آموزش ایچیموکو پیشرفته ایچیموکو پیشرفته به زبان ساده بخش اول ☑ آموزش تصویری

زمان حدودی مطالعه: 5 دقیقه

ایچیموکو پیشرفته به زبان ساده بخش اول ☑ آموزش تصویری

اندیکاتور ایچیموکو پیشرفته

ایچیموکو پیشرفته به زبان ساده: برای یادگیری حرفه ای اندیکاتور ایچیموکو نیاز به مشاهده فیلم‌ها و آموزش‌های متعدد ندارید. ما در این سایت طی چند پست تصویری، پیشرفته ترین روش معاملاتی ایچیموکو را برای شما فراهم کرده‌ایم و پس از مشاهده این چند پست شما میتوانید به یک تحلیل گر و معامله‌گر حرفه‌ای با استراتژی Ichimonku تبدیل شوید.

لازم به ذکر است آموزشی که شما از آن استفاده خواهید کرد برای اولین بار توسط این مجموعه در سایت تجارت اف ایکس ارائه شده و چنانچه این آموزش را دوستان در سایت‌های خودشان منتشر کرده‌اند، لطفا حتما لینک مرجع را به این پست در سایت خود قرار دهند.

سرفصل مقاله ایچیموکو پیشرفته
  Add a header to begin generating the table of contents

  دوره های آموزشی ایچیموکو

  اگر در گوگل عبارت “آموزش ایچیموکو” را جستجور کنید، دوره‌های مختلف آموزشی را مشاهده خواهید کرد که توسط افراد مختلف در زمان‌های مختلفی آماده شده و در اختیار عموم یا خصوص قرار گرفته‌اند. از معروفترین دوره‌های آموزشی Ichimoku میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایچیموکو کریس
  • ایچیموکو علی نورانی
  • ایچیموکو اشکان منتخب
  • ایچیموکو امینو

  و دهها و صدها دوره متفاوت که توسط افراد مختلف ارایه شده است دست یافت.

  ایچیموکو کریس

  در میان تمامی دوره‌هایی که ما مورد بررسی قرار داده‌ایم، دوره آموزشی کریس با اینکه بسیار قدیمی است اما جامعترین و کاملترین دوره آموزشی ایچیموکو است. در این سلسله مباحث که در خدمت شما هستیم با نام ایچیموکو پیشرفته به زبان ساده، تلاش می‌کنیم تا پیشرفته ترین دوره آموزشی Ichimoku را با ساده ترین و روانترین زبان، که برای همه دوستان قابل درک ۱۰۰ درصدی باشد، بیان کرده و طبیعتا در این آموزشها از دوره‌های آموزشی اساتیدی چون کریس نیز استفاده خواهیم کرد.

  بروکر برتر اروپا در سال 2020
  بروکر برتر اروپا در سال 2020

  نمایش اندیکاتور ایچیموکو در متاتریدر 4

  گام اول در آموزش استراتژی ایچیموکو پیشرفته

  در اولین قدم شما باید اندیکاتور ایچیموکو را بر روی چارت خود قرار دهید. برای قرار دادن این اندیکاتور، بر روی چارت در متاتریدر ۴ مطابق عکس زیر عمل کنید (برای مشاهده عکس در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید).

  • از منوی Insert وارد بخش Indicators و سپس Trend و نهایتا Ichimoku Kinko Hyo شوید.

  بعد از کلیک کردن برروی نام این اندیکاتور (مطابق تصویر فوق)، صفحه‌ی جدیدی برای اعمال تنظیمات مربوط به این اندیکاتور قدرتمند ظاهر شده که روش اعمال تنظیمات و عدددهی به آن، در ادامه بیان خواهد شد.

  بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
  بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

  تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو

  گام دوم در آموزش استراتژی Ichimoku پیشرفته
  در بخش تنظیمات به پیشفرض اندیکاتور کاری نداشته باشید. در تنظیمات عددی اندیکاتور، دوره‌های زمانی را باید برای اندیکاتور ایچیموکو تعریف کنیم که بهترین دوره های زمانی بصورت پیشفرض بر روی آن تنظیم شده است. پس ما فقط در بخش رنگ‌ها  برای نمایش بهتر بر روی چارت، یک تغییر کوچک خواهیم داد (برای نمایش عکس در سایز بزرگتر روی آن کلیک کنید).
  1. این رنگ را به Brown تغییر دهید تا در چارت بهتر نمایان باشد.
  2. از این بخش میتوانید سایز خطوط ترسیمی را کم و زیاد کنید.

  پس از این مراحل روی ok کلیک کنید و شما چارتی با این شکل خواهید داشت (برای نمایش عکس در سایز بزرگتر روی آن کلیک کنید).

  ما برای دید بهتر نسبت به چارت، رنگبندی چارت را نیز کمی تغییر خواهیم داد. بر روی صحفه چارت یک کلیک کرده و سپس دکمه F8 را بر روی کیبورد خود بفشارید. برای شما تنظیمات رنگ چارت ظاهر خواهد شد که می‌توانید آن را مطابق تصویر زیر، شخصی سازی کنید.

  اگر به درستی تنظیمات را انجام داده باشید باید چارت شما مشابه چارت زیر باشد که ما بر روی آن به توضیح و تشریح اجزای ایچیموکو خواهیم پرداخت.

  بروکر فارکس CapitalXtend
  بروکر فارکس CapitalXtend

  اجزای اندیکاتور ایچیموکو

  1. Senkou span A سنکو اِی: که از طریق بدست آوردن میانگین Tenkan sen و Kijun sen طی دوره زمانی ۲۶ روزه بدست می‌آید. سنکو ای خط حاشیه‌ای  ابر کومو را میسازد.
  2. Senkou span B  سنکو بی: از طریق بدست آوردن میانگین بیشترین و کمترین قیمت در بازه زمانی ۵۲ روزه بدست می‌آید. سنکو بی نیز خط حاشیه‌ای ابر کومو را می‌سازد.
  3. ابرکومو: فاصله بین سنکو اِی و سنکو بی ابر کومو را تشکیل می‌دهند. ابر، بخش کلیدی اندیکاتور است. زمانی که قیمت پایین تر از ابر است، روند نزولی و زمانی که قیمت بالای ابر است، روند صعودی خواهد بود. روند صعودی زمانی قوی است که ابر در مسیر قیمت حرکت کند.
  4. چیکو اسپن – Chikou Span (نمودار خطی قیمت یا خط سبز رنگ)
  5. تنکانسن – Tenkan Sen (میانگین متحرک کوتاه یا قرمز رنگ)
  6. کیجون سن – Kijun Sen (میانگین متحرک بلند یا آبی رنگ)

  در کنار این بخش‌ها که در بالا توضیح داده شد، یک بخش بسیار مهم دیگر نیز وجود دارد که نباید از آن غافل شد. کندل‌های شمعی نیز جزء مهمی از چارتی هستند که اندیکاتور ایچیموکو پیشرفته در آن اجرا شده است. در مباحث بعدی به آموزش‌های بیشتری در خصوص ایچیموکو پیشرفته خواهیم پرداخت. برای یادگیری ایچیموکو پیشرفته نیازی به آموزش‌های گیج کننده نیست. گول این استراتژی را نخورید، ایچیموکو بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکرش را میکنید. ایچیموکوی پیشرفته در عین حرفه‌ای بودن بسیار ساده است و در سلسله پست‌های آموزشی ما با آن آشنا خواهید شد و از آن به سادگی سود آوری خواهید کرد.

  بروکر hycm پیشتاز در خدمات رسانی
  بروکر hycm پیشتاز در خدمات رسانی

  تمپلیت ایچیموکو Ichimoku Kinko Hyo

  در انتها تمامی تنظیمات انجام شده را بصورت یک تمپلیت آماده در اختیاز شما قرار می‌دهیم. با دانلود این تمپلیت میتوانید آنرا بر روی هرچارتی که مایل باشید فراخوانی کرده تا تمامی تنظیمات و اندیکاتور بر روی آن با یک کلیک نصب شده و نیاز به تنظیم برای هر چارت به صورت مجزا نباشد.

  دانلود اندیکاتور ایچیموکو پیشرفته

  ابتدا فایل بالا را دانلود کرده و سپس آنرا از حالت فشرده خارج کنید. در چارت داخل متاتریدر بر روی چارت راست کلیک کرده و مطابق عکس زیر، از بخش لود تمپلیت Ichimoku Kinko Hyo را از مکانی که از فشرده خارج کرده اید، فراخوانی کنید تا چارتی مشابه چارت فوق داشته باشید. مزیت این روش این است که نیازی به تغییر رنگ‌ها در اندیکاتور و چارت مورد نظر خودتان وجود داشته باشد.

  در وبسایت تجارت فارکس، مجموعه‌ای از آموزش‌های تصویری برای استفاده از اندیکاتور Ichimoku پیشرفته ارائه کرده‌ایم که برای نخستین بار به زبان فارسی ارائه شده است. برای دیدن تمامی مقالات مربوط به آموزش ایچیموکو پیشرفته به این صفحه مراجعه کنید و یا برای دیدن مقاله‌ی بعدی (قسمت دوم همین آموزش)، از لینک‌های انتهای مقاله استفاده کنید.

  سوالات متداول اندیکاتور ایچیموکو پیشرفته

  یکی از اندیکاتورهای پرکاربرد در بازار فارکس که توسط یک خبرنگار ژاپنی و بر مبنای سال‌ها تجزیه و تحلیل بورس ژاپن ارائه شده است، اندیکاتور ایچیموکو پیشرفته نام دارد.

  به هیچ عنوان. کافی است مجموعه مقالات ارائه شده در وبسایت تجارت فارکس را به ترتیب مطالعه کنید تا این اندیکاتور قدرتمند را به ساده ترین روش ممکن یاد بگیرید.

  برای اضافه کردن اندیکاتور ایچیموکو پیشرفته:

  • از منوی بالای متاتریدر ابتدا برروی گزینه insert کلیک کنید.
  • سپس وارد بخش Indicators شوید.
  • برروی قسمت trend کلیک کرده و نهایتا
  • گزینه Ichimoku Kinko Hyo را کلیک انتخاب کنید.

  برای دانلود این اندیکاتور قدرتمند، کافی است برروی باکس مربوط به دانلود در این مقاله، کلیک کنید.

  یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال جامع‌ترین دوره‌های آموزش اندیکاتور ایچیموکو توسط فردی به نام کریس ارائه شده که به آن دوره‌ی ایچیموکو کریس گفته می‌شود. برای این دوره‌ی آموزشی در وبسایت تجارت فارکس، از آموزش‌های این استاد نیز استفاده شده است.

  5/5 - (2 امتیاز)
  الگوی کف گرد (Rounding Bottom)
  tejaratfx
  الگوی کف گرد (Rounding Bottom) در بازار فارکس

  الگوی کف گرد (Rounding Bottom) الگوی کف گرد که به اسم های متفاوتی همچون نیم دایره پایین یا کاسه نیز معروف است یکی از الگوهای بازگشت روند در بازار فارکس است. این الگو معمولا در نمودار هفتگی در ادامه روند نزولی پس از یک مکث قیمتی جهت صعودی شدن روند بازار ظاهر می شود. آموزش

  مطالعه کنید
  تریگر پرایس اکشن سعید خاکستر تشخیص پیوت ها
  tejaratfx
  جلسه دوم تریگر پرایس اکشن تشخیص پیوت ها

  در جلسه دوم از دوره تریگر پرایس اکشن استاد سعید خاکستر به مبحث پیوت ها و روش های تشخیص پیوت ها در بازارهای مالی پرداخته شده است. این دوره آموزش پرایس اکشن سعید خاکستر و این جلسه کاربرد عملی و علمی در بازارهای مالی مختلف شامل بازار فارکس یا بازار رمز ارزها و حتی بورس

  مطالعه کنید
  جلسه اول ذهنیت قیمت و میانگین واقعی نوسانات
  tejaratfx
  جلسه اول ذهنیت قیمت و میانگین واقعی نوسانات

  در جلسه اول از دوره تریگر پرایس اکشن استاد سعید خاکستر به مبحث ذهنیت قیمت و همچنین به میانگین واقعی نوسانات در بازارهای مالی پرداخته شده است. این دوره آموزش پرایس اکشن سعید خاکستر و این جلسه کاربرد عملی و علمی در بازارهای مالی مختلف شامل بازار فارکس یا بازار رمز ارزها و حتی بورس

  مطالعه کنید
  اشتراک در
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  تازه‌ترین
  قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  View all comments
  1
  0
  افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
  ()
  x
  اسکرول به بالا