خانه | اندیکاتور فارکس | اندیکاتور Candle Wicks ❤️ با لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Candle Wicks ❤️ با لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Candle Wicks

کانال تلگرام ما

سرفصل های آموزشی

آشنایی مختصر با اندیکاتور Candle Wicks

شمع‌های ژاپنی یا همان کندل استیک‌ها دنیای شگفت انگیزی از اطلاعات قیمتی در بازار را در اختیار تریدرها قرار می‌دهند و معامله‌گرانی که به حزئیات این شمع های کوچک دقت می‌کنند غالبا موفق‌تر هستند. بخشی از شمع ژاپنی سایه آن است که نشان دهنده تقابل فروشندگان و خریداران در پس بازار است و می‌تواند جهت روند آتی بازار را نشان دهد. اندیکاتور Candle Wicks یک اندیکاتور فار کس است که طول سایه شمع را به صورت پیپ روی هر شمع در نمودار قیمتی نشان می‌دهد.

5/5 – (4 امتیاز)

معرفی اندیکاتور Candle Wicks

اندیکاتور Candle Wicks یک ابزار معاملاتی در فارکس است که می تواند طول فیله های شمع را در نمودارهای قیمتی اندازه گیری کند. در واقع این اندیکاتور طول فتیله‌های شمع را در نمودارهای قیمتی اندازه گیری می کند و به صورت پیپ به معامله گران نمایش می دهد.

این اندیکاتور برای آن دسته از معامله گران که از نمودارهای قیمتی شمع ژاپنی استفاده می کنند بسیار می‌توانند مفید باشد، برخی شمع‌های نمودار قیمتی شمع‌های ژاپنی بسیار طویل هستند و معامله‌گران برای اینکه با استفاده از این اندیکاتور برای ورود به معامله یا خروج از آن اقدام کنند باید بتوانند طول این شمع‌ها را اندازه گیری کنند بنابراین اندیکاتور Candle Wicks می تواند برای آنها بسیار کمک دهنده باشد.

اندیکاتور Candle Wicks اطلاعاتی را راجع به شمع‌ها در نمودار قیمتی در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد که این اطلاعات بسیار برای معامله گران کمک دهنده هستند زیرا زمانی که معامله‌گران از طول شمع‌های ژاپنی در نمودار آگاه باشند می‌توانند با توجه این اطلاعات تصمیم گیری‌های صحیح تری داشته باشند.

به تصویر زیر دقت کنید. این تصویر یک مثال از اندیکاتور Candle Wicks در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 را نشان می‌دهد. این نمودار H1 جفت ارز EUR/USD با تنظیمات پیش فرض به جز پارامتر ورودی Display Wick Limit که روی 10 تنظیم شده است، متصل شده است. همانطور که در نمودار مشاهده می کنید فتیله‌های بلند شمع بالا در روندهای نزولی غالب هستند در حالی که برعکس آن نیز صادق است – به احتمال زیاد مقادیر بیشتری از طول سبز را خواهید دید که برای فتیله های پایین در روندهای صعودی مشخص شده اند.

نمایش اندازه سایه شمع در اندیکاتور Candle Wicks
نمایش اندازه سایه شمع در اندیکاتور Candle Wicks

نصب اندیکاتور Candle Wicks

اندیکاتور Candle Wicks به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور Candle Wicks در متاتریدر 4 از لینک در فایل زیر استفاده کنید.

این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور Easy Trend Visualizer ❤️ با لینک دانلود رایگان ❤️

برای دانلود اندیکاتور Candle Wicks در متاتریدر 5 از لینک در فایل زیر استفاده کنید.

زمانی که اندیکاتور Candle Wicks  را برای پلتفرم های معاملاتی 4 و 5 دانلود کرده می‌توانید اندیکاتور را داخل فایل زیپ در پوشه اندیکاتور و فایل آن را در پوشه فایل مشاهده کنید.

نکته: اندیکاتور Candle Wicks نسخه اختصاصی تجارت فارکس می‌باشد که بصورت کامل بهینه‌سازی شده است. پس از اینکه فایل های اندیکاتورCandle Wicks را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور Candle Wicks

نصب و فراخوانی برای همه اندیکاتورها و اکسپرت‌های فارکس به یک شکل است.برای فراخوانی این اندیکاتور نیز می‌توانید از مسیر زیر استفاده کنید.

 1. برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید.
 2. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید.
 3. و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید .
 4. در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورها  اضافه شده است.
 5. کافی است در متاتریدر بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Candle Wicks میتوانید استفاده کنید. پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید. در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فعال سازی اندیکاتور Candle Wicks
فعال سازی اندیکاتور Candle Wicks

تنظیمات اندیکاتور Candle Wicks

پس از اینکه تمامی تیک ها را مطابق تصویر بالا زدید به بخش تنظیمات بروید. در تصویر زیر بخش تنظیمات را برای شما نمایش داده‌ایم.

تنظیمات اندیکاتور Candel Wicks
تنظیمات اندیکاتور Candel Wicks

واحدها به صورت پیش‌فرض بر روی پیپ تنظیم شده است و  نحوه اندازه‌گیری شمع ها در نمودار بر روی پیپ‌های استاندارد تنظیم شده است  و برحسب درصد اعلام خواهند شد.

 • DisplayWickLimit: به صورت پیش‌فرض بر روی 5 تنظیم شده است. حداقل طول شمع در نمودار قیمتی بر حسب پیپ استاندارد یا درصد برای برای اندیکاتور Candle Wicks در نمودار نمایش داده شده می‌شود.
 • DisplayHighWickColor: رنگ نمایشگر طول شمع بالایی در نمودار به صورت پیش فرض بر روی رنگ قرمز تنظیم شده است.
 • DisplayLowWickColor: رنگ نمایشگر طول شمع پایین در نمودار به صورت پیش فرض بر روی رنگ سبز تنظیم شده است.
 • UpperWickLimit (پیش‌فرض = 10): حداقل مقدار طول فیتیله بالایی در پیپ‌های کارگزاری یا درصد برای هشدار برای راه‌اندازی به صورت پیش فرض بر روی 10 تنظیم شده است.
 • LowerWickLimit (پیش‌فرض = 10): حداقل مقدار طول فتیله کمتر در پیپ‌های کارگزار یا درصد برای هشدار برای راه‌اندازی به صورت پیش فرض بر روی 10 تنظیم شده است.
این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور Box Breakout ❤️ دانلود رایگان ❤️

نکته: پارامترهای زیر به صورت پیش فرض بر روی False یا True تنظیم شده است False یا نادرست در این اندیکاتورها به معنای قطع بودن و True یا درست به معنای فعال بودن است. شما می‌توانید در صورت تمایل در قسمت پیش فرض این پارامترها را قطع یا فعال کنید.

 • WaitForClose (پیش‌فرض = درست): اگر نادرست باشد، نشانگر قبل از بررسی طول فتیله‌ها منتظر می‌ماند تا شمع بسته شود.
 • SoundAlert (پیش‌فرض = نادرست): اگر درست باشد، وقتی به UpperWickLimit یا LowerWickLimit رسید از هشدارهای صوتی استفاده می‌شود.
 • VisualAlert (پیش‌فرض = نادرست): اگر درست باشد، هشدارهای پاپ‌آپ بومی متاتریدر زمانی که به UpperWickLimit یا LowerWickLimit رسید استفاده می‌شود.
 • EmailAlert (پیش‌فرض = نادرست): اگر درست باشد، هشدارهای ایمیل متاتریدر با رسیدن به UpperWickLimit یا LowerWickLimit ارسال می‌شود. ایمیل باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Email پیکربندی شود.
 • NotificationAlert (پیش‌فرض = نادرست): اگر درست باشد، هشدارهای اعلان فشار متاتریدر با رسیدن به UpperWickLimit یا LowerWickLimit به دستگاه شما ارسال می‌شود. اعلان ها باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Notifications پیکربندی شوند.
 • IgnoreAlertsOnFirstRun (پیش‌فرض = درست): اگر درست باشد، زمانی که نشانگر برای اولین بار به نمودار متصل می‌شود یا بازه زمانی/نماد نمودار تغییر می‌کند، نشانگر شرایط هشدار را نادیده می‌گیرد. شرایط هشدار بعدی نادیده گرفته نخواهد شد.
 • TopBottomPercent (پیش‌فرض = 0):  اگر این پارامتر روی مقداری بیشتر از 0 و کمتر یا مساوی 100 تنظیم شود، نشانگر طول را فقط برای نوارهایی که Open و Close در درصد بالا یا پایین شمع قرار دارند نشان می‌دهد.
 • FontFace (پیش‌فرض = “Verdana”): صفحه قلمی که برای نمایش طول فتیله شمع استفاده می‌شود.
 • FontSize (پیش‌فرض = 10): اندازه قلمی که برای نمایش طول فتیله شمع استفاده می‌شود.
 • MaxBars (پیش‌فرض = 500): تعداد میله‌ها (با شمارش از نوار فعلی) برای پردازش،0 – تمام نوارها را پردازش کنید.
 • UseRawPips (پیش‌فرض = نادرست): اگر درست باشد، نشانگر سعی نمی‌کند اندازه پیپ نماد فعلی را حدس بزند و به جای آن از پیپ‌های خام (نقاط) استفاده می‌کند. ممکن است هنگام کار با نمادهای غیر فارکس ضروری باشد.

جمع بندی

همانطور که می دانید طول فیتیله شمع ژاپنی یا همان سایه یا شادو کندل استیک میزان عرضه و تقاضای پنهان و قدرت نمایی خریداران و فروشندگان در پس بازار را نشلن می‌دهند. توجه به طول سایه از آن جهت مهم است که در بسیاری مواقع قدرت خریداران یا فروشندگانی که در کندل‌های قبل تنها به صورت سایه خود را نشان داده است در اندکی زمانی بر بازار غالب می شود و جهت آینده بازار را تعیین می کند.

اندیکاتور Candle Wicks یکی از بهترین اندیکاتورها در فارکس است که در پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 قابل اجرا است معامله‌گران می توانند با استفاده از این اندیکاتور در نمودار شمع‌های ژاپنی طول فتیله‌ها را به طور صحیح اندازه گیری کنند و با اطلاعاتی که به دست می‌آورند برای ورود به معامله یا خروج از آن اقدام کنند.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش کامل اندیکاتور MFI
5/5 - (4 امتیاز)
تیتر مباحث
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ❤️ بخشهای محبوب ❤️

  آموزش فارکس
  آموزش فارکس
  بروکر فارکس
  بروکر فارکس

  بروکرهای فارکس محبوب در ایران

  amarkets broker
  amarkets broker

  بروکر محبوب از نظر ارائه خدمات

  ✔️ محبوبیت روز افزون و خدمات نوین

  capitalxtend broker
  capitalxtend broker

  بروکر محبوب از نظر پشتیبانی

  ✔️ محبوبیت بدلیل پشتیبانی فعال

  alpari broker
  alpari broker

  بروکر محبوب از نظر سابقه

  ✔️ محبوبیت چند دهه میان ایرانیان

  errante broker

  بروکر محبوب از نظر اسپرد و کارمزد

  ✔️ محبوبیت بخاطر اسپرد و کارمزد اندک

  اشتراک در
  اطلاع از
  3 نظرات
  تازه‌ترین
  قدیمی‌ترین
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  مهدی
  6 ماه قبل

  سلام. وقت بخیر.
  آیا نسخه مخصوص تریدینگ ویو این اندیکاتور را هم طراحی نموده اید؟
  با تشکر

  پشتیبان تجارت اف ایکس
  مدیر
  پاسخ به  مهدی
  6 ماه قبل

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  خیر همچین نسخه ای نوشته نشده توسط ما

  حسن فقیه
  7 ماه قبل

  سلام
  دمتون گرم
  به شدت به این اندیکاتور نیاز داشتم
  امیدوارم هشداری که مدنظرم هست رو برام صادر کنه