آموزش فارکس مباحث تکمیلی قوانین موفقیت در بازار فارکس

زمان حدودی مطالعه: 7 دقیقه

قوانین موفقیت در بازار فارکس

قوانین موفقیت در بازار فارکس

موفقیت در بازارهای مالی مستلزم رعایت قوانین موفقیت می باشد که باید توسط همه معامله گران باید به قوانین موفقیت در بازارهای مالی اهمیت دهند و آنها را رعایت کنند.

5/5 – (2 امتیاز)

بررسی قوانین موفقیت در بازار فارکس
سرفصل آموزشی قوانین موفقیت در بازار فارکس

اهمیت قوانین موفقیت در فارکس

بسیاری از سرمایه گذاران در بازارهای برای دستیابی به موفقیت در این بازار با مشکلات کوچک و بزرگ آن دست و پنجه نرم می کنند.اما دلیل عدم موفقیت سرمایه گذاران در بازارهای مالی عوامل خارجی نمی باشد بلکه آنها به دلیل اینکه قوانین موفقیت این بازار را نادیده گرفته اند در تزلزل هستند و نمی توانند در بازارهای مالی نتیجه ای که می خواهند را بگیرند.

یک گروه شامل سرمایه گذاران با تجربه بازارهای  بودند که سالها تجربه در بازارهای مالی را داشتند. خطبه ای که این گروه از سرمایه گذاران در بازارهای مالی می خواندند عنوان این مقاله یعنی قوانین موفیت در بازارهای مالی است.

آنها واقعیت و قوانین موفقیت بازار فارکس را نادیده نمی گرفتند و سیستم آنها نتایج قابل پیش بینی ثابتی را تولید می کرد.درواقع آنها با مشکلات بازارهای مالی مقابله نمی کردند در عوض آنها تلاش می کردند تا با آنها کار کنند و به قوانین موفقیت پایند بودند.

برخی از معامله گران از معاملاتی که در بازارهای انجام می دهند فقط به دنبال سودآوری هستند،طبیعتا این دسته از سرمایه گذاران بازار فارکس به قوانین موفیت در سرمایه گذاری در بازارمالی اهمیت نمی دهند،در نتیجه این افراد در بازارهای مالی موفق نخواهند شد.

به عبارتی افراد زیادی وارد بازارهای مالی می شوند و سرمایه گذاری در بازارهای مالی را شروع می کنند،اما همه افرادی که وارد بازارهای مالی می شوند و در این بازار شروع به فعالیت می کنند نمی توانند در این بازارها موفق شوند.به همین دلیل است که قوانین موفقیت در سرمایه گذاری اهمیت بسیار بالایی دارند و باید به آنها توجه شود.

بنابراین موفقیت در سرمایه گذاری بازارهای مالی مستلزم پیروی از قوانین موفقیت سرمایه گذاری در بازارهای می باشد و باید توسط همه معامله گران که برای دستیابی به موفقیت در فارکس تلاش می کنند انجام شود.

بازار فارکس یا بازار تبادل ارزهای خارجی یکی از بازارهای مالی است که همه می توانند در این بازار بدون محدودیت فعالیت کرده و با سرمایه کمی وارد این بازار شوند و به صورت 24 ساعته معامله کنند،اما این بازار نیز مانند بسیاری از بازارهای مالی پر از ریسک است و همه نمی توانند در این بازار موفق شوند و باید به قوانین موفقیت اهمیت دهند.

معامله گران تازه کار که فعالیت خود را به تازگی در بازارهای مالی شروع کرده و در بازار فارکس یا بورس معامله می کنند باید دقت داشته باشند که معامله کردن در بازارهای مالی سرگرمی آنها نیست و باید مانند یک شغل یا کسب و کار جدی گرفته شود و برای اینکه سرمایه خود در این بازارها از دست ندهد باید به قوانین موفقیت آن پایبند باشند.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

تعیین اهداف در بازار فارکس

تعیین اهداف در همه کارها باعث موفقیت می شود و یکی از قوانین موفقیت در بازارهای مالی تعیین هدف است.زمانی که شما هدف خود را در بازارهای مالی تعیین کنید تلاش سازنده ای در جهت دستیابی به اهداف خود در بازارهای خواهید داشت و به تلاش مداوم شما در بازارهای کمک خواهد کرد.

همانطور که می دانید فارکس یک بازار پویا است و به طور روزانه فرصت های معاملاتی که ممکن است برای معامله گران فراهم شود تغییر می کند و معامله گران باید با تعیین اهداف خود از فرصت های معاملاتی که در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت استفاده کنند.

بهتر است پیش از اینکه وارد بازار فارکس شدید اهداف خود را تعیین کرده و برای پایبندی به اهداف خودآنها را مکتوب کنید.برای این کار باید یک دفترچه یادداشت برای خود داشته باشید تا اهداف خود را در آن یادداشت کنید و فراموش نکنید.زمانی که اهداف خود را یاددات کنید می توانید برای دستیابی به آنها در بازارهای برنامه ریزی کنید.

همچنین در تعیین اهداف خود باید به جزئیات را به طور واضح مشخص کنید تا بتوانید بهتر برای دستیابی به آن ها برنامه ریزی کنید.

به عنوان مثال هدف مکتوب شما می تواند این باشد که با تعیین نقاط بازگشتی با استفاده از الگوهای کلاسیک 100 موقعیت سودآور به دست آورید و در نتیجه سرمایه خود را در بارار فارکس افزایش دهید.اگرجه ممکن است همه 100 پوزیشن شما سودآور نباشد و در برخی از آنها ضرر کنید اما هدف شما باید این باشد که به طور میانگین برآیند شما سودآور باشد.

این مثال کاملا یک هدف با جزئیات می باشد زیرا شما به طور واضح جزئیات را مشخص کرده اید و می دانید که در برنامه ریزی خود باید از الگوهای کلاسیک برای تعیین نقاط بازگشتی استفاده کنید و دقیقا می دانید که به چه تعداد فرصت معاملاتی یا موقعیت نیاز دارید و می خواهید برای دستیابی به این هدف برنامه ریزی داشته باشید که در برآیند آن سود به دست آورید.

پس از اینکه اهداف خود را تعیین کردید باید میزان پیشرفت و موفقیت خود را با پایبندی به اهداف خود ارزیابی کنید تا بتوانید یک نتیجه گیری درست از عملکرد خود در دستیابی به اهدافتان و یک نتیجه گیری از عملکرد خود داشته باشید.

اگر میزان پیشرفت و موفقیت خود با توجه به اهدافی که برای دستیابی به آنها تلاش می کنید را ارزیابی کنید نه تنها نسبت به عملکرد خود آگاه می شوید و می توانید متوجه شوید که یک عملکرد صحیح یا غلط در بازارهای مالی را دنبال می کنید بلکه می توانید نسبت به نقاط قوت و ضعف خود آگاه شوید.

اگر می خواهید یک با برنامه ریزی و تعیین اهداف عملکرد صحیح در بازارهای مالی داشته باشید باید به فرآیند اهداف خود بیش از نتیجه آن دقت داشته باشید،زیرا تمرکز بر روی فرآیند و عملکردی که برای دستیابی به اهداف خود باعث پیشرفت شما می شود.اما اگر بر نتیجه آن تمرکز داشته باشید باعث می شود اشتباهاتی را برای دستیابی زودتر به اهداف خود انجام دهید.

همچنین برای دستیابی به موفقیت در بازارهای باید اهدافی را تعیین کنید که توانایی انجام آن ها را داشته باشید و بتوانید در جهت رسیدن به آن ها یک برنامه ریزی داشته باشید.

به عنوان مثال اگر هدف شما در بازار فارکس این باشد که از تمام اندیکاتورهای موجود در نرم افزار معاملاتی برروی نمودارهای خود استفاده کنید ممکن است بیشتر باعث سردرگمی شما شود و توانایی استفاده از همه اندیکاتورها را نداشته باشید اما اگر هدف شما این باشد فقط از چند اندیکاتور استفاده کنید می تواند در موفقیت شما تاثیرگذار تر باشد.

 

قوانین موفقیت در بازار فارکس

مطالعه و یادگیری فارکس

یادگیری و آموزش فارکس جزو اولین قوانین موفقیت در فارکس می باشد.سرمایه گذاران زمانی که می خواهند وارد بازارهای شوند باید با اصطلاحات این بازار کاملا آشنایی داشته باشند و با اطلاعات کافی وارد این بازار شوند.در زمینه آموزش فارکس کتاب ها،مقاله ها و دوره های آموزشی فراوانی وجود دارد که می توانند با جستجو در اینترنت به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند.

همان طور که می دانید فارکس یک بازار غیرمتمرکز است که قطعیت ندارد و هر لحظه ممکن است تغییر کنند و معامله گران باید برای اینکه با تغییرات این بازار دچار مشکل نشوند باید برای یادگیری فارکس وقت گذاشته و از این بازار شناخت کافی داشته باشند.

به عبارتی معامله گران باید فعالیت آگاهانه در فارکس داشته باشند و فعالیت آگاهانه مستلزم آموزش و یادگیری است.زمانی که معامله گران معامله آگاهانه انجام دهند می توانند یک عملکرد موفق در بازارهای مالی داشته باشند.

البته یادگیری بازار فارکس اینگونه نیست که یک بازه زمانی را صرف آموزش کنند و دیگر نیازی به مطالعه و یادگیری نداشته باشند،مطالب آموزشی مرتبط به فارکس هر روز به روز رسانی می شود ومعامله گران باید اطلاعات خود را هر روز به روز رسانی کنند.

همچنین اخبار اقتصادی بر روی بازارهای مالی بسیار تاثیرگذار است و باعث ایجاد نوسانات بر روی حرکات قیمت در نمودارهای بازار فارکی می شود که باید توسط معامله گران پیگیری شوند و معامله گران باید اخبار را مطالعه کنند.

همچنین اگر معامله گران در وقت اضافه خود کتاب های نوشته شده در زمینه سرمایه گذاری بازارهای مالی و رویکرد سرمایه گذاران موفق در بازارهای مالی را مطالعه کنند می تواند در موفقیت آنها در بازارهای مالی بسیار تاثیرگذار باشد.

بروکر برتر اروپا در سال 2020
بروکر برتر اروپا در سال 2020

کنترل احساسات در فارکس

یکی از قوانین موفقیت در بازارهای مالی کنترل احساسات است.طبیعی است سرمایه گذاران زمانی که سرمایه خود را وارد بازارهالی کنند دچار احساسات مثبت و منفی مختلف شوند.اما چیزی که در بازارهای مالی اهمیت دارد کنترل احساسات است.

احساسات در سرمایه گذاران که به تازگی وارد بازارهای مالی شده اند نقش بیشتری دارد چراکه آنها مبتدی هستند و ممکن است به دلیل دانش و تجربهکمتر خود نسبت به سرمایه گذاران حرفه ای دچار احساسات مختلف شوند.

احساسات منفی که ممکن است معامله گران در بازارهای مالی دچار آنها شوند شامل احساس ترس،ناامیدی،خشم،طمع و غرور می شود که بر روی معاملات بسیار تاثیرگذار هستند و ممکن است باعث اشتباهات معامله گران در انجام معاملات خود شود.

احساسات مثبت نقطه مقابل احساسات منفی هستند که شامل امیدواری،اعتماد به نفس،صبوری و شکرگزاری می شود که آنها نیز برروی معاملات تاثیرگذار هستند و ممکن است معامله گران را دچار هیجان کنند.

معامله گران باید تلاش کنند احساسات مثبت را در خود افزایش داده و احساسات منفی را در خود کاهش دهند تا بتوانند معاملات موفقیت آمیزتری را انجام دهند.البته احساسات مثبت همیشه تاثیر مثبت بر روی معاملات ندارند،گاهی ممکن است معامله گران بعد از انجام یک معامله موفق چار احساسات مثبت هیجانی شوند و در معاملات بعدی خود نتوانند هیجانات خود را کنترل کرده و دچار ضرر شوند.

بنابراین معامله گران باید احساسات خود را کنترل کنند و تعادل را در احساسات خود حفظ کنند تا بتوانند واکنش و عکس العمل صحیح در کنترل احساسات خود داشته باشند.

 

مدیریت سرمایه در فارکس

یکی از اساسی ترین قوانین موفقیت در بازارهای مالی توجه به روانشناسی فردی و روانشناسی معاملات می باشد.روانشناسی فردی با احساسات معامله گران در بازار فارکس ارتباط دارد که به شما توضیح دادیم ،اما روانشناسی معاملات توانایی مدیریت سرمایه در بازارهای مالی می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

معامله گران در بازارهای مالی ابتدا باید از میزان سرمایه اولیه خود آگاهی داشته باشد و از سرمایه خود محافظت کنند سپس بر روی سودآوری متمرکز شوند،اما اکثر معامله گران در بازارهای مالی فقط بر روی سودآوری تمرکز می کنند و این دلیل عدم موفقیت آنها در بازارهای مالی می باشد.

اگر جزو آن دسته از معامله گرانی هستید که به مدیریت سرمایه در بازارهای مالی اهمیت نمی دهید به شما اطمینان می دهیم در بازارهای مالی موفق نخواهید شد اما اگر جزو معامله گران بازارهای مالی هستید که به مدیریت سرمایه اهمیت می دهند باید به اصول مدیریت سرمایه پایبند باشید.

برای پایبندی به اصول مدیریت سرمایه باید یک برنامه تجاری معاملاتی شخصی داشته باشید و اولویت های خود در بازارهای مالی تعیین کنید،همچنین باید میزان ریسکی که می توانید در معاملات برای سودآوری متحمل شوید و تکنیک های مدیریت سرمایه را تعیین کنید.

بروکر جاست فارکس
بروکر جاست فارکس

سخن پایانی

موفقیت در بازارهای مالی مستلزم پایبندی به قوانین موفقیت است و قوانین موفقیت در بازارهای مالی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که باید توسط سرمایه گذاران و معامله گران رعایت شوند.

برای موفقیت در بازارهای مالی باید تلاش و پشتکار زیادی داشته باشیدو اطلاعات خود در بازارهای مالی افزایش دهید.

سعی کنید از عاداتی که ممکن است ریسک معاملات شما را افزایش دهد و باعث عدم موفقیت شما در بازارهای شود اجتناب کنید.

برنامه ریزی و هدف داشته باشید و آن را به طور مکتوب یادداشت کنید تا برای دستیابی به اهداف خود مداومت داشته باشید.

در معاملات خود نظم و انضباط داشته باشید و نقاط قوت خود را در بازارهای مالی افزایش داده و نقاط ضعف را کاهش دهید.

اگر برای یادگیری و آموزش بازارهای مالی وقت بگذارید و اهداف خود را در بازارهای مالی تعیین کنید و به مدیریت سرمایه و کنترل احساسات خود در بازارهای مالی دقت داشته باشید خیلی زود پیشرفت و موفقیت خود در بازارهای مالی را مشاهده خواهید کرد.

در نهایت امیدواریم این مقاله از آموزش فارکس برای شما مفید بوده باشد و با رعایت قوانین موفقیت در بازارهای مالی موفق شوید.

اگر در بازار فارکس فعال هستید.
حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید.

وی شارژ
وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
5/5
معامله گر حرفه ای فارکس
تیم تحریریه
چگونه معامله گر حرفه ای فارکس شویم؟

معامله گر حرفه ای فارکس همه افرادی که در بازارهای مالی فعالیت می کنند لزوما موفق نیستند افرادی در بازارهای مالی موفق خواهند شد که حرفه ای عمل کنند.در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه به یک معامله گر حرفه ای فارکس تبدیل شوید. سرفصل آموزشی معامله گر فارکس کیست؟ موفقیت در فارکس

مطالعه کنید
الگوی بازگشتی کندل استیک در سطح حمایت
tejaratfx
الگوهای بازگشتی کندل استیک در سطح حمایت بازار فارکس

الگوی بازگشتی کندل استیک در سطح حمایت میتواند برای شناسایی و تایید این سطوح به کاربرده شود.در کاهش گسترده قیمت واکنش بازار به سطوح حمایت کلیدی روند آتی بازار را تعیین می کند.اگر روند قیمت قدرت کافی برای شکستن سطوح حمایت را نداشته باشد روند بازار بازگشتی خواهد شد.ظاهر شدن الگوهای بازگشتی کندل استیک میتوانند

مطالعه کنید
tejaratfx
کلاهبرداری بروکر های فارکس و لیست بروکرهای کلاهبردار فارکس

بروکر های کلاهبردار فارکس سلام دوستان در خدمتتون هستیم با معرفی کلاهبرداری بروکر های فارکس ما بعنوان یکی از فعالان قدیمی در بازارهای مالی بورس فارکس و بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال تصمیم داریم تا تجربه بیش از 10 سال فعالیت در این بازار را برای شما به اشتراک بگذاریم. سر فصل های کلاهبرداری

مطالعه کنید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
اسکرول به بالا