آموزش سیگنال گیری از ایچیموکو (بخش چهارم Ichimoku پیشرفته)

تاریخ آخرین بروزرسانی: 8 سپتامبر 2022
در ادامه مبحث آموزش ایچیموکو پیشرفته به زبان ساده و پس از بیان کلیات ابزار داخلی در Ichimoku،  نوبت به آن رسیده که در خصوص سیگنال گیری از ایچیموکو صحبت کرده و روشهای سیگنال گیری با ایچیموکو را بیان کنیم. ما برای سیگنال گیری از ایچیموکو پیشرفته، دو حالت کلی را مورد بررسی قرار خواهیم داد: ۱: سیگنال گیری از ایچیموکو پیشرفته با استفاده از ابزار داخلی Ichimoku ۲: سیگنال گیری از ایچیموکو پیشرفته با استفاده از ابزار خارجی Ichimoku

بروکر برتر اروپا در سال 2020

سیگنال گیری با ابزار داخلی ایچیموکو

در این بخش به شما خواهیم آموخت که چگونه با ابزار داخلی ایچیموکو پیشرفته که در سه مقاله قبلی بصورت کامل برای شما توضیح داده ایم، سیگنال‌گیری کنیم.

سیگنال گیری از ایچیموکو با استفاده از ابر کومو

ما با استفاده از ابرکومو چهار حالت برای سیگنال گیری خواهیم داشت. ما برای شما حالت صعودی را مثال می‌زنیم، اما بدانید که حالت نزولی نیز باید دقیقا همین حالت صعودی اما برعکس را داشته باشد. حالت اول: قیمت فعلی بازار ابر کومو را با قدرت بالا بشکند.
قیمت فعلی بازار ابر کومو را با قدرت بالا بشکند

قیمت فعلی بازار ابر کومو را با قدرت بالا بشکند

  ۱: قیمت فعلی بازار از ابر کومو عبور کرده و در کندل جدید تثبیت شده است. ۲: ابرکومو توسط کندل‌های صعودی با قدرت قطع شده است. ۳: چیکو اسپن در بازه ۲۶ روزه در بالا ابرکومو و کندلها در حالت صعودی داریم. ۴ و ۵: خطوط میانگین متحرک ایچیموکو در زیر کندلها قرار گرفته اند. ۶: در نتیجه موقعیت مناسب برای پوزیشن خرید بوده که نتیجه آن نیز مشخص است. برای پوزیشن فروش در حالت اول نیز تمامی این موارد بصورت برعکس صادق است:
سیگنال نزولی ابرکومو

سیگنال نزولی ابرکومو

قیمت فعلی بازار ابر کومو را با قدرت بالا بشکند سیگنال نزولی حالت دوم: قیمت در یک اصلاح به سطح بالای ابرکومو برسد و مجدد برگشت رو به بالا داشته باشد  
قیمت در اصلاح به ابر کومو برسد

قیمت در اصلاح به ابر کومو برسد

۱: قیمت با رسیدن به سطح بالایی ابر مجدد در جهت روند صعودی حرکت کرده است ۲: ابر کومو در حالت صعودی قرار دارد ۳: در بازه ۲۶ روزه چیکو اسپن بالای کندلها قرار دارد. ۴ و ۵: دو میانگین متحرکت ایچیموکو نیز در زیر کندلهای جازی قرار دارند و روند صعودی را نمایش میدهند. ۶: در ادمه میبینید که بازار به روند صعودی برگشته است. در روند نزولی نیز به همین ترتیب عمل میکنیم با داده هایی برعکس
قیمت در اصلاح به ابر کومو برسد روند نزولی

قیمت در اصلاح به ابر کومو برسد روند نزولی

حالت سوم: قیمت فعلی به داخل ابرکومو رسیده باشد و با قدرت رو به بالا برگشت داشته باشد  
بازگشت قیمت از ابرکومو

بازگشت قیمت از ابرکومو

۱: قیمت با قدرت از داخل ابر کومو خارج شده است ۲: ابرکومو صعودی است ۳: در بازه ۲۶ روزه چیکو اسپن صعودی و بالای کندلها و قیمت است ۴ و ۵: دو میانگین متحرک زیر قیمت و کندلهاست و روند را صعودی میداند ۶: میبینید که در نهایت بازار به روند صعودی خود ادامه داده است. در روند نزولی این حالت نیز دقیقا تمامی این موارد را برعکس باید بررسی کنیم:  
بازگشت قیمت از ابرکومو روند نزولی

بازگشت قیمت از ابرکومو روند نزولی

  در ایچیموکوی پیشرفته شما از این سه روش میتوانید بوسیله ابزارهای داخلی و ابر ایچیموکو سیگنال یابی و سیگنال گیری داشته باشید.
افتتاح حساب لایت فارکس
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها