خانه | تحلیل فاندامنتال فارکس | منابع خبری فارکس چیست؟

منابع خبری فارکس چیست؟

در درس پیش با تاثیر اخبار بر بازارهای مالی آشنا شدید.همان طور که دانستید در بازارهای مالی فقط توجه به تحلیل تکنیکال کافی نمی باشد و باید به تحلیل فاندامنتال نیز توجه داشت.بررسی و تجزیه تحلیل اخبار از مولفه های تحلیل فاندامنتال است.به همین دلیل بررسی اخبار از اهمیت بالایی برخوردار است.

سرمایه گذاران و افرادی که در بازارهای مالی مانند بازار فارکس فعالیت می کنند باید اخبار و آمار و اطلاعاتی که بر بازار تاثیر می گذارند را پیگیری کنند تا بتوانند با استفاده از آنها حرکات بازار در آینده را پیش بینی کرده و از فرصت های معاملاتی که ایجاد می شود استفاده کنند.

معامله گران برای پیگیری اخبار فارکس نیاز به منابع خبری فارکس دارند تا بتوانند با استفاده از آنها از اخبار لحظه ای که بر بازار فارکس تاثیر می گذارد آگاه شوند.

اگر می خواهید بدانید منابع خبری فارکس چیست و چگونه اخبار فارکس تاثیرگذار را به راحتی به دست آورید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.در این درس از آموزش فارکس منابع خبری فارکس را به شما معرفی خواهیم کرد.

منابع خبری فارکس

اخبار فارکس بر معاملات بازار فارکس تاثیر خواهند گذاشت و معامله گران باید آنها را پیگیری کنند،به همین دلیل آنها به منابع خبری فارکس نیاز پیدا خواهند کرد و باید با آنها آشنایی داشته باشند.

5/5 – (5 امتیاز)

منابع خبری فارکس
سرفصل آموزشی منابع خبری فارکس

اخبار فارکس

اگر عبارت Forex Newz را در اینترنت جستجو کنید با حجم بسیار زیادی از اطلاعات درمورد بازار فارکس روبرو خواهید که اهمیت این موضوع را را در بازارهای مالی نشان می دهد.

همان طور که می دانید بازار فارکس بازار تبادل ارزهای خارجی است و اقتصاد کشورها بر روی ارزها تاثیر می گذارند.بنابراین هر اخبار و آمار و اطلاعاتی که با اقتصاد کشورها در ارتباط باشند مهم هستند و افرادی که در بازار مالی فارکس مشغول به فعالیت هستند باید از این اخبار و آمار و اطلاعات مهم اقتصادی آگاهی داشته باشند.

معامله گران حرفه ای در بازار فارکس از اطلاعاتی که از اخبار فارکس به دست می آورند برای خود فرصت های معاملاتی ایجاد می کنند.مهم نیست که شما جزو معامله گران حرفه ای هستید یا مبتدی،همه معامله گران باید اخبار فارکس و آمار و اطلاعات را از منابع خبری فارکس پیگیری کنند و از آنها برای خود یک فرصت معاملاتی بسازند.

معامله گران حرفه ای نیز در بازار فارکس قدرتی بیشتر از سایر معامله گران در پیش بینی بازار فارکس ندارند،آنها فقط اخبار اقتصادی و سیاسی مهم که بر روی بازار تاثیر می گذارند را دنبال خواهند کرد.

اخبار فارکس بر معاملات معامله گران در بازار فارکس خواسته یا نخواسته تاثیر می گذارد و معامله گران اگر تمایل داشته باشند و یا نداشته باشند با اخبار اقتصادی و سیاسی تاثیرگذار بر بازارهای مالی ارتباط خواهند داشت و به همین دلیل به منابع خبری فارکس نیاز پیدا خواهند کرد.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

منابع خبری فارکس

امروزه با ظهور پدیده اینترنت دسترسی به اطلاعات راجع به هر زمینه ای بسیار آسان شده است.برای دسترسی به اطلاعات از اخبار فارکس منابع بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که معامله گران می توانند از آنها استفاده کنند،

در اینترنت سایت های زیادی وجود دارد که اخبار فارکس را منتشر می کنند و شما می توانید با یک جستجو در کمترین زمان ممکن به مهم ترین اخبار فارکس دسترسی داشته باشید.اگر یک جستجو در اینترنت انجام دهید با حجم عظیمی از اطلاعات در زمینه بازار فارکس روبرو خواهید شد که شما را شگفت زده خواهند کرد.

همچنین شما می توانید در روزنامه ها اخبار فارکس را دنبال کنید اما بررسی روزنامه زمان بیشتری از شما خواهند گرفت.بنابراین استفاده از اینترنت منطقی تر است و پیشنهاد می شود.

معمولا اطلاعاتی که در اینترنت از اخبار فارکس وجود دارد رایگان هستند.البته ممکن است برخی افراد برای انتشار اخبار مهم و تجزیه تحلیل آنها برای سیگنال دهی از شما هزینه دریافت کنند،اما استفاده از مطالب رایگان کافی است و به شما پیشنهاد می کنیم از آنها استفاده کنید.

همچنین منابع خبری فارکس قدیمی نیز پیشنهاد خوبی است و می توانید از منابع خبری قدیمی نیز برای دستیابی به اطلاعات از اخبار فارکس استفاده کنید.

معمولا در منابع خبری فارکس قدیمی اطلاعاتی که منتشر می شوند مرتبط با اخبار بانک های مرکزی که با اقتصاد در اتباط است هستند و می توانند اطلاعاتی که معامله گران به آنها نیاز دارند را منتشر کنند.

منابع خبری قدیمی که معامله گران می توانند از آنها استفاده کنند و اطلاعات به دست آورند رویترز،بلومبرگ،مارکت واچ وال استریت ژورنال هستند.

همچنین شما می توانید از تلویزیون که در خانه خود دارید اخبار مهم اقتصادی که ممکن است بر بازارهای مالی تاثیر بگذارند را دنبال کنید.رسانه های خبری همیشه در شبکه های تلویزیونی در دسترس شما هستند و رویدادهای مهمی در در دنیا اتفاق افتاده است یا در حال اتفاق افتادن می باشد را در کمترین زمان ممکن در اختیار مردم قرار می دهند و شما می توانید از آنها استفاده کنید.

معامله گران نمی توانند خودشان خرید و فروش ارزها یا کالا را انجام دهند و برای این کار باید از کارگزاری ها یا بروکرهای بازار فارکس استفاده کنند.بنابراین همه معامله گران برای خود یک کارگزاری انتخاب خواهند کرد.

برخی از این بروکرها که دستورات خرید و فروش معامله گران را انجام می دهند در نرم افزارهای معاملاتی که در اختیار معامله گران قرار می دهند اخبار فارکس و هر رویدادی که بر بازار فارکس تاثیر گذار باشد را منتشر خواهند کرد و معامله گران می توانند از آنها استفاده کنند.

بنابراین اگر جزو آن دسته از معامله گران هستید که همیشه اخبار فارکس را دنال می کنند و با استفاده از آنها برای خود فرصت های معاملاتی می سازند می توانید در زمان انتخاب کارگزاری یا بروکری که می خواهید با آن کار کنید این قابلیت را بررسی کنید و با بروکری همکاری کنید که اطلاعات اخبار فارکس را در اختیار شما قرار می دهند.

منابع خبری فارکس

1
بروکر برتر اروپا در سال 2020

اخبار غیرواقعی فارکس

اخبار فارکس به معامله گران در پیش بینی بازار در آینده کمک خواهند کرد،اما به شرطی که معامله گران اخبار را از منابع خبری فارکس پیگیری کنند که اطلاعات درستی را منتشر خواهند کرد.

در اخبار فارکس ممکن است مانند اخبار در همه زمینه اخباری منتشر شود که صحت نداشته باشند که به آنها شایعه گفته می شود،معامله گران باید در زمان پیگیری اخبار به شایعات بازار دقت داشته باشند،زیرا شایعات بر روی بازار تاثیر نخواهند گذاشت بلکه این اخبار واقعی هستند که بر بازار تاثیر می گذارند.

اگر معامله گران در بازار فارکس اخبار و آمار و اطلاعاتی را پیگیری کنند که غیرواقعی هستند باعث می شود آنها براساس این اخبار تصمیمات اشتباه در معاملات خود بگیرند و باعث شوند به معاملات خود آسیب وارد کنند و سرمایه در معرض خطر قرار دهند.

بنابراین پیگیری اخبار فارکس بسیار اهمیت دارد اما اخباری مهم هستند که واقعیت داشته باشند و بتوانند بر روی نوسانات بازار تاثیر بگذارند و باعث ایجاد حرکات در بازار شوند.

برخی از کشورها بر رسانه های خود نظارت کامل دارند و به آنها اجازه انتشار اطلاعاتی را می دهند که به نفع آنها است.درواقع برای این کشورها تاثیر اخبار بر بازارهای مالی اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل اخباری را منشتر خواهند کرد که ممکن است غیر واقعی اما به نفع آنها باشد.

بنابراین معامله گران در بازارهای مالی علاوه بر اینکه باید اخبار مهم را پیگیری کنند،باید بتوانند اخبار واقعی را از غیرواقعی و شایعات تشخیص دهند تا بتوانند تصمیمات درستی بگیرند و در پیش بینی بازار موفق تر باشند.

این موضوع برای افرادی که منابع خبری فارکس را دنبال می کنند اما به آنها خیلی زود واکنش نشان می دهند مشکل ساز است،چراکه آنها صبر نمی کنند تا نتیجه اخبار و تاثیر آن بر بازارهای مالی مشخص شود و سریع به آنها واکنش نشان داده و بازار را پیش بینی خواهند کرد ممکن است یک اخبار غیرواقعی را معامله کنند.

اما آن دسته از معامله گران که صبر می کنند تا نتیحه اخبار مشخص شود و تاثیر خود را بر بازار بگذارد و سپس وارد معامله می شوند زمان کافی برای تشخیص اخبار واقعی از غیرواقعی را دارند و تصمیمات اشتباه براساس اخبار غیرواقعی نخواهند گرفت و اخبار غیرواقعی و شایعات را معامله نخواهند کرد.

چنین معامله گران زمانی که یک اخبار را پیگیری می کنند باید به تاریخ انتشار آن دقت داشته باشند،زیرا ممکن است گاهی اطلاعاتی از اخبار فارکس منتشر شود که خیلی وقت پیش تاثیر خود را بر بازارهای مالی گذاشته اما تاریخ انتشار آن تغییر کرده باشد.بنابراین اگر معامله گران براساس اخباری که قبلا تاثیر خود را بر بازار فارکس گذاشته باشد تصمیم گیری کنند دچار اشتباه خواهند شد.

اگر در زمانی که اخبار را در منابع خبری فارکس دنبال می کنید بدانید که چه شخصی یا سازمانی پشت اخبار قرار گرفته است نیز می توانید به آسانی اخبار واقعی را از غیرواقعی تشخیص دهید.زیرا افرادی که اخبار را منتشر می کنند پس از مدتی شناخته خواهند شد و می توان اخبار واقعی یا غیرواقعی که آنها منتشر خواهند کرد از یکدیگر شناسایی کرد.

بنابراین زمانی که اخبار را از منابع خبری فارکس پیگری می کنید باید به واقعی یا غیرواقعی بودن آنها و زمان انتشار اخبار و منبع آن دقت داشته باشید تا بتوانید تصمیمات درست تری را در بازارهای مالی بگیرید.

تقویم اقتصادی

ممکن است شما با تقویم اقتصادی آشنایی نداشته باشید،طبیعی است زیرا در کشور ما تقویم اقتصادی وجود ندارد و اخبار مهم در یک تقویم اقتصادی به ما ارائه داده نخواهند شد.

تقویم اقتصادی فارکس یک جدول است که براساس زمان های تعیین شده در آن هر رویداد مهم اقتصادی که در آینده اتفاق خواهد افتاد مشخص می شود و در آن جزئیات به طور کامل تعیین خواهد شد که شامل تاریخ رویداد،منبع آن،آمار و اطلاعات و نظرات کارشناسان تعیین می شود.

بنابراین هر نهادی که مسئول انتشار اخبار است باید در تقویم اقتصادی رویدادهای مهم تاثیر گذار بر بازارهای مالی که باعث ایجاد نوسانات می شود را تعیین کند.

مزیت تقویم اقتصادی این است که نهادی که مسئولیت انتشار اخبار را برعهده دارد باید در زمانی که تعیین می شود اخبار را منتشر کند و همه رویدادهای مهم با نظم و انضباط اتفاق خواهند افتاد و باعث می شود که معامله گران از زمان انتشار اخبار و رویدادهای مهم آگاهی داشته باشند و بتوانند راحت تر تصمیم بگیرند.

معمولا به معامله گران توصیه می شود در زمانی که اخبار اقتصادی مهم منتشر می شوند معامله نکنند زیرا نوسانات در بازار افزایش می یابد و معامله کردن در این زمان با ریسک همراه است.

بنابراین شما می توانید برای خود یک تقویم اقتصادی بسازید و زمان انتشار اخبار فارکس را از منابع خبری آن دنبال کنید و آن را در تقویم اقتصادی خود یادداشت کنید تا بدانید چه زمانی معامله نکنید و تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

فارکس فکتوری یکی از بهترین منابع برای مشاهده اخبار اقتصادی میباشد که برای همه میتواند کاربردی و مفید باشد.

به عنوان مثال فرض کنید بانک مرکزی استرالیا اعلام کرده است در یک تاریخ نرخ بهره افزایش می یابد شما می توانید این تاریخ را در تقویم اقتصادی خود یادداشت کنید و سپس با توجه به میزان عرضه و تقاضا که با توجه به این خبر بالا و پایین می شود می توانید تصمیم بگیرید و با توجه به آن معامله کنید.

به همین صورت می توانید در طول سال،ماه یا هفته هر رویداد مهمی که می خواهد در آینده رخ دهد را در تقویم اقتصادی خود یادداشت کنید و با توجه به رویدادهای مهمی در آینده اتفاق می افتد برای معاملات خود برنامه ریزی کنید.

ّبروکر فارکس ifc markets
ّبروکر فارکس ifc markets

جمع بندی

اخبار فارکس تاثیر به سزایی در این بازار دارند و باعث بالا و پایین شدن نوسانات می شوند،به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید توسط معامله گران و افرادی که در بازار فارکس مشغول به فعالیت هستند دنبال شوند.

اخبار فارکس عمدتا از اینترنت و سایت های خبری فارکس دنبال می شوند اما منابع خبری فارکس بسیار زیاد هستند و همه این منابع برای انتشار اخبار اقتصادی فارکس تاثیرگذارتر تلاش می کنند.

اخبار فارکس می توانند بر دهنیت معامله گران تاثیر بگذارند و با ایجاد فرصت های معاملاتی باعث معاملات موفقیت آمیز آنها شوند.اما گاهی نیز ممکن است معامله گران نتوانند اخبار را به طور صحیح تجزیه تحلیل کنند و باعث عدم موفقیت آنها شوند.

بنابراین موفقیت در بازار فارکس با استفاده از اخبار فارکس به میزان مهارت معامله گران بستگی دارد و اگر آنها مهارت در تجزیه تحلیل صحیح اخبار فارکس نداشته باشند باعث عدم موفقیت آنها خواهد شد.

همچنین معامله گران باید به اخباری که واقعیت ندارند و شایعه هستند دقت داشته باشند و با تشخیص صحیح اخبار واقعی از غیرواقعی اخباری را معامله کنند که واقعیت داشته باشند.

امیدواریم این مقاله از آموزش فارکس برای شما مفید بوده باشد و با استفاده صحیح از منابع خبری فارکس از اخبار فارکس تاثیرگذار در معاملات خود استفاده کنید.

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا