خانه | اندیکاتور فارکس | آموزش اندیکاتور کندل تایم ❤️ دانلود اندیکاتور candle time

آموزش اندیکاتور کندل تایم ❤️ دانلود اندیکاتور candle time

اندیکاتور کندل تایم

اندیکاتور کندل تایم یکی از کاربردی ترین اندیکاتور های فارکس است. اندیکاتور candle time هم در تحلیل تکنیکال و هم در تحلیل فاندامنتال کاربرد داشته و از این جهت، محبوبیت بالایی دارد.

این کاربرد در تحلیل تکنیکال بخاطر اهمیت تایم فریم و در تحلیل فاندامنتال، برای دقت بیشتر در زمان اعلام اخبار اقتصادی بسیار فراوان است. همچنین، تجارت اف ایکس، مجموعه‌ای از اندیکاتورهای فارکس را برای شما آماده کرده است تا به صورت رایگان دانلود کنید و یا نحوه استفاده از هر یک را یاد بگیرید.

❤️اندیکاتور کندل تایم: اندیکاتور محبوب نمایش تایم باقی مانده کندل
♻️لینک دانلود: به سادگی از لینک دانلود استفاده کنید
💹کاربرد اندیکاتور کندل تایم: این اندیکاتور زمان باقی مانده کندل جاری را نمایش میدهد
💰هزینه: این اندیکاتور رایگان است

اندیکاتور کندل تایم چیست ؟

اندیکاتور کندل تایم، زمان باقی مانده در آخرین کندل  نمودار شما را به نمایش در خواهد آورد. اندیکاتور کندل تایم نمایش می دهد دقیقاا چند دقیقه و ثانیه به بسته شدن کندل فعلی و باز شدن یک کندل جدید زمان باقی مانده است. با استفاده از اندیکاتور کندل تایم شما قادر هستید بدون اینکه بخواهید بازه زمانی باقی مانده تا بسته شدن کندل جاری را بصورت دستی محاسبه کنید.

با یک نگاه به گوشه چارت زمان باقی مانده تا بسته شدن کندل جاری برای شما نمایش داده میشود. درواقع شما با دانلود متاتریدر بروکر فارکس مورد نظرتان قادر خواهید بود این اندیکاتور را به آن اضافه کنید.

دانلود اندیکاتور کندل تایم Candle Time برای متاتریدر 4

اگر از متاتریدر 4 استفاده میکنید، از کادر زیر می‌توانید اندیکاتور کندل تایم را دانلود کنید. پس از دانلود این اندیکاتور از کادر زیر، ابتدا آن را از حالت فشرده (zip) خارج کرده و سپس فایل اصلی را در متاتریدر خودتان کپی کنید.

دانلود اندیکاتور کندل تایم Candle Time برای متاتریدر 5

اگر از متاتریدر نسخه 5 استفاده میکنید، از کادر زیر می‌توانید که اندیکاتور کندل تایم را دانلود کنید. پس از دانلود اندیکاتور فارکس از کادر زیر ابتدا آن را از حالت فشرده ( zip ) خارج کنید و سپس فایل اصلی را در متاتریدر خودتان کپی کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، اندیکاتور فوق در متاتریدر 5 یک تفاوت در شیوه نمایش دارد. در متاتریدر 5، عدد مشخص شده برای زمان باقی مانده تا پایان کندل جاری در بالای خود کندل فعلی در چارت نمایش داده میشود.

اندیکاتور کندل تایم متاتریدر 5

کاربرد اندیکاتور candle time

اندیکاتور Candle Time هم در تحلیل تکنیکال و هم در تحلیل فاندامنتال کاربرد فراوانی دارد. کاربرد اندیکاتور Candle Time در تحلیل تکنیکال در برخی استراتژی ها بیشتر و در برخی کمتر است. تصور کنید شما استراتژی معاملاتی دارید که بر پایه کندل استیک یا استراتژی فارکس بر اساس بازه زمانی است. منتظر هستید تا کندل جاری مثلا یکساعته بسته شود و سپس وارد یک معامله جدید شوید.

اگر بخواهید مدام ساعت متاتریدر را چک کنید کمی کار برای شما دشوار خواهد بود. چرا که تمرکز اصلی شما بر روی قیمت و نمودار است پس با اندیکاتور Candle Time کار را ساده میکنید. با ران کردن اندیکاتور Candle Time بر روی چارت شما به سادگی با فعال کردن آلارم میتوانید از بسته شدن کندل مطلع شوید. همچنین با نگاه به چارت خودتان دقیقا متوجه خواهید شد که چه میزان زمان به اتمام تایم بسته شدن کندل باقی مانده است.

کاربرد اندیکاتور Candle Time در فاندامتال هم بسیار رایج است یکی از قدیمی ترین استراتژی های فارکس استراتژی ترید بر روی اخبار میباشد در این استراتژی آنچه برای ما اهمیت دارد زمان اعلام اخبار اقتصادی است. شما با داشتن اندیکاتور کتدل تایم میتوانید بر روی چارت خود تایم مانده به اتمام کندل جاری و اعلام اخبار را مشاهده کنید.

آموزش نصب اندیکاتور candle time

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر 4 ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید. برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید. و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیس کنید. حالا متا تریدر خودتون رو ببندید و مجدد باز کنید. در منوی مربوطه میبینید که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر روی آن دو مرتبه کلیک کنید. تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر 5 ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید. برای نصب اندیکاتور پوشه MQL5 را باز کنید و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیس کنید. حالا متا تریدر خودتون رو ببندید و مجدد باز کنید. در منوی مربوطه میبینید که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر روی آن دو مرتبه کلیک کنید. تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

چرا باید از اندیکاتور فارکس استفاده کرد ؟

امروزه دیگر برای انجام محاسبات نیاز به کارهای پیچیده نیست و نیازی نیست خودتان را اذیت کنید. اندیکاتور فارکس به شما کمک خواهد کرد و محاسبات مورد نیاز شما را برای شما انجام خواهد داد. در حقیقت استفاده از اندیکاتور فارکس برای شما باعث خواهد شد تا مزایای زیر را داشته باشید.

اندیکاتور فارکس وظیفه اصلی خود را که انجام محاسبات و نمایش آن به شکل دلخواه شماست را به خوبی انجام خواهد داد و به معامله گر بازار فارکس کمک خواهد کرد تا در وقت و زمان خود صرفه جویی کند از طرفی دیگر به شما کمک میکند تا خودتان را درگیر محاسبات پیچیده که میتواند تمرکز شما را نسبت به بازار کاهش دهد نکنید.

مزایای استفاده از اندیکاتور فارکس

ما تنها به بخشی از مزایای استفاده از اندیکاتور فارکس برای شما اشاره میکنیم

1: صرفه جویی در زمان

2: بالابردن امکان تمرکز شما 

3: محاسبه دقیق با کمترین خطا

4: سادگی حل معادلات پیشرفته و سخت

5: کمک به شما به تحلیل بهتر و صحیح تر

7 : بالا بردن راندمان کاری 

8 : جلوگیری از خستگی ناشی از بررسی مداوم بازار

هرچند استفاده از اندیکاتور فارکس دارای مزایای فراون میباشد اما ما فقط به چند نمونه از مهمترین مزیت های استفاده از اندیکاتور فارکس اشاره کردیم.

یقینا بارها مطالعه و مشاهده کرده اید که عده ای معتقد هستند استفاده از اندیکاتور فارکس دارای ضرر نیز میباشد.

در جواب باید بگوییم اگر شما از اندیکاتور صحیح و با اطلاع کامل از شیوه و کاربرد آن اقدام به استفاده از یک اندیکاتور فارکس کنید نه تنها ضرری ندارد بلکه بسیار مفید نیز خواهد بود.

آنهایی که چنین ادعایی میکنند یقینا نتوانسته اند از یک اندیکاتور فارکس خوب با علم و آشنایی به شیوه کار آن استفاده کنند پس یقینا برای آنها ضرر نیز داشته است.

تصور کنید شما تصمیم دارید میانگین قیمت را در دو بازه مختلف بازار فارکس محاسبه کنید و در نهایت دو میانگین قیمت متفاوت را از یکدیگر کسر کنید.

حال اگر اندیکاتور درست داشته باشید دقیقا همین کار را برای شما انجام خواهد داد ولی تصور کنید که اندیکاتور شما بجای میانگین قیمت در دو بازه زمانی یک میانگین قیمت در بازه گذشته را از قیمت جاری کسر کنید یقینا نتیجه آنچیزی که شما به دنبال آن بوده اید نخواهد بود.

مهم است که بدانید هر اندیکاتور فارکس دقیقا چه کاری را انجام میدهد و مهمتر این است که بدانید آیا این عمل محاسباتی آن چیزی است که شما به دنبال آن هستید ؟

1

 

سوالات متداول در خصوص اندیکاتور فارکس

با توجه به توضیحاتی که دادیم اندیکاتور کندل تایم به دلیل نوع کاربرد و استفاده یکی از بهترین اندیکاتور های فارکس برای شما خواهد بود.

از نظر من اندیکاتور کندل تایم جدای از اینکه شما از چه روش و چه استراتژی استفاده میکنید و فقط بخاطر نوع اطلاعاتی که به شما میدهد یکی از کاربردی ترین اندیکاتور های فارکس خواهد بود.

طبق آخرین بررسی ما بهترین اندیکاتور فارکس که از بیشترین محبوبیت نزد معامله گران فارکس برخوردار است اندیکاتور ایچی موکو بوده است.

در سایت تجارت فارکس بخشی با عنوان بهترین اندیکاتور فارکس وجود دارد که در آن ما انواع اندیکاتور فارکس را به همراه آموزش فارسی برای دانلود قرار داده ایم . شما میتوانید از این بخش بصورت رایگان هر اندیکاتور فارکس که مورد نظر شما هست را دانلود کنید.

4.7/5 - (39 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مبینا
6 ماه قبل

ممنون بابت اندیکاتور کندل تایم فقط من نمیتونم روی متاتریدر آلپاری فعالش کنم میشه راهنمایی کنید.
همه مراحل رو هم انجام دادم ولی بازهم روی چارت آلپاری فکر کنم نمیاد.

مهدی پارسا
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
برای متا تریدر مک بوک هم از همین فایل میشه استفاده کرد؟

فرزاد
1 سال قبل

سلام. چند ماهه به نتیجه نرسیدم که چطور در گوشی اندروید تایم کندل رو داشته باشم.
ایا نرم افزاری هست؟؟؟؟

مهدی
1 سال قبل

ممنونم از این اموزش مفید خیلی عالی بود

عناوین مطالب
اسکرول به بالا