خانه | اندیکاتور فارکس | اندیکاتور Traders Dynamic Index ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Traders Dynamic Index ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Traders Dynamic Index

کانال تلگرام ما

معامله‌گران در بازار فارکس زمانی که می‌خواهند برای ورود به یک معامله اقدام کنند باید از وضعیت فعلی بازار آگاه باشند تا بتوانند از فرصت‌های معاملاتی پیش روی خود استفاده کنند و تصمیمات صحیح تری را در زمان مناسب بگیرند. معامله‌گران باید همیشه از وضعیت بازار آگاه باشند و این به یکی از دغدغه‌های معامله گران تبدیل شده است.

اندیکاتور Traders Dynamic Index یکی از ابزارهای کاربردی در بازار فارکس است که می‌تواند برای معامله‌گران در این زمینه بسیار کمک دهنده باشد، این اندیکاتور با استفاده از سایر اندیکاتو‌ها می تواند وضعیت فعلی را در بازار تشخیص دهد پ به معامله‌گران ارائه کند.

در این مقاله اندیکاتور Traders Dynamic Index را به شما معرفی کرده و لینک دانلود و آموزش نصب و فراخوانی این اندیکاتور فارکس را به طور رایگان ارائه می دهیم. اگر می‌خواهید با این اندیکاتور آشنا شوید و با استفاده از آن از اسپرد فعلی در نمودار قیمتی مطلع شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سرفصل های آموزشی

معرفی اندیکاتور Traders Dynamic Index

TDI مخفف Traders Dynamic Index یکی از اندیکاتورهای بازار فارکس است. این اندیکاتور یک شاخص جامع اما مفید می باشد که از RSI (شاخص قدرت نسبی)، میانگین متحرک آن و باندهای نوسان (بر اساس باندهای بولینگر) استفاده می‌کند تا تصویر کاملی از وضعیت فعلی بازار فارکس به معامله‌گران ارائه دهد.

اندیکاتور Traders Dynamic Index می تواند از هشدارهای صوتی و تصویری استفاده کند. این اندیکاتور برای پلتفرم های معاملاتی MT4، MT5 (متاتریدر4 و متاتریدر 5) طراحی شده است، همچنین در cTrader در دسترس می‌باشد. بنابراین شما می توانید اندیکاتور Traders Dynamic Index را در این پلتفرم‌های معاملاتی دانلوده کرده و از آن استفاده کنید.

نمایش اندیکاتور Traders Dynamic Index روی چارت قیمتی
نمایش اندیکاتور Traders Dynamic Index روی چارت قیمتی

در نگاه اول، استفاده از اندیکاتور Traders Dynamic Index چندان آسان نیست، اما شما به آن عادت خواهید کرد:

 • برای اسکالپینگ، زمانی که خط سبز بالای خط قرمز است، وارد معامله خرید شوید و زمانی که خط قرمزبالای خط سبز است، وارد معامله فروش شوید.

 • برای معاملات کوتاه مدت، زمانی که خط سبز بالای هر دو خط قرمز و زرد است، وارد معامله خرید شوید. زمانی که خط قرمز بالاتر از سبز و زرد است، وارد معامله فروش شوید.

 • برای معاملات میان‌مدت، با همان شرایطی که برای معاملات کوتاه‌مدت وجود دارد، وارد معامله خرید شوید، اما فقط زمانی که همه خطوط زیر 50 باشند. و برای ورود به معامله فروش همان شرایط معامله فروش کوتاه مدت اما همه خطوط بالای 50.

  به نوار نوسان آبی توجه کنید زیرا به قدرت روند بلندمدت و نوسان زمانی که گسترده است اشاره می‌کند. تغییرات تند خط سبز نیز نشان دهنده نوسانات کوتاه مدت بازار است.

این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور Schaff Trend Cycle ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

نصب اندیکاتور Traders Dynamic Index

اندیکاتور Traders Dynamic Index به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور Traders Dynamic Index در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

برای دانلود اندیکاتور Traders Dynamic Index در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

نکته: اندیکاتور Traders Dynamic Index نسخه اختصاصی تجارت فارکس میباشد که بصورت کامل بهینه سازی شده است. پس از اینکه فایل های اندیکاتور Traders Dynamic Index را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور Traders Dynamic Index

ابتدا شما باید اندیکاتور Traders Dynamic Index را برای پلتفرم معاملاتی خود دانلود کنید. برای نصب اندیکاتور در متاتریدر:

 • ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید .
 • سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید.
 •  سپس در پوشه اندیکاتور این اندیکاتور را کپی و پیست کنید. اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید.
 • در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است.
 • کافی است در متاتریدر 4 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.
 • شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Traders Dynamic Index میتوانید استفاده کنید.

پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید. در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فراخوانی اندیکاتور Traders Dynamic Index
فراخوانی اندیکاتور Traders Dynamic Index

برای فراخوانی اندیکاتور Traders Dynamic Index در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 نیز دقیقا باید مراحلی که برای فراخوانی اندیکاتور Traders Dynamic Index در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 انجام داده اید را انجام دهید. پس از اینکه این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 در فایلی که برای شما قرار داده‌ایم دانلود کردید می‌توانید اندیکاتور را نصب کنید.

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر 5 ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید. و سپس در پوشه اندیکاتور، این اندیکاتور را کپی و پیست کنید.اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید. در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر 5 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور TMA ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 5 دو مرتبه کلیک کردید. در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویری که در بخش فراخوانی متاتریدر 4 مشاهده کرده عمل کنید و تیک ها را بزنید سپس می توانید بخش تنظیمات اندیکاتور را مانند بخش تنظیمات متاتریدر 4 مشاهده کنید.

تنظیمات اندیکاتور Traders Dynamic Index

RSI_Period (پیش‌فرض = 13) – دوره در نوارها برای محاسبه RSI. محدوده پیشنهادی بین 8 تا 25 است.

RSI_Price (پیش‌فرض = قیمت بسته) – نوع قیمت برای استفاده در محاسبه RSI.

Volatility_Band (پیش‌فرض = 34) – دوره در نوارها برای محاسبه باندهای نوسان. محدوده توصیه شده بین 20 تا 40 است. هر چه مقدار کمتر باشد، باند حساس تر است.

StdDev (پیش‌فرض = 1.6185) – ضریب انحراف استاندارد برای باندهای نوسان. تغییر این پارامتر توصیه نمی شود.

RSI_Price_Line (پیش‌فرض = 2) – دوره اولین میانگین متحرک (سریع) RSI.

RSI_Price_Type (پیش‌فرض = ساده) – نوع اولین میانگین متحرک RSI.

Trade_Signal_Line (پیش‌فرض = 7) – دوره میانگین متحرک دوم (آهسته) RSI.

Trade_Signal_Type (پیش‌فرض = ساده) – نوع میانگین متحرک دوم RSI.

AlertNative (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، هر بار که خطوط قرمز و زرد عبور می‌کنند، یک هشدار بومی ظاهر می‌شود.

AlertSound (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، یک هشدار صوتی روی یک سیگنال پخش می‌شود.

AlertEmail (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، هشدارها از طریق ایمیل ارسال می‌شوند. ایمیل باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Email پیکربندی شود.

AlertNotification (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، هشدارها از طریق اعلان‌های فشاری به دستگاه تلفن همراه شما ارسال می‌شوند. اعلان ها باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Notifications پیکربندی شوند.

EnableHookAlert (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست است، چهار گزینه هشدار بالا همچنین هشدارها را برای خط سبز از خط آبی از بالا در زمانی که هر دو بالاتر از سطح 68 هستند یا وقتی خط سبز از خط آبی از پایین عبور می‌کند را فعال می‌کنند، زمانی که هر دوی آنها هستند. زیر سطح 32

AlertOnCandle (پیش‌فرض = Wait_for_Close) – تنظیم می‌کند که آیا هشدارها منتظر بسته شدن شمع باشند یا به تغییر شمع فعلی واکنش نشان دهند.

تغییر پارامترهای ورودی اندیکاتور Traders Dynamic Index
تغییر پارامترهای ورودی اندیکاتور Traders Dynamic Index

سخن پایانی

 اندیکاتور Traders Dynamic Index که در این مقاله به شما معرفی کرده و آموزش نصب و فراخوانی آن را قرار داده ایم یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی کاربردی است که معامله گران را از وضعیت فعلی بازار آگاه می کند.

اندیکاتورها ابزارهای معاملاتی بسیار کاربردی در بازار فارکس هستند که هر کدام از آنها می توانند به تنهایی بسیار کمک دهنده باشند،اگر از ترکیب اندیکاتورها در یک استراتژی معاملاتی استفاده می شود می توانند بسیار عملکرد بهتری داشته باشند.

این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور Market Profile لینک دانلود و آموزش رایگان 🆓

در اندیکاتور Traders Dynamic Index از اندیکاتورهای RSI، میانگین متحرک و باند بولینگر استفاده می شود که هر کدام از این اندیکاتورها یک کاربرد دارند و در اندیکاتور Traders Dynamic Index می توانند بسیار مفید و موثر باشند و وضعیت فعلی بازار را به درستی تشخیص دهند.

معامله‌گران از اندیکاتور Traders Dynamic Index در تایم فریم های مختلف می‌توانند استفاده کنید زیرا این اندیکاتور در تایم فریم های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت کاربرد دارد و در بازه های زمانی مختلف می‌تواند به معامله‌گران وضعیت فعلی بازار را نشان دهد.

این اندیکاتور برای پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 طراحی شده و در این پلتفرم ها قابل اجرا است. هچنین این اندیکاتور در پلتفرم معاملاتی cTrader نیز قابل اجرا می‌باشد و معامله‌گرانی که از این پلتفرم معاملاتی استفاده می‌کنند می‌توانند از اندیکاتور Traders Dynamic Index  استفاد کنند. 

اما این اندیکاتور به صورت پیش فرض در پلتفرم های معاملاتی قرار نگرفته است و شما ابتدا باید اندیکاتور Traders Dynamic Index را که در این مقاله قرار داده ایم را برای پلتفرم معاملاتی که از آن استفاده می‌کنید دانلود کرده و سپس طبق آموزش فراخوانی کنید و در پلتفرم معاملاتی خود اجرا کرده و از آن استفاده کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
تیتر مباحث
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ❤️ بخشهای محبوب ❤️

  آموزش فارکس
  آموزش فارکس
  بروکر فارکس
  بروکر فارکس

  بروکرهای فارکس محبوب در ایران

  amarkets broker
  amarkets broker

  بروکر محبوب از نظر ارائه خدمات

  ✔️ محبوبیت روز افزون و خدمات نوین

  capitalxtend broker
  capitalxtend broker

  بروکر محبوب از نظر پشتیبانی

  ✔️ محبوبیت بدلیل پشتیبانی فعال

  alpari broker
  alpari broker

  بروکر محبوب از نظر سابقه

  ✔️ محبوبیت چند دهه میان ایرانیان

  errante broker

  بروکر محبوب از نظر اسپرد و کارمزد

  ✔️ محبوبیت بخاطر اسپرد و کارمزد اندک

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها