اندیکاتور BB MACD ❤️ لینک دانلود ❤️

تاریخ آخرین بروزرسانی: 19 مارس 2024

اندیکاتور BB MACD یک یک اندیکاتور سفارشی تغییریافته اندیکاتور MACD است که بر اساس میانگین متحرک و نشانگر انحراف استاندارد به کار گرفته می شود. می توان از این اندیکاتور برای تعیین شروع ،پایان روند و همچنین قدرت روند استفاده کرد.

در این مقاله از آموزش اندیکاتور فارکس ما اندیکاتور BB MACD را به شما معرفی کرده و آموزش نصب و فراخوانی این اندیکاتور را قرار داده ایم،اگر می خواهید با این اندیکاتور آشنا شوید تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

اندیکاتور MACD چییست؟

اندیکاتور MACD (میانگین متحرک همگرایی واگرایی) یکی از ابزارهای کلیدی در تحلیل تکنیکال است که توسط جرالد اپل در دهه 1970 ابداع شده و به طور مداوم توسعه یافته است. این اندیکاتور جزو خانواده اسیلاتورها یا نوسان نماها محسوب می‌شود و در تحلیل تکنیکال به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اندیکاتور MACD با استفاده از میانگین متحرک به نام خود، یعنی میانگین متحرک همگرا (Convergence) و متحرک واگرای (Divergence) ساخته شده است. این اندیکاتور به سادگی خطوطی به نام خط MACD و خط سیگنال شامل می‌شود. به واسطه استفاده از میانگین متحرک، این اندیکاتور از جمله ساده‌ترین ابزارهای کاربردی در تحلیل تکنیکال است و به راحتی توسط بسیاری از معامله‌گران بهره‌مندی می‌شود.

MACD به صورت خطوطی نمایانگر واگرایی و همگرایی در نمودارهای قیمتی است و می‌تواند به معامله‌گران در شناسایی قدرت و جهت روند کمک کند. این اندیکاتور اطلاعات ارزشمندی درباره تغییرات در روند قیمت ارائه می‌دهد و به‌عنوان یک ابزار پرکاربرد در زمینه تجزیه و تحلیل تکنیکال شناخته می‌شود.

MACD (میانگین متحرک همگرایی واگرایی) یکی از ابزارهای کلیدی در تحلیل تکنیکال است که توسط جرالد اپل در دهه 1970 ابداع شده و به طور مداوم توسعه یافته است. این اندیکاتور جزو خانواده اسیلاتورها یا نوسان نماها محسوب می‌شود و در تحلیل تکنیکال به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اندیکاتور MACD با استفاده از میانگین متحرک به نام خود، یعنی میانگین متحرک همگرا (Convergence) و متحرک واگرای (Divergence) ساخته شده است. این اندیکاتور به سادگی خطوطی به نام خط MACD و خط سیگنال شامل می‌شود. به واسطه استفاده از میانگین متحرک، این اندیکاتور از جمله ساده‌ترین ابزارهای کاربردی در تحلیل تکنیکال است و به راحتی توسط بسیاری از معامله‌گران بهره‌مندی می‌شود.

MACD به صورت خطوطی نمایانگر واگرایی و همگرایی در نمودارهای قیمتی است و می‌تواند به معامله‌گران در شناسایی قدرت و جهت روند کمک کند. این اندیکاتور اطلاعات ارزشمندی درباره تغییرات در روند قیمت ارائه می‌دهد و به‌عنوان یک ابزار پرکاربرد در زمینه تجزیه و تحلیل تکنیکال شناخته می‌شود.

معرفی اندیکاتور BB MACD

اندیکاتور BB MACD یک شاخص میانگین متحرک واگرایی همگرایی است که برای شناسایی نقاط تغییر روند و اندازه گیری قدرت روند فعلی در بازار فارکس استفاده می‌شود. این اندیکاتور به وسیله دو خط (آبی و قرمز) و نقاط در یک پنجره جداگانه در نمودار نمایش داده می‌شود. نقاط می‌توانند دارای رنگ سبز یا قرمز باشند.

ویژگی منحصر به فرد این اندیکاتور این است که تغییرات رنگ نقاط سیگنال‌های مهم برای معامله گران را نمایان می‌سازد. علاوه بر این، عرض شکاف بین دو خط آبی و قرمز نیز نشانگر قدرت روند فعلی می‌باشد. اگر خطوط از یکدیگر دور شوند، نشان از یک روند قوی تر داریم؛ و اگر به یکدیگر نزدیک شوند، این نشان‌دهنده روند ضعیف‌تر است.

اندیکاتور BB MACD با طراحی خود برای پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 (MT4، MT5) ساخته شده و به راحتی در این پلتفرم‌ها قابل اجرا است. این اندیکاتور ابزاری کاربردی برای تحلیل تکنیکال در بازار فارکس است و با ارائه سیگنال واضح و قدرتمند، معامله‌گران را در تصمیم‌گیری‌های موفق برای ورود یا خروج از بازار یاری می‌کند.

اندیکاتور BB MACD
اندیکاتور BB MACD

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید زمانی که نقاط صورتی رنگ به رنگ سبز تغییر رنگ می دهد سیگنال خرید صادر می شود و معامله گران می توانند با دریافت این سیگنال برای ورود به معامله خرید اقدام کنند.

اما زمانی که در نمودار قیمتی نقاط سبز رنگ به نقاط قرمز تغییر رنگ می دهد سیگنال فروش می دهد و معامله گان می توانند با دریافت این سیگنال برای ورود به معامله فروش اقدام کنند.

تنظیمات اندیکاتور BB MACD

اندیکاتور BB MACD یک ابزار قدرتمند در تحلیل تکنیکال است که تغییرات روند و قدرت بازار را ارزیابی می‌کند. در این راهنما، تمامی تنظیمات این اندیکاتور به همراه توضیحات جامع شرح داده شده‌اند. از نحوه تنظیم رنگ نقاط گرفته تا تفسیر دقیق اختلاف خطوط آبی و قرمز، هر جزئی از این اندیکاتور به دقت توضیح داده شده است. این راهنما به معامله گران کمک می‌کند تا از این ابزار به بهترین شکل ممکن برای افزایش دقت و سودآوری خود در بازار فارکس استفاده کنند.

  • FastLen (پیش‌فرض = 12) - دوره میانگین متحرک سریع (یکی که کمترین دوره را دارد)، که در محاسبات نقاط این اندیکاتور استفاده می‌شود.
  • SlowLen (پیش‌فرض = 26) - دوره میانگین متحرک آهسته (یکی که بیشترین دوره را دارد)، که در محاسبات نقاط این اندیکاتور استفاده می‌شود.
  • طول (پیش‌فرض = 10) - دوره میانگین متحرک و شاخص‌های انحراف استاندارد که در محاسبات خطوط این نشانگر استفاده می‌شوند.
  • barsCount (پیش‌فرض = 400) - حداکثر مقدار میله‌های روی نمودار برای اعمال این محاسبات.
  • StDv (پیش‌فرض = 2.5) - ضرب‌کننده وزن برای نشانگر انحراف استاندارد در بخش آن در محاسبات در مقایسه با میانگین متحرک.

منظور از False یا نادرست در متاتریدر این است که این پارامتر به صورت پیش فرض قطع شده است.پارامترهای زیر به صورت پیش فرض در متاتریدر قطع شده است،اگر تمایل داشته باشید می توانید در تنظیمات متاتریدر این پارامترها را وصل کنید.

  • EnableNativeAlerts (پیش‌فرض = نادرست) - اگر درست باشد، هشدارهای پاپ‌آپ بومی متاتریدر در تغییر رنگ BB MACD استفاده خواهد شد.یعنی اگر این پارامتر در تنظیمات متاتریدر وصل شود زمانی که تغییری در اندیکاتور BB MACD به وجود آید تغییر رنگ می دهد و شما می توانید هشدار آن را دریافت کنید.
  • EnableSoundAlerts (پیش‌فرض = نادرست) - اگر درست باشد، هشدارهای صوتی در تغییر رنگ BB MACD استفاده می‌شود.یعنی اگر این پارامتر در تنظیمات متاتریدر وصل شود زمانی که تغییری در اندیکاتور BB MACD به وجود آید شما یک هشدار صورتی دریافت خواهید کرد.
  • EnableEmailAlerts (پیش‌فرض = نادرست) - اگر درست باشد، هشدارهای ایمیل متاتریدر در تغییر رنگ BB MACD ارسال می‌شود. ایمیل باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Email پیکربندی شود.

اگر این پارامتر را فعال کنید زمانی که اندیکاتور BB MACD تغییر کند متاتریدر با ارسال یک پیام به ایمیل شما به شما هشدار می دهد.دقت داشته باشید اگر می خواهید از این پارامتر استفاده کنید باید ایمیل خود را به درستی وارد کنید.

  • EnablePushAlerts (پیش‌فرض = نادرست) - اگر درست باشد، هشدارهای اعلان فشار متاتریدر پس از تغییر رنگ BB MACD به دستگاه شما ارسال می‌شود. اعلان ها باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Notifications پیکربندی شوند.

اگر این پارامتر را فعال کنید می توانید تغییرات را در اندیکاتور BB MACD با یک اعلان دریافت کنید.

  • SoundFileName (پیش‌فرض = "alert.wav") - نام فایل صوتی برای پخش در حالت هشدار اگر EnableSoundAlerts روی درست تنظیم شده باشد شما اعلان آن را دریافت خواهید کرد.

نصب اندیکاتور BB MACD

اندیکاتور BB MACD به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور BB MACD برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

برای دانلود اندیکاتور BB MACD برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکته: اندیکاتور BB MACD نسخه اختصاصی تجارت فارکس میباشد که بصورت کامل بهینه سازی شده است.پس از اینکه فایل های اندیکاتور BB MACD را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور BB MACD

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید .

سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید.

و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید .

در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است.

کافی است در متاتریدر بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور BB MACD میتوانید استفاده کنید.

پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید در صفحه باز شدهمطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیکها را مطابق تصویر زیر بزنید.

پس از اینکه تمامی تیکها را مطابق تصویر بالا زدید به بخش تنظیمات بروید.در تصویر زیر بخش تنظیمات را برای شما نمایش داده ایم .

این بخش شامل تنظیمات متعددی میشود که به شرطی قادر به استفاده از آنها هستید کهاستراتژی معاملاتی فارکس بر اساس MACD را به خوبی یادگرفته باشید.ما آموزش استراتژی اندیکاتور مکدی را برای شما در پستی دیگر بصورت مفصل توضیح داده ایم.

پس دقت داشته باشید که کاربرد این اندیکاتور فارکس برای کاربران حرفه ای فارکس و مسلط براستراتژی مکدی خواهد بود و اگر هنوز استراتژی اندیکاتور مکدی را به خوبی یاد نگرفته اید ابتدا این استراتژی را یاد بگیرید و سپس به سراغ این اندیکاتور بیایید.

سخن پایانی

یکی از متداول ترین اندیکاتورها در تحلیل فارکس اندیکاتور مکدی است.در این مقاله به شما اندیکاتور BB MACD را معرفی کردیم و فایل دانلودی به همراه آموزش نصب آن را قرار داده ایم. با استفاده از این اندیکاتور می توانید در نمودارهای قیمتی سیگنال خرید و فروش را به طور صحیح در زمان مناسب دریافت کنید و با استفاده از آنها برای ورود به معامله اقدام کنید.

همچنین این اندیکاتور می تواند به معامله گران در شناسایی روند کمک کند و به آنها جهت و قدرت روند را نشان دهد که بسیار کمک دهنده است و اگر معامله گران استراتژی معامله با اندیکاتور مکدی را یاد داشته باشندمی توانند با استفاده از این اندیکاتور بازدهی خوبی را مشاهده کنند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها