ورود به معامله با الگوی پین بار و انگلفینگ یکی از روش های ورود به معامله در تحلیل پرایس اکشن است. در بخش قبلی آموزش با شکل ظاهری و دیگر مشخصات این الگوها آشنا شدیم حال میخواهیم یاد بگیریم چگونه به وسیله این الگوها به طور ایمن و با ریسک کمتری وارد معامله شویم. در مقاله قبلی، الگوی انگلفینگ و پین بار و روش شناسایی آن‌ها را توضیح دادیم.

روش های ورود به معامله با الگوی پین بار

گفتیم که بهترین محل برای پیدا کردن الگوی پین بار سطوح حمایت و مقاومت است. با فرض اینکه شما الگوی پین بار را روی سطح حمایتی مشاهده کردید میتوانید به یکی از سه روش زیر وارد معامله شوید. ورود به معامله با الگوی پین بار به هرکدام از روش های زیر امکان پذیر است اما هرچه حرفه ای تر وارد معامله شوید میزان ریسک کمتری را تجربه خواهید کرد.

ورود به معامله به صورت غیرحرفه ای

پس از این که کندل بسته شد بلافاصله در قیمت بسته شدن به معامله وارد شوید 😉

ورود به معامله به صورت حرفه ای

در بالای سایه یا شادو کوچک اردر بای استاپ قرار دهید 🙂 البته در هنگام قرار دادن بای استاپ اسپرد جفت ارز نیز مد نظر قرار می گیرد. از آنجایی که عددی که در متاتریدر نمایش داده می شود مربوط به فروش است این عدد باید با اسپرد که مثلا ۳ پیپ هست جمع شود و در اردر بای استاپ وارد گردد.

ورود به معامله به صورت فوق حرفه ای

در این روش حرفه ای تر عمل می شود. مثلا اگر قرار است به اندازه نیم لات معامله شود. به اندازه ۰.۲ لات را به صورت لحظه ای بعد از بسته شدن کندل پین بار باز می شود و ۰.۳ لات هم به صورت buy limit در وسط سایه پایین قرار داده می شود. $) با این روش اگر کندل بعد از پین بار کمی به سمت پایین رفت، از آنجایی که حجم اردر لحظه ای کم است تریدر را کمتر دچار اضطراب می­کند. در تصویر پایین محل قرارگیری با استاپ و بای لیمیت را مشاهده کنید.
%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF 1

محل قرار دادن استاپ لاس در معامله با الگوی پین بار

اگر استاپ لاس را دقیقا در انتهای سایه بزرگ کندل پین بار نزولی قرار دهید امکان داردبه سرعت استاپ بخورید و از معامله خارج شوید. برای معامله فروش (Sell) در تایم فریم یک تا ۴ ساعته ۱۵پیپ بالاتر از سایه یا شادو کافی است و نیازی به اضافه کردن اسپرد نیست.برای تایم فریم روزانه و بیشتر این عدد نیز باید بیشتر باشد مثلا به جای ۱۵پیپ بهتر ۲۰ یا ۲۵ پیپ در نظر گرفت.
%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF 2
%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF 1 3
همانطور که میدانید قیمت ها در بازار میل به شکستن سطوح حمایت و مقاومت دارند. به همین علت حتی اگر این سطوح شکسته نشود باز هم لمس خواهد شد حال در قرار دادن استاپ لاس برای ورود به معامله با الگوی پین بار اگر در نزدیکی موقعیت استاپ لاس سطحی از حمایت یا مقاومت وجود داشت باید استاپ لاس را پس از این سطح قرار دهید تا معامله بدون دلیل استاپ نخورد. قابل توجه است که با دور شدن استاپ لاس باید برای کاهش ریسک با حجم کمتری وارد معامله شد.

حرفه ای تر وارد معامله با الگوی پین بار شوید

تصویر زیر شکل گیری یک کندل پین بار را نشان میدهد.
%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF 2 4
برای کسانی که محتاط تر هستند توصیه می شود در کندل بعد از پین بار وارد شوند تا کندل بعد از پین بار بتواند نقش تایید بیشتر داشته باشد. مثلا در تصویر بالا که یک کندل پین بار صعودی می باشد در صورتی که کندل بعد از آن نیز صعودی بود بعد از تمام شدن آن بر روی آن اردر buy stop قرار داده شود ولی استاپ لاس را در زیر همان پین بار قرار دهند.
D988D8B1D988D8AF D8A8D987 D985D8B9D8A7D985D984D987 D981D8B1D988D8B4 D8A8D8A7 DAA9D986D8AFD984 D9BEDB8CD986 D8A8D8A7D8B1 5

نحوه ورود به معامله با الگوی انگلفینگ

نحوه ورود به معامله با الگوی انگلفینگ تقریبا مشابه ورود با پین بار است.که به سه روش میتوان وارد معامله شد.

ورود به معامله به صورت غیرحرفه ای

میتوان در زیر کندل انگلفینگ اردر سل استاپ قرار داد. 😉

ورود به معامله به صورت حرفه ای

برای کمتر کردن ریسک حجم را به دو بخش تقسیم کرد و نصف آن را به صورت اردر سل لیمیت قرار داد. 🙂

ورود به معامله به صورت فوق حرفه ای

حجم را به سه بخش تقسیم کنید. یک بخش به صورت سل استاپ و مابقی دو اردر سل لیمیت در یک سوم و دو سوم کندل انگلفینگ قرار می گیرند. $)

%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF 4 6

استاپ لاس هم در تصویر بالا ۱۵ پیپ بالاتر از کندل انگلفینگ قرار گرفته است. قطعا می دانید که اگر معامله از نوع بای بود باید هم در buy stop و هم stop loss مقدار اسپرد را نیز اضافه کرد. *ذکر دوباره این نکته ضروریست که عدد ۱۵ پیپ برای تایم فریم یک ساعته و چهار ساعته هست. و اگر در تایم روزانه قصد انجام ترید دارید می توانید به جای ۱۵ از ۲۰ یا ۲۵ استفاده کنید. موفق باشد.

بروکر Nordfx
بروکر Nordfx

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://tejaratfx.com/?p=13794