آموزشهای متفرقه فارکس معامله گر حرفه ای طلا باشید

زمان حدودی مطالعه: 7 دقیقه

معامله گر حرفه ای طلا باشید

معامله گر حرفه ای طلا

شاید شماهم به این موضوع فکر کرده باشید که چگونه معامله گر حرفه ای طلا باشید. در این پست آموزشی تلاش میکنیم تا جوانب مختلف معامله گری حرفه در بازار طلا را بررسی کنیم .

طلا بعنوان یکی از پر نوسان ترین شاخص های مورد استفاده در بازار بورس و فارکس از محبوبیت خاص و علاقه شدید معامله گران برای تحلیل و معامله کردن برخوردار است .

برای موفقیت در هر شغلی در ابتدا نیاز به شناخت آن شغل داریم پس مسلم است در بازار فارکس و بازار طلا قبل از هر چیزی نیاز به این داریم که این بازار را به خوبی بشناسیم و با شناختی کامل در خصوص طلا و نوسانان آن اقدام به معامله گری در بازار طلا کنیم .

معامله گر حرفه ای طلا

اگر تا این لحظه به چارت طلا به چشم بررسی دقیق چارت و نوسانات آن دقت نکرده اید حتما یکبار با ذهن خالی از هر گونه روش تحلیلی یکبار چارت طلا را باز کنید و به آن نگاه کنید با کمی بررسی در گذشته چارت  یقینا جذابیت این چارت برای شما آشکار خواهد شد .

چرا تریدرها طلا را بیشتر از جفتهای ارزی دوست دارند ؟

جواب آن را با توجه به دو عکس زیر میتوانید دریابید برای بزرگنمایی موس را روی تصویر حرکت دهید.

حجم نوسان طلا و یورو دلار در تایم یکروزه
حجم نوسان طلا و یورو دلار در تایم یکروزه

همانطور که در تصویر میبینید و حتی خودتان به سادگی در چارت میتوانید مشاهده کنید نوسانات در چارت طلا بسیار بیشتر از نوسانات در چارت جفتهای ارزی میباشد .

این تصویر برای تایم یک روزه است شما در یک دقیقه هم اگر کندلها را مقایسه کنید یقینا به نوسان بسیار زیاد طلا پی خواهید برد .

به همین دلیل اکثر تریدرها طلا را بیشتر از جفتهای ارزی برای تحلیل و ترید دوست دارند.

 

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

برداشتهای شخصی من از چارت طلا

من در این مدت که به حرکات طلا دقت کردم به چند نکته برخورد داشته ام که برای شما بیان میکنم .

اول : بازار طلا از تاثیر پذیری بسیار بالایی برخوردار است :

به این معنا که طلا به کوچکترین اخبار بنیادین ( فاندامنتال ) واکنش نشان میدهد . 

مثال یکی از کارهایی که امتحان کرده ام بررسی توئیت های ترامپ بود که متوجه شدم  بازار به اکثر توئیت های ترامپ که به نوعی با بازار سرمایه مرتبط باشد  واکنش نشان میدهد  همچنین طلا در تکنیکال به حمایت ها و مقاومت های پیش روی خود نیز واکنش نشان میدهد .

دوم : بازار طلا یک بازار روند دار است 

به این معنی که اگر میخواهید در بازار طلا فعالیت کنید (( منظور معاملات در فارکس است )) هیچ وقت نمیتوان به دنبال نقاط برگشتی بازار بود و این کار ریسک بالایی دارد  و نقاط برگشتی فقط  برای خروج از معاملات طلا مفید میباشد . آنچه من دیده ام برای معاملات طلا باید ابتدا بگذاریم طلا شروع حرکت خود را داشته باشد سپس میتوان در ادامه روند با بازار طلا همراه شد .

برای بزرگنمای تصویر موس را روی آن بحرکت در آورید

تحلیل ساده چارت طلا و روند گیری
تحلیل ساده چارت طلا و روند گیری

۱: منطقه مقاومت

۲: منطقه ای که احتمال بازگشت بعد برخورد به مقاومت قبلی هست

۳: اصلاح بعد از ریزش اول و تایید روند نزولی و شکل گیری خط روند (( امکان فروش ))

۴: خط نمایش دهنده مقاومت

۵: خط احتمال حمایت از روند صعودی (( مقاومت در مقابل نزول بیشتر )) بعنوان نقطه خروج

همانطور که میبینید این یک نمونه از ورود بر اساس روند گیری بود البته قصد معرفی استراتژی نیست چرا که این استراتژی ریزه کاری های خود را دارد که در پستهای بعدی عنوان خواهد شد .

سوم : باید همیشه توجه به  شاخص دلار و حتی جفت ارزهای دیگر داشته باشیم :

از دیدگاه بنیادی محرک اصلی قیمت اونس طلا تغییرات ارزش دلار آمریکا در بازار فارکس است.

به همین دلیل توصیه می‌شود که معامله‌گران اونس طلا همیشه به شاخص دلار آمریکا توجه داشته باشند. از آنجایی که اونس طلا بر اساس دلار قیمت‌گذاری می‌شود،

رابطه معکوسی بین قیمت طلا و دلار وجود دارد.

یعنی افزایش شاخص دلار آمریکا موجب کاهش قیمت اونس طلا و کاهش شاخص دلار موجب افزایش قیمت اونس طلا خواهد شد.

بر همین اساس اگر می‌خواهید در بازار اونس طلا به طور حرفه‌ای کار کنید، همیشه به نوسانات دلار آمریکا توجه داشته باشید.

حتی با توجه به جفتهای ارزی مانند یورو دلار نیز میتوانید کمک بزرگی بگیرید در جهت گیری بازار طلا .

بروکر برتر اروپا در سال 2020
بروکر برتر اروپا در سال 2020

چهارم : توجه با شاخص های آمریکا را فراموش نکنید :

یکی از مهمترین عوامل تغییر قیمت  اونس طلا جریانات ریسک گریزی است.

معامله گر حرفه ای طلا همه چیز را زیر نظر دارد مخصوصا شاخص های آمریکا . اگر در این خصوص اطلاعاتی ندارید حتما در گوگل آنرا سرچ کنید و مطالعه کنید . یکی از بهترین شاخص‌ها برای ارزیابی جریانات ریسک گریزی تغییرات شاخص‌های سهام جهانی است.

بازار سهام یکی از پر ریسک ترین و البته پر بازده‌ترین بازارهای جهانی است.  به همین دلیل زمانی که شاخص‌های سهام سقوط می‌کنند به این معنی است که سرمایه‌گذاران در حال فروش سهام هستند.

یقینا مقصد اول این جریانات فروش به سمت تبدیل به دارایی هایی هستند بعنوان جایگزین تا  از حفظ ارزش سرمایه خود اطمینان حاصل کنند  مثل طلا  که بعلت نوسانات بلند مدت خود که میانگین ۱۰ درصد است از بهترین جایگزین ها میباشد. البته لازم است بازگوکنیم که طلا نیز بر اثر عواملی مانند برکزیت ووو نوسانات بیشتری تا حدود ۳۰ درصد را نیز تجربه کرده است ولی در حالت کلی بخاطر حجم کلی نوسانات در بلند مدت کم ریسک ترین برای حفظ سرمایه میباشد .

بروکر فارکس CapitalXtend
بروکر فارکس CapitalXtend

پنجم : اخبار اقتصادی را با دقت پیگیری کنید :

یکی دیگر از مواردی که حتما باید جلوی چشم شما باشد بعنوان تحلیل گر طلا .

تقویم اقتصادی و پیگیری اخبار فاندامنتال است

اگر میخواهیم بدانیم که چگونه یک معامله گر حرفه ای طلا باشیم تقویم اقتصادی را فراموش نکنیم .

یک مثال برای شما میزنم :

تاثیر نرخ بهره آمریکا میتواند باعث نوسانات زیادی بر روی طلا شود پس باید حتما با دقت پیگیری شود . رابطه نرخ بهره و قیمت طلا یک رابطه معکوس است.

یعنی افزایش نرخ‌ های بهره موجب کاهش تقاضا برای اونس طلا خواهد شد.

دلیل آن‌هم خیلی واضح است، وقتی شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در ارزهای اصلی با نرخ بازدهی بالا سود کسب کنید، دلیلی ندارد که سرمایه خود را در دارایی بدون بازدهی مثل طلا بخوابانید. به همین دلیل زمانی که سرمایه‌گذاران احساس کنند نرخ‌های بهره بالا خواهد رفت اقدام به فروش اونس طلا می‌کنند.

در مقابل اگر پیش‌بینی شود که روند تغییرات نرخ‌های بهره نزولی خواهد شد، تقاضا برای اونس طلا هم بالا خواهد رفت. جالب است بدانید که تحلیل بنیادی یا همان فاندامنتال  اونس طلا هم نسبتاً ساده‌تر از تحلیل بنیادی جفت ارز هاست. در تحلیل بنیادی اونس طلا تنها کافی است به جریانات ریسکی بازار و نوسانات شاخص دلار آمریکا در بازار فارکس توجه کنید.

 

ششم : خودتان را از شر تلاش مداوم برای پیشبینی حرکت بعدی بازار خلاص کنید .

 
بعنوان  یک معامله گر حرفه ای طلا مگر نه اینکه هدف اصلی ما از معامله کردن کسب سود است ؟  پس این را بدانید که اینکه مداوم به دنبال پیش بینی حرکت بعدی طلا باشید شما را از هدفتان دور میکند .
 
کاری که ما باید بکنیم این است که صبر کنیم و سیگنالهای مختلف را بررسی کنیم  (( بررسی سیگنال با پیش بینی حرکت بعدی بازار متفاوت است )) بعد از ایجاد شدن سیگنال کافی برای ورود نوبت پیش بینی حرکت بعدی بازار است تا بتوانیم محتمل ترین حالتی که امکان دارد  در بازار اتفاق بیافتد را پیدا کنیم و وارد شویم . در واقع ما شرایط را ارزیابی میکنیم و بعد بر اساس استراتژی خود بهترین حالت را معامله میکنیم .
 

هفتم : هر استراتژی مناسب معامله بر روی طلا نیست .

 
 اگر میخواهید معامله گر حرفه ای طلا باشید باید به ریزه کاری ها نیز توجه داشته باشید .
یک نکته که باید به آن توجه ویژه داشت این است که هر استراتژی مناسب تحلیل گر طلا و معامله گری روی طلا نیست استراتژی هایی که برای جفتهای ارزی استفاده و طراحی شده اند یقینا تماما نمیتوانند بر روی طلا کاربرد داشته باشند طلا یک بازار متفاوت است و نوسانات آن نیز متفاوت میباشد .
 
به دنبال یاد گیری استراتژی دیگران برای طلا نباشید از نظر من بهترین استراتژی برای معاملات طلا آن استراتژی است که بتوانم با آن بهتر با روند همراه شوم .
 
من به شخصه در معاملات طلا بجای اینکه تعداد معاملات زیادی را انجام دهم در ماه معاملات خود را محدود میکنم اما از آنطرف در بهترین حالت ممکنه بر اساس تحلیلی که دارم و با توجه به موارد گفته شده با حجم بالاتر وارد بازار میشوم.
 
به نظر من در طلا میتوان با استاپ لاس های کوچک در حد ۳۰ پیپ و حد سودهای بالای ۶۰ پیپ اسکالپ کرد .

 

هشم : در انتخاب بروکر مناسب برای معاملات طلا دقت کنید .

 
یکی دیگر از مهمترین فاکتورها برای اینکه یک معامله گر حرفه ای طلا باشیم این است که از بروکر خوبی کمک بگیریم. شاید در نگاه اول برای معامله گری طلا بین بروکر ها تفاوتی نباشد  اما جالب خواهد شد اگر بدانید تفاوتهای بسیار مهمی بین بروکر ها و حتی انواع حسابهای بروکر های فارکس وجود دارد .
 
بروکری را انتخاب کنید که بر روی طلا کمترین اسپرد را از شما دریافت کند.
بروکری را انتخاب کنید که بر روی طلا کندل سازی نداشته باشد.
بروکری را انتخاب کنید که بر روی طلا کمیسیون از شما کسر نکند.
بروکری را انتخاب کنید که بر روی طلا لوریج منطقی به شما بدهد.
 
این چهار مورد از مهمترین مواردی هست
که اگر تصمیم به انجام معاملات طلا در فارکس دارید باید حتما به آن توجه کنید.

 

بروکر hycm پیشتاز در خدمات رسانی
بروکر hycm پیشتاز در خدمات رسانی

بروکری مناسب ترید بر روی طلا است که از شما اسپرد زیادی را دریافت نکند . 
درست است که نوسان طلا بسیار بالا است و این اسپرد شاید به چشم نیاید اما از طرفی در بلند مدت خواهید دید با همین اسپرد اضافی که پرداخت کرده این حتی یک پیپ چه سودی خوبی را از دست داده اید .
 
بروکری مناسب ترید بر روی طلا است که کندل سازی نداشته باشد
برخی بروکر ها به سادگی بر روی طلا با شدو ها و کندل سازی ها حساب مشتریان خود را از بین میبرند پس دقت کنید حتما در انتخاب بروکر به این مورد توجه ویژه داشته باشید .
 
بروکری مناسب ترید بر روی طلا است که از شما بایت معاملات کمیسیون دریافت نکند .
برخی بروکرها مشاهده شده اند که با کمال تعجب هم اسپرد بالایی از مشتریان خود بر روی طلا میگیرند هم از آنها بابت معاملات طلا کمیسیون هم کسر میکنند . در انتخاب این بروکرها باید کمی تردید داشت چرا که دلیلی برای این کار آنها وجود ندارد .
 
بروکری مناسب معاملات طلا میباشد که لوریج مناسبی در اختیار شما قرار دهد .
حتما دقت کرده این که برخی بروکر ها به شما میگوند مثال لوریج ۱٫۵۰۰ به شما میدهیم. اما حتما از آنها جویا شوید این لوریج بر روی طلا چگونه است ؟ چرا که تمامی بروکرها 
لوریجی که برای معاملات طلا ارایه میدهند پایینتر از لوریجی میباشد که بر روی جفتهای ارزی ارایه میدهند البته این امر طبیعی و منطقی است ولی اینکه چه لوریجی به شما داده میشود باید بررسی شود .
 
لوریج منطقی برای طلا ۱٫۵۰ میباشد پس حتما به این مورد نیز دقت داشته باشید .
 
یقینا شما با رعایت موارد گفته شده در این پست یک گام بزرگ در جهت تبدیل شدن به یک معامله گر و یک تحلیل گر حرفه ای طلا برداشته اید .
 
یقینا تمامی راهی که باید بروید خلاصه در موارد گفته شده نمیباشد ولی یقینا موارد گفته شده از مهمترین مواردی است که یک تحلیل گر و یک معامله گر طلا باید آنرا به خاطر بسپارد و از آن استفاده کند .
 
در پستهای بعدی در خصوص معامله کردن و تحلیل کردن بر روی طل بیشتر صحبت خواهیم کرد.
 

اگر در بازار فارکس فعال هستید.
حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید.

وی شارژ
وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
5/5
تریگر پرایس اکشن سعید خاکستر
tejaratfx
سعید خاکستر دوره کامل آموزش پرایس اکشن

سعید خاکستر کیست ؟ سعید خاکستر یکی از اساتید فعال در بازار های مالی میباشد که آموزش پرایس اکشن خود را بصورت ویدئو های آموزشی تهیه و بصورت رایگان در اختیار عموم علاقه مندان قرار داده است. سعید خاکستر آموزش های پرایس اکشن را به خوبی و با دسته بندی و به ترتیب یکی پس

مطالعه کنید
اسپرد چیست؟
تیم تحریریه
اسپرد چیست؟

اسپرد چیست؟ اسپرد (Spread) یکی از اصلی ترین مفاهیم پایه در فارکس است و به اختلاف میان قیمت خرید و فروش گفته می شود. سرفصل آموزشی اسپرد چیست؟ مفهوم قیمت خرید و فروش در فارکس فارکس یکی از بهترین بازارهای مالی برای سرمایه گذاری است که امروزه رشد چشمگیری داشته و سرمایه گذاران را از

مطالعه کنید
خطوط مقاومت سرعت
tejaratfx
کاربرد ابزار خطوط مقاومت سرعت در تحلیل تکنیکال فارکس

خطوط مقاومت سرعت (Speed Resistance Lines) ، که گاهی اوقات به آنها Speedlines نیز گفته می شود ، توسط Edson Gould توسعه یافته اند ،گولد یک تکنسین برجسته بازار بود که در دهه های 60 و 70 به دلیل تماس های خود در بازار مشهور شد. گولد چند بار در هفته وال استریت ظاهر می‌شد

مطالعه کنید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
اسکرول به بالا