خانه | اخبار بروکرهای فارکس | کلاهبرداری بروکر آلپاری ⛔ شایعه؟ واقعیت؟

کلاهبرداری بروکر آلپاری ⛔ شایعه؟ واقعیت؟

scam alpari forex bad brokers

کانال تلگرام ما

کلاهبرداری بروکر آلپاری؟ بهتر است با جدیدترین شایعات درباره بروکر آلپاری شروع کنیم، اما در همین ابتدا باید بگویم که بروکر آلپاری یکی از بهترین و معتبرترین بروکرهایی است که در حال حاضر خدمات خود را ارائه می دهد. بنابراین، از عبارت “شایعه” استفاده کرده ام.

اما در چند سال اخیر، به دلیل مشکلاتی که در بازار فارکس رخ داده، برخی افراد برای کسب سود غیرمشروع و با استفاده از روش های نامشروع، سعی در تخریب و ایجاد شایعات درباره بروکرهای معتبری مانند آلپاری داشتند.

یکی از شایعاتی که درباره بروکر آلپاری پخش شده، کلاهبرداری بروکر آلپاری است. این شایعه بی پایه و اساس است و نشانگر عدم اطلاعات کافی درباره فعالیت های یک بروکر می باشد. آلپاری تحت نظارت سازمان های مربوطه قرار دارد و در حال حاضر در بیش از ۱۵۰ کشور جهان فعالیت دارد.

بنابراین، باید به این نکته توجه کرد که شایعاتی که درباره بروکر آلپاری پخش شده، بیشتر نشانگر ناشناختگی و کمبود اطلاعات درباره این بروکر است تا واقعیت. بدون شک، آلپاری یکی از بهترین و معتبرترین بروکرهایی است که در حال حاضر در بازار فارکس فعالیت می کند.

اگر قصد دارید با بروکر آلپاری بهتر آشنا شوید، می‌توانید از مقاله‌ای که تخصصی در مورد این بروکر نوشته‌ایم و در آن سیر تا پیاز بروکر آلپاری را مورد بررسی و نقد قرار داده‌ایم، استفاده کنید.

کلاهبرداری بروکر آلپاری | قطع همکاری بروکر آلپاری با ایرانیان

این شایعه درباره تحریم کاربران ایرانی از سوی بروکر آلپاری، احتمالا آخرین و خنده دارترین شایعه‌ای بود که در این مدت مشاهده شده است. این شایعه، در عین ترسناک بودن، خنده‌دار به نظر می‌رسید. دلیل پخش این شایعه را نمی‌توان فهمید. اگر هدف تخریب بروکر آلپاری بود، کاربرانی که در این بروکر حضور دارند و با پشتیبانی آن در تماس هستند، می‌توانند با یک سوال از پشتیبانی فارسی آلپاری به روشنی بفهمند که این شایعه بی‌مبالاته و نادرست است.

اگر هدف تبلیغاتی بروکر آلپاری بوده (البته قصد ندارم شوخی کنم، اما گاهی اوقات برخی افراد برای جذب مشتریان به یک بروکر خاص، به کارهای ناجوانمردانه‌ای می‌پردازند و سعی می‌کنند با ایجاد شایعات، کاربران را به سمت سایتشان جذب کنند تا بعداً بتوانند ادعای خود را رد کنند)، یکی نیست بگه لامسب چرا با روح و روان ما بازی میکنی آخه 😄.

ما مجددا با مسئول بخش ایران بروکر تماس گرفته و با ایشان صحبت کردیم. ایشان به ما اطمینان دادند که هیچ برنامه‌ای برای محدود کردن فعالیت ایرانیان، حتی در سال‌های آینده نیز وجود ندارد.

یک نکته رو بگم خدمتتون: درسته بروکر آلپاری بروکر بزرگی توی دنیاست ولی خوب از طرفی هم تعداد خیلی زیادی از معامله گران ایران در این بروکر فعال هستند، پس به هیچ وجه بروکر آلپاری نمیاد این حجم مشتری ایرانی رو ول کنه و بره. به نظرم الان تصمیم گرفتی یک حساب باز کنی و میتونی از لینک زیر استفاده کنی.

بروکر آلپاری ورشکست شده است

این موضوع قدیمی است که شاید بارها شنیده باشید و باید بگویم که واقعیت دارد. من باید بگویم که در گذشته، بروکر آلپاری ورشکسته بود اما باید توضیح دهم که این آلپاری که در حال حاضر با شما همکاری می‌کنم، با آن آلپاری ورشکسته هیچ ارتباطی ندارد.

من نمی‌دانم چرا برخی افراد دوست دارند قیمه را با ماست مخلوط کنند😉، اما به هر حال باید بگویم که وجود آلپاری ورشکسته در شعبه ای خاص، برای شما دلیلی برای نگرانی نمیتواند باشد. لطفاً قیمه‌های خودتون رو توی ماستها نریزین😄.

ماجرایی که خیلی سالها پیش رخ داد، مربوط به بحران سوئیس است. در آن زمان بازارهای مالی به شدت هرزه شده و بسیاری از بروکرهای بزرگ جهان به دلیل ورشکستگی کامل یا نزدیک به ورشکستگی قرار گرفتند. اما اصل ماجرا:

این مقاله برای شما مفید است:   باینری آپشن آلپاری ❤️ حساب پم آلپاری

جریان مربوط به آلپاری انگلستان بود ( ما با آلپاری روسیه کار میکنیم که الان در قبرس دفتر داره و به ما خدمات میده )  که بخاطر نوسانات شدید فرانک سوئیس مشکل نقدینگی ایجاد کرد اما اصل ماجرا چه بود؟

در آن روز پنج شنبه، شرکت West Ham FC که اسپانسر آن شرکت Alpari UK بود، ورشکستگی خود را اعلام کرد. همچنین، شرکت Global Brokers NZ اعلام کرد که FXCM در نیویورک را بسته است، در حالی که بانک های Barclays و Deutsche Bank میلیون ها نفر را از دست داده اند و خسارت های زیادی را تحمل کرده اند. Alpari UK به عنوان اسپانسر West Ham FC، یکی از بزرگترین تلفات بازار ارز در آن روز پنج شنبه را تجربه کرد که به دلیل تلاش بانک مرکزی سوئیس برای تغییر نرخ فرانک به یورو اتفاق افتاد.

آلپاری انگلیس، یکی از صرافی‌های آنلاین ارز خارجی، به خاطر تلفات بزرگ مشتریانش پس از نوسانات سریع و عظیم در بازارهای ارز خارجی در اثر سوئیس، ورشکست شد و اعلام کرد که هر روز ۳.۵ دلار به علت این مقیاس بزرگ تلفات در این بازار داشته است. نکته ای که جای قوت قلب برای ما داره این هست که آلپاری خسارات تمام مشتریان خودش رو تمام و کمال پرداخت کرد و اجازه نداد که این ورشکستگی به اعتبارش کوچکترین ضربه ای وارد کنه.

آلپاری با این کار عملا اعتبار بیشتری رو برای خودش کسب کرد و شد محبوب ترین بروکر فارکس.

جمعه سیاه فارکس

واقعه ی درام روز پنجشنبه تا جمعه سیاه فارکس در سراسر جهان احساس شد.

 • در نیوزیلند، Global Brokers NZ اعلام کرد که آن را بسته است، زیرا دیگر نمی تواند الزامات قانونی محلی را برآورده کند.
 • در نیویورک، FXCM، کارگزاری ارز خارجی ایالات متحده، برای جمع آوری پول برای جلوگیری از فروپاشی، تلاش می کرد.
 • سهام FXCM در مقایسه با اعلامیه رسمی خود در مورد آینده خود 40 درصد کاهش داشته است
 • پس از آن اعلام کرد که با 225 میلیون دلار تلفات مواجه شده است.
 • این حرکت منجر به حمله ی ناگهانی موقت در بازارها شد و فرانک به صورت بی سابقه تا 30٪ علیه یورو افزایش یافت.
 • در اواسط روز جمعه، یورو در 0.99 SFR قرار داشت و بالاتر از SFr0.80 بود که در روز پنج شنبه به یک مرحله رسیده بود اما دور از Sfr.1.20 که نمایندگی‌ها تصور می کردند در آنجا باقی خواهند ماند.
 • گزارش های اعلام کردند که Barclays و Deutsche Bank میلیون ها دلار را از دست داده بودند.

تریدرها و سرمایه داران فعال در بروکر آلپاری انگلیس، پس از تحرک بانک مرکزی سوئیس در روز پنجشنبه، این تصمیم را “تقلب آمیز” توصیف کرده بودند و در روز جمعه، باعث شد که شعبه انگلیسی بروکر آلپاری اعلام ورشکستگی کند.

آلپاری گفت: “حرکت اخیر در مورد فرانک سوئیس ناشی از تغییر سیاست غیرمنتظره بانک ملی سوئیس در مورد محدود کردن فرانک سوئیس در برابر یورو منجر به بی ثباتی شدید و کمبود شدید نقدینگی شده است.” اما این ورشکستی در شعبه انگلیس به معنی کلاهبرداری نبود چرا که بروکر آلپاری با دارایی های خود در شعبه های دیگرش تمامی مبالغ مشتریان را پرداخت کرد.

عملا این یک نکته بسیار مثبت برای بروکر بزرگ آلپاری بود که با این حجم ضرر که به او تحمیل شده بود توانست تمامی سرمایه های مشتریان خود را پرداخت کند.

 • آلپاری اعلام کرد هرگونه وجهی که از سوی مشتریان نگهداری می شود. در حسابهای جداگانه نگهداری می شود، همانطور که توسط قوانین اعمال شده توسط اداره مسئولیت های مالی مورد نیاز است.
 • آلپرانی که قرارداد سه ساله 9 میلیون دلاری با وست هام در سال 2013 امضا کرد اولین حامی این باشگاه ها نیست که به مشکل برمی خورد.
 • تعدادی از کارگزاران خرده فروشی نیز اعلام کرده اند که این امر موجب شد تا آنها فشار مالی حادی را تجربه کنند.
 • شرکت هایی نظیر Travelex، HiFX و Caxton FX که مشتریان را قادر می سازند تا به جای ارائه حساب های تجاری مشتریان ، مبادله یا انتقال پول نقد در خارج از کشور کنند، تحت تاثیر قرار نگرفته اند.
 • جیم هیکمن، مدیر عامل شرکت Caxton FX، گفت: ما با آلپاری که برای افرادی طراحی شده است که می خواهند حدس بزنند بسیار متفاوت هستیم.
این مقاله برای شما مفید است:   تاریخچه بروکر آلپاری فارکس ❤️

پس ورشکستی یک شعبه با کلاهبرداری یا پول ندادن بسیار متفاوت است. بروکرهای بزرگ دیگری هم بودید که با مشکلات مشابه رو برو شدند. چرا این شایعه کلاهبرداری را برای آنها سر هم نمیکنند؟ جواب ساده است چون آنها با ایران کار نمیکنند و مشتری ایرانی ندارند که نیاز به جو سازی باشد.

پس تا اینجای کار مورد شایعه در خصوص شعبه انگلیس بروکر آلپاری بود که بخاطر شرایط بازار مجبور به جمع کردن شعبه انگلیس شد اما تمامی سرمایه های مشتریان خود را پرداخت کرد. و علاوه بر این بعد این همه سال از این ماجرا هنوز مشتریان زیادی دارند روزانه وارد بروکر آلپاری میشن و بدون هیچ مشکلی با این بروکر همکاری میکنند.

میدونم احتمالا شماهم تشویق شدید یک حساب آلپاری باز کنید و در یک بروکر که همچین بحرانی رو به خوبی مدیریت کرده میخواین کار کنین.

رگوله آلپاری | بروکر آلپاری معتبر نیست چون رگوله خاصی نداره

یکی دیگه از شایعات عدم اعتبار بروکر آلپاری رگوله آلپاری است و البته با استناد به اینکه بروکر آلپاری  رگوله معتبری نداره پس معتبر نیست.

اینم یکی از اون شایعات قدیمی هست که واقعا خنده داره. اول اینکه باید بگیم آلپاری تحت نظارت FSA هست که یک رگوله آفشوره و البته کدوم بروکری به ایرانیان با رگوله ای غیر آفشور میتونه خدمات بده؟ هر بروکری همچین ادعایی کرد یقینا دزد و کلاهبردار هست چرا که بخاطر تحریم ها با رگوله هایی مثل سایسک و… اصلا اجاره خدمات دهی به برخی کشورها مثل ایران رو ندارن.

پس هیچ بروکری اون رگوله معتبری که شما میخواین رو نداره، داشته باشه هم میبرتون زیر آفشور بهتون خدمات میده.

البته ماهم قبلا گفتیم یکی از فاکتورهای بررسی اعتبار بروکرهای فارکس همین مورد رگوله است، من خودم قبول دارم بروکری که بره رگوله های کله گنده ای مثل سایسک رو بگیره میتونه براش یک فاکتور مثبت باشه.

اما از انصاف نگذریم کدوم بروکر فارکس رو پیدا میکنید که سابقه به این طولانی مدتی یعنی چیزی بالاتر از 22 سال رو داشته باشه و هیچ تقلبی نکرده باشه یا کلا از ایران نرفته باشه؟ اکسنس؟ هات فارکس؟ ایکس ام؟ اف ایکس پرو؟

خوب بیاید سابقه درخشان بروکر آلپاری رو هم در نظر بگیریم یقینا جذابیتش با توجه به اینکه حتی یک نقطه سیاه توی پروندش وجود نداره از صدتا رگوله سایسک ارزشمند تر خواهد بود.

اگه بالاتر رو دوباره بخونین و جریان جمعه سیاه رو مرور کنین شاید اون اتفاق رو برای کاربران ایرانی یک شانس بشه دید، چرا که حالا بهمون ثابت میشه که داشتن یک رگوله معتبر در شرایطی مفید هست که اون رگوله مناسب کشوری باشه که ما در اون هستیم تا بتونیم در صورت بروز مشکلات از طریق رگوله پیگیری کنیم.

این مقاله برای شما مفید است:   تاریخچه بروکر آلپاری فارکس ❤️

همانطور که مشاهده میکنید با فرض اینکه آلپاری رگوله معتبری نداره ولی اعتبار و سابقه درخشانش خیلی با ارزشتر هست.

یک نظر شخصی هم خودم بدم: سابقه بروکر آلپاری به حدی زیاد هست که خودش عملا درحکم رگوله میتونه عمل کنه نمونش هم بروکر فارکس تایم که زیر مجموعه آلپاری هست (( به ایرانیان خدمات نمیده )) و علت محبوبیت بین المللی که داره علاوه بر رگوله هایی که داره همین که زیر مجموعه ای از کمپانی آلپاریه خودش براش کلی اعتبار به همراه داشته مخصوصا در همان کشور انگلستان.

اگه میخواین بهتون بروکرهایی رو نشون بدم کلکسیون رگوله هستند اما به ایرانیان با رگوله آفشور خدمات میدن و وقتی که دزدی میکنن کلا هیچ پاسخی از رگوله هاشون نمیتونین بگیرن چون شما زیر مجموعه اون رگوله نیستین که شما زیر مجموعه آفشور هستید (( مدیونین فکر کنین بروکر اچ وای …. رو میگم )) اینم یک شایعه دیگه که یک داستان سازی قشنگ پشتش قرار گرفته.

کلاهبرداری 7545 دلاری بروکر آلپاری 🤨

این شایعه رو یکی از همکاران محترم یک زمانی راه انداختن که خوب ما توی یک پست ماجرا رو توضیح دادیم بعد ایشون الان خودشون آی بی هستند و ریبیت میگیرن دیگه این مورد رو حذف کردن و آلپاری شده بروکر خوبه. برای همین ما اسم ایشون رو از روی عکسی که خودشون زده بودن حذف میکنیم و فقط اول و آخرش رو میزاریم. به عکس زیر دقت کنید:

کلاهبرداری بروکر آلپاری
کلاهبرداری بروکر آلپاری

اما اصل شایعه کلاهبرداری آلپاری طبق این تصویر فقط من یک سوال دارم که میتونید از فردی که برای اولین بار این ادعا رو کرد بپرسید. اینکه این جریان برای سال 2010 بوده چی شده که الان یاد این جریان افتادید؟ مگه تا 7 ماه پیش خود ایشون آی بی بروکر آلپاری نبودم چرا تا اون موقع صحبتی از این کلاهبرداری نبود؟ منکه نمیدونم  ولی احتمالا الان منافع ایشون در تخریب بروکر آلپاری هست .

اما اصل جریان چی هست؟ یک معامله 15 لاتی روی جفت ارزی aud/usd در تایم اعلام خبر اقتصادی آن هم از نوع اردر استاپ ایشون عنوان داشتن 10 سال پیش روی این پوزیشن بروکر بهشون اسلیپیج 50 پیپی زده. سوال: مگه در جریان نبودن که بروکرهایی با اسپرد شناور در آن بازه‌ی زمانی نیم شب یا در لحظه اعلام اخبار اقتصادی با واید کردن اسپرد مواجه هستند؟

اگر به عکس دقت کنید ایشون در دو طرف اردر استاپ قرار داده بودن هم بای استاپ هم سل استاپ تا در صورت حرکت بازار به هر سمت اردر در همان سمت فعال بشه این یک استراتژی معاملاتی قدیمی بر روی اخبار هست و کسایی که روی نیوز معامله میکردند این مورد رو به خوبی متوجه هستند.

 

نیوز تریدر روی آلپاری
نیوز تریدر روی آلپاری

در تصویر بالا میتونید ببینید که در اون تاریخ و اون ساعت به وقت ایران (تایم بروکر متفاوت هست پس اگر تایم ترید ایشون رو بر اساس تایم بروکر آلپاری به تایم ایران برگردونید یکی میشه) دو خبر اقتصادی مهم در منطقه استرالیا داشتیم.

حالا ایشون فوق مارجین وارد معامله شدن (اصل ترید روی اخبار همین فول مارجین هست) و با علم به اینکه بروکر واید اسپرد داره در چند ثانیه اول اعلام خبر (بخاطر جهش قیمت در یک تا دو ثانیه اول) و حسابشون کال شده دلیل نمیشه که بگیم بروکر مشکل داشته ایشون اگه یک لات ترید میزدن نه فول مارجین و جا برای کال نشدن میزاشتن 10 ثانیه بعد همین معامله رو در سود خارج میشدن یقینا.

 

این مقاله به محض رویت تخلف از بروکر آلپاری یا کلاهبرداری آلپاری و یا هرگونه شایعه کلاهبرداری الپاری مجدد بروزرسانی خواهد شد.

5/5 - (4 امتیاز)
تیتر مباحث
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ❤️ بخشهای محبوب ❤️

  آموزش فارکس
  آموزش فارکس
  بروکر فارکس
  بروکر فارکس

  بروکرهای فارکس محبوب در ایران

  amarkets broker
  amarkets broker

  بروکر محبوب از نظر ارائه خدمات

  ✔️ محبوبیت روز افزون و خدمات نوین

  capitalxtend broker
  capitalxtend broker

  بروکر محبوب از نظر پشتیبانی

  ✔️ محبوبیت بدلیل پشتیبانی فعال

  alpari broker
  alpari broker

  بروکر محبوب از نظر سابقه

  ✔️ محبوبیت چند دهه میان ایرانیان

  errante broker

  بروکر محبوب از نظر اسپرد و کارمزد

  ✔️ محبوبیت بخاطر اسپرد و کارمزد اندک

  اشتراک در
  اطلاع از
  2 نظرات
  تازه‌ترین
  قدیمی‌ترین
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  مهپی گلشن
  27 روز قبل

  برکر ویندزور دزد هست برید جاها کلوز اوپن کندل هاش رو ببینید متوجه میشید چی میگم .اکثر کند هاش استاپ زن هستن من روی شاخص طلا چک کردم.چک‌کنید لطفا اشکارا میدزده.