اندیکاتور Alligator ❤️ بهمراه آلارم

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

اندیکاتور Alligator اولین بار توسط فردی به نام بیل ویلیامز (Bill Williams) ابداع شده و توسعه یافته است. این اندیکاتور یکی از شاخص های کاربردی است که می تواند شروع و پایان یک روند را در نمودار قیمتی در زمان تعیین شده تشخیص دهد. در این اندیکاتور سه میانگین متحرک به کار رفته است که اساس کار این اندیکاتور هستند، به همین دلیل این اندیکاتور یکی از کاربردی ترین اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال به شمار می رود.

یکی از ابزارهای بسیار مشهور و معتبر در بازار فارکس، اندیکاتور Alligator می‌باشد که به عنوان "تمساح" نیز شناخته می‌شود. این اندیکاتور به طور پیش‌فرض در پلتفرم MetaTrader قرار دارد.

توجه داشته باشید، اعلانات این اندیکاتور در MetaTrader صحیح نیست و خطا دارد، به همین دلیل بهتر است اندیکاتور تمساح با آلارم درست را از همین مقاله دانلود کنید. در این مقاله، از طریق یک آموزش فارکس، این اندیکاتور را به شما معرفی خواهیم کرد و لینک دانلود به همراه راهنمای نصب آن را ارائه خواهیم داد.

اگر قصد استفاده از این اندیکاتور فارکس را دارید، به ما بپیوندید تا تا انتهای این مقاله، همراه با شما، این ابزار مفید را بررسی کنیم و مراحل نصب آن را به دقت آموزش دهیم.

اندیکاتور تمساح
اندیکاتور تمساح

آشنایی با اندیکاتور Alligator

اندیکاتور Alligator برای نخستین بار توسط بیل ویلیامز (Bill Williams) ابداع و توسعه یافت. بیل ویلیامز، یک فرد معتبر در عرصه‌ی فارکس، چندین شاخص فنی را ایجاد کرده است که به عنوان ابزارهای اساسی برای استراتژی‌های معاملاتی گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. اندیکاتور Alligator یکی از این ابزارهای کاربردی است که قابلیت تشخیص آغاز و انتهای یک روند را در نمودار قیمتی در زمان تعیین شده دارد.

بیل ویلیامز این شاخص را با ترکیب سه میانگین متحرک زیر ایجاد کرد:

  • فک: میانگین متحرک هموار دوره 13 و شیفت 8.
  • دندان ها: میانگین متحرک صاف شده دوره 8 و شیفت 5.
  • لب ها: میانگین متحرک صاف دوره 5 و شیفت 3.

درواقع اندیکاتور Alligator شامل سه خط می شود که این خطوط آبی،قرمز و سبز هستند.سه خطی که اندیکاتور alligator  را تشکیل می دهند هر کدام یک میانگین متحرک هستند و کاربرد خود را دارند.

  • خط آبی: خط آبی در اندیکاتور Alligator بالاترین خط است که در نمودار قیمتی مشاهده می شود و معامله گران به آن فک تمساح می گویند،دوره زمانی خط آبی معمولا 13 روزه در نظر گرفته می شود و در نمودار قیمتی بر روی 8 کندل قبلی قرار گرفته است.خط آبی یک میانگین متحرک ساده در این اندیکاتور است.
  • خط قرمز: خط قرمز در اندیکاتور Alligator خط میانی است که در نمودار قیمتی مشاهده می شود و معامله گران به آن دندان تمساح می گویند،دوره زمانی خط قرمز معمولا 8 روزه در نظر گرفته می شود و در نمودار قیمتی بر روی 5 کندل قبلی قرار گرفته است.خط قرمز یک میانگین متحرک ساده در این اندیکاتور است.
  • خط سبز: خط سبز در اندیکاتور Alligator خط پایینی است که در نمودار قیمتی مشاهده می شود و معامله گران به آن لب تمساح می گویند،دوره زمانی خط سبز معمولا 5روزه در نظر گرفته می شود و در نمودار قیمتی بر روی 3 کندل قبلی قرار گرفته است.خط سبز یک میانگین متحرک ساده در این اندیکاتور است.

اندیکاتور Alligator به طور پیش‌فرض در پلتفرم معاملاتی متاتریدر موجود است و در بین اندیکاتورهای استاندارد متاتریدر، شاخص تمساح بیل ویلیامز جای دار دارد. با این حال، این اندیکاتور هیچ ویژگی اعلانی ندارد. در بسیاری از مواقع، معامله‌گران ترجیح می‌دهند هنگامی که هر سه میانگین متحرک به یکدیگر نزدیک می‌شوند، هشدار دریافت کنند. این شرایط معمولاً نشان‌دهنده وجود فرصت معاملاتی است.

در اینجا، این ویژگی که در اندیکاتور Alligator از دست رفته است، معرفی شده است. این اندیکاتور به شما امکان می‌دهد که زمانی که تمساح شروع به باز کردن دهان خود می‌کند (یعنی زمانی که همه میانگین‌های متحرک در یک جهت هستند)، هشدار دریافت کنید. این هشدارها را می‌توانید از طریق ایمیل، اپلیکیشن موبایل و یا روی صفحه نمایش مشاهده کنید. این ویژگی می‌تواند در استراتژی‌های دنبال کردن روند و معکوس روند به کار گرفته شود.

اندیکاتور تمساح Alligator
اندیکاتور تمساح Alligator

دانلود اندیکاتور Alligator برای MT4

شما می توانید اندیکاتور Alligator را به صورت رایگان با استفاده از لینک آن دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.نصب بسیار آسان است. استفاده از این ابزار نیز به همین صورت است. هنگامی که اندیکاتور را اجرا کردید، می توانید پارامترها را تنظیم کنید. می‌توانید تنظیمات میانگین متحرک تمساح را برای استفاده و نحوه دریافت اعلان‌ها انتخاب کنید.

برای دانلود اندیکاتور Alligator در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

برای نصب MT۴ Alligator Alert Indicator، لطفاً دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید.پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder).پوشه MQL4 را باز کنید.تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید.متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

دانلود اندیکاتور Alligator برای MT5

Alligator Alert Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که به شما امکان می دهد تا هشدارهایی را برای میانگین متحرک تمساح در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه نشانگر MT4 را دارد.اندیکاتور alligator برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 نیز طراحی شده است و در این پلتفرم قابل دسترسی می باشد.

برای دانلود اندیکاتور Alligator در پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵ می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

برای نصب Alligator Alert MT5 لطفاً دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید.پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder).پوشه MQL5 را باز کنید.تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید. متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست نشانگرها را بازخوانی کنید.برای دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه تنظیم هشدارها در متاتریدر لطفاً به راهنمای ما در مورد اعلان ها در MT4/MT5 مراجعه کنید.

کاربرد اندیکاتور تمساح چیست؟

اندیکاتور تمساح در بازار فارکس از کاربردهای فراوانی برخوردار است و تحلیل‌گران زیادی در این بازار از این اندیکاتور بهره می‌برند. در زیر، کاربردهای این اندیکاتور را می‌توانید مشاهده کنید:

1.شناسایی روند:این اندیکاتور قادر است روند را شناسایی کند و اطلاعاتی مرتبط با تغییرات قیمت را به معامله‌گران ارائه دهد. این اطلاعات ممکن است درباره شروع و پایان روند و در نهایت ارائه سیگنال‌های خرید و فروش مفید باشد.

برای شناسایی روند صعودی و نزولی در اندیکاتور تمساح، کافی است آن را به عنوان یک تمساح در نظر بگیرید. زمانی که لب تمساح در بالاترین نقطه و فک تمساح در پایین‌ترین نقطه قرار گیرد، روند صعودی است. همچنین، زمانی که لب تمساح در پایین‌ترین نقطه و فک تمساح در بالاترین نقطه قرار گیرد، روند نزولی است.

2.شناسایی حرکت بعدی:این اندیکاتور می‌تواند در تشخیص و شناسایی حرکت‌های بعدی در بازار بسیار موثر باشد. زمانی که خطوط این اندیکاتور به یکدیگر نزدیک می‌شوند، این نشان‌دهنده است که اندیکاتور تمساح در حال استراحت یا خواب است و زمانی که از خواب بیدار می‌شود، حرکت‌های صعودی و نزولی بعدی شروع خواهند شد.

3.موج شماری:این اندیکاتور برای معامله‌گرانی که از امواج الیوت استفاده می‌کنند، بسیار مفید است. یکی از کاربردهای آن موج شماری در تحلیل تکنیکال می‌باشد. زمانی که قیمت خارج از دهان تمساح قرار می‌گیرد، این نشان‌دهنده است که یک موج حرکتی جدید شکل می‌گیرد و زمانی که قیمت در دهان تمساح قرار می‌گیرد، این نشان‌دهنده است که یک موج اصلاحی شکل می‌گیرد.

4.ترکیب با سایر اندیکاتورها:این اندیکاتور به تنهایی نیز مفید است، اما می‌تواند با سایر اندیکاتورهای کاربردی ترکیب شود و با تحلیل تکنیکال به شناسایی و پیش‌بینی قیمت‌های سهام کمک کند.

جمع بندی

اندیکاتور تمساح که در این مقاله به شما معرفی شد، یکی از کاربردی‌ترین اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال بازار فارکس است. خطوطی که در این اندیکاتور به کار رفته‌اند، میانگین متحرک‌هایی هستند که می‌توانند اطلاعات مفیدی را به تحلیل‌گران ارائه دهند. اندیکاتور تمساح جزو بهترین اندیکاتورهای عمومی متاتریدر محسوب می‌شود و تنها ایراد آن نبودن بخش آلارم یا همان اطلاع‌رسانی است. در نسخه‌ای که ما برای شما قرار داده‌ایم، این مشکل و ایراد نیز رفع شده است.

همانطور که در مقاله اشاره شد، اندیکاتور تمساح بسیار کاربردی است و معامله‌گران می‌توانند با استفاده از آن از تغییرات قیمت آگاه شوند و روند را شناسایی کنند. همچنین، این اندیکاتور می‌تواند با سایر اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ترکیب شود و اطلاعات مفیدتری را به معامله‌گران ارائه دهد.

توجه داشته باشید که اندیکاتور تمساح به صورت پیش‌فرض در متاتریدر قرار دارد، زیرا از اصلی‌ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال به شمار می‌رود، اما اعلان‌های آن درست نمی‌باشد. بنابراین، برای استفاده صحیح از این اندیکاتور، آن را دانلود کرده و طبق آموزش نصب و اجرا کنید، سپس از آن بهره‌مند شوید.

در پایان، دوباره تاکید می‌شود که هرگز نباید از یک اندیکاتور به تنهایی برای معامله‌کردن استفاده کرد. هر اندیکاتور باید در کنار یک استراتژی دیگر مورد استفاده قرار بگیرد و نقش فیلتر کردن سیگنال ورودی و خروجی را ایفا کند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها