آموزش پرایس اکشن 🏆 دوره پیشرفته پرایس اکشن رایگان❤️

آموزش پرایس اکشن به سبک تجارت فارکس یا همان دوره پیشرفته پرایس اکشن، یکی از بروزترین و کاملترین دوره های آموزشی ارائه شده به زبان فارسی میباشد. این دوره آموزش پرایس اکشن در 22 جلسه بصورت متنی تصویری بصورت کامل ارائه شده است. شخص مطالعه کننده این دوره آموزش پرایس اکشن به خوبی در پایان دوره قادر خواهد بود بوسیله تحلیل پرایس اکشن در بازارهای مالی چه بازار فارکس و چه بازار رمز ارزها به تحلیل و معامله گری مشغول شود.

🥇آموزش پرایس اکشن: دوره پرایس اکشن رایگان
❤️محبوبیت: زیاد
💹سطح آموزش: پیشرفته
🆓هزینه دوره پرایس اکشن: رایگان

4.7/5 – (38 امتیاز)

فهرست کلی مطالب

پرایس اکشن چیست

پرایس اکشن (Price Action) محبوبترین روش در میان معامله گران حرفه ای بازارهای مالی مخصوصا بازار فارکس و رمز ارزها میباشد. با استفاده از روش تحلیلی پرایس اکشن یک معامله گر حرفه ای فارکس قادر است با تحلیل دقیق مشخص کند که روند قیمتی در بازار به کدام سمت درحال حرکت است یا در چه زمانی سمت حرکتی خود را تغییر خواهد داد. یکی از بزرگترین مزیت های آموزش پرایس اکشن به سبک تجارت فارکس این است که شما از هیچ اندیکاتوری برای تجزیه و تحلیل استفاده نخواهید کرد و به شما خواهیم آموخت چگونه با نگاه به چارت خالی روند آینده بازار را تحلیل و پیشبینی کنید.

قیمت با شما حرف خواهد زد، کافی است گوش کنید و ببینید

در دوره پرایس اکشن خواهید آموخت که تمامی اطلاعات موجود در چارت برای شما مفید نیست و این اطلاعات قادر هستند شما را به اشتباه بیاندازند. پس یادخواهید گرفت که فقط اطلاعات مورد نیاز خود را بررسی کنید و اطلاعات اضافی را کنار بگذارید. با زبان قیمت آشنا خواهید شد تا بتوانید با نگاه به قیمت و چارت حرفهای قیمت را بشنوید. با ما در این جلسات از دوره رایگان Price Action همراه باشید.

دوره پرایس اکشن

دوره پرایس اکشن که در این بخش قرار گرفته است یک دوره 0 تا 100 پرایس اکشن است، اما دقت داشته باشید که این دوره پیشرفته میباشد، به این معنی که شما باید با مباحث اولیه فارکس آشنایی داشته باشید. اگر با مباحث اولیه آشنایی ندارید ابتدا دوره آموزش فارکس را که بصورت رایگان در سایت قرار داده ایم مشاهده کنید. چنانچه دوره آموزش فارکس را مشاهده کرده اید به ترتیب میتوانید جلسات این دوره را در ادامه انتخاب و مشاهده کنید.

آموزش پرایس اکشن
آموزش پرایس اکشن

مقدمه پرایس اکشن

اولین جلسه آموزش پرایس اکشن به مقدمه پرایس اکشن پرداخته ایم. به اینکه انواع روشهای تحلیل پرایس اکشن کدامها هستند و محبوب ترین روشهای تحلیل پرایس اکشن چه هستند. در این جلسه به بررسی مزایای تحلیل پرایس اکشن پرداخته ایم، همچنین در خصوص معایب روش معاملاتی پرایس اکشن نیز توضیحاتی ارائه شده است. برای شروع از جلسه اول مقدمه پرایس اکشن استارت کنید.

کندل های شمعی ژاپنی

جلسه سوم با کندل های شمعی ژاپنی آشنا خواهید شد. در این جلسه با کندل های گاوی یا صعودی و خرسی یا نزولی آشنا میشوید. خواهید آموخت که قدرت هر کندل به چه میزان است و بر اساس قدرت یک کندل توقع چه تاثیری در روند بازار را میتوان از آن کندل شمعی ژاپنی داشت. در واقع به شما خواهیم آموخت که با نگاه ساده به بدنه یک کندل شمعی ژاپنی به سادگی قدرت آن کندل را تخمین زده و بازار را تحلیل کنید.

الگوی چکش الگوی دوجی الگوی هارمی

سه الگوی پر طرفدار  اگه بخواهم اسم بیارم برای شما یقینا الگوی چکش، الگوی دوجی، الگوی هارمی این سه الگوی پر طرفدار خواهد بود. در این آموزش با این سه الگو به همراه انواع هرکدام از این الگوها آشنا خواهید شد. با کاربرد هرکدام از الگوهای چکش، دوجی، هارمی نیز آشنا خواهید شد. این سه الگوی ساده را به هیچ وجه دست کم نگیرید و به خوبی آنها را بیاموزید و روی آنها متمرکز شوید.

تایید ورود به معامله با الگوها شمعی

تایید ورود به معامله با الگوی شمعی ژاپنی در معامله به سبک پرایس اکشن از شکل گیری الگوهای شمعی نیز مهم تر است. درک این مطب برای معامله گران بسیار مهم بوده، به همین دلیل از ابتدای آموزش بارها تکرار کرده ایم که صرفا با مشاهده الگو، نباید وارد معامله شد، بلکه باید منتظر تایید الگوی شمعی ژاپنی بمانید. در این آموزش به شیوه های تایید گرفتن توسط الگوهای شمعی در پرایس اکشن پرداخته ایم.

عرضه و تقاضا

لپ کلام آنچه در پرایس اکشن دنبال میکنیم تحلیل بر اساس عرضه و تقاضا است. در این پست بصورت کامل با عرضه و تقاضا آشنا خواهید شد. ساده ترین مفهوم پرایس اکشن عرضه و تقاضا بیان گر این است که حرکات قیمت در بازار، بر اساس عرضه و تقاضا شکل می‌گیرد. اگر میزان تقاضا از عرضه بیشتر شود، خریداران قیمت بالاتر را پذیرفته و قیمت بالا می‌رود. اگر میزان عرضه بیشتر از تقاضا شود، فروشندگان در قیمت پایین‌تر اقدام به فروش میکنند.

معامله با الگوی پین بار و انگلفینگ

ورود به معامله با الگوی پین بار و انگلفینگ یکی از روش های ورود به معامله در تحلیل تکنیکال است. در بخش قبلی آموزش با شکل ظاهری و دیگر مشخصات این الگوها آشنا شدیم حال میخواهیم یاد بگیریم چگونه به وسیله این الگوها به طور ایمن و با ریسک کمتری وارد معامله شویم. در مقاله قبلی، الگوی انگلفینگ و پین بار و روش شناسایی آن‌ها را توضیح دادیم.

روند خنثی و هر آنچه باید بدانید

روند خنثی نیز همانند روند نزولی و صعودی بخشی از بازار است و برخلاف تصور برخی معامله گران وقتی بازار در روند خنثی قرار میگیرد نیز میتوان معامله کرد و حتی نسبت به زمان هایی که بازار دارای روند است سود بیشتری برد. در این آموزش به روشهای تشخیص شروع و اتمام روند خنثی خواهیم پرداخت. پیشنهاد میکنم حتما این آموزش را نیز با دقت فراوان مطالعه کنید.

دستورات معاملاتی

دستورات معاملاتی به چند دسته تقسیم می شوند و آخرین مرحله قبل از ورود به معامله بررسی و تشخیص دستورات معاملاتی است. با استفاده از دستورات معاملاتی علاوه بر ورود به معامله میتوان میزان حد سود و حد ضرر را تعیین کرد.

بروکر جاست فارکس
بروکر جاست فارکس

تریگر ورود به معامله

تریگر ورود به معامله یا به اصطلاح ماشه در معامله به سبک پرایس اکشن بسیار پرکاربرد است. تریگر به موقعیتی گفته می شود که معامله گر تمام گام های ورود به معامله را طی کرده است و حال فقط منتظر این موقعیت است تا به معامله وارد شود.

معامله گر باید توجه داشته باشد که به هیچ عنوان تریگر را به تنهایی موقعیتی برای ورود به معامله نداند بلکه در پایان تحلیل پرایس اکشن زمانی که سطوح حمایت و مقاومت شناسایی شده است، حد ضرر و حد سود تعیین شده و محدوده مجاز ورود به معامله بررسی شده است در آستانه ورود به معامله برای اطمینان بیشتر از موقعیت ورود به معامله استفاده شود. یکی از زمان های پیدا کردن تریگر ورود زمان توقف یا همان stall است.

رسم خط روند | کانال کشی قیمت | تشخیص نقاط شکست

رسم خط روند و کانال کشی قیمتی بسیار ساده است اگر بطور کامل با شناسایی روند قیمت آشنایی داشته باشید. میتوان سطوح حمایت و مقاومت را علاوه بر افقی به صورت مورب نیزرسم کرد. رسم این خطوط به صورت مورب همان رسم خط روند است. می دانیم حرکت قیمت همیشه به صورت زیگ زاگ است در روند صعودی یا نزولی علاوه بر سطوح حمایت و مقاومت میتوانیم از خط روند نیز استفاده کنیم.

فیبوناچی اکستنشن و فیبوناچی پروجکشن

فیبوناچی اکستنشن و فیبوناچی پروجکشن دو ابزار دیگر فیبوناچی هستند که پس از ریتریسمنت در معامله به سبک پرایس اکشن به منظور تایید ورود یا خروج از معامله از آن ها استفاده میکنیم. این آموزش درواقع آخرین آموزش مورد نیاز شما در دوره آموزش پرایس اکشن است.

کندل شناسی

جلسه دوم به مبحث کندل شناسی پرداخته ایم. همانطور که گفتیم در این سبک چارت با شما سخن خواهد گفت، براش شندین صدای چارت نیاز دارید تا مفهوم هر کندل را بشناسید تا به خوبی صدا و آنچه چارت به شما منتقل میکند را بتوانید بشنوید. در این جلسه با کندل های صعودی و نزولی و همچنین چندل های قوی و ضعیف آشنا خواهید شد. با شناختن هر کدام از این دسته بندی کندل ها به خوبی صدای چارت را خواهید شنید.

الگوی ستاره دنباله دار و مرد آویزان

بدون شک یک از جذاب ترین مباحث آموزشی  الگوی ستاره دنباله دار و الگوی مرد آویزان است. شاید از این نامگذاری کمی تعجب کنید ولی باور کنید نامگذاری کاملا درست و دقیق است، این آموزش را مشاهده کنید تا با مفهوم این دو الگو و کاربردهای این دو الگو به خوبی آشنا شوید. ویژگی های الگوهای مرد آویزان و ستاره دنباله دار چیست؟ تفاوت این دو الگو با یکدیگر در چه چیزی است؟ در این پست این موارد را خواهید آموخت.

الگوهای تک کندلی | دو کندلی | سه کندلی

الگوها از منظر تعداد کندل به سه دسته تک کندل و دو کندل و سه کندل تقسیم میشوند. هر کدام از این الگوها معنی و مفهوم خودشان را دارند و درجه اهمیت و اعتبار هر کدام متفاوت است. اینکه درجه اهمیت و اعتبار هرکدام چقدر است را توضیح داده ایم. یقینا شما برای اینکه تحلیل دقیق با درصد خطای کمتری داشته باشید لازم است از الگوها را از نظر تعداد کندل بررسی کنید.

روند در پرایس اکشن

آشنایی با روند (معامله به سبک Price Actoin) از آن جنبه حائز اهمیت است که الگوها در روندها معنا پیدا می‌کنند. اگر بخش های قبلی آموزش پرایس اکشن را به خاطر داشته باشید، میدانید که هر الگویی اگر در پایان روند خاصی ظاهر شوند، منجر به پیشبینی روند آینده بازار می شود. به طور مثال الگوی ستاره دنباله دار که جزو الگوهای برگشتی نزولی است، در پایان یک روند صعودی ظاهر شود، نشانه بازگشت روند به نزولی میتواند باشد.

الگوی پین بار | الگوی انگلفینگ

اگر آموزش را بصورت جدی دنبال میکنید یقینا میدانید که دو الگوی پین بار و الگوی انگلفینگ یکی از سود آور ترین الگوهای پرایس اکشن هستند. برای اینکه به خوبی با این الگوهای رابطه برقرار کنید کافی است که حمایت و مقاومت های موجود در سایت را به خوبی شناسایی کنید.

در جلسه قبل به نوعی با حمایت و مقاومت آشنا شدید درست است عرضه و تقاضا را اگر بخوبی یادگرفته باشید رسما با حمایت و مقاوت آشنا هستید. این آموزش را از دست ندهید.

رسم سطوح حمایت و مقاومت

رسم سطوح حمایت و مقاومت مسلتزم تشخیص صحیح این سطوح است که باید ابتدا مفهوم عرضه و تقاضا را به درستی درک کنید تا بتوانید این سطوح را به راحتی تشخیص دهید. پیش از این در بخش های گذشته با مفهوم عرضه و تقاضا در پرایس اکشن آشنا شدیم که میتوانید با کلیک روی عنوان زیر این آموزش را مطالعه کنید.

کندل های صعودی نزولی و خنثی

پس از آشنایی با انواع روندهای جاری در بازار نوبتی هم باشد نوبت یادگیری و آشنایی با کندل های صعودی، کندل های نزولی، کندل های خنثی رسیده است. اهمیت یادگیری این نوع از کندل ها میتواند کمک فراوانی باشد. درواقع یکی از مهمترین ستون های پرایس اکشن شناسایی این نوع از کندل ها میباشد.

عمده فروشی و خرده فروشی

مفهوم عمده فروشی و خرده فروشی در واقع در تحلیل فاندامنتال تعریف می شود اما هیچگاه تحلیل تکنیکال از تحلیل فاندامنتال جدا نبوده است به همین دلیل آشنایی با این مبحث کمک بسزایی به معامله گران می کند.

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس

شناسایی روند قیمت و کانال کشی

شناسایی روند قیمت را در بخش های قبل به صورت مختصر آموزش داده ایم اما قبل از ورود به مبحث مهم و کارآمد فیبوناچی باید بتوانیم شناسایی روند  قیمت را به درستی انجام دهیم.

علاوه بر این باید کانال کشی روند قیمت را به طور صحیح رسم کنیم.در واقع در این آموزش به شما خواهیم آموخت تا رون قیمت را شناسایی کنید و کانال قیمت را رسم کنید. معامله در خلاف جهت روند مانند شنا کردن در خلاف جهت رودخانه است. همانقدر که شنا کردن خلاف جهت رودخانه خسته کننده و خطرناک است، معامله کردن در خلاف جهت روند نیز خسته کننده و زمانبردار و صد البته خطرناک و دارای ریسک های فراوان میباشد.

 

ابزار فیبوناچی

ابزار فیبوناچی retracement ابزار ساده و قدرتمندی است که به روش فیبوناچی در ورود و و خروج به معامله در استراتژی پرایس اکشن به ما کمک می کند. درست است که تریدر  از هیچ ابزاری کمکی استفاده نمیکند اما استفاده از ابزار فیبوناچی ریترسمنت پس از یافتن نقطه ورود صرفا جهت تایید منافاتی با اساس این استراتژی ندارد بلکه کمک می کند با اطمینان بیشتری وارد معامله یا از آن خارج شوید.

جمع بندی | چک لیست آموزش Price Action

اموزش پرایس اکشن پیشرفته در 21 بخش آموزشی به پایان رسید و هر آنچه باید برای معامله به سبک پرایس اکشن بدانید را در این آموزش بیان کردیم. اگر سعی کنید به این دوره آموزشی تسلط پیدا کنید بدون شک یک معامله گر پرایس اکشن حرفه ای خواهید شد.

کتاب پرایس اکشن

پس از مطالعه پستهای آموزش Price Action که در بالاتر برای شما عزیزان قرار داده ایم اگر تمایل به تکمیل آموزش پرایس اکشن دارید، برای شما دو کتاب پرایس اکشن PDF آماده کرده ایم که هم قادر هستید بصورت آنلاین مطالعه کنید، هم قادر به دانلود این دو کتاب پرایس اکشن هستید. روی تصویر هر کتاب کلیک کنید تا برای شما نمایش داده شود.

کتاب آموزش پرایس اکشن امین همتی (( برای مشاهده روی تصویر کلیک کنید ))

 

کتاب آموزش 8 راز موفقیت Price Action (( برای مشاهده روی تصویر کلیک کنید ))

دوره ویدئویی آموزش پرایس اکشن

علاوه بر این آموزش ها اگر نیاز به ویدئوی آموزش پرایس اکشن دارید دوره های ویدئویی آموزش Price Action مختلفی نیز وجود دارد. ما بهترین این دوره ها را برای شما در سایت تجارت فارکس آماده کرده ایم.

در زیر به برخی از این دوره های ویدئویی آموزش Price Action اشاره میکنیم که میتوانید مشاهده کنید. دقت داشته باشید از آنجایی که مطالب آموزشی متعددی وجود دارد ممکن است دوره ای بصورت کامل هنوز روی سایت قرار نگرفته باشد اما به مرور زمان جلسات هر دوره تکمیل میشود و در صفحات مربوط به آن دوره قرار میگیرند. پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از بروزرسانی ها و قرار گرفتن آموزش ویدئویی پرایس اکشن میتوانید در کانال تلگرام تجارت فارکس با آیدی : MYTFX عضو شوید.

دوره های آموزشی البروکس

به جرئت یکی از قویترین و اساسی ترین دوره های آموزش پرایس اکشن دوره البروکس میباشد. درواقع بسیاری از دوره های فارسی موجود که توسط اساتید ایرانی تدریس شده اند همان دوره پرایس اکشن ال بروکس هستند که توسط اساتید ایرانی مجدد تدریس شده اند. از البروکس دوره های مختلفی وجود دارد که جدیدترین دوره پرایس اکشن ارائه شده از سمت البروکس دوره کمبو 2018 میباشد.

ما در یک بخش مجزا بصورت مفصل به ترتیب از آخرین دوره آموزشی ال بروکس آموزش ها را بصورت دوبله یا زیر نویس فارسی بصورت رایگان در اختیار شما قرار خواهیم داد. دقت داشته باشید که در میان دوبله های فارسی دوره البروکس طبق بررسی های ما مشکلات متعددی وجود دارد بعنوان مثال بسیاری از این دوره ها بخشهای مهمی را به اشتباه دوبله کرده اند. و نکته جالب اینکه همین دوره ای که ما بصورت رایگان در اختیار شما قرار داده ایم با دوبله متفاوت و ناقص دیگری با قیمتهای نجومی از 2 تا 8 میلیون تومان در سایتهای ایرانی به فروش میرسد.

دوره ها و آموزش های ارائه شده در سایت تجارت فارکس کاملا رایگان میباشد و شما نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.

3 دوره تریگر Price Action سعید خاکستر

از استاد سعید خاکستر 3 دوره برای تریگر Price Action وجود دارد که دو دوره بصورت عمومی بوده و دوره سوم بصورت خصوصی برای یکی از شاگردان ایشان تدریس شده است که ما این سه دوره را در اختیار شما قرار داده ایم. برای مشاهده دوره های آموزش تریگر Price Action استاد سعید خاکستر که بصورت رایگان نیز در سایت قرار گرفته است از منوی زیر استفاده کنید.

پرایس اکشن محبوبترین روش در میان معامله گران بازارهای مالی است که تمایل دارند با چارت خالی بدون استفاده از هرگونه اندیکاتوری تحلیل و معامله داشته باشند میباشد.

در سایت تجارت فارکس آموزش Price Action بصورت کاملا رایگان در سه قالب ترکیب متن و تصویر یا ویدئوهای آموزشی یا کتابهای آموزش پرایس اکشن PDF ارائه شده است.

بهترین دوره Price Action آپدیت 2022 بصورت متنی تصویری توسط تیم آموزشی تجارت فارکس تهیه شده و در این پست قابل مشاهده است.

دوره پرایس اکشن اگر به خوبی آموزش داده شود و شما به خوبی آنرا یادبگیرید یقینا یکی از سود آور ترین دوره های آموزش فارکس خواهد بود.

تغییر زبان مقاله

این بخش تبلیغاتی میباشد مسئولیت استفاده برعهده خودشماست.

7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نیما مهدوی
1 ماه قبل

آموزش پرایس اکشن شما بسیار جامع و کاملا روان بود تشکر بابت زحماتتون

منوچهر
2 ماه قبل

دوره پرایس اکشن خوبی بود دمتون گرم

هادی رحمتی
4 ماه قبل

سلام و ممنون از زحمات شما

مرجان
4 ماه قبل

این آموزش پرایس اکشن که رایگان قرار دادید در عین سادگی بسیار مفید بود ممنون از سایت خوبتون.

امیر
6 ماه قبل

واقعا ممنونم ازتون جلسه به جلسه دارم جلو میرم کاملا مفهوم و قابل درک هست.

سیما
6 ماه قبل

با سلام من هنوز همه اموزشها رو ندیدم ولی تا اینجا اموزشهای ارزشمندی رو ارائه کردین که بسیار عالی واموزنده هستن براتون ارزوی سلامتی وبرکت فراوان در زندگیتون میکنم

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://tejaratfx.com/?p=46282