جمع بندی و چک لیست آموزش پرایس اکشن پیشرفته به زبان ساده

تاریخ آخرین بروزرسانی: 21 می 2023
چک لیست آموزش پرایس اکشن بعنوان آخرین بخش آموزش پرایس اکشن توسط سایت تجارت فارکس منتشر شده است. شاید از اهمیت چک لیست پرایس اکشن اطلاع کافی نداشته باشید، اما اگر واقعا میخواهید با پرایس اکشن در این بازار پول در بیارید تک تک جلسات آموزشی حتی چک لیست آموزش پرایس اکشن نیز برای شما اهمیت دارد. چک لیست آموزش پرایس اکشن فارکس یک ابزار بسیار مهم برای هر کسی است که تمایل دارد در بازار فارکس به عنوان یک تاجر حرفه‌ای عمل کند. این چک لیست شامل یک سری قوانین و راهنمایی‌هایی است که برای شناسایی درست و بهینه‌ترین نقاط ورود و خروج از بازار فارکس بسیار مفید هستند. با داشتن چک لیست آموزش پرایس اکشن فارکس، شما می‌توانید بدون توجه به شرایط بازار، به طور مداوم و همیشگی از تجربیات خود استفاده کنید و به سادگی از خطاهای قبلی خود یاد بگیرید. علاوه بر این، استفاده از چک لیست آموزش پرایس اکشن فارکس به شما کمک می‌کند تا به موقع و بهترین تصمیمات را در مورد ورود و خروج از بازار فارکس بگیرید. با داشتن این چک لیست، شما می‌توانید به سادگی از بررسی سریع و دقیقی از شرایط بازار استفاده کنید و با اطمینان بهتری، تصمیمات خود را انجام دهید. به این ترتیب، چک لیست آموزش پرایس اکشن فارکس به شما کمک می‌کند تا به راحتی به عنوان یک معامله گر حرفه‌ای در بازار فارکس عمل کنید و به سرعت به موفقیت‌های بیشتری دست یابید. آموزش پرایس اکشن پیشرفته در 21 بخش آموزشی به پایان رسید و هر آنچه باید برای معامله به سبک پرایس اکشن بدانید را در این آموزش بیان کردیم. اگر سعی کنید به این دوره آموزشی تسلط پیدا کنید بدون شک یک معامله گر پرایس اکشن حرفه ای خواهید شد. همه معامله گران پرایس اکشن معتقدند که این سبک معاملاتی بسیار فرار بوده و نمیتوان با یکبار مطالعه یا کمی تمرین این سبک معاملاتی را برای همیشه به خاطر سپرد. بهتر است که هر چند یک بار آموزش ها را دوباره مطالعه کنید و کندل های استیک، دستورات معاملاتی و قدرت و ضعف بازار و درکل هر مبحثی را در گذشته بازار بیابید تاثیر آن را بررسی کنید با شکل ظاهری هرکدام آشنایی کامل پیدا کنید. شما باید زمانی که پشت سیستم نشستید و چارتتان را باز کردید با یک نگاه تشخیص دهید بازار چه روندی دارد سطوح حمایت و مقاومت کدام است و دقیقا میخواهید منتظر چه واکنشی از بازار باشید تا وارد معامله شوید.

سخنی با معامله گران پرایس اشکن

اگر آموزش پرایس اکشن را با چک لیست آموزش پرایس اکشن به زبان ساده ای که ما برایتان فراهم کرده ایم یاد گرفته اید، در این بخش پایانی، چک لیستی برای معامله به سبک پرایس اکشن برای معامله گران مبتدی آماده کرده ایم تا در ابتدای معامله با این سبک طبق این چک لیست گام به گام وارد معامله شوید و هیچ مرحله ای را از قلم نیندازید. اگر قبلا با این سبک آشنایی داشته اید اما مدتی است معامله نکرده اید هم این چک لیست آموزش پرایس اکشن مناسب شماست تا تمام مراحل برایتان یادآوری شود. آما اگر هنوز تمام بخش های آموزشی را مطالعه نکرده اید ادامه این بخش آموزش را نخوانید زیرا این بخش تنها چک لیست برای ورود به معامله است و نمیتوان از آن بعنوان خلاصه ای برای یادگیری معامله به سبک پرایس اکشن استفاده کرد (هرچقدر هم باهوش باشید این بخش خلاصه نیست). در بخش های آموزشی جزئیات و درجه اهمیت هر مبحث را بیان کرده ایم اگر آموزش پرایس اشکن را کامل مطالعه نکرده باشید ممکن است به اهمیت هر مرحله واقف نباشید از کنار هر مرحله به سادگی رد شوید یا حتی تصور کنید این مراحل را به خوبی میشناسید اما آن چیزی که شما میدانید با روش صحیح تفاوت بسیاری داشته باشد. مثلا هر تریدر مبتدی تصور میکند شناسایی سطوح حمایت و مقاومت ساده است و نیاز به آموزش مجدد ندارد، اما پس از مطالعه بخش های حمایت و مقاومت تازه پی میبرد که چه اشتباهاتی در شناسایی این سطوح داشته است.

مراحل معامله به سبک پرایس اکشن

چک لیست آموزش پرایس اکشن

چک لیست آموزش پرایس اکشن

هر اصطلاحی که در ادامه بیان میشود، به مقاله‌ی مرتبط لینک شده که با کلیک روی آن اصطلاح به بخش آموزش آن راهنمایی شوید. در صورتی که نیاز به یادآوری داشتید روی آن اصطلاح کلیک کنید. توجه: این چک لیست برای معامله گران میان مدت طراحی شده است که معمولا عمده معامله گران پرایس اکشن از این دسته هستند.

مرحله اول: تعیین سطوح حمایت و مقاومت

اولین و مهم ترین مرحله برای معامله به سبک پرایس اکشن شناسایی سطوح حمایت و مقاومت است. شناسایی این سطوح به معامله گر نشان می دهد هم اکنون بازار در چه سطحی است و باید به دنبال چه چیزی یا منتظر شکل گیری چه شرایطی برای ورود به معامله باشد. به تایم فریم بالاتر مراجعه کنید و براساس سوئینگ ها، قله ها و قعرها سطوح حمایت و مقاومت را شناسایی کند تا در بهترین زمان به معامله ورود کنید.

مرحله دوم: شناسایی روند قیمت بازار

میخواهید پیشبینی از روند آینده بازار داشته باشید تا طبق این پیشبینی وارد معامله شوید، پس باید بدانید اکنون دقیقا بازار چه روند قیمتی دارد. مهم نیست که در همین لحظه قیمت در حال ریزش است و روند به نظر نزولی میاید ممکن است این روند نزولی روند فرعی و یک اصلاح قیمت (پولبک) باشد و روند اصلی بازار یک روند صعودی باشد. پس با اطلاعاتی که دارید روند اصلی بازار را بیابید. این کار را میتوان به کمک سوئینگ SH و SL انجام داد.

مرحله سوم: قدرت و ضعف روند بازار

پس از اینکه روند بازار را شناسایی کردید برای اینکه بدانید این روند ادامه دار است یا ممکن است بازگشت داشته باشد، باید قدرت روند بازار را بررسی کنید.میزان قدرت روند را به وسیله عمق، مومنتم (میانگین حرکت آنی)، پروجکشن بررسی کنید.

مرحله چهارم: پیشبینی حرفه ای روند آینده بازار

در مرحله اول سطوح حمایت و مقاومت را شناسایی کردید و در مرحله قبل قدرت و ضعف روند بررسی شد. میدانیم که یک روند معمولا تا رسیدن به سطح حمایت یا مقاومت بعدی حرکت خواهد کرد اما اگر قدرت روند پایین باشد در واقع روند ضعیف باشد. اولین احتمال(احتمال نه یقیین) این است که شاهد یک اصلاح قیمت(پولبک)خواهیم بود و پس از آن روند دوباره تا سطح حمایت یا مقاومت پیش خواهد رفت. پس از اینکه روند به سطوح حمایت و مقاومت رسید باید منتظر باشیم تا رفتار بازار را نسبت به این سطوح ببینیم.ممکن است سطح حمایت یا مقاومت شکسته شود یا روند بازار با لمس سطوح بازگشتی شود.

مرحله پنجم: نشانه های ورود به معامله

تا این مرحله مقدمات ورود به یک معامله را فراهم کرده ایم در واقع با شناسایی سطوح حمایت و مقاومت شناسایی روند بازار و تشخیص قدرت و ضعف روند بازار میدانیم هم اکنون در سطح ورود به معامله هستیم یا نه؟ اگر در سطح ورود به معامله قرار داشتیم باید بدانیم تا این مرحله فقط توانسته ایم سطح ورود را بیابیم نه نقطه ورود به معامله را. برای پیداکردن نقطه ورود به معامله به سبک پرایس اکشن باید به دنبال نشانه هایی برای ورود به معامله باشیم. بهترین نشانه برای ورود به معامله کندل های استیک یا شمع های ژاپنی هستند اما همانطور که پیش از این بارها تاکید کرده ایم با دیدن اولین کندل استیک وارد معامله نمی شویم.

مرحله ششم: گرفتن تایید ورود به معامله

پس دیدن اولین کندل استیک وارد معامله نمی شویم و دنبال تایید هستیم این تایید را میتوانیم از دستورات معاملاتی یا ابزار فیبوناچی بگیریم یعنی اگر پیشبینی ما بازگشت روند بود و یک کندل چکش یا مرد آویزان را مشاهده کردیم در صورتی که دستور BOF نیز رخ داده باشد. این روند به احتمال بسیار بسیار زیاد بازگشتی خواهد بود و میتوانید وارد معامله شوید. یا به وسیله ابزار های فیبوناچی پروجکشن و اکستنشن فیبوناچی را رسم میکنیم و در ناحیه Prz یا کندل بازگشتی یک کندل بازگشتی مثل چکش یا مردآویزان رخ داد به احتمال بسیار بسیار زیاد روند بازگشتی خواهد شد. برای یک روند ادامه دهنده به طور مثال میتوانید به دنبال دستور BP یا BPB و کندل های استیک پین بار و انگلفینگ باشید. *توجه کنید با رعایت تمام مراحل و تحلیل ها، باز هم در بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد.

مرحله هفتم: محدود مجاز ورود به معامله

در قیمتی که تمام شرایط مورد نظر ما فراهم شده است و آماده ورود هستیم قبل از ورود باید حد سود و حد ضرر را مشخص کنیم و ناحیه مجاز ورود را براساس نسبت سود به زیان بیابیم این نسبت باید بیشتر از ۱باشد تا بتوانیم وارد معامله شویم و هرچه نسبت بزرگ تر باشد  ریسک معامله کمتر است.

مرحله آخر: ورود به معامله

تصمیم بگیرید میخواهید چگونه وارد معامله شوید میتوانید قیمتی را برای تایید انتخاب کنید و از اردر استاپ ها استفاده کنید ولی توجه کنید که درست است که اینگونه اطمینان بیشتری از معامله خواهید داشت اما ممکن است میزانی از سودتان را از دست بدهید یا فاصله با استاپ زیاد شود و از موقعیت مجاز ورود به معامله خارج شوید. درصورتی که میخواهید مستقیم وارد معامله شوید فراموش نکنید که حجم معاملاتتان را تقسیم کنید در ابتدا با حجم کمتر و پس از رسیدن به هدف اول(حد سود) با حجم بیشتری وارد معامله شوید.

سخن پایانی اموزش پرایس اکشن پیشرفته

مراحل بالا گام به گام ورود به اموزش پرایس اکشن پیشرفته است و با اینکه روشی بسیار ساده و عاری از پیچیدگی است نیاز به دقت کافی دارد. هر معامله گری از سطح مبتدی تا حرفه ای میتواند به سبک پرایس اکشن معامله کند و موفق باشد. به دلیل عدم استفاده از ابزارهایی مانند اندیکاتورها در صورتی که به تمام مراحل تسلط کافی داشته باشید درصد خطا کمتری دارد و و راحت تر مدیریت می شود. اما کلید موفقیت در معامله به سبک پرایس اکشن فقط و فقط تمرین و تکرار و تسلط به مباحث آموزشی است. منظور از تسلط به مراحل آموزشی حفظ کردن تمام کندل های استیک و تمام دستورات و تمام درصدهای کاربردی فیبوناچی نیست این هارا در زمان نیاز میتوانید به آموزش ها مراجعه کنید تا برایتان یادآوری شود. آنچه حائز اهمیت است فهم عمیق و دقیق روش معامله و مراحل ورود به یک معامله است. در واقع همین که بدانید دقیقا در این قیمت به دنبال چه چیزی هستید و میخواهید به چه معامله ای برسید و چگونه به این معامله میرسید کافی است.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام آموزش های شما بسیار خوب و تاثیر گذار است امیدوارم بتوانم استفاده کنم موفق و پیروز باشید