خانه | اندیکاتور فارکس | اندیکاتور Keltner Channel

اندیکاتور Keltner Channel

اندیکاتور Keltner Channel

اندیکاتور Keltner Channel | اندیکاتور کانال کلتنر یکی از اندیکاتورهای نوسان نما در تحلیل تکنیکال است که معامله گران با استفاده از این اندیکاتور فارکس می توانند روند را شناسایی کنند و از ادامه روند یا تغییر روند آگاهی داشته باشند. در این مقاله از آموزش فارکس اندیکاتور کانال کلتنر را به شما معرفی می کنیم و لینک دانلود و آموزش نصب و فراخوانی این اندیکاتور را به طور رایگان ارائه می دهیم.اگر می خواهید با این اندیکاتور کاربردی در فارکس آشنا شوید و از آن استفاده کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اندیکاتور کانال کلتنر(Keltner Channel) یکی از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است که توسط چستر دبلیو کلتنر در سال ۱۹۶۰ ابداع شده و توسعه یافته است.این اندیکاتور در شناسایی نوسانات نمودار قیمتی کاربرد دارد. این اندیکاتور جزو خانواده اندیکاتورهای نوسان نما به شمار می رود و اطلاعات مفیدی در ارتباط با روند در نمودارهای قیمتی به معامله گران ارائه می دهد که می تواند بسیار کمک دهنده باشد.

سرفصل های آموزشی

معرفی اندیکاتور کانال کلتنر

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس

اندیکاتور کانال کلتنر(Keltner Channel)یک شاخص تحلیل تکنیکال کلاسیک است که توسط شخصی به نام چستر دبلیو کلتنر (Chester W. Keltner ) که شغل وی معامله گر غلات بود در سال 1960 ابداع شده و توسعه یافته است.

سپس در سال 1980 توسط لیندا راشکه تغییراتی بر روی این اندیکاتور اعمال شد که این اندیکاتور بسیار مشابه اندیکاتور باند بولینگر شد. این اندیکاتور به باندهای بولینگر شباهت دارد و دارای کانال می باشد.این اندیکاتور از سه خط در نمودار قیمتی استفاده می کند.

خطوط اندیکاتور کانال کلتنر شامل خط میانگین متحرک نمایی و دو خط میانگین دامنه واقعی می شود که دو خط میانگین دامنه واقعی در بالا و پایین خط میانگین متحرک نمایی در اندیکاتور کانال کلتنر قرار گرفته اند.این خطوط بالا و پایین در این اندیکاتور با جمع و تفریق خط میانی افزایش یا کاهش می یابد.این سه خط در کل یک کانال قیمتی را تشکیل می دهند.

خطوطی که اندیکاتور کانال کلتنر را تشکیل می دهند همراه با قیمت حرکت خواهند کرد و می توانند روند را شناشایی کند.در این صورت اگر قیمت دارایی در قسمت زیر سطح حمایت و یا در قسمت بالای سطح مقاومت شروع به حرکت کند نشان دهنده تغییرات در روند می باشد.

این اندیکاتور یکی از بهترین اندیکاتور در فارکس برای شناسایی نوسانات قیمت است زیرا در آن میانگین متحرک واقعی به کار رفته است و میانگین متحرک واقعی می تواند نوسانات را در یک سهام یا دارایی به طور صحیح تشخیص دهد.معامله گران در بازار فارکس می توانند با تشخیص نوسانات برای ورود به معامله یا خروج از آن تصمیم گیری کنند.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش کامل اندیکاتور ALLMACD و لینک دانلود مستقیم آن

همچنین معامله گران با استفاده از این اندیکاتور می توانند نواحی که قیمت بازگشت داشته است را شناسایی کنند که بسیار کمک دهنده است.اندیکاتور کانال کلتنر یکی از بهترین اندیکاتور برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت نیز می باشد و می تواند مناطق اشباع خرید و فروش را پیدا کند به همین دلیل به آن یکی از کاربردی ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال گفته می شود.

اندیکاتور کانال کلتنر برای پلتفرم های معاملاتی MT4,MT5 (متاتریدر 4 و متاتریدر 5) طراحی شده است و در این پلتفرم های معاملاتی قابلیت اجرا دارد.بنابراین شما می توانید از این اندیکاتور در هر دو این پلتفرم های معاملاتی استفاده کنید.

استراتژی معاملاتی کلاسیک که با اندیکاتور کانال کلتنر به کار گرفته می شود براین اساس است که زمانی که قیمت در بالای باند بالا بسته می شود، طولانی و زمانی که قیمت به زیر باند پایین بسته می شود، کوتاه می شود. به نظر می رسد این یک سیستم ورودی نسبتاً قابل دوام باشد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، سیگنال های نادرست غیر معمول نیستند خروجی ها می توانند بر اساس یک توقف ضرر بسیار محافظه کارانه سود نسبتاً بالا و تلاقی با خط وسط باشد. برخی از معامله گران نیز استفاده از شاخص های دیگر را برای تائيد پینشهاد می کنند.ابزارهای معاملاتی در تحلیل تکنیکال می توانند برای تائید آن کمک دهنده باشند.

معرفی اندیکاتور کانال کلتنر
معرفی اندیکاتور کانال کلتنر

نصب اندیکاتور Keltner Channel

اندیکاتور Keltner Channel  به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی خود دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور کانال کلتنر در پلتفرم معاملاتی متاتریدر4  می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

برای دانلود اندیکاتور کانال کلتنر در پلتفرم معاملاتی متاتریدر5  می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

نکته: اندیکاتور کانال کلتنر  نسخه اختصاصی تجارت فارکس میباشد که بصورت کامل بهینه سازی شده است.پس از اینکه فایل های اندیکاتور کانال کلتنر را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

1
بروکر کپیتال اکستند

فراخوانی اندیکاتور کانال کلتنر

ابتدا شما باید اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی خود برای نصب هر اندیکاتوری دانلود کنید. برای نصب اندیکاتور در متاتریدر  ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید .سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش اندیکاتور ADX | شاخص میانگین جهت

 سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید. اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید. در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر 4 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور کانال کلتنر میتوانید استفاده کنید.پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید.در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

تنظیمات اندیکاتور کانال کلتنر
تنظیمات اندیکاتور کانال کلتنر

برای فراخوانی اندیکاتور کانال کلتنر در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 نیز دقیقا باید مراحلی که برای فراخوانی اندیکاتور کانال کلتنر در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 انجام داده اید را انجام دهید.پس از اینکه اندیکاتور  کانال کلتنر را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 در فایلی که برای شما قرار داده ایم دانلود کردید می توانید اندیکاتور را نصب کنید.

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر 5 ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید. سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید.

در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر 5 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد. پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 5 دو مرتبه کلیک کردید.

در صفحه باز شده  به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق متاتریدر 4 مشاهده کرده عمل کنید و تیک ها را بزنید سپس می توانید بخش تنظیمات اندیکاتور را مانند بخش تنظیمات متاتریدر 4 مشاهده کنید.

تنظیمات اندیکاتور Keltner Channel

MA_Period:(پیش فرض=10)-دوره میانگین متحرک (خط وسط) به صورت پیش فرض بر روی 10 تنظیم شده است.
Mode_MA:(پیش‌فرض = MODE_SMA) – حالت میانگین متحرک (خط وسط) است.
Price_Type (پیش‌فرض = PRICE_TYPICAL) – قیمت اعمال شده میانگین متحرک (خط وسط) است.

تغییر پارامترهای تنظیمات اندیکاتور کلتنر
تغییر پارامترهای تنظیمات اندیکاتور کلتنر
سخن پایانی

اندیکاتور کانال کلتنر یکی از بهترین ابزارهای معاملات در تحلیل تکنیکال فارکس است که معامله گران با استفاده از آن می توانند نوسانات یک سهام یا دارایی را در نمودار قیمتی شناسایی کنند و سطوح حمایت و مقاومت را برای ورود به معامله یا خروج از آن تشخیص دهند.

این اندیکاتور پارامترهای ورودی دارد که معامله گران می توانند براساس استراتژی معاملاتی خود این پارامترها را در بخش تنظیمات این اندیکاتور د رمتاتریدر تغییر دهند و مقادیر آن را تنظیم کنند.به این نکته دقت داشته باشید اگر این اندیکاتور بیش از حد منقبض یا منبسط شده باشد عملکرد خوبی نخواهد داشت و بازدهی این اندیکاتور کاملا به تنظیمات آن بستگی دارد.

این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور Trading Session Time ❤️دانلود رایگان❤️

درواقع اندیکاتور کانال کلتنر یکی از بهترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است که می تواند نواحی قیمت تغییر کرده است را تشخیص دهد،همچنین می تواند مناطقی که بیش از حد خرید یا فروش صورت گرفته است را به معامله گران ارائه دهد.این اندیکاتور به شما کمک خواهد کرد که نقاط احتمالی برای قرار دادن سفارشات خرید و فروش خود را پیدا کنید.

این اندیکاتور برای پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 طراحی شده و در این پلتفرم ها قابل اجرا است اما به صورت پیش فرض در متاتریدر قرار نگرفته است و شما ابتدا باید اندیکاتور کانال کلتنر را که در این مقاله قرار داه ایم را برای پلتفرم معاملاتی که از آن استفاده می کنید دانلود کرده و سپس طبق آموزش فراخوانی کنید و در پلتفرم معاملاتی خود اجرا کنید.

همچنین اندیکاتور کانال کلتنر یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی برای شناسایی نوسانات در روند بازار است اما بهتر است در کنار این اندیکاتور از سایر ابزارهای معاملاتی برای تائید سیگنال های این اندیکاتور استفاده کنید.به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا از این اندیکاتور در حساب های آزمایشی خود استفاده کنید تا کار با آن را یاد بگیرید و سپس از آن در حساب های واقعی بهره ببرید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا