خانه | کارگزارهای بورس بین الملل | کلاهبرداری بروکرهای فارکس ❤️ لیست کلاهبردار فارکس ❤️

کلاهبرداری بروکرهای فارکس ❤️ لیست کلاهبردار فارکس ❤️

کانال تلگرام ما

سلام دوستان در خدمتتون هستیم با معرفی کلاهبرداری بروکر های فارکس ما بعنوان یکی از فعالان قدیمی در بازارهای مالی بورس فارکس و بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال تصمیم داریم تا تجربه بیش از 10 سال فعالیت در این بازار را برای شما به اشتراک بگذاریم.

بروزرسانی 26/5/2023

های کلاهبردار فارکس 3

4.9/5 – (29 امتیاز)

بروکر لایت فارکس یکی از قدیمیترین بروکرهای فارکس است که به ایرانیان خدمات ارائه میکند. برخی شایعات در خصوص بروکر لایت فارکس مطرح شد که با بررسی ما هیچ وقت به قطعیت تبدیل نشد و مستنداتی دال بر کلاهبرداری یا تخلف لایت فارکس برای ما ارسال نشد.

این بروکر یک بروکر بدون نام و نشان است.

مشتریان بروکر ICM را عموما بازاریان میانسال و مسن تشکیل میدهند.

حتی وبسایت رسمی این بروکر هم یک سایت بسیار ضعیف است.

ما گزارشهای زیادی را مشاهده کرده ایم که نشان دهنده کلاهبرداری این بروکر فارکس میباشد.

هرچند ما هیچ تحقیقی که بتواند نشان دهنده صحت این گزارشات باشد را انجام نداده ایم.

اما اینقدر حجم این شکایات زیاد است که به نظر میرسد بهتر است از کارکردن با بروکر ICM پرهیز کنید .

بروکر ویندزور یکی از بروکرهای قدیمی مارکت ایران است که در گذشته از بهترین بروکرهای فارکس بود.

اما در حال حاضر چند سالی است که با ارائه خدمات ضعیف محبوبیت خود را بصورت کلی از دست داده است.

همچنین این بروکر شاکی فراوانی نیز دارد که با بررسی ادله آنها متوجه شدیم که این بروکر پول برخی مشتریان را

پرداخت نکرده یا برای پرداخت آن شرایط بسیار زیادی قرار داده اند که عملا برداشت برخی مشتریان را دچار مشکل کرده اند.

با این بروکر هم پیشنهاد میشود کار نکنید شرایط جالبی ندارد .

بروکر PCM به عنوان یک بروکر ایرانی شناخته می شود.

متاسفانه این بروکر سابقه چندان درخشانی ندارد و با توجه به نداشتن شرایط خاص معاملاتی، توصیه به افتتاح حساب با بروکر PCM نمی کنیم.

فعال کردن انواع پلاگین ها تا مشکلات برداشت مشتریان این بروکر تنها بخشی از مشکلات این بروکر است.

بروکر آلپاری همچنان پیش تاز در میان تمامی بروکرهای فارکسی میباشد که در ایران فعالیت میکند.

هر روزه تعداد مشتریان این بروکر در حال افزایش است.

در حال حاضر به هیچ وجه نمیتوان بروکر آلپاری فارکس را کلاهبردار نامید.

اگر در این بروکر حساب دارید نگران نباشید تا این لحظه این بروکر از بهترین بروکرهای فارکس است.

بروکر روبو فارکس دارای مشکلات متعددی است و با تبلیغات الکی درحال جذب مشتری است.

بروکر روبوفارکس کلاهبردار است یا نه را نمیتوان بصورت قطعی گفت اما گزارشهای متعددی

در خصوص ایجاد مشکلات بر روی حسابهای کلاینتهای این بروکر در دسترس است از قطعی های

متعدد پلتفرم این این بروکر تا محدودیتهایی که در برداشت برای مشتریان خود ایجاد میکند.

بهتر است با این بروکر نیز همکاری نکنید.

یقینا شما نیز بعنوان یک تریدر یا یک معامله گر و حتی یک تحلیل گر بازار فارکس قبل از شروع معامله کردن در بازار فارکس یا تحلیل بازار فارکس و یا فعالیت در بورس فارکس می بایست در خصوص اعتبار بروکری که تصمیم دارید در آن ثبت نام کنید و فعالیت داشته باشید. اطلاعات کامل داشته باشید تا بتوانید بروکر های کلاهبردار فارکس را در همین ابتدا شناسایی کنید .

از همین رو ما در این پست به بررسی کامل و دقیق بروکرهای فارکس و کلاهبرداری بروکر های فارکس خواهیم پرداخت و علاوه بر این مورد در کنار این آنالیز به شما بهترین بروکر های فارکس را بر اساس آنالیز و تجربه خودمان معرفی خواهیم کرد . بیایید برای شروع یک جستجو در گوگل داشته باشیم.

جستجوی کلاهبرداری بروکرهای فارکس در گوگل
جستجوی کلاهبرداری بروکرهای فارکس در گوگل

کلمات زیادی هستند که در گوگل جستجوی زیادی بر روی آنها صورت گرفته است. چرا که یقینا افراد زیادی هستند که برای کسب اطلاعات در خصوص کلمه ای که جستجو میکنند. از گوگل بعنوان یک مرجع استفاده میکنند ما آنالیز خودمان را بر روی معروفترین بروکر ها در میان ایرانیان قرار میدهیم .

کلماتی مانند کلاهبرداری بروکر آلپاری یا کلاهبرداری آلپاری

کلاهبرداری بروکر هاتفارکس یا کلاهبرداری هاتفارکس

کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ یا کلاهبرداری فیبوگروپ

کلاهبرداری بروکر آمارکتس یا کلاهبرداری آمارکتس

کلاهبرداری بروکر روبو فارکس یا کلاهبرداری روبوفارکس

کلاهبرداری بروکر لایت فارکس یا کلاهبرداری لایت فارکس

کلاهبرداری بروکر fbs  یا کلاهبرداری fbs

کلاهبرداری بروکر HYCM یا کلاهبرداری HYCM

کلاهبرداری بروکر ORBEX یا کلاهبرداری ORBEX

یقینا کلمات زیاد دیگری که شامل  کلاهبردای بروکر فارکس باشند در گوگل جستجو شده اند. اما ما به بررسی بروکرهایی میپردازیم که مخاطبین بیشتری تمایل داشته اند تا بدانند که آیا آن بروکرها کلاهبرداری داشته اند یا قابل اعتماد میباشند. ما برای پیدا کردن بیشترین کلمات سرچ شده در گوگل از ابزار خود گوگل استفاده کردیم.

در میان کلمات جستجو شده در رده های پایین تر با عباراتی چون آیا بروکر آلپاری معتبر است ؟ یا این عبارت که آیا بروکر هاتفارکس معتبر است ؟ و یا حتی معتبرترین بروکر فارکس چیست ؟ نیز مواجه شدیم که یقینا تمامی این موارد نیز در همین پست برای شما بررسی خواهد شد. و در پایان نتیجه گیری از نظر خودمان را نیز بیان خواهیم کرد .

کلاهبرداری بروکرهای فارکس

یکی از مشکلات رایج در صنعت فارکس، کلاهبرداری بروکرهای فارکس و البتهق نامعتبر است. این بروکرها به صورت غیرقانونی از سرمایه‌گذاران خود سرقت می‌کنند و می‌توانند باعث بروز ضررهای جدی برای سرمایه‌گذاران شوند. بروکرهای کلاهبردار به صورتی عمل می‌کنند که به نظر می‌رسد فعالیت قانونی و مجازی را انجام می‌دهند، اما در واقع از بین می‌روند و سرمایه‌گذاران را با خود به دام می‌اندازند.

از جمله روش‌هایی که بروکرهای کلاهبردار از آن استفاده می‌کنند، عدم ارائه اطلاعات واقعی درباره شرایط و قوانین تجاری است.

در این شرایط، سرمایه‌گذاران باید به دقت بروکرهای خود را انتخاب کنند و به دنبال بروکرهایی باشند که از مجوزهای لازم یا سابقه و اعتبار لازم برخوردار هستند و در پیشبرد اهداف قانونی و قابل اعتماد هستند.

همچنین، تریدرها و معامله گران باید به جستجوی اطلاعات و تحلیل‌های مربوطه بپردازند تا قبل از ورود به بازار فارکس بتوانند از خطرات احتمالی مرتبط با کلاهبرداری بروکرهای فارکس جلوگیری کنند.

این مقاله برای شما مفید است:   طرح کشبک فارکس چیست؟ مثال در بروکر اوربکس

کدام بروکر فارکس معتبر است ؟

 

بیایید باهم بیاموزیم که چگونه بروکرهای کلاهبردار فارکس را از بروکرهای دارای اعتبار در بازار فارکس تفکیک کنیم و بروکر های کلاهبردار فارکس را بشناسیم.

با ما همراه باشید تا شگفت زده شوید.

کلاهبرداری بروکر های فارکس و اینکه درجه اعتبار بروکری که با آن کار میکنید را بدانید از اولین و مهم ترین مواردی است که باید یقینا به آن علم داشته باشید .

یقینا اگر بروکر فارکس مورد نظر شما دارای تخلفات متعدد باشد و اصطلاحا یک بروکر کلاهبردار فارکس باشد سرمایه شما در خطر خواهد بود پس اگر در آن بروکر حسابی دارید باید سریعا از آن بروکر فارکس خارج شوید و اگر به تازگی در آن حسابی افتتاح کرده اید یقینا باید به فکر یک بروکر جایگزین معتبر دیگر باشید.

شاید فکر کنید که اگر در یک بروکر فارکس حساب دارید دیگر نمیتوانید در بروکر فارکس دیگری حساب داشته باشید اما این اشتباه است در بازار فارکس شما میتوانید در چندین بروکر مختلف بصورت همزمان بدون هیچ محدودیتی حسابهای مختلف برای خودتان داشته باشید و از این جهت هیچ محدودیتی نخواهید داشت .

این خصوصیت بزرگ فارکس است که دست شما را همیشه باز گذاشته تا بهترین شرایط را برای خودتان آماده کنید و از بازار فارکس لذت ببرید .

در ادامه با ما همراه باشید تا اولا با دانستن نکاتی جهت تشخیص بروکر های کلاهبردار فارکس آشنا شوید و در انتها نیز بر اساس بررسی های انجام شده با بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان جهت فعالیت در بازار فارکس بصورت حرفه ای آشنا شوید .

بررسی ظاهر سایت بروکر های فارکس

همانطور که میدانید بروکر های فارکس برای اینکه در این بازار بتوانند بدرخشند نیازمند سرمایه گذاری سنگین و میلیون دلاری هستند تا بتوانند در جنبه های مختلف بهترین باشند. و یا در بازار فارکس در جمع بهترین بروکرهای فارکس قرار بگیرند .

پس اولین جایی که سرمایه گذاری بروکرهای فارکس خودش را به چشم خواهد کشید ظاهر سایت بروکر فارکس مورد نظر است چرا که سایت یک بروکر فارکس پیشانی او است . در بین بروکرهای فارکس سایتهای متعددی به چشم میخورد که گاها بسیار خنده دار است.

مثلا ما یک بروکر فارکس را بررسی میکردیم متوجه شدیم که سایت این بروکر یک سایت ساده است که توسط سیستم محتوی رایگانی چون جوملا و وردپرس ساخته شده است.

این نشان دهنده این است که این بروکر فارکس حتی برای حفظ امنیت مشتریان خود حاضر به هزینه برای طراحی اختصاصی یک سایت حرفه ای نکرده است و سعی داشته است از حداقل امکانات با کمترین هزینه فقط یک ظاهر ساده را ایجاد کند .

البته در کنار این موارد سایتهایی را دیدیم که با شبیه سازی سایت بروکرهای معتبر سعی در این دارند که خودشان را بجای یک بروکر جا بزنند هرچند در گوشه ای از سایت در جایی که زیاد به چشم نیاید.

در جهت اینکه برای تخلف خود یک راه فرار قرار داده باشند بخشی تهیه کرده اند و عنوان کرده اند که ما نماینده بروکر فلان نیستیم اما وقتی ظاهر سایتشان را با سایت بروکر اصلی مقایسه میکنید متوجه این تخلف میشوید که آنها بروکر نیستند و بلکه بخاطر اهدافی چون آی بی گری فارکس دست به شبیه سازی زده اند و درحال سوء استفاده هستند.

ظاهر بروکر اکسنس

بعنوان مثال یکی از قدیمی ترین و بهترین بروکرهای فارکس بروکر اکسنس EXNEXX میباشد.

شما در گوگل سرچ کنید بروکر اکسنس میبینید که سایتهای متعددی به زبان فارسی برای شما نمایش داده میشوند که اولین آنها دامین رسمی بروکر اکسنس است اما با پسوند .IR

یا حتی یک سایت دیگر با پیشوند MY برای بروکر اکسنس و بازهم دامین دات آی آر را خواهید یافت.

جالب اینکه هر دو سایت برای شما در بروکر اکسنس حساب باز خواهند کرد اما موردی که هست اینکه بروکر اکسنس اصلا مشتری ایرانی قبول نمیکند.

برخی از این سایتها دیگر توان افتتاح حساب مستقیم و حقیقی و قانونی برای شما را ندارند اما آنها با جعل مدارک از مدارک هویتی مانند پاسپورت بگیرید تا قبوض تقلبی برای شما در بروکر اکسنس حساب باز میکنند پس کاملا مشخص است که شما دارید چه ریسکی میکنید.

در حقیقت کافی هست بروکر متوجه این تقلب بشود و بعد تمام .

پس شما در بروکر اکسنس حسابی برای خودتان ندارید و هر زمان بخواهند میتوانند تمامی سرمایه شما را به سادگی خوردن یک لیوان آب بلوکه کنند ووو که خودتان بهتر میدانید پس اولین نوع از کلاهبرداری بروکر های فارکس را میتوان به سایتهای شبیه سازی شده برای بروکر های فارکس دانست.

این مورد فقط برای بروکر اکسنس نیست در بروکرهای متعددی که به ایرانیان خدمات نمیدهند نیز این تخلف صورت میگیرد و با سرمایه شما بازی میکنند .

از این سایتها به شدت دوری کنید چرا که اینها کلاهبرداران فارکس هستند .

بررسی رگوله بودن بروکر فارکس

آیا به واقع رگوله بودن بروکر های فارکس اهمیت دارد ؟

بسیاری از سایتها و افراد میگویند برای ایرانیان هیچ اهمیتی ندارد چرا که بروکرها به ما تحت هیچ رگوله ای خدماتی ارائه نمیکنند اما باید به شما بگویم که کاملا در اشتباه هستند.

اولا که بسیاری از بروکر ها تحت عنوان رگوله از کشورها و جزایری که ما به نام آفشور میشناسیم به ایرانیان خدمات میدهند دوما شاید یک بروکر با رگوله هایی چون رگوله های NFA و FCA به ایرانیان خدمات ندهد اما یقینا بروکری که برای اعتبار خودش این رگوله ها را تهیه میکند میتواند بسیار قابل اعتماد باشد.

حتی اگر به ما در ایران با این رگوله ها خدماتی ارائه نکند اما همینکه بدانیم بروکر برای تهیه این رگوله ها از بنیه مالی خوبی برخوردار است و برای تهیه آنها اقدام کرده است بسیار مهم است.

در کشورهای مختلف سارمان هایی وجود دارند که وظیفه قانون گذاری و نظارت بر بازارهای مالی فارکس را برعهده دارند که اصطلاحا به این سازمان ها نهادهای رگولاتوری گفته می شود .

به بروکری که از یکی از این نهاد ها مجوز تهیه میکنند بروکر دارای رگوله آن سازمان گفته میشود.

انواع رگوله های بروکر فارکس

 • NFA آمریکا
 • FCA انگلستان
 • ASIC استرالیا
 • CySec قبرس
 • FiNMA سوئیس
 • BAFIN آلمان

دقت داشته باشید که بروکرهایی که رگوله نهادهای بالا هستند به دلیل تحریم نمی توانند به مشتری های ایرانی مستقیم خدمات دهند.

این مقاله برای شما مفید است:   بروکر FX choice | بروکر اف ایکس چویس ❤️ لینک بدون فیلتر

برای حل این مشکل معمولا شرکتهایی را در جزایر آفشور مثل سیشلز ثبت می کنند و با شعبه آفشور خود به ایرانی ها خدمات می دهند.

هرچند عملا مزیت رگوله بود برای ما از دست می رود ولی اعتبار بروکر سرجای خود باقی است.

سابقه فعالیت بروکر در بازار فارکس

یکی از مهمترین فاکتورها از نظر من که حتی از داشتن رگوله هم مهمتر میباشد.

داشتن سابقه فعالیت طولانی در بازار فارکس و البته سابقه ای بدون کلاهبرداری در فارکس میباشد.

امروزه بروکرهای مختلفی مانند قارچ سبز شده اند که واقعا نه سابقه ای دارند و نه اعتباری اما با تبلیغات مختلف قصد دارند با سرمایه شما در آمد کسب کنند.

هرچند اینکه یک بروکر تازه کار مثلا بروکری که یکسال یا حتی کمتر سابقه حضور در بازار فارکس را دارد را بخواهیم بخاطر تازه کار بودن برچسب کلاهبردار بودن را به آن بزنیم هم اشتباه است.

ولی باید توجه داشت که کار با این نوع بروکر های فارکس ریسک بالاتری را به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد من این است که همیشه تلاش کنید تا با بروکر هایی کار کنید که سابقه چندین ساله در بورس فارکس را داشته باشند یقینا این سابقه باعث خواهد شد تا کیفیت خدمات دهی بروکر های فارکس بیشتر باشد و البته برای ما هم بررسی کیفیت و اعتبار آن بروکر  آشکار تر خواهد بود. چرا که بخاطر سالیان متمادی فعالیت آن بروکر در بازار فارکس نقاط ضعف و قوت آن بروکر فارکس مشخص خواهد بود.

وقتی تعداد زیادی از بروکرهای با سابقه بالا در بازار ایران فعال هستند که کمترین ایراد را میتوان به عملکرد آنها گرفت.

از طرفی بروکرهایی هستند که با اینکه سابقه کمی دارند اما تیم مدیریتی آنها از آن دسته هستند که سابقه زیادی در این بازار دارند و البته این سابقه نیز بسیار درخشان است. این بروکر ها میتوانند در صورت خدمات مناسب یکی از بهترین ها در آینده نزدیک باشند هرچند برای قضاوت آنها نیز نباید عجول بود.مهم است که ببینیم در آینده آنها با توجه به پشتوانه مدیریتی که دارند چگونه عمل خواهند کرد.

واقعا نیازی نیست که حتما با یک بروکر تازه کار و بدون پشتوانه همکاری داشته باشید.

 

منجمله بروکرهای با سابقه ای که به ایرانیان همچنان با قدرت خدمات ارائه میکنند بروکرهایی مانند آلپاری یا آمارکتس یا لایت فارکس هستند. برای آشنایی با هرکدام از این بروکرها کافی است روی نام آنها کلیک کنید تا به پست معرفی و نقد و بررسی آن بروکر منتقل شوید.

بروکر مارکت میگر

برای اینکه بخواهیم بگوییم بروکر مارکت میکر کلاهبردار است یا نه باید اول با انواع بروکر فارکس آشنا شویم. هرچند ما در مقالات دیگر نیز بصورت مفصل در مورد انواع بروکر صحبت کرده ایم که کافی است عبارت انواع بروکر فارکس را در سایت جستجو کنید.

دو نوع کارگزار عمده و اصلی در فارکس وجود دارد:

 1. بروکر با میز معاملات (DD)
 2. بروکر بدون میز معاملات (NDD)

به بروکرهای با میز معامله، مارکت میکر (بازارساز) نیز گفته می‎شود.

همچنین، انواع بروکر بدون میز معامله عبارتنداز:

 • بروکرهای STP
 • بروکرهای ECN + STP

بروکرهای فارکس که از شیوه میز معامله یا همان DD فعالیت میکنند کسب در آمدشان از شیوه اسپرد و تامین نقدینگی برای مشتریان میباشد .اصطلاحا به این نوع بروکرها بازار ساز گفته میشود.

این بروکرها به معنی واقعی برای مشتریان خودشان بازار ایجاد میکنند. یعنی اینکه اغلب سمت دیگر معامله مشتری خود بروکر قرار میگیرد پس سود بروکر در ضرر مشتری است. البته این ظاهر ماجرا است و همیشه اینگونه نیست به ادامه این بخش با دقت بیشتری بپردازید.

بروکرهایی که ما از آنها به بروکر های مارکت میکر نام میبریم هم قیمت فروش و هم قیمت خرید را ارئه میکنند. پس هم سفارشات خرید و هم سفارشات فروش مشتریان خود را اجرا میکندد پس عملا نسبت به تصمیمات یک معامله گر انفرادی بی طرف هستند و هیچ اهمیتی به معامله گر بصورت انفرادی نمیدهند.

پس عملا کاری با این ندارند که یک تریدر خاص سود میکند یا ضرر. بازار سازها در فارکس قیمتهایی را که در آن سفارشات انجام میشود را کنترل میکنند.

پس میتوان به این نتیجه رسید که این بروکرها با تعیین و تنظیم اسپرد ثابت ریسک کمی را برای آنها به همراه خواهد داشت. از طرفی باید بدانید که مشتریان بروکرها با میز معامله در بروکرهای مارکت میکر نرخ های بازار فارکس و نرخ واقعی را ارائه نمیکنند اما جای نگرانی نیست چراکه آنقدر قوانین و رقابت بین بروکرهای مارکت میکر زیاد است که نرخ های آنها به نرخ های واقعی و بین بانکی بسیار نزدیک است پس جای نگرانی نیست .

بروکر فارکس بدون میز معامله

همانطور که از نامش پیداست، کارگزاران بدون میز معامله (NDD) سفارشات مشتریان خود را از طریق میز معامله انجام نمی‎دهند.

این بدان معنی است که آنها در سمت دیگر معاملات مشتریان خود قرار ندارند و فقط دو طرف معامله را بهم پیوند می‎زنند.

NDD ها شبیه سازندگان پل هستند: آنها برای اتصال دو ناحیه صعب‎العبور به یکدیگر، سازه‎ای ایجاد می‎کنند.

NDD ها هم می‎توانند کمیسیون بسیار کمی برای انجام معامله دریافت کنند.

یا اینکه فقط با اندکی افزایش اسپردراصطلاحا مارک‎آپ نمایند.

کارگزار فارکس بدون میز معامله، هم می‎تواند STP و هم می‎تواند STP + ECN باشد.

بروکر STP در بازار فارکس

برخی از بروکرها ادعا می‎کنند که آنها بروکرهای ECN واقعی هستند، ولی در حقیقت، آنها فقط دارای یک سیستم STP هستند.

کارگزاران فارکس دارای سیستم STP، سفارشات مشتریان خود را مستقیماً به تأمین‎کنندگان نقدینگی خود هدایت می‎کنند که این تامین‎کنندگان به بازار بین بانکی دسترسی دارند.

کارگزاران بدون میز معامله STP معمولاً تأمین‎کنندگان نقدینگی زیادی دارند. و هر تامین کننده‎ای، قیمت پیشنهادی فروش و قیمت پیشنهادی خرید مختص به خود را دارد. به عنوان مثال، بروکر بدون میز معامله STP شما، سه تامین‎کننده نقدینگی مختلف دارد.

در سیستمشان، آنها سه جفت قیمت پیشنهادی خرید و فروش مشاهده خواهند کرد. سپس سیستم آنها، این قیمت‎های پیشنهادی خرید و فروش را از بهترین به بدترین مرتب می‎کند. آیا این قیمتی است که در پلتفرم خود می‎بینید؟ البته که نه!

این مقاله برای شما مفید است:   بروکر فارکس تایم (FXTM) ❤️ بررسی کاربردی و لینک اصلی سایت

بروکر شما محض رضای خدا کار نمی کند! کارگزار شما به صورت رایگان به مرتب‎سازی قیمت‎ها نمی‎پردازد. همزمان با مرتب‎سازی قیمت‎ها، کارگزار شما یک مبلغ اندک معمولاً ثابت به قیمت‎ها اضافه می‎کند.

بروکر ecn بازار فارکس

از سویی دیگر، کارگزاران فارکس ECN واقعی به سفارشات مشتریان خود اجازه می‎دهند

تا با سفارشات سایر مشارکت‎کنندگان در ECN تعامل داشته باشند.

مشارکت‎کنندگان می‎توانند بانک‎ها، بازرگانان خرده‎پا، صندوق‎های پوشش ریسک و حتی سایر بروکرها باشند.

به طور خلاصه، شرکت‎کنندگان با ارائه بهترین قیمت‎های پیشنهاد خرید و فروش خود با یکدیگر به معامله می‎پردازند.

همچنین، ECN به مشتریان خود، امکان مشاهده عمق بازار را می‎دهد.

عمق بازار نشان می‌دهد که سفارشات خرید و فروش سایر شرکت‎کنندگان بازار چه هستند.

به دلیل ماهیت ECN، اضافه کردن یک مقدار ثابت به اسپرد سخت است.

بنابراین بروکرهای ECN معمولاً از طریق یک کمیسیون اندک به ازاء هر معامله درآمد کسب می کنند.

آیا بروکر مارکت میکر بد است ؟

برگردیم به مبحث کلاهبرداری بروکر های فارکس تمامی این صحبتها را کردیم تا برسیم به این بخش در بازار فارکس آنهم در ایران و در بین فارسی زبانان اینطور برداشت میشود که یک بروکر در صورت مارکت میکر بودن بروکر معتبری نیست و حتی کلاهبردار هم هست اما باید بگوییم صرفا مارکت میکر بودن یک بروکر فارکس نمیتوان گفت آن بروکر مارکت میکر است.

بسیاری از معامله گران اینطور فکر میکنند که بروکرهای مارکت میکر باعث ضرر آنها میشوند. چرا که آنها فکر میکنند بروکر های مارکت میکر طرف دیگر معامله آنها هستند پس سود بروکر را در ضرر خودشان میدانند . البته این موضوع برای برخی بروکرهای فارکس صادق است که ما به این بروکرها کلاهبردار میگوییم .

باید بدانید که به دلیل ماهیت بازار فارکس آنچیزی که طبیعی است مارکت میکر بودن بروکرها است. درست است که مارکت میکر بودن برای بروکرها سود بیشتری دارد امان باید بدانیم که اگر یک بروکر مارکت میکر کار خود را به درستی انجام بدهد تا مشکلی برای تریدر پیش نیاید یقینا میتوانند در بسیاری از مواقع برای معامله گران بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند و مفیدتر باشند مانند بروکرهایی که حسابهای با استاندارد ثابت ارائه میکنند .

معرفی بروکر های کلاهبردار بازار فارکس

شما با کمی تحقیق و بررسی در بین نظرات کاربران مختلف میتوانید اعتبار بروکرهای مختلف را بررسی کنید و با بروکرهای کلاهبردار فارکس آشنا شوید ما این بررسی را برای برخی بروکرها برای شما انجام میدهیم.

آیا بروکر آلپاری فارکس کلاهبردار است ؟ بر اساس مواردی که در بالاتر گفته شد بروکر آلپاری فارکس هم دارای سابقه بلند مدت خوبی است هم انواع حسابهایی که ارائه میکند دسترسی فوق العاده ای برای کاربران خود ایجاد میکند.

آیا بروکر اوربکس ORBEX  کلاهبردار است ؟

بروکر اوربکس یک بروکر فوق العاده قوی و اروپایی به معنی واقعی میباشد.

این بروکر دارای رگوله های فوق العاده ای میباشد. بروکر اوربکس سابقه ای طولانی در بازار فارکس دارد.

تنوع حسابهای این بروکر از جذابیتهای این بروکر برای مشتریان اروپایی است.

رنکینگ بین المللی بروکر اوربکس نشاندهنده محبوبیت بروکر ORBEX در جهان است.

به تازگی بروکر ORBEX با رگوله ای جدید (( رگوله آفشور )) به ایرانیان خدمات میدهد.

ما تا این لحظه هیچ مورد تخلفی از بروکر اوربکس نیافته ایم.

و هیچ نشانه ای از کلاهبرداری بروکر اوربکس تاحال حاضر در دسترس نیست.

4
بروکر برتر اروپا در سال 2020

آیا بروکر آمارکتس کلاهبردار است ؟

در بررسی های کلی که در خصوص بروکر آمارکتس داشتیم موردی که دال بر کلاهبرداری بروکر آمارکتس باشد یافت نشد.

پشتیبانی این بروکر نیز خوب به نظر میرسد اما از نظر رگوله و سرچ گوگل این بروکر در آخرین بررسی ما به جایگاه بسیار خوب و مناسبی رسیده است که نشان از تلاش بخش مارکتینگ بروکر آمارکتس برای مطرح شدن بیشتر در میان کاربران بین المللی دارد.

در آخرین بررسی هایی که انجام دادیم چند مورد از نقاط ضعفی که در آپدیت قبلی این پست به آن اشاره شده بود برطرف شده است و از طرفی سرعت اجرای معاملات بهبود پیدا کرده است. خدمات متنوع در بروکر آمارکتس نیز ایجاد شده که موجب رضایت کاربران در این بروکر شده است.

به نظر میرسد بروکر آمارکتس در تلاش است تا کیفیت خدمات خود را افزایش دهد و به جایگاه بالاتری در بازار بین المللی و بازار ایران دست پیدا کند.

آیا بروکر HYCM معتبر است ؟

بروکر اچ وای سی ام نیز یک بروکر با رگوله های فوق العاده یکی از قویترین بروکرهای فارکس است. تیم فارسی قوی این بروکر به نوعی اطمینان و آرامش خاطر را برای شما ایجاد میکنند.

تنوع حسابهای بروکر HYCM به نوعی میباشد که شما میتوانید به سادگی هرچه تمام هر نوع حساب مورد نیاز خودتان را با توجه به نیاز خودتان انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

در تاریخ 15/1/2022 یک هشدار جدی در خصوص فعالیت در بروکر hycm ایجاد شد که حتما آنرا مشاهده کنید.

جمع بندی کلاهبرداری بروکر های فارکس

اینکه بخواهیم بگوییم بروکر فارکس خاصی کلاهبردار است یا نیست را میتوانیم تا حدودی با استفاده از روشهای بالا و البته بررسی نظرات در سایتهای خارجی مشاهده کنیم.

اما آنچه باید دقت داشته باشید این است که هیچ کدام از موارد بالا به تنهایی نمیتواند دلیل قطعی بر اینکه یک بروکر کلاهبردار است باشد.

از طرفی هم هر ادعایی را نمیتوان در خصوص یک بروکر جدی گرفت بسیاری از ادعاها فقط و فقط ادعا میباشد چرا که برخی آی بی ها برای جذب مشتری برای بروکرهایی که خود با آنها کار میکنند اقدام به ایجاد اینگونه ادعا ها میکنند پس حتما باید مورد بررسی قرار بگیرند .

ما به شما پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از تخلفات و یا کلاهبرداری بروکر فارکس مدنظرتان حتما ابتدا در بخش بروکر فارکس پست معرفی و نقد و بررسی آن بروکر را مشاهده کنید. ما بصورت روزانه تمامی بروکرها و شکایات احتمالی از آنها را زیر نظر داریم و در صورتی که برای ما قطعیتی دال بر کلاهبرداری یا تخلف از سمت بروکری ایجاد شود بدون فوت وقت در پست معرفی آن بروکر آنرا بیان و یک هشدار ایجاد خواهیم کرد.

چنانچه نظر انتقاد یا پیشنهادی دارید حتما از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (29 امتیاز)
تیتر مباحث
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ❤️ بخشهای محبوب ❤️

  آموزش فارکس
  آموزش فارکس
  بروکر فارکس
  بروکر فارکس

  بروکرهای فارکس محبوب در ایران

  amarkets broker
  amarkets broker

  بروکر محبوب از نظر ارائه خدمات

  ✔️ محبوبیت روز افزون و خدمات نوین

  capitalxtend broker
  capitalxtend broker

  بروکر محبوب از نظر پشتیبانی

  ✔️ محبوبیت بدلیل پشتیبانی فعال

  alpari broker
  alpari broker

  بروکر محبوب از نظر سابقه

  ✔️ محبوبیت چند دهه میان ایرانیان

  errante broker

  بروکر محبوب از نظر اسپرد و کارمزد

  ✔️ محبوبیت بخاطر اسپرد و کارمزد اندک

  اشتراک در
  اطلاع از
  52 نظرات
  تازه‌ترین
  قدیمی‌ترین
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  مرتضی
  3 ماه قبل

  سلام .من بروکرم کلایمکس پرایم هست و تا الان مشکلی باهاش نداشتم…ولی در کل یک بروکر خوب معرفی کنیدو اگر هم از بروکری کلایمکس پرایم گزارشی شنیدید بفرمایید که من مبلغ بیشتری واریز نکنم

  مظفرپرتوی راد
  7 ماه قبل

  سلام آیابروکرمیتونه حساب رومسدودکنه
  علت اینکه مسدودمیکنه چی میتونه باشهواگه مسدودکنه تریدرچیکارمیتونه بکنه

  علی بهجت
  1 سال قبل

  با سلام بنده های بهجت مدیر شرکت آکو ترید استانبول هستم
  بنده ای بی و نماینده بروکر آیرون آف اکس ironfx بودم و می‌خوام رسانه ای بکنم که این شرکت کاملا کلاه بردار و مارکت میکر هستن و با سند و ارایه مدرک براتون ثابت میکنم مبلغ ۱۴۰ هزار دلار منو که ای بی این شرکت بودم رو با مجموعه ام با شیطنت و شدو سازی در یک کندل یک دقیقه ای صفر کرده و با پیگیری ها و شکایت به پشتیبانی و… حسابهای ما رو مسدود و تلفن‌های ما رو بلاک کردن و متاسفانه پول ما رو عودت نمیدن و میگن به علت تبلیغات علیه برند عودت نمیدن پولمان را لطفا رسانه ای بکنید از این بروکر کلاه بردار آیرون آف اکس و تا کسی در دام این شیادها گرفتار نشه من با سند و مدرک براتون ثابت و ارایه میدم کلاه برداری این بروکر رو

  یونس
  1 سال قبل

  سلام. مطلبی که در مورد حسابهای DD و NDD نوشتید یعنی اگه حساب NDD یا ECN باز کنیم بهتر از حساب استاندارد باز کنم؟ من تازه میخوام حساب باز کنم دوستان گفتند حساب استاندارد باز کن و کوتاه مدتی کار میکنم.اگه لطف کنید راهنمایی کنید چه حسابی باز کنم که کندل سازی و قیمت سازی نداشته باشه و یه بروکری که از این کارها نکنه و اسپرد و سرعتش خوب باشه و واریز و برداشت ریالی داشته باشه.

  رضا دربان
  1 سال قبل

  ویندزور بروکر از شخص خود بنده دزدی کرده
  حساب ۳۰ دلاری کاملا دروغ محض هست و حساب واقعی فرق داره جوری طراحی و مهندسی شده ساخته شده برای فریب دادن شما
  هم اصل پول میدزدند هم سود شما رو
  متا تریدر اصلا بازاری به اسم فارکس نیس بلکه یه برنامه تقلبی برای دزدی هست.