آموزش کانال رگرسیون ترند در ترکیب با امواج الیوت

تاریخ آخرین بروزرسانی: 18 مارس 2024
کانال های رگرسیون ترند برگرفته از لغت رگرسیون به معنای بازگشت بوده و معمولا زمانی که منظور، بازگشت قیمت به مقدار میانگین یا متوسط قیمت است، از نام کانال‌های رگرسیون ترند استفاده می‎کنیم. هدف از استفاده از کانال رگرسیون خطی، شناسایی قیمت بدون استفاده از میانگین متحرک است. این مقاله، بخشی از آموزش جامع امواج الیوت بوده که لیست تمامی مقالات این بخش، از این لینک قابل دسترسی است.

کانال رگرسیون ترند در ترکیب با امواج الیوت

کانال رگرسیون ترند همانطور که از نام آن پیداست، از سه خط بالایی، پایینی و میانی تکشیل شده که به منظور مشخص نمودن روند در حال توسعه، رسم می‌شود.
 • خط رگرسیون میانی: با توجه با داده های قیمت، برحسب میانگین قیمت با دقت رسم می‌شود.
 • خط بالایی کانال رگرسیون: خطی که با انحراف استاندارد (standard deviation) دقیقا موازی و بالاتر از خط رگرسیون میانی رسم می‌شود.
 • خط پایینی کانال رگرسیون: خطی که با انحراف استاندارد (standard deviakl,nhv tion) دقیقا موازی و پایین‌تر از خط رگرسیون میانی رسم می‌شود.
کانال های رگریسیون ترند نمودار سمت چپ، دو نوسان قیمت را از Low تا High نشان می‌دهد. خط میانی رگرسیون بر اساس قیمت میانگین از نقاط وسط نوسانات قیمت رسم شده است. خط کانال‌های بالا و پایین با SD 2.5 (انحراف استاندارد ۲.۵) از خط استاندارد میانی رسم شده‌اند. منوی کانال رگرسیون به کاربر اجازه می­‌دهد که خطوط ترند یا رگرسیون را به نقاط میانی بالایی یا پایینی و غیره محاسبه کند. همچنین به کاربر اجازه می­‌دهد که میزان SD برای کانال­‌های بالایی و پایینی را تنظیم کند. به علاوه R پیرسون که به این مجموعه اضافه شده است، چگونگی ارتباط مناسب رگرسیون خطی را با اطلاعات نشان می‌دهد.

بروکر برتر اروپا در سال 2020

استفاده از کانال­ رگرسیون ترند

زمانی که بازار ترنددار شده و جهت خاصی را دنبال می‌کند، خط بالایی و پایینی کانال رگرسیون سقف و کف قیمت کانال را نشان می‌دهد. حتما می‌دانید که بازار، همیشه میل دارد روند خود را دنبال کرده، اما در زمان‌هایی ممکن است قیمت از کانال خارج شود، اما مجدد به داخل کانال برمی‌گردد. اما زمانی که جهت بازار در حال تغییر کردن است، قیمت به طور کامل از کانال خارج شده که دال بر تغییر جهت ترند بازار است. عملکرد اولیه کانال رگرسیون ترند در تحلیل تکنیکال شامل موارد زیر است:
 • تجسم روند
 • جستجو در نقطه نوسان
 • یافتن سطوح مقاومت و حمایت
 • سنجش نوسانات و تعصب بازار

کاربرد کانال رگرسیون ترند در امواج الیوت

همانطور که گفتیم، خطوط بالایی و پایینی مرزهای قیمتی را نشان داده که در واقع، این خطوط نقش حمایت و مقاومت را ایفا می‌کنند. واکنش قیمت در برخورد با این خطوط می‌تواند به پیشبینی شروع یا اتمام امواج الیوت کمک نماید. اگر می‌خواهید بدانید امواج الیوت چیست، این مقاله را مطالعه کنید. عملکرد اولیه کانال­ رگرسیون ترند در امواج الیوت شامل موارد زیر است:
 • مشخص کردن پایان موج دوم برای ترید در موج سوم
 • مشخص کردن حد سود در داخل موج سوم
 • ورود در پایان موج چهارم برای شرکت در موج پنجم
 • مشخص کردن حد سود در داخل موج پنجم و ورود به ترید در جهت مخالف در پایان موج پنجم.(به مثال ها توجه کنید.)
کانال رگریسیون ترند و الیوت شما می‌توانید دیگر مباحث آموزشی امواج الیوت را نیز به رایگان در همین سایت مشاهده کنید. یقینا امواج الیوت یکی از قویترین و سخت‌ترین استراتژی های معاملاتی فارکس هستند. اگر قصد دارید که آموزش فارکس را به صورت قدم به قدم و آسان دنبال کنید، این مجموعه مقالات بهترین نقطه‌ی شروع برای شما خواهد بود.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها