بهترین صرافی فارکس برای ایرانیان

خانه | کارگزارهای بورس بین الملل | بهترین صرافی فارکس برای ایرانیان

بهترین صرافی فارکس برای ایرانیان

بهترین صرافی فارکس برای ایرانیان یکی از دغدغه‌های معامله‌گران فارکس است که باید سرمایه خود را به ارز پایه تبدیل کنند. ممکن است بارها برای یافتن بهترین صرافی فارکس اینترنت را زیر و رو کرده باشید اما متاسفانه به جای پیدا کردن صرافی‌ها با لیست بلند بالایی از بهترین بروکر فارکس مواجه شده باشید.

این درحالی است که صرافی و بروکر دو مبحث کاملا مجزا هستند و عملکرد متفاوتی دارند. ممکن است برخی بروکرها صرافی نیز داشته باشند اما این بدین معنی نیست که یک بروکر می‌تواند یک صرافی فارکس نیز باشد. این بروکرها صرفا نیازهای مشتری خود را برای نقل و انتقالات با قیمت‌های گاها بالاتر از صرافی‌ها رفع می‌کنند.

تفاوت بروکر و صرافی فارکس برای ایرانیان

همانطور که پیشتر با بروکر فارکس آشنا شده‌اید، بروکرها شرکت‌های هستند که شما را به بازارهای جهانی متصل می‌کنند و چارت‌های قیمتی، ابزارهای معاملاتی و اهرم‌های مالی را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای شروع فعالیت در بروکر فارکس نیاز است سرمایه خود را به ارز پایه عمدتا دلار تبدیل کنید و به حساب خود در بروکر انتقال دهید.

صرافی فارکس شرکت‌های حضوری یا آنلاینی هستند که سرمایه ریالی شما را به دلار یا سود دلاری شما را به ریال تبدیل می‌کنند و ممکن است در ازای این انتقال از شما کمیسیون دریافت کنند.

تفاوت صرافی و بروکر فارکس
بهترین صرافی فارکس

پس در واقع صرافی فارکس همان اکسچنج است اما به هیچ عنوان با بروکر فارکس یکی نیست. اگر تنها قصد داشته بدون انتقال سرمایه به بروکر تنها دلار یا رمزارزهایی مانند تتر، بیت کوین و … بخرید و از تغییر قیمت طی زمان سود کنید نیز عملکرد صرافی‌ها از بروکرها متفاوت است.

در بروکرها شما با خرید یا فروش ارزش کالاها، سهام یا رمزارزها سرمایه خود را از طریق بروکر وارد بازار جهانی می‌کنید و تا زمانی که تکلیف سود یا ضرر شما تعیین شود و از معامله خارج شوید دسترسی به سرمایه خود ندارید. اما با خرید دلار یا رمزارزها از یک صرافی مبلغ دلاری یا رمزارزی سرمایه شما بلافاصله به کیف پولتان منتقل می‌شود تا زمانی قصد فروش داشته باشید و بخواهید مجدد سرمایه خود را به دلار تبدیل کنید.

عملکرد صرافی فارکس در ایران چگونه است؟

گام اول: برای شروع کار در یک صرافی فارکس باید همانند بروکرها ثبت نام کنید و با ارسال مدارک هویت خود را به عنوان یک شخص حقیقی اثبات کنید. صرافی‌های ایرانی تحت قوانین پلیس فتای ایران قرار دارند و برای اینکه حین تبدیل سرمایه شما از دلار به ریال و بالعکس مشکلی برای شما به وجود نیاید باید از قوانین پیروی کنند.

یکی از این قوانین اثبات هویت و محل سکونت شماست. در ایران یک شخص حقیقی برای خرید و فروش هرگونه ارز باید هویت و محل سکونت خود را اثبات کند تا زمینه کلاهبرداری از این راه محدود شود. یک دلیل دیگر اثبات هویت این است که در زمان تبدیل مبالغ بالا صراف بتواند اطمینان حاصل کند که شخص شما از حساب شخصی خودتان قصد خرید دلار دارند.

این مقاله برای شما مفید است:   بروکر M4markets | بروکر ام 4 مارکتس ❤️ بهترین تازه کار ❤️

گام دوم: اگر می‌خواهید دلار بروکر خریداری کنید باید در بروکر موردنظر ثبت نام کرده باشید، حسابتان تایید شده باشد و شماره حسابتان را داشته باشید. اگر قصد خرید دلار شخصی دارید باید کیف پولی داشته باشید به طور مثال برای خرید دلار پرفکت‌مانی باید حساب پرفکت‌مانی و کیف پولی فعال داشته باشید.

گام سوم: در ساعت فعالیت صرافی به سایت صرافی مورد نظر مراجعه کنید اقدام به خرید دلار مورد نیاز کنید و شماره حساب یا کیف پولی خود را در زمان خرید در اختیار صراف قرار دهید. شماره سفارش و کد پیگیری خود را تا دریافت وجه حفظ کنید.

بیشتر بخوانید: بروکرهای مورد تایید تجارت فارکس

برای عضویت در کانال تلگرام ما روی آیکن تلگرام کلیک کنید

با عضویت در کانال تلگرام ما قادر خواهید بود تا همواره از آخرین بروزرسانی ها و مطالب تجارت فارکس مطلع باشید

بهترین صرافی فارکس برای ایرانیان چه مشخصاتی دارد؟

انتخاب بهترین صرافی فارکس بین این همه صرافی آنلاین در ایران با تبلیغات گسترده، سایت‌های زیباسازی شده و بروز کار بسیار دشواری است. باید بدانید بهترین صرافی فارکس باید دارای چه فاکتورهایی باشد. ما برخی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب یک صرافی خوب و معتبر را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم، که عبارتند از:

 • اعتبار
 • قیمت منصفانه
 • درگاه پرداخت بانکی
 • سرعت انجام تراکنش
 • در دسترس بودن
 • پشتیبان فارسی
 • دفتر فیزیکی

اعتبار: اعتبار یک صرافی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین صرافی فارکس است. قبل از کار با یک صرافی به خوبی تحقیق کنید. سابقه و قدمت صرافی نشانه اعتبار است. برخی صرافی‌ها بیش‌تر از یک دهه سابقه دارند. به نظر کاربران دیگر توجه کنید. سایت‌ها،کانالهای تلگرام و واتساپ وجود دارند که نظر کاربران را قرار می‌دهند.

اگر دلار بروکر خریداری می‌کنید سابقه صرافی را از بروکر استعلام بگیرید، پشتیبان بروکرها به شما می‌گویند که صرافی چند سال سابقه دارد و طی این مدت چگونه فعالیت داشته و آیا شکایتی از طرف مشتریان مطرح شده است یا نه. صرافی که در زمان ثبت نام طبق قوانین عمل می‌کند و با سختگیری هویت شما را تایید می‌کند نیز اعتبار بیشتری دارد.

قیمت منصفانه: در صرافی‌های مختلف ثبت نام کنید تا بتوانید قیمت ها را باهم مقایسه کنید. بهترین صرافی فارکس باید قیمت منصفانه داشته باشد. اگر در ازای تبدیل ریال به دلار کارمزد دریافت می‌کند کارمزد معقول باشد و اگر اختلاف بین خرید و فروش دلار دارد این اختلاف بیش از حد نباشد. هرچند قیمت بسیار پایین نیز نشانه خوبی نیست و ممکن است برای گول زدن باشد اما قیمت بالا نیز عدم احترام به حقوق مشتری است.

درگاه پرداخت بانکی: صرافی که دارای درگاه بانکی است یعنی یک شخص حقیقی با در دست داشتن مدارک توانسته درگاه بانکی بگیرد پس در مواقع نیاز کاملا قابل ردگیری است. واز طرفی با توجه به سقف انتقال پایین و قیمت دلار بالا صرافی با درگاه بانکی شما را از مراجعه به بانک یا انتقال شبا که زمان دار است معاف می‌کند و این یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین صرافی فارکس است.

این مقاله برای شما مفید است:   بروکر FBS | بروکر اف بی اس ❤️ آموزش ثبت نام ❤️

سرعت انجام تراکنش: انجام سریع تراکنش نگرانی شما را از انتقال صحیح دلار خریداری شده یا ریال دریافتی کم می‌کند و از طرفی مشتریانی که در بازار فارکس فعالیت دارند می‌دانند گاهی یک افزایش سرمایه در زمان مناسب جلوی ضررهای هنگفتی را می‌گیرد. پس صرافی را بعنوان بهترین صرافی فارکس انتخاب کنید که در سریع‌ترین زمان تراکنش شما را انجام دهد.

صرافی‌هایی که در ایران با یک بروکر مشکل‌دار (HYCM) کار می‌کند تراکنش شما را از هر طرف چه دلار به ریال چه ریال به دلار از 48 ساعت تا یک هفته معلق نگاه می‌دارند و با اینکه شما در آخر وجه خود را دریافت می‌کنید اما از نگه داشتن سرمایه شما طی این زمان سود می‌کنند و این خود نوعی کلاهبرداری است.

در دسترس بودن: یک صرافی نباید مثل بانک تنها در ساعت اداری در دسترس باشد. بازار فارکس یک بازار 24 ساعته است و ممکن است شما در هر زمانی نیاز به افزایش سرمایه داشته باشید. در ایران کمتر صرافی است که خدمات 24 ساعته ارائه دهد اما هرچه زمان در دسترس بودن یک صرافی بیشتر باشد برای شما بسیار مطلوب‌تر خواهد بود.

پشتیبان فارسی: نقل انتقال پول و تبدیل ارز فرآیند ساده‌ای نیست، برخی اوقات ممکن است وجه شما برگشت داده شود، به هر دلیل تراکنش شما قابل انتقال نباشد یا با تاخیر مواجه شود. مبلغی بیشتر از حد مجاز بخواهید یا بسیاری موارد دیگر که نیاز است بخواهید با یک پشتیبان فارسی زبان و پاسخگو ارتباط داشته باشید. از نظر من به هیچ عنوان با صرافی که پشتیبان فارسی زبان ندارد کار نکنید.

دفتر فیزیکی: کمتر کسی ممکن است در زمان خرید آنلاین به دنبال دفتر فیزیکی صراف باشد و ممکن است سال‌ها با یک صرافی کار کنید اما هیچوقت دفتر آن را نبینید اما همین که یک صرافی دارای دفتری باشد که بدانید در زمان نیاز می‌توانید بدان جا مراجعه کنید خود باعث آرامش خیال است. از طرف دیگر صرافی که در داخل کشور دفتر فیزیکی دارد قطعا در داخل کشور حضور دارد و تحت قوانین عمل می‌کند و در هر زمانی قابل پیگیری است.

مقایسه سه صرافی بزرگ فارکس در ایران

صرافی‌های آنلاین زیادی برای مشتریان ایرانی وجود دارد اما عمده این صرافی‌ها برای خرید و فروش رمزارزها هستند. صرافی‌های فارکس صرافی‌هایی هستند که دلار بروکرهای فارکس را تامین می‌کنند و با بروکرهای فارکس همکاری دارند. با بررسی و تحقیق در بین مشتریان فارکس ایرانی ما توانسته‌ایم سه صرافی را بعنوان بهترین صرافی فارکس شناسایی کنیم.

عمده مشتریان فارکس حداقل با یکی از صرافی‌های وی شارژ (vsharg) ، آی‌آر‌پی (irpay) یا تاپ چنج (TC Pay) کار می‌کنند. این صرافی‌ها از سابقه و اعتبار خوبی برخوردار هستند، با بروکرهای زیادی همکاری دارند و به مشتریان زیادی خدمات می‌دهند.

این مقاله برای شما مفید است:   بروکر FxPrimus معرفی نقد بررسی ❤️ افتتاح حساب ❤️

می‌خواهیم این صرافی‌ها را از نظر مهم‌ترین فاکتورهای بهترین صرافی فارکس به صورت نظیر به نظیر باهم مقایسه کنیم. به جداول زیر دقت کنید.

vsharg

صرافی وی شارژ
 • اعتبار:بیش از 10 سال سابقه
 • کمیسیون: ندارد
 • نرخ: منصفانه‌ترین قیمت
 • درگاه بانکی: دارد
 • سرعت تراکنش: 1تا 60دقیقه
 • دسترسی: 9 صبح تا 10 شب
 • پشتیبان فارسی: دارد
 • دفتر فیزیکی: مشهد، فلسطین
محبوب

IR-pay

صرافی آی‌آرپی
 • اعتبار:بیش از 10 سال سابقه
 • کمیسیون: ندارد
 • نرخ: متوسط قیمت
 • درگاه بانکی: دارد
 • سرعت تراکنش: 1تا 60دقیقه
 • دسترسی: 10صبح تا 10شب
 • پشتیبان فارسی: دارد
 • دفتر فیزیکی: ندارد

TC-pay

صرافی تاپ‌چنج
 • اعتبار:کمتر از 10 سال سابقه
 • کمیسیون: ندارد
 • نرخ: متوسط قیمت
 • درگاه بانکی: دارد
 • سرعت تراکنش: 1تا 60دقیقه
 • دسترسی: 9صبح تا 12شب
 • پشتیبان فارسی: ندارد
 • دفتر فیزیکی:ندارد

همانطور که می‌بینید تمامی مشخصات صرافی وی شارژ و آی‌آرپی مشابه هم است بجز دفتر فیزیکی که آی‌آرپی با وجود حضور در ایران نیازی به داشتن دفتر فیزیکی احساس نکرده است. این دو مجموعه ابتدا یک مجموعه واحد با نام وی‌شارژ بوده‌اند که پس مدتی اعضای مجموعه آی‌آرپی از مجموعه اصلی جدا شده‌اند و مجموعه دیگری راه اندازی کرده‌اند.

صرافی تاپ‌چنج با اینکه از اعتبار خوبی برخودار است و مشتریان زیادی دارد و تاکنون نارضایتی از طرف مشتریان ثبت نشده است اما به علت عدم حضور پشتیبان فارسی و عدم حضور در داخل کشور برای همه مشتریان مناسب نیست. اگر با این مجموعه کار می‌کنید یا باید هیچگاه نیاز به پشتیبانی و پیگیری نداشته باشید یا باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

پیشنهاد ما

با توجه به جداول بالا که بدون جانبداری جمع‌آوری شده است و می‌توانید با تحقیق روی این سه سایت اصالت جداول بالا را تایید کنید و با توجه به این که مجموعه وی شارژ زیر مجموعه از مجموعه تجارت فارکس است و ما شناخت کافی نسبت به اعضا و عملکرد این مجموعه داریم، می‌توانیم مجموعه وی‌شارژ را بعنوان بهترین صرافی فارکس معرفی کنیم.

صرافی وی شارژ با کاهش حاشیه امن سود خود سعی کرده است منصفانه‌ترین قیمت را ارائه کند و در این بازار پرتلاطم نرخ ارز اختلاف قیمت خرید و فروش را به حداقل برساند.نقدینگی بالا موجود در صرافی وی‌شارژ پاسخگوی حجم بالای خرید مشتریان است و برداشت مشتریان به هر میزانی در همان روز کاری در کمترین زمان تسویه خواهد شد.

امنیت حساب مشتریان اولین تعهد وی شارژ است که باعث شده بالاترین استاندارهای امنیت و خدمات را به مشتریان ارائه دهند. کارمندان مجموعه موظف شده‌اند مدارک مشتریان را به سرعت بررسی کنند و در کوتاه‌ترین زمان حساب مشتریان را تایید کنند و از طریق تلگرام، تماس و چت آنلاین سایت همیشه در کنار مشتریان باشند.

آنچه در این مقاله مطالعه کردید.
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  5/5 - (1 امتیاز)

  بروکر آمارکتس
  بروکر آمارکتس
  بروکر کپیتال اکستند
  بروکر کپیتال اکستند
  بروکر ارانته
  بروکر ارانته
  بروکر لایت فارکس
  بروکر لایت فارکس
  بروکر نورد اف ایکس
  بروکر نورد اف ایکس
  بروکر آلپاری
  بروکر آلپاری
  سرفصل های مقاله
   برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

   اشتراک در
   اطلاع از
   0 نظرات
   بازخورد (Feedback) های اینلاین
   مشاهده همه دیدگاه ها