم تا بیشتر تعجب کنید. چرا بعد از خروج بروکر هاتفارکس و بروکر فارکس تایم از بازار ایران گفتند آلپاری کلاهبردار است ؟ دقیقا بعد از خارج شدن هرکدام از این بروکرها که با یک فاصله زمانی کوتاه در حد چند ماه میباشد. دو مرتبه این شایعه ایجاد شده است که بروکر آلپاری کلاهبردار است. مرتبه اول زمانی بود که بروکر فارکس تایم از ایران خارج شد بروکر فارکس تایم مشتریان زیادی از ایران داشت و با خارج شدن این بروکر از بازار ایران تعداد زیاد کاربرانی و تریدرهای فارکس که در این بروکر فعالیت داشتند به دنبال یک بروکر جایگزین بودند. این زمان بهترین فرصت برای آی بی ها و حتی بروکرهایی بود که  بخواهند این مشتریان را جذب خود کنند.

بروکر فارکس تایم  عملا زیر مجموعه شرکت آلپاری بود و تصمیم بر این بود تا مشتریان بروکر فارکس تایم بصورت خودکار به زیر مجموعه همان آی بی در بروکر آلپاری منتقل شوند. حال دو دسته آی بی بودند که باید این مشتریان را به بروکر دیگری هدایت میکردند:

1: آی بی هایی که خود آی بی بروکر آلپاری هم بودند ولی بخاطر میزان کم ریبیت که بروکر آلپاری به آنها پرداخت میکرد تصمیم داشتند مشتریان خود را به بروکرهایی چون  بروکر آمارکتس و یا فیبوگروپ هدایت کنند. دلیل این کار هم کاملا مشخص است سود بیشتر آنها در بروکر دیگری بود.

2: آی بی هایی که در بروکرهای دیگه فعالیت داشتند و این فرصت را برای جذب مشتری انتخاب کردند که دلیل کار آنها هم مشخص است سود بیشتر از ورود مشتری جدید بیشتر.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

شایعه کلاهبرداری بروکر آلپاری فارکس

یک شایعه دیگر هم از قدیم به گوش میرسید که مربوط به زمان قبل از خروج بروکرهای هاتفارکس و فارکس تایم  از بازار ایران میباشد که در آن بازه به شیوه ای دیگر ادعای کلاهبرداری بروکر آلپاری را شاهد بودیم. در آن بازه افرادی با بیان اینکه بروکر آلپاری ورشکسته شده است و موارد اینچنین تصمیم داشتند اینطور جو سازی کنند که بروکر آلپاری ورشکسته شده است و کلاهبرداری کرده است.اما جریان این شایعه که با استناد به ورشکستگی بروکر آلپاری میباشد چیست ؟

جریان مربوط به آلپاری انگلستان بود که بخاطر نوسانات شدید فرانک سوئیس مشکل نقدینگی ایجاد کرد اما اصل ماجرا چه بود ؟

بحران ارز سوئیس و تلفات آن در بروکر آلپاری و سرتاسر جهان

 

شرکت West Ham FC، اسپانسر Alpari UK در آن زمان اعلام ورشکستگی کرد . همچنین شرکت Global Brokers NZ برای بستن FXCM در نیویورک، در حالی که Barclays و Deutsche Bank میلیون ها نفر را از دست داده اند اعلام ایجاد خسارت کرد. اسپانسر West Ham FC ,Alpari UK  شاهد یکی از بزرگترین تلفات آشفتگی آن روز پنج شنبه   در بازارهای ارز بود  که توسط بانک مرکزی سوئیس از تلاش خود برای میخکوب کردن فرانک به یورو ایجاد شده بود . در این میان آلپاری انگلیس، یکی از اکسچنج های ارز خارجی آنلاین، اعلام کرد که این ورشکستگی  به دلیل مقیاس بزرگ تلفات مشتریانش پس از نوسانات سریع و عظیم ناشی از سوئیس در بازارهای ارز خارجی 3.5 دلاری در روز بود.

واقعه ی درام روز پنجشنبه در جمعه در سراسر جهان احساس شد.

 • در نیوزیلند، Global Brokers NZ اعلام کرد که آن را بسته است، زیرا دیگر نمی تواند الزامات قانونی محلی را برآورده کند
 •  در نیویورک، FXCM، کارگزاری ارز خارجی ایالات متحده، برای جمع آوری پول برای جلوگیری از فروپاشی، تلاش می کرد.
 • سهام FXCM در مقایسه با اعلامیه رسمی خود در مورد آینده خود 40 درصد کاهش داشته است

پس از آن اعلام کرد که با 225 میلیون دلار تلفات مواجه شده است.

 • این حرکت منجر به حمله ی ناگهانی موقت در بازارها شد و فرانک به صورت بی سابقه تا 30٪ علیه یورو افزایش یافت.
 • در اواسط روز جمعه، یورو در 0.99 SFR قرار داشت و بالاتر از SFr0.80 بود که در روز پنج شنبه به یک مرحله رسیده بود

اما دور از Sfr.1.20 که نمایندگی ها تصور می کردند در آنجا باقی خواهند ماند.

 • گزارش های اعلام کردند که Barclays و Deutsche Bank میلیون ها دلار را از دست داده بودند.

معامله گران فعال در بروکر آلپاری انگلیس  پس از حرکت روز پنج شنبه توسط بانک مرکزی سوئیس، این تصمیم را “فریبنده” توصیف کرده بودند و در روز جمعه آن تاریخ موجب شد تا بروکر آلپاری در شعبه انگلستان اعلام ورشکستگی کند . آلپاری گفت: “حرکت اخیر در مورد فرانک سوئیس ناشی از تغییر سیاست غیرمنتظره بانک ملی سوئیس  در مورد محدود کردن فرانک سوئیس در برابر یورو منجر به بی ثباتی شدید و کمبود شدید نقدینگی شده است.” اما این ورشکستی در شعبه انگلیس به معنی کلاهبرداری نبود چرا که بروکر آلپاری با دارایی های خود در شعبه های دیگرش تمامی مبالغ مشتریان را پرداخت کرد.

عملا این یک نکته بسیار مثبت برای بروکر بزرگ آلپاری بود که با این حجم ضرر که به او تحمیل شده بود توانست تمامی سرمایه های مشتریان خود را پرداخت کند .

 • آلپاری اعلام کرد هرگونه وجهی که از سوی مشتریان نگهداری می شود.

در حسابهای جداگانه نگهداری می شود، همانطور که توسط قوانین اعمال شده توسط اداره مسئولیت های مالی مورد نیاز است.

 • آلپرانی که قرارداد سه ساله 9 میلیون دلاری با وست هام در سال 2013 امضا کرد اولین حامی این باشگاه ها نیست که به مشکل برمی خورد.
 • تعدادی از کارگزاران خرده فروشی اعلام کرده اند که این امر موجب شد تا آنها فشار مالی حادی را تجربه کنند.
 • شرکت هایی نظیر Travelex، HiFX و Caxton FX که مشتریان را قادر می سازند تا به جای ارائه حساب های تجاری مشتریان ، مبادله یا انتقال پول نقد در خارج از کشور کنند، تحت تاثیر قرار نگرفته اند.
 • جیم هیکمن، مدیر عامل شرکت Caxton FX، گفت: ما با آلپاری که برای افرادی طراحی شده است که می خواهند حدس بزنند بسیار متفاوت هستیم.

پس ورشکستی یک شعبه با کلاهبرداری یا پول ندادن بسیار متفاوت است. بروکرهای بزرگ دیگری هم بودید که با مشکلات مشابه رو برو شدند . چرا این شایعه کلاهبرداری را برای آنها سر هم نمیکنند ؟ جواب ساده است چون آنها با ایران کار نمیکنند و مشتری ایرانی ندارند که نیاز به جو سازی باشد. پس تا اینجای کار اولین مورد شایعه در خصوص شعبه انگلیس بروکر آلپاری بود که بخاطر شرایط بازار مجبور به جمع کردن شعبه انگلیس شد اما تمامی سرمایه های مشتریان خود را پرداخت کرد.

چرا شایعه کرده اند بروکر آلپاری کلاهبردار است ؟

کلاهبرداری 7545 دلاری بروکر آلپاری

این شایعه که بطور بسیار زیرکانه ای طراحی شده است و از خنده دار ترین شایعاتی بود که شنیده بودم.

در یکی از سایتها این تصویر را بعنوان مدرکی دال بر کلاهبرداری بروکر آلپاری قرار داده اند.

کلاهبرداری 7545 دلاری بروکر آلپاری
کلاهبرداری 7545 دلاری بروکر آلپاری

برای مشاهده تصویر در سایز کامل میتوانید روی آن کلیک کنید.

اما اصل شایعه کلاهبرداری آلپاری طبق این تصویر فقط من یک سوال دارم که میتونید از فردی که برای اولین بار این ادعا رو کرد بپرسید. یک کم دقت کنید اسم و فامیل صاحب حساب در تصویر هست 😉. اینکه این جریان برای سال 2010 بوده چی شده که الان یاد این جریان افتادید ؟ مگه تا 7 ماه پیش خود ایشون آی بی بروکر آلپاری نبودم چرا تا اون موقع صحبتی از این کلاهبرداری نبود؟ منکه نمیدونم 😉 ولی احتمالا الان منافع ایشون در تخریب بروکر آلپاری هست 😉.

اما اصل جریان چی هست ؟ یک معامله 15 لاتی روی جفت ارزی aud/usd در تایم اعلام خبر اقتصادی اونهم از نوع اردر استاپ ایشون عنوان داشتن 10 سال پیش روی این پوزیشن بروکر بهشون اسلیپیج 50 پیپی زده. سوال : مگه در جریان نبودن که بروکرهایی با اسپرد شناور در آن بازی زمانی نیم شب در لحظه اعلام اخبار اقتصادی با واید کردن اسپرد مواجه هستند ؟ 

اگر به عکس دقت کنید ایشون در دو طرف اردر استاپ قرار داده بودن هم بای استاپ هم سل استاپ تا در صورت حرکت بازار به هر سمت اردر در همان سمت فعال بشه این یک استراتژی معاملاتی قدیمی بر روی اخبار هست و کسایی که روی نیوز معامله میکردند این مورد رو به خوبی متوجه هستند.

اخبار اقتصادی فارکس
اخبار اقتصادی فارکس

در تصویر بالا میتونید ببینید که در اون تاریخ و اون ساعت به وقت ایران (( تایم بروکر متفاوت هست پس اگر تایم ترید ایشون رو بر اساس تایم بروکر آلپاری به تایم ایران برگردونید یکی میشه )) دو خبر اقتصادی مهم در منطقه استرالیا داشتیم. حالا ایشون فوق مارجین وارد معامله شدن (( اصل ترید روی اخبار همین فول مارجین هست )) و با علم به اینکه بروکر واید اسپرد داره در چند ثانیه اول اعلام خبر (( بخاطر جهش قیمت در یک تا دو ثانیه اول )) و حسابشون کال شده دلیل نمیشه که بگیم بروکر مشکل داشته ایشون اگه یک لات ترید میزدن نه فول مارجین و جا برای کال نشدن میزاشتن 10 ثانیه بعد همین معامله رو در سود خارج میشدن یقینا 😉.

در پستی دیگر مفصل در خصوص شیوه های معامله بر روی اخبار اقتصادی و استراتژی ها توضیح میدیم.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

آیا بروکر آلپاری کلاهبردار است ؟

با توجه به مواردی که گفته شد کاملا مشخص هست که نه بروکر آلپاری کلاهبردار است و نه تا به امروز موردی دال بر کلاهبردار بودن این بروکر مشخص شده فقط برخی آی بی های محترم برای جذب مشتری تلاش در تخریب بروکر آلپاری دارند.

بروکر آلپاری نه تنها کلاهبردار نیست که محبوبترین بروکر در میان ایرانیان است. اکثر معامله گران فارکس چه در سطوح پایین و چه در سطوح بالا در بروکر آلپاری یک حساب دارند.

پیشنهاد میکنم که پست زیر رو در خصوص بروکر آلپاری حتما مطالعه کنید

چرا میگویند بروکر آلپاری کلاهبردار است؟

همانطور که در ابتدای این پست هم گفته شد تا به امروز و تا به این لحظه هیچ ادعایی در خصوص کلاهبرداری بروکر آلپاری به اثبات نرسیده است و برعکس هرچه ما به خاطر داریم از بروکر آلپاری خدمات خوب و پرداخت سریع پول بوده است. بله یقینا هیچ بروکری 100 در صد نیست ولی اینکه یک بروکر در برخی موارد قوانین متفاوت داشته باشد به معنی کلاهبردار بودن آن بروکر نیست و نمیتوان به سادگی یک بروکر را متهم کرد به همچین مواردی بروکر آلپاری با سابقه ای طولانی که دارد یقینا یکی از بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان است.

این بروکر همچنان در حال جذب مشتریان فراوانی در این بازار است که هر روزه به تعداد آنها افزوده میشود مشتریانی نه تنها از ایران که از سر تا سر دنیا که بروکر آلپاری را بخاطر خدمات متفاوتی که ارائه میکند میشناسند. طبیعی است که دیگر بروکرهای فارکس (( بروکر های آماتور فارکس )) و یا دیگر آی بی های فارکس اقدام به تخریب این بروکر کنند. هدف از این تخریب بروکر آلپاری فقط جذب مشتریان این بروکر است البته یک  نکته جالب اینکه مشتریانی که وارد این بروکر میشوند به سختی حاضر به ترک بروکر آلپاری خواهند شد.

این مورد را به عنوان یک آی بی بارها دیده ام که کلاینت های من در بروکر آلپاری برای دریافت خدمات خاصی مانند اکسپرت فارکس حاضر به جابجایی به بروکر دیگری نشده اند. اما هدف از تخریب بروکر آلپاری فارکس این است تا مشتریان جدید به سمت آن نروند و آی بی ها عموما بتوانند مشتریان را به سمت بروکر های خود جذب کنند و ریبیت بیشتری بگیرند. البته وقتی میگوییم آی بی ها به جامعه بزرگی اشاره میکنیم که در آنها هستند بسیار افراد با صدافت و مورد اطمینان منظور ما برخی آی بی ها هست که به هر کاری دست میزنند تا مشتری جذب بروکر مورد نظر خودشان کنند.

تفاوت سود آی بی ها در بروکر آلپاری و دیگر بروکر ها

احتمالا برای شما سوال پیش آمده است که مگر در آمد آی بی ها چقدر است که دست به همچین کار میزنند ؟ یا برای یک آی بی چه تفاوتی میکند که در بروکر آلپاری جذب مشتری کند یا در بروکر دیگری ؟ خوب شاید اینکه بخواهم این را توضیح بدم کمی غیر حرفه ای باشه و برخی همکاران اصلا خوششان نیاد ولی ما همیشه با صداقت با جامعه تریدر های ایرانی رفتار کردیم پس دلخوری برخی از همکاران اصلا مهم نیست.

در آمد آی بی در فارکس از کجاست ؟ 

 

در آمد یک آی بی در فارکس از جذب مشتری برای بروکر فارکس است شما در هر معامله ای که انجام میدهید یا کمیسیون پرداخت میکنید و یا اسپرد آی بی ها بخشی از این اسپرد یا کمیسیون را از بروکرهای خودشان دریافت میکنند عملا برای شما در اکثر اوقات (( تاکید میکنم اکثر اوقات نه همیشه )) تفاوتی نمیکند چون از جیب شما در ظاهر چیزی کم نمیشود ولی آی بی ها از بروکر های فارکس ریبیت دریافت میکنند.

ریبیت چیست ؟ 

 

به زبان ساده بگم همون حق بازاریابی و جذب مشتری از روی هر فاکتور خرید که در بازار سنتی هست اینجا از روی هر اسپرد پرداختی شما بر روی هر معامله هست حالا بیاید به میزان ریبیت که بروکر آلپاری به آی بی های خود پرداخت میکند دقت کنید در بروکر آلپاری ریبیت بصورت پله ای هست یعنی هرچی مشتری شما حجم بیشتری معامله انجام دهد شما به لول بعدی در آن ماه میروید

لول آی بی یا همان پارتنر1234
بسته به حجم معاملات مشتریان ≥ 0≥ 100≥ 500≥ 1500

یعنی اگر مشتریان شما 0 تا 100 لات ترید کنند شما در لول 2 قرار میگیرید  و نهایت اگر بیش از 1500 لات ترید کنند از همان لحظه تا پایان ماه در لول فول قرار میگیرید در لول کف 30 درصد اسپرد و به همین ترتیب  2=35  3=40  4=45 درصد اسپرد در حسابهای  STANDARD و در حسابهای ECN/PRO.ECN  این عدد از 40 به 45 به 50 و در نهایت به 55 خواهد رسید فکر کنید یک آی بی اگه مشتریانش در ماه بیش از 1500 لات ترید داشته باشند و بصورت پله ای هم ریبیت دریافت کند ما بر فرض اینکه بصورت کامل ریبیت بگیرد حساب کنیم برای جفت ارزی یورو دلار در حساب استاندارد ریبیتش اینگونه خواهد بود.

1*اسپرد*درصد لات  = ریبیت

اگر اسپرد یورو دلار 1.3 پیپ در نظر بگیریم شما 13 دلار در هر لات اسپرد پرداخت میکنید اگر یک آی بی  معمولی را در نظر بگیریم از این 13 دلار بین 30 تا 35 درصد ریبیت دریافت خواهد کرد یعنی 3.9 تا 4 دلار در هر لات از هر معامله شما دریافت خواهد کرد حالا ریبیت در بروکر دیگری رو بررسی کنیم مثلا در بروکر فیبوگروپ :

ریبیت در بروکر فیبوگروپ 

 

در حساب فیکس اسپرد که اسپرد بالایی دارد 10 دلار به آی بی  پرداخت میکند در حساب های دیگر 30 درصد اسپرد که خوب اسپرد در بروکر فیبوگروپ بالاست مثلا برای همان یورو دلار اسپرد نزدیک 2  دلار هست یعنی 20 دلار در لات در حساب فیکس یا در حساب استاندارد معمولا 1.6 هست یعنی 16 دلار در لات . یعنی بابت هر لات 5 تا 6.5 دلار حداقل ریبیت دریافت خواهند کرد.

ریبیت در بروکر آمارکتس

 

بروکر آمارکت بهشت آی بی هاست 😂

به جدول زیر که از سایت خود بروکر هست دقت کنید

نرخ ریبیت بروکر آمارکتس

مشتریانی که مستقیما از جانب همکاران AMarkets ارجاع داده شده‌اند

پکیج‌هاحجم معاملاتیانواع حساب ها و نمادهای معاملاتی
FixedStandardECN, CFD
نقره‌ایتا 100 لات10 دلار به‌ازای هر لات6 دلار/ لات2 دلار/ لات
طلاییاز 100 تا ۳۰۰ لات12.5 دلار/ لات7.5 دلار/ لات2.5 دلار/ لات
پلاتینیوماز 300 لات15 دلار/ لات9 دلار/ لات3 دلار/ لات
 

یعنی یک آی بی متوسط که در ماه مشتریانش بین 100 تا 300 لات ترید داشته باشند در حساب فیکس اسپرد (( با اسپرد بالاتر )) هر لات 12.5 دلار  در حساب استاندارد 7.5 دلار و در حساب ecn 2.5 دلار ریبیت میگیرد. حالا بیاین حساب کنیم که اگر یک آی بی مشتریانش را به بروکر آلپاری بیاورد یا دیگر بروکرها چقدر برایش متفاوت است. بر فرض که یک آی بی متوسط باشد با جمع کل حجم معاملات مشتریان در یک ماه 299 لات ترید میزان ریبیتی که میگیرد در بروکرهای مختلف به شرح زیر است:

بروکر آلپاری با 299 لات در ماه299*4=1196 دلار ریبیت
بروکر فیبوگروپ  با 299 لات در ماه299*5=1495 دلار ریبیت
بروکر آمارکت با 299 لات در ماه299*7.5=2242 دلار ریبیت

منم قانع شدم که مشتریان رو ببرم بروکر آمارکت تا سود بیشتری بگیرم 😅 البته لزوما این حساب کتاب دقیق نیست چون هم اسپرد ها شناور هستند و هم شرایط پرداخت ریبیت در هر بروکر با کمی ریزه کاری همراه است ممکن است یک آی بی در بروکر فلان روی حسابها مارکت آپ داشته باشد خوب پس اسپرد بیشتری شما پرداخت میکنید و آی بی ریبیت بالاتری میگیره هرچند هستند آی بی های محترمی که دست به این کارها نمیزنند و منظور ما به هیچ وجه این دوستان نیست.

شما با مراجعه به وبسایت هر بروکری در بخش همکاری با بروکر میتوانید جداول گفته شده رو مشاهده کنید طبیعی هست که باید برای جذب مشتری به بروکرهای خودشان (( جهت پر تر شدن جیب مبارک )) بروکرهایی مثل آلپاری رو تخریب کنند  هرچند نام آلپاری تا به امروز آنقدر بزرگ بوده که با این تخریب ها بیشتر مشتریان جذب بروکر آلپاری شده اند.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

افتتاح حساب فارکس با آی بی ib با بدون آی بی ؟

با توجه به موارد گفته شده یک سوال الان ذهن شما رو درگیر کرده با توجه به اینکه آی بی ها به دنبال منافع خودشان هستند  واقعا چرا باید از طریق یک آی بی در یک بروکر حساب باز کرد ؟ 

ببینید دوستان ما در این پست به برخی شیطنت های آی بی ها برای اینکه بگوییم برخی شایعات ریشه در جیب بزرگان داره پرداختیم اما این به آن معنی نیست که آی بی ها بد باشند نه برعکس یک آی بی صادق و قوی خیلی میتونه برای شما مفید باشه اما ابتدا به موضوع اینکه آیا حساب فارکس خودمان را با آی بی باز کنیم یا بدون آی بی بپردازیم برای اینکه بخواهیم با یک آی بی حساب باز کنیم ابتدا چند مورد را چک کنید :

1 : بررسی مارک آپ در حساب های زیر مجموعه آی بی

 

در بروکری که آی بی میگوید حساب بازکنید بررسی کنید که آیا اسپرد در حساب باز شده از طریق آی بی با حسابی که بصورت مستقیم باز میشود متفاوت است یا خیر ؟  بله یادم هست اون قدیم زمانی که آی بی بروکر هاتفارکس رو میخواستم بگیرم یکی از پیشنهاداتی که به من داده شد این بود که اسپرد مشتریان ما رو مارک آپ بزنن یک کوچولو ببرن بالا و ما ریبیت بیشتری دریافت کنیم که خوب ما کلا با این موضوع مشکل داشتیم و نکردیم پس اول از همه ببینید که آیا بروکر مورد نظر به آی بی خودش حساب با مارک آپ داده یا حساب خام اگر حساب آی بی شما مارک آپ داشت کلا قید آی بی رو بزنید و مستقیم حساب باز کنید.

ولی اگر مارک آپ نداشت با آی بی هم باز کردید مشکلی ندارد چون در حقیقت برای شما تفاوتی ایجاد نمیکنه.

 

2 : بررسی خدماتی که آی بی به شما میدهد 

 

بررسی کنید که اگر شما از لینک یک آی بی حساب باز کنید چه خدماتی را شخص آی بی به شما ارائه خواهد کرد ؟ امروزه آی بی ها به مشتریان خودشان خدمات مختلف ارائه میکنند در ادامه به چند نمونه از خدمات اشاره میکنم :

اول : امکان واریز و برداشت با نرخ بهتر

دوم : ارائه آموزش های رایگان مخصوص کلاینتهای خودشان

سوم : ارائه اندیکاتور ها یا اکسپرت های تخصصی خودشان بصورت رایگان

چهارم : کشبک ریبیت و طرح بازگشت ریبیتی که از بروکر میگیرن رو بپرسین

اگه در خصوص کشبک ریبیت اطلاعاتی ندارین میتونین توی همین سایت سرچ کنید

توضیحات کاملش رو دادیم و امروزه اکثر آی بی ها بخشی از ریبیتی که میگیرن رو به خود کلاینت برمیگردونن بزارین یک مثال بزنم :

بروکر فیبوگروپ به آی بی ها اجازه میده مشتریای خودشون رو برای واریز و برداشت هندل کنند از طرفی سایت ایران بورس آنلاین هم یک آی بی بروکر فیبوگروپ هست و هم نماینده ای رسمی از طرف بروکر برای شارژ و برداشت ریالی بروکر فیبوگروپ حالا اگه یک آی بی میگه از لینک من در فیبوگروپ حساب باز کنید ببینید نرخ واریز و برداشتی که میده از نرخ واریز و برداشت ایران بورس آنلاین کمتر هست یا نه و به همین ترتیب در خصوص خدمات دیگه ای که آی بی ها میدن.

 

3 : بررسی اعتبار و قدرت آی بی مورد نظر نزد بروکر

 

عموما آی بی های بزرگ قدرت بیشتری دارن و میتونن اگر در آینده مشکلی برای شما  ایجاد شد در جهت رفع این مشکل با بروکر وارد مذاکره بشن  آی بی انتخاب کنید که کلاینت و کاربران زیادی داشته باشه و شناخته شده باشه.

 

البته قبل از همه این موارد حتما در خصوص اعتبار و سابقه بروکر مورد نظر تحقیق کنید

یقینا داشتن یک آی بی که هم شناخته شده باشد و هم خدمات خوبی بدهد برای شما بهتر از نداشتن آی بی خواد بود قرار نیست با داشتن آی بی چیزی از دست بدهید برعکس باید چیزی هم به دست بیاورید.

جمع بندی کلاهبرداری بروکر آلپاری فارکس

من به شخصه دراین مدت طولانی که با بروکر آلپاری همکاری دارم چه به عنوان یک تریدر که حسابهای شخصی خودم روی این بروکر هست. و چه بعنوان یک آی بی که نماینده شارژ و برداشت ریالی بروکر هم هستم.

تا به این لحظه هیچ مورد تخلف و کلاهبرداری بروکر آلپاری رو مشاهده نکرده ام. قبول دارم واید شدن اسپرد در بروکر آلپاری در بعضی اوقات بیشتر هست از دیگر بروکرها اما واید شدن اسپرد درتمامی بروکرها بوده و هست از خدا بیامرز بروکر اکسنس تا ایکس ام و هاتفارکس در تمامی این بروکرها که قدیم با ایران کار میکردن واید شدن اسپرد بوده و هست.

من در بروکر آلپاری تا به این لحظه هیچ موردی که دال بر کلاهبرداری باشه مشاهده نکردم برعکس در بروکرهایی مثل فیبوگروپ شاهد بالا کشیدن پول کلاینت بودم  کافی هست این مورد رو در گوگل یا گروه بروکر نیوز سرچ کنید یا در خصوص بروکر آمارکت شاهد تخلفات گسترده در خصوص ضرر زدن به مشتریان بودم. حتی بروکر هاتفارکس که زمانی آی بی اون بودم از یک جایی به بعد روی حساب مشتریان خودش پلاگین ران کرد و ما نیز از ادامه همکاری با این بروکر صرف نظر کردیم با اینکه مشتریان زیادی داشتیم.

اما در بروکر آلپاری من شاهد این نوع تقلب ها و کلاهبرداری ها نبودم تا این لحظه آینده هم که اگر کوچکترین تخلفی از هر بروکری که باهاش همکاری میکنیم مشاهده کنیم بدون معطلی همکاری خودمون رو با اون بروکر قطع خواهیم کرد و اطلاع رسانی میشه.

بروکر آلپاری ورود به بازارهای مالی را برای ایرانیان بسیار آسان کرده است و از همین رو با توجه به خدمات مختلف و داشتن زبان فارسی و پشتیبانی حرفه ای فارسی زبان میتوان این بروکر فارکس را یکی از بهترین بروکرهای فارکس برای فارسی زبانان چه در کشور ایران چه کشور افغانستان دانست.

استراتژی معاملاتی
تیم تحریریه
استراتژی معاملاتی فارکس

استراتژی معاملاتی استراتژی معاملاتی به معامله گران در بازارهای مالی کمک می کند تا معاملات خود براساس یک سیستم تعیین شده انجام دهند. سرفصل آموزشی استراتژی معاملاتی استراتژی معاملاتی چیست؟ ( Trading Strategy ) استراتژی معاملاتی سیستمی را برای معامله گران ایجاد می کند که دارای قوانین و مقررات می باشد و معامله گران می

مطالعه کنید
تحلیل تکنیکال رضا گلشاهیان
tejaratfx
تحلیل تکنیکال رضا گلشاهیان

رضا گلشاهیان کیست و تحلیل تکنیکال رضا گلشاهیان چگونه است ؟ سلام دوستان و همراهان عزیز در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از سری آموزش های ویدئویی بازار فارکس و اینبار با دوره فوق العاده جامع و کامل استاد رضا گلشاهیان. اولین چیزی که قبل از شروع دوره باید بدانید این است که آقای

مطالعه کنید
اخبار اقتصادی فارکس
تیم تحریریه
استراتژی معاملات اخبار اقتصادی

استراتژی معاملات اخبار اقتصادی اخبار و آمار و اطلاعات اقتصادی تاثیر به سزایی در بازارهای مالی دارند و بر روی نوسانات بازار تاثیر می گذارند به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید توسط معامله گران بازارهای مالی تجزیه تحلیل شوند. سرفصل آموزشی استراتژی معاملات اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی چه تاثیری در فارکس

مطالعه کنید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
اسکرول به بالا