✍ انتخاب .

همانطور که در تمامی مراحل آموزش فارکس مطرح کردیم، اولین قدم برای ورود به بازارهای مالی، انتخاب بروکر است. ما لیستی از بهترین بروکر های فارکس که مناسب فارسی زبانان باید را در این مقاله برای شما فراهم کرده ایم و برای هر بروکر معرفی و نقد و بررسی جامع و دقیقی را آماده ساخته ایم. همچنین برای هر بروکر آموزش های لازم مانند آموزش افتتاح حساب یا آموزش واریز و برداشت را نیز بصورت تصویری تهیه کرده ایم که شما میتوانید آنها را مشاهده کنید.

در ادامه این مقاله پس از معرفی بروکر های معتبر فارکس بعنوان تکمیل آموزش و  قصد داریم تا به شما یاد دهیم که چگونه خودتان بهترین بروکر فارکس را بر مبنای نیاز و استراتژی معاملاتی خود، انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که معرفی هر یک از بروکرهای زیر، به منزله تایید آن نخواهد بود. در جدول زیر، مهمترین ویژگی‌هایی که باید برای انتخاب بروکر به آن توجه داشتید باشید، به صورت خلاصه بیان شده که در ادامه، به صورت مشروح به بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

بروکر فارکس چیست ؟

بروکر فارکس (Broker) رابط بین خریدار و فروشنده است. این ساده ترین تعریفی است که می‌توان برای بروکر فارکس ارائه داد. ماهیت غیر متمرکز بازار فارکس باعث شکل گیری یک کارگزاری و قوانین بین المللی در این بازار شده است. در واقع معامله گران هم بعنوان خریدار و هم فروشنده در این بازار فعالیت کرده و کارگزاران رابط بین خریداران و فروشندگان در این بازار هستند که از طریق یک کانال بین بانکی این تراکنش‌ها را انجام می‌دهند. زمانیکه تریدر یک جفت ارز را در بازار فارکس خریداری می‌کند، بدین معنی است که یک فروشنده دیگر دقیقا در حال فروش همین جفت ارز است. حال اگر بروکری در میان نبود یک تریدر چگونه متوجه شود کسی قصد فروش جفت ارزی را دارد؟ چگونه فروشنده را اعتبار سنجی کند؟ چگونه فرآیند انتقال پول را در لحظه انجام دهد؟

سرفصل‌های این مقاله
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  4.8/5 – (43 امتیاز)
  🔎 بروکر فارکس با اسپرد ثابت : با بررسی های تیم تجارت فارکس با بروکر های با اسپرد ثابت فارکس آشنا خواهید شد
  🎁 بروکر فارکس دارای بونس خوش آمد گویی : بروکر هایی که بونس خوش آمد گویی یا همان ولکام بونس دارند را بشناسید.
  💰 بروکر های دارای بونس دیپازیت : معرفی بروکر هایی که بونس روی دیپازیت یا واریز را ارائه میدهند بشناسید.
  💲 بروکر های دارای واریز و برداشت ریالی : با بروکر های فارکس که واریز و برداشت ریالی ارائه میدهند آشنا شوید.
  ♻ بررسی رگوله بروکر فارکس : ما بروکر های فارکس را با دقت زیاد از نظر رگوله و اعتبار بررسی و تفکیک کرده ایم.
  💹 بالاترین لوریج در بروکر فارکس : با بروکر هایی که بالاترین اهرم معاملاتی یا همان لوریج را ارائه میدهند آشنا شوید.
  📚 آموزش فارکس و وبینار فارکس : بروکر های فارکس که آموزش فارکس و وبینار فارکس بصورت رایگان ارائه میکنند را بشناسید.
  📊 پلتفرم معاملاتی بروکر فارکس : با پلتفرم معاملاتی ارائه شده توسط بروکر فارکس آشنا شوید پلتفرم های ارائه شده متاتریدر 4 و متاتریدر 5 و وب تریدر و پلتفرم های اختصاصی بروکر های فارکس.
  justforex broker

  بروکر جاست فارکس

  اولین پیشنهاد ما بروکر جاست فارکس بوده که رقابتی‌ترین اسپرد را در میان بروکر های فارکس ارائه می‌کند. شاید بتوان گفت دلیل شهرت بروکر جاست فارکس در میان معامله گران ایرانی و حتی در سطح بین المللی اول اسپرد پایین و دوم  لوریج بالا است.

  امتیاز ما به این کارگزاری، معادل 4.9 است. برای بررسی تخصصی جاست فارکس و اطلاعات بیشتر مانند آموزش افتتاح حساب بروکر جاست فارکس با روش های واریز و برداشت و موارد دیگر از منوی زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر جاست فارکس
  4.9/5

  بروکر آمارکتس ❤️ AMarkets Broker

  دومین پیشنهاد ما بروکر آمارکتس بوده که یک بروکر کاملا معتبر است. محبوبیت بروکر آمارکتس را میتوان در پشتیبانی قوی و تنوع نمادهای این بروکر دانست. این بروکر فارکس از محبوبترین بروکر های فارکس در کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین ایران است.

  امتیاز ما به این کارگزاری معادل 4.8 بوده و می‎توانید برای بررسی تخصصی بروکر آمارکتس از منو های زیر استفاده کنید. ما در نقد و بررسی بروکر آمارکتس موارد مختلفی مانند اسپرد و انواع حساب و آموزش افتتاح حساب بررسی شده است.

  امتیاز بروکر آمارکتس
  4.8/5
  بروکر آمارکتس
  بروکر ام 4 مارکتس

  بروکر ام 4 مارکتس ❤️ بروکر M4markets

  سومین پیشنهاد تجارت فارکس بروکر ام 4 مارکتس میباشد این بروکر فارکس با کیفیت خدمات فوق العاده بالا مناسب برای همه نوع استراتژی معاملاتی به شمار می‌رود. اسپرد پایین و سرعت پوزیشن‌گیری بالا به همراه امکان شارژ و برداشت ریالی بروکر M4MARKETS  بزرگترین دلیل محبوبیت آن در میان ایرانیان و پارسی زبانان شده است. امتیاز ما به این کارگزاری معال 4.7 است. برای آشنایی بیشتر با بروکر M4MARKETS a شامل معرفی نقد و بررسی – انواع حساب – آموزش افتتاح حساب – بررسی روشهای واریز و برداشت از منوی زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر M4MARKETS
  4.7/5

  بروکر آلپاری فارکس

  چهارمین پیشنهاد ما برای شما بروکر آلپاری فارکس است. شاید بتوان گفت با توجه به تنوع خدمات بروکر آلپاری میتوانیم یکی از بهترین بروکر های فارکس برای فارسی زبانان را بروکر آلپاری بدانیم.تنوع حساب بالا در بروکر آلپاری فارکس و واریز و برداشت آسان در این بروکر فارکس بزرگترین مزیت به حساب می‌آید.

  این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.7 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر آلپاری میتوانید از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر آلپاری
  4.7/5
  بروکر آلپاری فارکس
  بروکر orbex

  بروکر اوربکس

  پنجمین پیشنهاد ما برای شما بروکر اوربکس فارکس است. شاید بتوان گفت در میان بروکر های فارکس که به ایرانیان خدمات میدهند تنها بروکر فارکس که با کیفیت رگوله های اروپایی به ایرانیان خدمات میدهد بروکر اوربکس است.

  بروکر اوربکس تنوع حساب خوب و روش واریز و برداشت ریالی را پشتیبانی میکند و به سبب کیفیت خدمات در سطح مشتریان اروپایی برای ایرانیان محبوبیت زیادی در میان فارسی زبانان دارد.این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.7 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر اوربکس از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر اوربکس
  4.7/5

  بروکر ارانته

  ششمین پیشنهاد ما برای شما بروکر ارانته  است. بروکر ارانته یک بروکر آینده دار به نظر میرسد که به تازگی وارد بازار ایران شده است. از نظر ما با توجه به خدمات و قابلیت های بالای بروکر ارانته این بروکر فارکس در آینده نزدیک جایگاه بسیار خوبی را میان فارسی زبانان خواهد داشت. اسپرد بسیار پایین و تنوع نمادهای معاملاتی به همراه پشتیبانی فوق العاده فارسی زیان بروکر ارانته را میتوان دلایل محبوبیت این بروکر فارکس دانست .

  این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.7 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر ارانته از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر ارانته
  4.7/5
  بروکر ارانته
  بروکر کپیتال اکستند

  بروکر کپیتال اکستند

  هفتمین پیشنهاد ما برای شما بروکر کپیتال اکستند است. بروکر کپیتال اکستند دارای بیش از 15 سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی است. شاید به جرئت بتوانیم بزرگترین مزایای بروکر کپیتال اکستند را به دو بخش پشتیبانی فارسی زبان بسیار قوی و کابین معاملاتی و کاربری فوق العاده کامل تقسیم کنیم.

  همین دو فاکتور مهم کفایت میکند که این بروکر فارکس در میان فارسی زبانان جایگاه فوق العاده ای را برای خود پیدا کند.این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.6 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر کپیتال اکستند از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر کپیتال اکستند
  4.7/5

  بروکر IFC MARKETS

  هشتیمن پیشنهاد ما برای شما بروکر IFC MARKETS است. بروکر آی اف سی مارکتس دارای بیش از 15 سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی است. شاید به جرئت بتوانیم بزرگترین وجه تمایز بروکر آی اف سی با دیگر بروکر ها در دو بخش سبد بسیار گسترده نمادهای معاملاتی از سهام و فلزات ووو به علاوه حساب با اسپرد ثابت بروکر IFC MARKETS میباشد.

  همین دو فاکتور مهم کفایت میکند که این بروکر فارکس در میان فارسی زبانان جایگاه فوق العاده ای را برای خود پیدا کند.این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.5 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر آی اف سی مارکتس از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر آی اف سی مارکتس
  4.5/5
  بروکر ifc markets
  بروکر لایت فارکس

  بروکر لایت فارکس

  نهمین پیشنهاد ما برای شما بروکر لایت فارکس است. بروکر لایت فارکس یکی از قدیمیترین و محبوبترین بروکر های فارکس در میان ایرانیان و در کل فارسی زبان هاست. تنوع حساب های معاملاتی و خدمات پشتیبانی شامل آموزش و تحلیل های روزانه در بروکر لایت فارکس دو دلیل عمده محبوبیت این بروکر فارکس است.

  همین دو فاکتور مهم کفایت میکند که این بروکر فارکس در میان فارسی زبانان جایگاه فوق العاده ای را برای خود پیدا کند.این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.5 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر لایت فارکس از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر آی اف سی مارکتس
  4.5/5

  بروکر FxPrimus

  دهمین پیشنهاد ما برای شما بروکر FxPrimus  است. fxprimus یک بروکر پیشرو است که در بیش از 200 کشور فعالیت دارد و طیف وسیعی از ابزارهای معاملاتی از جمله فارکس ،فلزات ،کالا ،انرژی، سهام و رمز ارزها را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

  هرچند بروکر اف ایکس پریمیوس دارای اعتبار زیادی است اما از آنجا که بصورت رسمی به فارسی زبانان خدمات نمیدهد و آنها را در قالب شهروند امارات به ثبت میرساند از شهرت زیادی در میان ایرانیان برخوردار نیست.این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.5 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر FxPrimus از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکرFxPrimus
  4.5/5
  بروکرFxPrimus
  بروکر فیبوگروپ

  بروکر فیبوگروپ

  یازدهمین پیشنهاد ما برای شما بروکر فیبوگروپ  است. بروکر فیبوگروپ یکی از قدیمیترین بروکرهای فعال در بازارهای مالی است که به ایرانیان خدمات ارائه میکند. بروکر فیبوگروپ بیش از 23 سال سابقه فعالیت دارد.

  بروکر فیبوگروپ بیشتر بخاطر تنوع حسابی که ارائه میکند در میان فارسی زبان ها مشهور است و میتوان گفت یکی از بروکر های محبوب در ایران به حساب می آید. این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.5 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر فیبوگروپ از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر فیبوگروپ
  4.5/5

  بروکر روبو فارکس

  پیشنهاد بعدی ما برای شما بروکر روبو فارکس  است. بروکر روبو فارکس یکی از قدیمی ترین بروکرهای بازار فارکس ایران است.این بروکر در سال 2009 در بلیز تاسیس شده است و تقریبا از همان ابتدای تاسیس در بازار ایران فعال بوده است.دارای رگوله های معتبر جهانی و رگوله‌ای مجزا برای ایرانیان است.

  بروکر روبوفارکس بیشتر بخاطر تنوع حساب ها و اسپرد پایین در میان فارسی زبان ها مشهور است و میتوان گفت یکی از بروکر های محبوب در ایران به حساب می آید. این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.4 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر روبو فارکس از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر روبو فارکس
  4.4/5
  بروکر روبو فارکس
  بروکر hycm

  بروکر HYCM

  پیشنهاد بعدی ما برای شما بروکر HYCM  است. HYCM با تجربه ۴۰ ساله و طیف گسترده ای از محصولات و خدمات، یک تجربه تجاری درجه یک را ارائه می دهد. بروکر HYCM یکی از قدیمی ترین بروکر های فعال در مارکت فارکس  دنیا است .این شرکت در سال ۱۹۷۷ تحت عنوان Henyep Gold Dealers با شراکت یک مجموعه هنگ کنگی تاسیس گردید و سپس در سال ۱۹۸۱ با افتتاح دفتری مجزا به فعالیت خود در همین زمینه (تبادلات طلا و نقره) ادامه داد .

  بروکر HYCM بیشتر بخاطر سابقه طولانی که دارد مشهور است و میتوان گفت یکی از بروکر های محبوب در ایران به حساب می آید. این کارگزاری معتبر، امتیاز 4.0 از 5 را در ارزیابی تجارت فارکس دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بروکر HYCM از منو های زیر استفاده کنید.

  امتیاز بروکر HYCM
  4/5

  در بالا به چند بروکر معروف در بازار فارکس اشاره کردیم که برای مشاهده توضیحات و معرفی یا حتی آموزش افتتاح حساب یا واریز و برداشت ریالی هر کدام میتوانید از لینکهایی که در زیر هر کدام قرار داده ایم استفاده کنید. در ادامه به مباحث دیگری در خصوص چگونگی انتخاب یک بروکر فارکس یا تشخیص بروکر های کلاهبردار از بروکر های دارای اعتبار خواهیم پرداخت و در پستهایی که به شما معرفی خواهیم کرد با موارد آموزشی دیگر در خصوص کار با بروکر فارکس را توضیح خوایم داد.

  انتخاب بروکر . موفقیت در فارکس

  برای موفقیت در فارکس، موارد متعددی را باید با دقت بررسی کرده که از نظر من یکی از کلیدهای موفقیت در فارکس، همین انتخاب بروکر مناسب است. در مقالات قبلی در خصوص بروکر فارکس مباحث متعددی مطرح کردیم. بعنوان مثال، بررسی بروکر فارکس از نظر رنک الکسا یا تفاوت‌های بروکر خوب با بد و موارد متعدد دیگر که همه را در بخش بروکر فارکس میتوانید مشاهده کنید.

  در این بخش میخواهیم تخصصی تر به مبحث انتخاب بروکر بپردازیم که پیشنهاد میکنیم حتما تا انتها همراه ما باشید.

  انتخاب بروکر فارکس

  هر آنچه نیاز است در مورد انتخاب بروکر های فارکس بدانید در مقالات زیر گردآوری شده است.

  از مقایسه بروکرهای فارکس با یکدیگر تا معرفی و نقد و بررسی بروکر های فارکس.

  شما با مطالعه مطالب زیر قادر خواهید بود بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان را شناسایی کنید.

  تفاوت بروکر خوب و بد را بشناسید

  اگر نیاز به مطلب خاطی دارید در خصوص بروکر های فارکس

  میتوانید از کادر جستجو در صفحه استفاده کنید.

  تمامی مباحث مربوط به بروکر های فارکس به تفکیک

  • همه
  • بونوس فارکس
  • کارگزارهای بورس بین الملل
  • کلاهبرداری بروکر فارکس
  • مقایسه بروکر های فارکس
  بروکر روبوفارکس

  بروکر روبو فارکس از واقعیت تا کلاهبرداری ❤️ RoboForex ❤️

  راهنمای بروکر روبو فارکس بروکر روبو فارکس یکی از قدیمی ترین بروکرهای بازار فارکس ایران است.این بروکر در سال 2009 در بلیز تاسیس شده است و تقریبا از همان ابتدای ...
  خواندن این مقاله
  بروکر کپیتال اکستند

  بروکر CapitalXtend ❤️ بروکر کپیتال اکستند ❤️ و 30 درصد بونس

  بروکر CapitalXtend با 15 سال سابقه ارائه خدمات به مشتریان بازارهای مالی در سراسر جهان در جزایر سنت وینسنت و گرنادین مناطق آفشور به ثبت رسیده است.بروکر کپیتال استند عضو ...
  خواندن این مقاله
  بروکر فیبوگروپ

  بروکر فیبوگروپ ❤️ FIBOGroup Broker ❤️

  راهنمای بروکر فیبوگروپ بروکر فیبوگروپ یکی از قدیمی ترین بروکرهای فارکس با بیش از 23 سال سابقه است . این بروکر در سال 1998 با نام تجاری FIBO Group Ltd ...
  خواندن این مقاله
  نمایشگاه دبی بروکر آلپاری 2021

  بروکر آلپاری ✔️ اعتبار ❤️ سایت جدید آلپاری ❤️ Alpari Broker

  اعتبار بروکر آلپاری بروکر آلپاری که یکی از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ Alpari است، یکی از بزرگترین بروکرهای بازار فارکس (Forex) در سرتاسر جهان بوده که با تکیه بر تجربه‌ی ...
  خواندن این مقاله
  بروکر آمارکتس

  بروکر آمارکتس ❤️ AMarkets Broker ❤️

  راهنمای بروکر آمارکتس بروکر آمارکتس بروکری است که در سال های اخیر توانسته است بین مشتریان ایرانی محبوب شود و برای بسیاری از معامله گران قدیمی جای بروکرهایی که از ...
  خواندن این مقاله
  بروکر ام 4 مارکتس

  بروکر ام 4 مارکتس 💖 بروکر M4markets

  راهنمای بروکر M4MARKETS بروکر ام 4 مارکتس با تاسیس در سال 2018 یک بروکر تازه تاسیس و کم سابقه محسوب می‌شود. M4markets ارزش های خود را شفافیت کاری ، درستکاری ...
  خواندن این مقاله
  بروکر ارانته

  بروکر ارانته معرفی ، نقد و بررسی ❤️ بروکر Errante ❤️

  راهنمای بروکر ارانته بروکر ارانته با تاسیس در سال 2018 یک بروکر نوظهور محسوب می شود. ارانته ماموریت خود را " تعهد کامل به ارائه خدمات با کیفیت متناسب با ...
  خواندن این مقاله
  بروکر USGFX

  بروکر USGFX 💛 معرفی ، بررسی آموزش ثبت نام یو اس جی اف ایکس

  راهنمای بروکر USGFX بروکر USGFX در سال 2006 در سیدنی استرالیا تاسیس شده اما در چند سال اخیر وارد بازار ایران شده است.USGFX را از حیث رگوله میتوان یکی از ...
  خواندن این مقاله
  Justforex معرفی ، نقد و بررسی و آموزش افتتاح حساب

  بروکر جاست فارکس ❤️ Justforex ❤️ نقد و بررسی آموزش افتتاح حساب

  Justforex یکی از بهترین بروکرهای فارکس است که در سال 2012 در سنت وینسنت افتتاح شده است.این بروکر زیر مجموعه هلدینگ جی اف گلوبال میباشد و توانسته است نظر مشتریان ...
  خواندن این مقاله

  راهنمای انتخاب بروکر فارکس

  ما در سایت تجارت فارکس شما را با بهترین بروکر های فارکس مناسب برای کشورهای ایران و افغانستان و عراق آشنا میکنیم. شما به سادگی با مطالعه شرایط و توضیحات هر بروکر فارکس در این سایت قادر خواهید بود تا مناسب ترین بروکر فارکس را برای خودتان انتخاب کنید. همچنین ما با مقایسه بروکر های فارکس با یکدیگر این امکان را ایجاد کرده ایم تا هر بروکر را با بروکر دیگر بسنجید سپس اقدام به انتخاب بروکر فارکس کنید.

  معیارهای انتخاب بهترین بروکر فارکس

  شاید شما هم به این نتیجه رسیده باشید که انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان یکی از مهمترین و اساسی ترین کارهایی است که برای فعالیت حرفه‌ای در بازار فارکس به آن نیاز دارید. اما این موضوع فقط برای ایرانیان نبوده، بلکه برای افراد غیر ایرانی نیز  انتخاب یک بروکر خوب، بسیار سخت و دشوار بوده و نیاز به بررسی‌های زیادی دارد. ما در این بخش به ویژگی‌هایی که باید برای انتخاب یک بروکر معتبر فارکس بررسی شود می‌پردازیم.

  امنیت بروکر فارکس

  در مرحله اول، باید به مهمترین ویژگی که باید برای یک بروکر مورد نظر قرار بگیرد بپردازیم. بله سطح ایمنی یا همان امنیت یک بروکر بسیار مهم است. چرا که یقینا شما دوست ندارید که هزاران دلار از سرمایه خودتان را بدون بررسی ایمنی بروکر صرفا با یک ادعا که ما معتبر هستیم تقدیم کنید. خبر خوب این است که بررسی اعتبار یک بروکر فارکس آنقدرها هم که بنظر می‌رسد، کار سختی نیست. در سرتاسر جهان بروکر های قابل اعتماد در کنار بروکر های متقلب قرار دارند ولی یقینا انتخاب بروکرهای ایمن و با اعتبار شدنی است و کار سختی نیست پس با ما همراه باشید در هر کشور نهادهای نظارتی وجود دارند که وظیفه نظارت بر کار بروکرها را بر عهده دارند.

  پس اگر بروکرها را از این نظر که آیا تحت نظر این سازمانها هستند یا خیر بررسی کنیم یک قدم به انتخاب بروکرهای ایمن نزدیک شده ایم. در زیر لیستی از کشورها با سازمان های مربوطه خود آورده ام:

  • ایالات متحده: انجمن آیندۀ ملی NFA و کمیسیون معاملاتی آتی کالا CFTC
  • بریتانیا: ادارۀ رفتار مالی FCAو اداره تنظیم مقررات PRA
  • استرالیا: کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا ASIC
  • سوئیس: کمیسیون بانکداری فدرال سوئیس SFBC
  • آلمان: اداره نظارت مالی فدرال BaFIN
  • فرانسه: Autorité des Marchés) AMF)
  • کانادا: Autorité des Marchés) AMF)

  پس قبل از اینکه فکر کنید که پولتان را در یک کارگزار قرار دهید. مطمئن شوید که کارگزار عضو یکی از سازمان‌های نظارتی بالا باشد.

  لیست مهمترین نهادهای نظارتی بر بروکرها

  ✍ اسم انحصاری رگولاتور 🌍 کشور و منطقه 📊 درجه اعتبار
  رگوله IFSC بلیز: کشوری در آمریکای مرکزی است، که پایتخت آن بلموپان است. متوسط
  رگوله FSP نیوزلند: کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است که پایتخت آن ولینگتون است. متوسط
  رگوله FSC جزایر ویرجین بریتانیا: مجمع‌الجزایری است واقع در دریای کارائیب. پایتختش رود تاون است متوسط
  رگوله FSA جمهوری سیشل: کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند. پایتخت آن ویکتوریا است. متوسط
  رگوله FSC جزیره موریس: کشوری جزیره‌ای در جنوب غربی اقیانوس هند. پایتختش پورت لوئیس است. متوسط
  رگوله FSA سنت وینسنت و گرنادین‌ها: یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب است.پایتختش کینگزتاون است. به رگولیشن SV هم معروف است. متوسط
  رگوله FSB آفریقای جنوبی متوسط
  رگوله FSPL جزایر مارشال: کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس آرام. پایتخت آن ماجورو است متوسط
  رگوله VFSC جمهوری وانواتو: کشوری جزیره‌ای و کوچک می‌باشد که در جنوب اقیانوس آرام واقع شده‌است. پایتختش پورت ویلا هست متوسط
  رگوله CMB ترکیه ضعیف
  رگوله NAFD روسیه خوب
  رگوله FRA روسیه متوسط
  رگوله FMA نیوزلند خوب
  رگوله NFA آمریکا بسیار معتبر
  رگوله FCA انگلستان بسیار معتبر
  رگوله ASIC استرالیا معتبر
  رگوله CySEC قبرس بسیار معتبر
  رگوله Bafin آلمان معتبر
  رگوله FINMA سوئیس معتبر
  رگوله Mifid اتحادیه اروپا بسیار معتبر

  در توضیح جدول فوق باید بدانید که رگولاتوری‌هایی که میزان اعتبار متوسط رو به پایین دارند، رگولاتوری‌های آفشور هستند. رگولاتوری های آفشور در مناطق آزاد اقتصادی تأسیس شده چرا که در قوانین مالی و اقتصادی سخت‌گیری زیادی به خرج نمی‌دهند. از همین رو است که بسیاری از بروکرهایی که می‌خواهند به کشورهای تحریم‌شده‌ای مثل ایران یا افغانستان و عراق خدمات بدهند، مجبورند از رگولاتوری‌های آفشور استفاده کنند.

  هزینه های معامله در بروکر فارکس

  فارغ از اینکه چه نوع ارز یا کالایی را برای معاملات خود انتخاب کرده و معامله میکنید، باید بدانید که معاملاتی که انجام می‌دهید یقینا برای شما هزینه خواهد داشت. در حقیقت  هر زمانی که شما یک معامله انجام میدهید مجبور خواهید بود تا مبلغی را تحت عنوان کمیسیون یا اسپرد پرداخت کنید. بنابراین، طبیعی است اگر به دنبال قیمت‌های مناسبتر و کمیسیون یا اسپرد کمتری هستید، باید در انتخاب یک بروکر این مورد را نیز بررسی قرار دهید.

  واریز و برداشت ایمن در بروکر فارکس

  بروکر های فارکس حرفه ای و خوب به شما امکان می‌دهند که سپرده ها و در آمد خود را بدون هیچ محدودیتی برداشت کنید. بروکرهای معتبر فارکس دلیلی ندارند که مرحله برداشت شما سخت کنند یا مانع آن شوند. چرا که  از نظر آنها تنها دلیلی که باعث می‌شود پول شما به هر میزانی در بروکری بماند این است که شما بخواهید در بروکر به آسانی خرید و فروش داشته باشید.

  پلتفرم معاملاتی در بروکرهای فارکس

  انجام معاملات آنلاین در بازار فارکس چه خرید باشد و چه فروش توسط پلتفرم معاملاتی انجام میشود. پس باید پلتفرم معاملاتی که توسط بروکر شما ارائه می‌شود کاربر پسند بوده و البته دارای پایداری زیاد باشد. وقتی به دنبال یک بروکر خوب هستید همیشه به پلتفرم معاملاتی آن بروکر دقت کرده و آنرا بررسی کنید. محبوبترین بروکرهای فارکس از پلتفرم متاتریدر 4 استفاده کرده و البته به تازگی پتلفرم متاتریدر 5 را نیز ارائه میکنند. مورد دیگری که باید توجه شود این است که  بروکر اخبار را نیز بطور طبیعی پوشش دهد. همچنین اگر تحلیلی کلی از اخبار اقتصادی به همراه پیشبینی بازار در روزهای آینده بازار را ارئه دهد یقینا بهتر و مفید تر خواهد بود.

  اجرای فوری دستورات معامله گر

  لازم است که بروکر در بهترین قیمت ممکن دستورات خرید و فروش شما را اجرا کند. در شرایط عادی بازار (نه زمان انتشار اخبار مهم و رویدادهای شگفت انگیز)، هیچ دلیلی وجود ندارد که بروکر دقیقا در قیمتی که شما بر روی دکمه خرید یا فروش کلیلک می‌کنید، دستور را اجرا نکند. به ویژه این قضیه برای اسکالپرها بسیار مهم است. زیرا چند پیپ تفاوت در قیمت می تواند شرایط را برای سود شما بسیار سخت کند.

  خدمات پشتیبانی از مشتریان یک بروکر فارکس خوب

  در اینکه بروکرها کامل نبوده و صد در صد هیچ بروکری بدون ایراد نیست، شکی نیست. پس باید یک کارگزاری را انتخاب کنید تا در صورتی که مشکلاتی برای شما ایجاد شد، بتوانید به سرعت با آنها تماس گرفته و با آنها مشکلات خود را مطرح کنید تا تیم پشتیبانی مشکلات شما را مرتفع کند. میدانیم که اینکه یک بروکر هنگامی که نیاز است به مشکلات رسیدگی کند باید در اولین زمان ممکن به مشکلات شما رسیدگی کند و مشکلات شما را رفع کند. بنابراین، پشتیبانی قوی بسیار مهم نبوده، نه اینکه فقط در هنگام افتتاح حساب و جذب سرمایه با شما برخورد خوبی داشته باشند و پیگیر شما باشند. اما در هنگام بروز مشکلات برای شما پیگیر رفع مشکلات شما نباشند.

  نهادهای رگولاتوری بروکر های فارکس

  نهادهایی در بازارهای مالی وجود دارند که وظیفه بررسی و پیگیری صحت انجام خدمات در بازارهای مالی هستند. این نهادها در بازار فارکس رگولاتور نامیده شده و بروکرها برای خدمات دهی در کشور یا مناطق خاص نزد این نهادها ثبت نام میکنند و اطلاعات مورد نیاز را در دسترس این نهادها قرار می‌دهند تا آنها با بررسی شیوه فعالیت آن بروکر، صحت عملکرد آن را ارزیابی کنند. به بروکر هایی که در این نهادها ثبت شده باشند بروکر های رگوله میگوییم.

  رگولاتورهای آف شور به دلیل نظارت کم بر عملکرد موسسات و شرکت های مالی، از اعتبار کمتری برخوردار هستند به طوری که برخی از آنها در حد ثبت یک شرکت اعتبار دارند.

  و البته همین نظارت پایین و قوانین سهل آنهاست که به کشورهای تحریمی چون ایران خدمات ارائه میدهند.

  آف شور به مناطق آزاد اقتصادی گفته میشود که کمترین مالیات را دارند و در قوانین پولشویی و اقتصادی کمترین سختگیری.

  به همین علت این مناطق مورد توجه شرکت هایی است که میخواهند کمترین مالیات را بپردازند. و یا حتی گروه های تبهکاری که میخواهند دست به پولشویی بزنند!

   

  لیست بروکرهای رگوله این جزیره را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

  http://www.bvifsc.vg

  بروکرهای آلمانی هم تحت نظارت این رگولاتوری فعالیت میکنند.

  برای بررسی رگوله بروکرهای آلمانی، میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

  https://portal.mvp.bafin.de/database/InstInfo

  این رگولاتوری هم بروکرهای انگلیسی را تحت نظارت خود دارد. در حال حاضر FCA بروکرهای انگلیسی را از کار با ایران منع کرده اند.

  برای جستجوی بروکرهای تحت رگوله FCA به سایت زیر مراجعه بفرمایید:

  https://register.fca.org.uk

  در حال حاضر اکثر بروکرهای تحت رگوله استرالیا، با ایران کار نمی کنند. سایت این نهاد رگولاتوری جهت مطالعه و جستجوی بروکرها، به این آدرس میباشد:

  http://www.asic.gov.au

  از قدیمی ترین و سختگیرترین رگولاتوری های جهان است. بروکرهای آمریکایی به هیچ عنوان حق خدمات به شهروندان ایرانی (مقیم ایران) را ندارند.

  و در صورت تخطی، جریمه های سنگینی در انتظار آنان خواهد بود. سایت این رگولاتوری جهت مطالعه و جستجوی بروکرهای آمریکایی و صحت و سقم رگولاتوری آنان، به سایت زیر رجوع کنید:

  http://www.nfa.futures.org/basicnet

  رگولاتوری FINMA سوییس

  این رگولاتوری مربوط به کشور قبرس میباشد. کشور قبرس جزء اتحادیه اروپا است.

  اکثر بروکرهای قبرسی ایرانیان را نمیپذیرند و مشتریان ایرانی خود را در شعب دیگر خود که اغلب شعب جزیره ای (Offshore) هستند ثبت نام میکنند.

  با اینکه پس ار برجام بسیاری از تحریم های مالی اتحادیه اروپا بر روی کاغذ برداشته شده

  اما اکثر کشورهای اروپایی از بیم آمریکا و همچنین عدم اعتماد به آینده از همکاری مالی با ایران سرباز میزنند.

  برای چک کردن بروکرهایی که تحت رگوله CySEC هستند کافی است به سایت زیر مراجعه کرده و در فیلد جستجو نام بروکر را تایپ کتید:

  http://www.cysec.gov.cy/en-GB/entities

  رگولاتوری IFSC بلیز:

  لیست بروکرهای رگوله این جزیره را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

  رگولاتوری FSA جزایر سیشل:

  لیست بروکرهای رگوله این جزیره را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

  رگولاتوری FSC جزیره موریس:

  https://www.fscmauritius.org/en

  رگولاتوری FSA جزایر سنت وینسنت و گرنادین:

  http://svgfsa.com

  رگولاتوری کشور روسیه:

  این یک نهاد خصوصی است که در روسیه فعال است و برخی از بروکرهای روسی را تحت حمایت خود دارد.

  اخیرا دولت روسیه قانونی گذاشت که بروکرهای روسی باید مجوز خود را از بانک مرکزی روسیه اخذ کنند.

  در زیر لینک سایت بانک مرکزی روسیه را مشاهده می فرمایید:

  http://www.cbr.ru

  رگولاتوری جزایر مارشال

  یک شرکت خصوصی برای متقاضیان، که رگولاتوری جزایر مارشال و جزایر بالا را اخذ میکند!

  قوانین MiFID

  به مجموعه قوانین مالی اتحادیه اروپا گفته میشود که حداقل استانداردهای مالی و سرمایه گذاری را تعیین میکند

  و بروکرهایی که میخواهند در اروپا فعالیت کنند، باید از این حداقل استانداردها برخوردار باشند.

  سوالات متداول بهترین بروکر فارکس

   انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان کار سختی نیست، کافی است بعضی فاکتورها را بررسی کنید. پارامترهای مهم در انتخاب بهترین بروک فارکس شامل:

  امنیت (رگولاتوی)
  تیم پشتیبانی
  تنوع دارایی ها
  تنوع پلتفرم های معاملاتی
  سهولت واریز و برداشت
  بیمه حساب
  کمیسیون کم
  اسپرد کم
  نرخ بهره کم
  سرعت اجرای معاملات

  بروکر فارکس در حقیقت یک رابط بین خریدار و فروشنده است. این ساده ترین تعریفی است که میتوان برای معرفی بروکر فارکس ارائه کرد. بروکر در حقیقت کارگزار بازارهای بین المللی بوده که شما (تریدر) را به دارایی های متعدد قابل معامله متصل کرده تا بتوانید خرید و فروش انجام دهید.

  بروکرهای متعددی در سطح جهانی جزو معتبرترین‌ها به حساب می‌آیند. اما با توجه به شرایط خاص ایران، چند بروکر را می‌توان برای ایرانیان معتبر نامید:
  جاست فارکس | آلپاری | آمارکتس | کپیتال اکستند از معتبرترین بروکر های فارکس برای ایرانیان به شماره میروند.

  ما در این بخش به شما لیست کاملی از بروکرهایی که به ایرانیان خدمات میدهند را به شما معرفی کرده ایم. برای مشاهده لیست کامل بروکرهایی که به ایرانیان خدمات میدهند پیشنهاد میکنیم حتما سایت را مشاهده کنید.

  28 دیدگاه

  به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

   • سلام
    بروکر قدیمی هست ولی خوب شکایت زیاد داشته و داره بروکر های بهتری هستند که خدمات بهتری میدن و اعتبار خوبی دارند.
    پیشنهاد میکنم بروکر دیگه ای رو انتخاب کنید

   • این بروکر شناخته شده نیست از کار با بروکرهای ناشناخته جدی دوری کنید

  • سلام وقت بخیر
   در مورد nfc market لطف میکنید توضیح بدید جدیدا تو ایران تبلغ زیادی میکنه به عنوان یک بروکر معتبر ایا شما تایید میکنید؟
   ممنون

   • سلام اگر منظورتون تریند بروکر هست که زیاد جالب نیست

    اما این بروکری که شما میگید اگر بروکر دیگه ای هست من آشنایی ندارم .

  • سلام بهترین بروکر فارکس از نظر سرعت و اسپرد بین بروکرهای معرفی شده کدومه؟

   • سلام و روز بخیر

    از نظر اسپرد بهترین اسپرد فارکس رو فعلا در بروکر آلپاری و بروکر جاست فارکس میتونید مشاهده کنید.

    اگر سرعت پوزیشن گیری و اعمال دستورات براتون اهمیت بالاتری داره بروکر اوربکس میتونه بروکر مناسبی باشه براتون و حتما اون رو بررسی کنید.

    موفق باشید

  • سلام
   به نظر شما بهترین بروکر فارکس برای سهام امریکا نفت و فلزات چیه اسپردش کدوم کمتره؟

   • سلام دوست عزیز

    برای معاملات سهام پیشنهاد میکنم بروکر جاست فارکس رو بررسی کنید هم از نظر تنوع و هم اسپرد سهام و فلزات خیلی خوب هست.
    اینکه ما بهترین بروکر فارکس رو بخوایم معرفی کنیم امکان پذیر نیست ولی میتونیم صرفا پیشنهاد بررسی بدیم خدمتتون و شما طبق فاکتورهایی که گفته شده بررسی کنید.
    موفق باشید

  • خواهشا اگر به صورت عادلانه بررسی و فیلترینگ میشوند بروکر ها و بعد نامشان در این سایت ذکر می‌شود لطفا یونیکورن بروکر را هم بررسی کنید .یا هر شخصی خودش یونیکورن بروکر را نسبت به دیگر بروکر ها بررسی کنه و نظر بده ممنون از صحت و حسن کاری شما

  • سلام وقت شما بخیر
   من از افغانستان هستم .یونیکورن بروکر یک بروکر جهانی هست و در ۵ کشور جهان شعبه داره از جمله افغانستان و معتبر ترین بروکر جهانی است نه فقط در بخش آسیا و ایران ….
   باید شما هم بروکری مدنظر خود داشته باشید که در کشور های دیگر هم فعالیت داشته باشد نه صرفا ایران
   جهانی فکر کنیم و با یک بروکر بین الملی کار کنیم

   • سلام
    این بروکر توسط شخصی بنام عبدالله بصورت وایتلیبل هست حالا شما چطور میگید بهترین بروکر جهان رو خدا میدونه ????????????????

    سابقیه مدیران پشت برخی بروکرها واقعا ترسناک هست اگر واقعا شما از سمت خود بروکر نیتستید بهتر هست بیشتر تحقیق کنید

  • از کجا میتونم مقایسه بروکرها رو ببینم ؟
   مثلا توی سایتهای فروشگاهی میشه دوتا محصول رو باهم مقایسه کرد توی بروکرها هم هست ؟

   • میتونید توی همین سایت در کادر جستجو وارد کنید مقایسه بروکر تا دسترسی به مقایسه بروکرهای فارکس داشته باشید

  • سلام و خسته نباشید
   بین بروکر لایت فارکس و آلپاری کدوم بروکر رو تایید میکنید؟

  • درود
   از بین بروکرهای فیبوگروپ و اوربکس و hycm کدوم بروکر رو تایید میکنید ؟
   قبلا بروکر ایکس ام بودم سپاس

   • سلام
    من به شخصه بروکر اوربکس رو بیشتر میپسندم مخصوصا که مشتری ایکس ام بودید اوربکس بسیار شرایط نزدیک به ایکس ام و هاتفارکس دارد.

  • سلام
   برای بهترین بروکر فارکس که تایید میکنید برای سرمایه 10000 دلاری کدم بروکر فارکس هست؟

   • سلام
    ما نه تایید و نه پیشنهاد میکنیم
    اما آنچه خود ما تست کردیم رو بهتون معرفی میکنیم

    شما اکسپرت crm رو بررسی کنید احتمالا براتون جالب باشه

  • سلام استاد
   از نظر شما برای ترید روی طلا بهترین بروکر کدوم هست ؟

  • سلام خدا قوت
   بین بروکرهایی که معرفی کردید سرعت پوزیشن گیری کدوم بروکر بالاتر هست ؟
   برای معاملات کوتاه مدت در اندازه چند ثانیه میخوام

  دیدگاهتان را بنویسید