خانه | کارگزارهای بورس بین الملل | مقایسه بروکرهای دارای دسک معاملاتی و بدون دسک معاملاتی

مقایسه بروکرهای دارای دسک معاملاتی و بدون دسک معاملاتی

کانال تلگرام ما

 

دسک معاملاتی بروکر فارکس، یک نرم‌افزار حرفه‌ای است که به تریدرها و سرمایه‌گذاران در بازار فارکس کمک می‌کند تا با هوشمندی عمل کرده و بهره‌وری بالایی را از فرصت‌های موجود ببرند. این دسک معاملاتی، قابلیت اتصال به شبکه‌های مختلف را داراست و کاربران را قادر می‌سازد تا همزمان در چندین بازار معاملاتی فعالیت نمایند.

یکی از مهمترین مراحلی که برای هر فردی که به عنوان معامله‌گر فارکس فعالیت می‌کند، باید به آن توجه کند، انتخاب یک بروکر مناسب است. این تصمیم بسیار حیاتی و قابل توجه است و نیازمند دقت و ملاحظه‌ی کامل است.

در بازار فارکس، چندین نوع مدل بروکر وجود دارد، اما به طور کلی، آن‌ها را به دو دسته‌بندی عمده تقسیم می‌کنیم: عملیات دارای دسک معاملاتی (DD) و عملیات بدون دسک معاملاتی (NDD). در این مقاله، به بررسی دقیق هر یک از این مدل‌های بروکرها می‌پردازیم و در پایان، شما قادر خواهید بود تا نوعی را که برای سبک معاملاتی شخصی شما بهترین گزینه است، تعیین کنید.

 

ساختار جریان قیمت در بروکر بدون دسک معاملاتی

بروکر بدون دسک معاملاتی از قیمت‌های سایر شرکت‌کنندگان بازار فارکس، معمولاً بانک‌ها، مؤسسات مالی و گاهی هم تریدرهای دیگر استفاده می‌کند تا به نقل از آن‌ها پیشنهاد خرید/فروش را ایجاد کند.

این شرکت‌کنندگان بازار، همچنین با نام تهیه کننده نقدینگی یا سازنده بازار شناخته می‌شوند که قیمت خود را از طریق یک شبکه الکترونیکی ارسال می‌کنند. این فرآیند به معنی به‌روزرسانی قیمت‌ها در زمان واقعی است و به جلوگیری از نیاز به بازنقلی (requote) کمک می‌کند. دو نوع شبکه وجود دارد؛ ECN یا Electronic Community Network و STP یا Straight Through Processing.

عملاً بروکرها بدون دسک معاملاتی (NDD)، چندین منبع راجع به قیمت‌ها را جمع‌آوری کرده و سپس بهترین پیشنهاد خرید و فروش را به مشتریان خود اعلام می‌کنند. هنگامی که با این بروکرها معامله می‌کنید، طرف دیگر معامله یعنی نفر مقابل شما، توسط تهیه کننده نقدینگی برعهده می‌گیرد.

اتوماسیون به معنای این است که بروکر می‌تواند سفارش مشتری خود را با قیمت ارسال شده توسط طرف مقابل، سریعاً اجرا کند. در این سناریو، بروکر به عنوان واسطه عمل می‌کند و سفارش قیمتی مشتری خود را دریافت کرده و آن را براساس نقل قول تهیه کننده نقدینگی اجرا می‌کند.

ECN شامل چندین تهیه کننده نقدینگی است و می‌تواند صدها سفارش را همزمان برای یک جفت ارز دریافت کند. STP نیز یک شبکه الکترونیکی است، اما نمی‌تواند به اندازه ECN، تعداد زیادی از قیمت‌ها و پیشنهادات را مدیریت کند. STP مستقیماً به چندین بانک و مؤسسه مالی Tier-1 می‌رود، به این معنی که کمترین تعداد بازیکن در دسترس است.

 

دسک معاملاتی
دسک معاملاتی

 

نمودار جریان قیمت در بالا نشان می‌دهد که چگونه قیمت‌ها به پلتفرم الکترونیکی بروکر وارد می‌شوند (پیکان‌های سیاه رنگ)، که سپس به مشتری بهترین پیشنهادات خرید و فروش موجود را نشان می‌دهد (پیکان‌های خاکستری رنگ). شبکه الکترونیکی به بروکر اجازه می‌دهد تا سفارش مشتری را دریافت کرده و با استفاده از نقل قول قیمت طرف مقابل اجرا کند (پیکان‌های آبی رنگ).

 

ساختار جریان قیمت در بروکر دارای دسک معاملاتی

اصطلاح “بروکر دارای دسک معاملاتی” برای تعریف یک بروکر استفاده می‌شود که سفارشات مشتری را بر اساس قیمت‌های تهیه کننده نقدینگی اجرا نمی‌کند، بلکه تجارت را به خودش می‌گیرد و بنابراین طرف مقابل مشتری است. این به معنای این نیست که بروکر دارای دسک معاملاتی دسترسی به تهیه کننده نقدینگی ندارد، در واقع دسترسی دارد.

در واقع، به تفکیک جهت تجارت، اندازه و شرایط بازار، تصمیم می‌گیرند که آیا تجارت را در کتاب‌های خود نگه می‌دارند یا خیر و در نهایت، موقعیت خود را با یک سازنده بازار تطبیق می‌دهند. اگر بازار در حال حرکت به سمت بالاست و آن‌ها در قیمت پرس به مصرف خود برخورد کرده‌اند، ممکن است تصمیم بگیرند که تجارت را با بهترین قیمت موجود از یکی از تهیه کنندگان نقدینگی خود، فوراً ببندند.

این نوع بروکرها همچنین ممکن است از STP استفاده کنند، زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد که در صورتی که قصد ندارند طرف مقابل معامله را از خود بگیرند، به طور کارآمد اجرا کنند. آن‌ها همچنین ممکن است به مشتریان خود STP ارائه دهند که به طور الکترونیکی و خودکار، به اجرای سفارشات مشتریانشان بپردازد.

اما شما به هر حال نباید انتظار داشته باشید که از رابط کاربری بروکر، قیمت‌های تهیه کنندگان نقدینگی را دریافت کنید زیرا بروکر هنوز تصمیم نگرفته است که آیا می‌خواهد موقعیت را در کتاب خود نگه دارد یا خیر. بروکر دارای دسک معاملاتی ممکن است تصمیم بگیرد که موقعیت‌ها را تجمیع کند زیرا اغلب در برابر تریدرهای خرده‌فروشی که با لات‌های میکرو سر و کار دارند، مقابله می‌کنند.

وقتی که آن‌ها یک موقعیت استاندارد، به طور معمول حداقل 1 لات کامل، دارند، ممکن است تصمیم بگیرند که موقعیت را در برابر قیمت تهیه کننده نقدینگی ببندند. بسیاری از تهیه کنندگان نقدینگی قیمت‌های فارکس را برای بازار بین بانکی نقل می‌کنند و تمایلی به معامله در کمتر از 100 هزار دلار یا چندین برابر این مبلغ ندارند.

بنابراین، بروکر دارای دسک معاملاتی که نقدینگی را به تریدرهای خرده‌فروشی فراهم می‌کند، در صورتی که سفارشات کوچکی داشته باشند، باید طرف مقابل معامله مشتریان خود را بپذیرد، تا زمانی که موقعیتی برای اجرای آن با یکی از تهیه کنندگان نقدینگی خود داشته باشد.

 

دلینگ دسک
دلینگ دسک

 

نمودار بالا نشان می‌دهد جریان قیمت در بروکر دارای دسک معاملاتی. قیمت‌های تهیه کننده نقدینگی برای ایجاد پیشنهاد خرید / فروش استفاده می‌شوند (پیکان سیاه رنگ)، بروکر سپس قیمت بازبینی شده را به مشتری خود منتقل می‌کند (پیکان خاکستری رنگ). مشتری می تواند با این قیمت ها (پیکان آبی رنگ) تجارت کند، معمولاً به صورت الکترونیکی با استفاده از STP. سپس پلتفرم بروکر تجارت را به دسک معاملاتی منتقل می‌کند (پیکان سبز رنگ) و دسک معاملاتی سپس تصمیم می‌گیرد که چگونه مدیریت کند.

این مقاله برای شما مفید است:   بروکر FBS | بروکر اف بی اس ❤️ آموزش ثبت نام ❤️

این می‌تواند در معامله نشسته و موقعیت را افزایش دهد، یا ممکن است حجم کافی داشته باشد تا مستقیماً با تهیه کنندگان نقدینگی خود از موقعیت خارج شود (پیکان‌های نارنجی رنگ). دسک معاملاتی ممکن است همچنین قیمت‌های خود را نشان دهد، زیرا خود موقعیت‌هایی را نگه می‌دارد و این قیمت‌ها به پیشنهاد به مشتریانش (پیکان قرمز) یا به تهیه کنندگان نقدینگی خود (پیکان زرد) خواهد رفت.

 

ویژگی‌های یک بروکر غیر دارای دسک معاملاتی

مهمترین ویژگی بروکرها فارکس بدون دسک معاملاتی این است که بهترین قیمت پیشنهادی / پذیرفته شده را در بازار ارائه می‌دهند. زیرا آن‌ها دسترسی به تهیه کنندگان نقدینگی مختلف دارند، بنابراین به مشتریانشان قیمت بازار را در مقابل هزینه ارائه می‌دهند.

کارمزد ها منبع اصلی درآمد این بروکرها هستند زیرا هیچ طرفی از موقعیت خود نگه نمی‌دارند. همچنین پهنای پیشنهاد / پذیرش قیمت قابل تغییر نیز خواهد بود زیرا ارائه قیمت از طریق چندین نماینده مختلف صورت می‌گیرد و در برخی اوقات پهنای پیشنهاد / پذیرش قیمت گسترده خواهد بود و در برخی از موارد خیلی تنگ خواهد بود.

در دنیای بدون دسک معاملاتی، باید برخی تفاوت‌های بین ECN و STP در نظر گرفت. هر دو بهترین قیمت پیشنهادی / پذیرفته شده را که در اختیار دارند، ارائه می‌دهند. با این حال، ECN ها به قیمت‌های بسیار بیشتری دسترسی دارند و ممکن است پهنای پیشنهاد / پذیرش آن‌ها در مقایسه با STP ها کوچکتر باشد.

به عنوان یک بروکر این نوع، بهترین قیمت را به مشتریان خود منتقل می‌کند، بنابراین باید هزینه ای برای اجرای معاملات مشتریان خود به صورت قیمت بازار، بدون markup، بپردازد. کارمزد‌ها معمولاً بسیار کوچک هستند و معمولاً یک قسمت کوچکی از پهنای پیشنهاد / پذیرش قیمت هستند.

با یک بروکر NDD، به دلیل سرعت شبکه‌های الکترونیکی، در شرایط بازار عادی بسیار نادر است که بروکر در هنگام فشردن دکمه اجرا ریپورت نشان دهد. زیرا که بروکر موقعیت را برای خودش نگه نمی‌دارد و همچنین از markup استفاده نمی‌کند، معاملات معمولاً با قیمت داده شده اجرا می‌شود. این ممکن است در شرایط خاصی مثل بعد از انتشار داده‌های اقتصادی بزرگ یا اخبار عنوان شده، صدق نکند.

برای یک بروکر که ادعا می‌کند اجرای خودکار بدون دسک معاملاتی را ارائه می‌دهد، باید بیشترین قیمت‌های خود را از بانک‌های Tier-1 و سایر موسسات مالی بگیرد.

مفهوم ECN و STP گسترده است و بسیاری از بروکرها ممکن است به درستی بگویند که یکی از آن‌ها را ارائه می‌دهند، بدون اینکه دقیقاً این خدمات را ارائه دهند. به اندازه کافی است که به چندین مشتری که به پلتفرم دسترسی دارند و ECN را ایجاد می‌کنند وصل باشند، هرچند شاید این مشتریان به عنوان بانک‌ها و مؤسسات مالی Tier-1 تلقی نشوند.

تعریف کتاب در مورد ECN به این معناست که دارایی شما توسط بروکر با سایر مشتریان یا ارائه دهندگان نقدینگی، در شبکه ای از قیمت ها تطبیق داده می شود. این ممکن است برای یک بروکر خاص صادق باشد، اما در این صورت لازم است بدانید که بروکر واقعا به چندین بازارساز و نوع آنها، به عنوان مثال بانکهای Tier-1، متصل است.

بانکهای Tier-1 پویایی با پهنای اسپردهای خرید و فروش برای حجم کوچک را ارائه نمی دهند. بیشتر مؤسسات فقط برای حجم حداقلی که مضاعف 100 هزار دلار است، قیمت های مناسبی را پیشنهاد می دهند. این به این معنی است که بروکرهای واقعی با دسترسی به بازارسازها و نقدینگی آنها قادر نیستند حساب بروکری با موجودی اولیه بسیار کم را ارائه دهند.

اگر بروکر حساب های کوچک با سایز مینی یا میکرو و در صورت وجود، با هر میزان اهرم بالا (عموماً صد ها برابر) ارائه می دهد، احتمالاً یک میز معاملاتی است. این میز به عنوان جمع آوری موقعیت هایی که بروکر برای دستیابی به حداقل حجم لازم برای معامله با بازارسازهای خود ایجاد می کند، ضروری است.

معمولاً بروکرهایی که دفتر معاملاتی ندارند، حساب هایی با موجودی اولیه حداقل حدود 10 هزار دلار (بعضی از آنها حتی می توانند مبالغ بیشتری مثل 25 هزار دلار بخواهند) ارائه می دهند و میزان اهرم نیز معمولاً بیش از 10 به 1 نمی رود. این سایز حساب ها لازم است زیرا که بروکر فقط معامله با حجم حداقل بزرگتر را ارائه می دهد و به معامله کوچک برای حجم مینی و میکرو توجه نمی کند.

ارائه دهنده های نقدینگی این بروکرها به دلیل تجهیزاتی که در لندن، نیویورک و توکیو قرار دارند، هفته در 5 روز باز هستند. این بانکهای Tier-1 نیز دلیلی برای باز بودن بازارهای ارز بوده و بروکرهایی که دسترسی به نقدینگی آنها دارند، می توانند خدمات خود را در همان بازه زمانی به مشتریان خود ارائه دهند.

 

ویژگی های حساب بروکر دفتر معاملاتی

بروکرهایی که دفتر معاملاتی دارند، معمولاً خدمات خود را به مشتریان خرده فروشی که با حجم مینی یا میکرو معامله می کنند، ارائه می دهند که این از بروکرهایی که دفتر معاملاتی ندارند، در دسترس نیست. همانطور که در بالا دیده شد، این بروکرها همچنین دسترسی به بازارسازان و ارائه دهندگان نقدینگی دارند.

این مقاله برای شما مفید است:   واریز و برداشت بروکر آلپاری ⚡ آموزش تصویری ❤️

با این حال، آنها قیمت را به صورت مستقیم به مشتری منتقل نمی کنند. زیرا که آنها هیچ کمیسیونی به مشتریان اعمال نمی کنند، به جای آن با اضافه کردن هزینه ای به قیمت، سود خود را تأمین می کنند.

این هزینه اضافی در صورتی کار می کند که مشتری حجم کافی برای اینکه بروکر بتواند به طور مستقیم با قیمت بازارسازان معامله کند، داشته باشد. اگر بروکر یک مشتری را داشته باشد که قصد دارد 10 لات معامله کند، بهترین قیمتی که از شبکه بازارسازان خود دریافت می کند را گسترش خواهد داد.

به عبارت دیگر؛ این بروکر ساده‌ا‌ی پیشنهاد خرید (bid) را کاهش خواهد داد و پیشنهاد فروش (ask) را افزایش خواهد داد. اگر بهترین پیشنهادی که دریافت می کند، مثلاً 1.2565/1.2575 باشد، ممکن است به سادگی به این شکل پیشنهاد دهد: 1.2560/1.2580. با تطبیق معاملات مشتری، بروکر به آن اجازه می دهد که در پیپ هایی کوچک به حجم بزرگتر تجارت کند و سود کوچکی را از طریق چنین معاملاتی کسب کند.

یکی دیگر از منابع درآمد برای این بروکرها، فرق اسپردهای خرید و فروش است. هنگام معامله در اندازه های کوچک، آنها نمی توانند با قیمت بازارسازان تجارت کنند، زیرا که معمولاً به حداقل مضاعفات 100k لات پیشنهاد می شوند. در چنین مواردی، بروکر دفتر معاملاتی موقعیت را برای کتاب خود نگه می دارد.

با این حال، آنها می توانند موقعیت یک مشتری را با موقعیت دیگری تطبیق داده و سود خود را از فرق میان پیشنهاد خرید و فروش کسب کنند. فرق اسپردهای خرید و فروش یکی از منابع اصلی درآمد برای بروکر دفتر معاملاتی است.

برای مثال، با استفاده از نقل قول قیمت فوق، فرض کنید یک مشتری 1 لات میکرو را با قیمت 1.2680 خریداری کند، سپس قیمت بروکر به 1.2565/1.2585 تغییر کرده و دیگری به قیمت 1.2565 یک لات میکرو فروش کند. در این صورت، بروکر با یک موقعیت خالی و با سود کردن از فرق پیشنهاد خرید و فروش، سود کسب خواهد کرد.

برخی از بروکرهای دفتر معاملاتی به مشتریان بزرگتر اجازه می دهند تا به طور مستقیم با دفتر تماس بگیرند؛ این امر باعث می شود که تعامل بازار بیشتر شود. در واقع، مشتری حس نمی کند که تنها است و کسی در طرف دیگر صفحه نمایش وجود دارد. برخی از بروکرهای دفتر معاملاتی خدمات شخصی‌سازی شده ای را ارائه می دهند که می تواند مشکلات یا سوالات مشتریان را حل کند.

 

بررسی مزایا و معایب دفتر معاملاتی و عدم دفتر معاملاتی (DD vs NDD)

در ارائه اسپردهای بین پیشنهاد خرید و فروش، بروکرهایی که دفتر معاملاتی ندارند، بسیار سخت است که شکست خورده شوند.

این بروکرها می توانند بر روی شبکه ECN گسترده ای از بانک های Tier-1 و بازارسازان دیگر، به منظور ارائه بهترین قیمت در دسترس به مشتریان خود، حساب کنند.

فرق اسپرد ممکن است در زمانی که بازار سرعت تغییرات خود را نشان می دهد، تغییر کند و به این دلیل است که بازارسازان قیمت های خود را بر اساس جریان هایی که دریافت می کنند و سرعت بازار، تغییر می دهند. بروکرهای دفتر معاملاتی اسپردهایی را با فاصله بیشتری ارائه می دهند، اما هیچ کمیسیونی به مشتریان خود اعمال نمی کنند.

این اجازه می دهد تا هر شخص بتواند سود و زیان خود را بر اساس قیمت معامله خود، صافی کند و نیازی به کاهش سود یا زیان خود به دلیل پرداخت کمیسیون ندارد.

مسأله تداخل منافع برای بروکر دفتر معاملاتی، که در آن بروکر نقش مقابل را در معاملات مشتری دارد، باعث ایجاد بحث های فراوان شده است. فکر می شود که اگر شما در معامله سود کنید، بروکر در حال از دست دادن پول است که به نظر یک تداخل منافع می رسد. این تحلیل تا یک حد خاص درست است، اما همیشه صادق نیست. بعضی اوقات بروکر ممکن است سریعاً معامله را با یک مشتری دیگری که معامله با جهت عکس قرار داده است، تطبیق دهد.

به همین دلیل، معامله به صورت داخلی درونی بروکر و با مشتری نیست و این تناقضی ندارد. در همه حال، برای اینکه تداخل منافع بین بروکر و مشتریان کاهش یابد، بروکرهای دفتر معاملاتی باید به اصول زیر پایبند باشند: شفافیت، حفظ حریم خصوصی مشتریان، و رعایت دقیق قوانین مربوط به نحوه اجرای معاملات.

وجود دفتر معاملاتی نسبت به عدم دفتر معاملاتی، امکان دسترسی به فرق اسپردهای خرید و فروش را برای بازیکنان خرده‌فروشی فراهم می کند که به صورت چشمگیری محدود شده بود. این نوع تنظیمات امکان فراهم آوردن فرق اسپرد حداقل 2.5 پیپ (0.02٪) در جفت ارزی EURUSD، پر معاملات ترین جفت ارزی در سراسر جهان را فراهم می کند.

اگر به یک بانک برای تبدیل ارز محلی خود به ارز دیگری بروید، بسته به جایی که زندگی می کنید و ارزی که می خواهید خریداری کنید، فرق اسپرد یا مارک آپ احتمالاً در حدود 0.5٪ یا بیشتر خواهد بود. ممکن است برخی مزایا وجود داشته باشد، اما جدال اصلی بیشتر بر سوی اخلاقیات تمرکز دارد.

با دوری از نظر، بازار ارز (FX) تنها بزرگترین بازار مالی غیرقابل کنترل در جهان نیست و به نظر می رسد که به زودی تغییری در آن صورت نمی گیرد. بیشتر بازارهای مالی قابل کنترل توسط بورس ها کنترل شده و اجازه نظارت شفاف و حسابرسی را می دهند. در بازار سهام و اوراق قرضه نیاز به حفاظت از سرمایه گذاران وجود دارد، زیرا این نوع ابزارها به عنوان پایه برای بازنشستگان، صندوق های بازنشستگی و سایر سرمایه گذاران در نظر گرفته می شود.

این مقاله برای شما مفید است:   بروکر فیبو گروپ ❤️ FIBOGroup Broker ❤️

به همین دلیل، ما شاهد تکامل الگوی رفتاری در این بازارها بوده‌ایم. به عنوان مثال، یک شیوه رایج در گذشته، فرانت رانی سفارشات مشتری بود. معمولاً، چیزی که اتفاق می افتاد این است که بروکر یک سفارش بزرگ برای خرید بلوکی از سهام دریافت می کرد، اما آن سهام را برای حساب خودش یا یک مشتری دیگر با اولویت بیشتر خریداری می کرد و سپس سفارش مشتری اصلی را پر می کرد.

این ممکن است در محیط دفتر معاملاتی اتفاق بیفتد، اگرچه به هر حال اتفاق نیفتاده است. اما این احتمال وجود دارد.

 

انتخاب بهترین بروکر فارکس

انتخاب بهترین بروکر فارکس برای هر تریدر، به نظر ممکن است با انتخاب بهترین بروکر برای تریدر دیگری متفاوت باشد. در واقع این سؤال باید به عنوان بخشی از سبک کلی ترید شما در نظر گرفته شود. اما سه عامل اصلی باید مورد توجه قرار گیرند: اندازه ترید، فرکانس ترید و خدمات ارائه شده.

افرادی که برای ترید کریپتو، ارزهای دیجیتال، طلا، نفت و دیگر محصولات مالی که معامله شود، در جستجوی بروکر مناسب هستند، باید به جستجوی بروکری با اصلی ترین عامل مهم، آن هم پیشنهادات ارائه شده استوک، بازده و کمیسیون‌ها بپردازند.

در حالی که برای ترید در بازار فارکس، بهترین بروکرها معمولاً فرق اسپردهای خرید و فروش را با حداقل سطحی به مشتریان خود ارائه می دهند، هزینه کمیسیون را به مشتریان شان نمی‌ارائه دهند، و خدمات کاملی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

بنابراین، بسته به نیازهای شما باید برای خود تصمیم بگیرید که اندازه و فرکانس تریدتان چیست و چه نوع خدماتی از بروکر ترجیح می دهید.

ابتدا به اندازه ترید نگاه کنیم؛ اگر شما یک تریدر خرده‌فروش هستید، نه چاره‌ای جز رفتن به بروکر دفتر معاملاتی وجود ندارد. معمولاً این جنبه خوبی عرضه نمی شود، اما اگر بروکر سفارشات مینی و میکرو لات ارائه کند، به طور کاملاً قطعی دارای دفتر معاملاتی است.

یک نگرانی معمولاً توسط تریدرهای خرده‌فروش بر روی بازار فارکس مطرح می‌شود، نقل و قول‌ها است. با کلیک بر روی دکمه معامله، متوجه می شوید که قیمت تغییر کرده است، معمولاً برخلاف شما، و از شما سؤال می شود که آیا همچنان می خواهید معامله خود را اجرا کنید.

اگر این اتفاق بسیار اغلب رخ دهد، شما ممکن است بخواهید بروکر دیگری را پیدا کنید و امتحان کنید. از تجربه خود می دانم که بعضی از بروکرها مشتریان خود را به نقل و قول‌های بیش از حد زیادی می‌اندازند، در حالی که با بروکرهای دیگر، این اتفاق به ندرت رخ می دهد.

اگر شما با مضاربه از تعدادی از لات‌های کامل با اندازه 100 هزار واحد دولترید می کنید، انتخاب شما به سایر عوامل باز است. این وابسته به این است که چقدر اغلب ترید می کنید و چه نوع خدماتی می خواهید.

فرکانس ترید شما، میزان کمیسیون را تعیین می کند و فعالیت بالای ترید شما ممکن است باعث شود که مجموع کمیسیون‌های دریافتی به همراه فرق اسپردهای خرید و فروش به شدت بر P/L شما تاثیر بگذارد.

بنابراین، تریدرهای با فرکانس بالاتر و مدت زمان کوتاهتر، نیاز به فرق اسپردهای خرید و فروش کمتری دارند. معمولاً فرق اسپردهای خرید و فروش بر اساس شرایط بازار متفاوت است، در حالی که بیشتر بروکرهای دفتر معاملاتی فرق اسپردهای خرید و فروش ثابت را ارائه می دهند، که بیشتر از بروکرهای NDD (بدون دفتر معاملاتی) هستند.

بصورت کلی، تریدرها باید بروکرهایی را انتخاب کنند که در کشورهایی با سطح نظارت بالا منظم شده‌اند. چهارچوب مدیریتی پیشرفته آمریکا، انگلیس و کشورهای اروپایی به طور کلی سطح کنترل بسیار خوبی را ارائه می دهند. همچنین مراکز دیگری مانند ژاپن، سنگاپور و استرالیا نیز نهادهای نظارتی خوبی دارند.

بدون شک، بروکرهای NDD ECN ساختار قیمت‌گذاری و شفافیت بهتری را ارائه می دهند، اما من فکر می کنم که خطرات فرانت رانی یا دیگر روش های بد توسط بیشتر بروکرهای دفتر معاملاتی، در حدّی غیر واقعی بزرگ شده است.

در بلندمدت، یک بروکر منظم و خوب مطمئناً می‌خواهد مشتریانش موفق باشند و تا جای ممکن ترید کنند. برخی از بروکرهای دفتر معاملاتی بدون شک برای فرانت رانی سفارشات یا دیگر روش های نادرست تلاش می کنند، اما این دغدغه برای بیشتر بروکرهای دفتر معاملاتی، یک افسانه غیر واقعی است.

برای بروکر منظم و خوب، سود مشتریانش بسیار مهم است و آنها می خواهند مشتریانشان بتوانند با موفقیت ترید کنند و در طولانی مدت با آنها همکاری کنند. بنابراین، این که بروکر کمیسیون دریافت می کند یا سود خود را از فرق اسپردهای خرید و فروش یا قیمت‌گذاری با حاشیه کسب می کند، برای او مهم نیست، چرا که در هر صورت پول معاملات مشتری را دریافت می کند، بدون توجه به اینکه آیا آن معامله جایزه برای مشتری داشته است یا خیر.

 

منبع: فارکس ترینینگ گروپ

5/5 - (9 امتیاز)
تیتر مباحث
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ❤️ بخشهای محبوب ❤️

  آموزش فارکس
  آموزش فارکس
  بروکر فارکس
  بروکر فارکس

  بروکرهای فارکس محبوب در ایران

  amarkets broker
  amarkets broker

  بروکر محبوب از نظر ارائه خدمات

  ✔️ محبوبیت روز افزون و خدمات نوین

  capitalxtend broker
  capitalxtend broker

  بروکر محبوب از نظر پشتیبانی

  ✔️ محبوبیت بدلیل پشتیبانی فعال

  alpari broker
  alpari broker

  بروکر محبوب از نظر سابقه

  ✔️ محبوبیت چند دهه میان ایرانیان

  errante broker

  بروکر محبوب از نظر اسپرد و کارمزد

  ✔️ محبوبیت بخاطر اسپرد و کارمزد اندک

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها