خانه | اندیکاتور فارکس | اندیکاتور Easy Trend Visualizer ❤️ با لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Easy Trend Visualizer ❤️ با لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Easy Trend Visualizer

اندیکاتور Easy Trend Visualizer یکی از ابزارهای معاملاتی در متاتریدر است که همانطور که از نامش پیداست روند را در نمودار قیمتی تشخیص می‌دهد. اساس کار این اندیکاتور فارکس تشخیص روند است. این اندیکاتور با شناسایی روند به معامله‌گران نشان می دهد که روند از کجا شروع می شود، کجا به پایان می‌رسد، و در کجا هیچ روندی وجود ندارد.

سرفصل های آموزشی

معرفی اندیکاتور Easy Trend Visualizer

اندیکاتور Easy Trend Visualizer بر اساس اندیکاتورهای  ADX استاندارد متاتریدر (شاخص حرکت جهت متوسط) است به کار گرفته می‌شود. این اندیکاتور خود را در پنجره نمودار اصلی نمایش می‌دهد. این اندیکاتور طیف وسیعی از هشدارها را مانند خط افقی متقاطع، فلش به بالا،  فلش پایین، خط افقی قبلی (PHLC) را ارائه می‌دهد. 
توجه داشته باشید که این اندیکاتور نوار فعلی را دوبار ترسیم می‌کند. بنابراین ، خیلی عاقلانه نیست که بر اساس سیگنال نوار فعلی وارد یک موقعیت معاملاتی شوید. اما نوارهای قبلی دوباره ترسیم نمی‌شوند و می توانند به عنوان سیگنال‌های ورود ایمن استفاده شوند و شما می‌توانید براساس این سیگنال برای ورود به موقعیت معاملاتی اقدام کنید.
اگرچه اندیکاتور Easy Trend Visualizer کاملاً دقیق است اما سیگنال‌های نادرست زیادی وجود دارد. با این حال، این سیگنال‌های نادرست نباید یک مشکل واقعی در نظر گرفته شوند زیرا شما می‌توانید با تعیین حدضرر برای خود میزان ضرر خود را به حداقل برسانید. همچنین اگر روند به پایان رسید، باید از موقعیت‌ها خارج شوید. فلش قهوه‌ای مجدد خط افقی قبلی را علامت‌گذاری می‌کند.
اندیکاتور Easy Trend Visualizer برای پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 طراحی شده است و در این پلتفرم های معاملاتی قابلیت اجرا دارد. بنابرین شما می‌توانید از این اندیکاتور در پلتفرم های متاتریدر 4 و متاتریدر5 استفاده کنید.
نمایش اندیکاتور Easy Trend Visualizer
نمایش اندیکاتور Easy Trend Visualizer

دانلود اندیکاتور Easy Trend Visualizer

اندیکاتور Easy Trend Visualizer به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

اندیکاتور Easy Trend Visualizer را برای نسخه متاتریدر 4 از کادر زیر دانلود کرده و دریافت کنید.

اندیکاتور Easy Trend Visualizer را برای نسخه متاتریدر 5 از کادر زیر دانلود کرده و دریافت کنید.

نکته: اندیکاتور Easy Trend Visualizer نسخه اختصاصی تجارت فارکس میباشد که بصورت کامل بهینه سازی شده است. پس از اینکه فایل های اندیکاتور Easy Trend Visualizer را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش اندیکاتور OBV

فراخوانی اندیکاتور Easy Trend Visualizer

برای نصب هر اندیکاتوری ابتدا شما باید اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی خود دانلود کنید. برای نصب اندیکاتور در متاتریدر  ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید .سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید. سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.

اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید. در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر 4 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Easy Trend Visualizer میتوانید استفاده کنید.پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید.در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فراخوانی اندیکاتور Easy Trend Visualizer
فراخوانی اندیکاتور Easy Trend Visualizer

برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Easy Trend Visualizer در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 نیز دقیقا باید مراحلی که برای فراخوانی اندیکاتور Easy Trend Visualizer در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 انجام داده اید را انجام دهید.

پس از اینکه اندیکاتور Easy Trend Visualizer را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 در فایلی که برای شما قرار داده ایم دانلود کردید می توانید اندیکاتور را نصب کنید. برای نصب اندیکاتور در متاتریدر 5 ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید .

سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL5 را باز کنید در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.اکنون متاتریدر خود را ببندید و  مجددا باز کنید .

در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است.کافی است در متاتریدر 5 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 5 دو مرتبه کلیک کردید.

در صفحه باز شده  به بخش مشخص شده رفته و مطابق تصویری که در بخش فراخوانی متاتریدر 4 مشاهده کرده عمل کنید و تیک ها را بزنید سپس می توانید بخش تنظیمات اندیکاتور را مانند بخش تنظیمات اندیکاتور در متاتریدر 4 مشاهده کنید.

تنظیمات اندیکاتور Easy Trend Visualizer

ADXperiod1: دوره اولین اندیکاتور ADX به صورت پیش فرض بر روی 10 تنظیم شده است.
ADXperiod2 : دوره دومین اندیکاتور ADX به صورت پیش فرض بر روی 14 تنظیم شده است.
ADXperiod3: دوره سومین اندیکاتور ADX به صورت پیش فرض بر روی 20 تنظیم شده است.
UseAlertHorizontalLine (پیش‌فرض = نادرست) – یک هشدار متاتریدر در شروع خط افقی صادر می شود.
UseAlertUpDownArrows (پیش‌فرض = نادرست) – هنگامی که یک فلش بالا یا پایین ظاهر می‌شود، هشدار متاتریدر صادر می شود.
NumberPHLtoTrack (پیش‌فرض = 0): تعداد خطوط افقی قبلی برای شمارش آن که هدف از این شمارش صدور هشدار است..به عبارتی زمانی که قیمت از یکی از خطوط افقی قبلی عبور کند و در بالا یا پایین آن بسته شود، هشدار صادر می شود.
IgnorePHLShorterThan (پیش‌فرض = 2): حداقل طول خط افقی قبلی برای شمارش آن که هدف از این کار صدور هشدار است.خطوط با طول 1 در نمودار قابل مشاهده نیستند و با هشدارهای بی اهمیت شما را گیج می کنند.
PHLC_Arrow_Color (پیش‌فرض = clrChocolate): رنگ برای پیکان‌های هشدار متقاطع خط افقی قبلی به صورت پیش فرض بر روی رنگ قهوه ای تنظیم شده است.
SendEmails (پیش‌فرض = درست) – اگر درست باشد، هشدارها از طریق ایمیل نیز ارسال خواهند شد. ایمیل باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Email پیکربندی شود.
SendNotifications (پیش‌فرض = درست) – اگر درست باشد، هشدارها نیز از طریق اعلان‌های فشاری به دستگاه تلفن همراه شما ارسال می‌شوند. اعلان ها باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Notifications پیکربندی شوند.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش اندیکاتور BEST ZONE SIGNAL به همراه لینک دانلود
Easy Trend Visualizer تغییر پارامترهای تنظیمات اندیکاتور
Easy Trend Visualizer تغییر پارامترهای تنظیمات اندیکاتور

آشنایی با اندیکاتور ADX در تحلیل تکنیکال

اندیکاتور ADX مخفف عبارت (Average Directional Movement Index) به معنای شاخص میانگین جهت دار است،این اندیکاتور در فارکس بسیار کاربردی است و از آنجا که در اندیکاتور Easy Trend Visualizer به کار رفته است در این بخش کاربردهای این اندیکاتور را به شما توضیح می دهیم.
معامله‌گران با استفاده از اندیکاتور می‌توانند روند را در نمودار قیمتی شناسایی کنند و تشخیص دهند که بازار رونددار یا بدون روند است. این اندیکاتور شامل دو اندیکاتور +DL و-DL می شود.
اگر خط ADX صعودی باشد بدان معناست که بازار روند دار است که این روند ممکن است صعودی یا نزولی باشد. اما اگر این اندیکاتور نزولی باشد و یا خط صافی را نشان دهد نشان دهنده این است که بازار بدون روند می‌باشد.

اندیکاتور AUX کاربردهای معتددی در فارکس دارد، این اندیکاتور پیش از اینکه روند تغییر کند یا زمانی که روند در حال تغییر است که ممکن است باعث بازگشت روند باشد به معامله‌گران هشدار تغییر روند را ارائه می کند.

کاربرد دیگر این اندیکاتور شناسایی و پیش بینی قیمت برای ورود به معامله است که معامله گران می تواند با استفاده از این اندیکاتور برای ورود به معامله در زمان مناسب استفاده کنند.

همچنین این اندیکاتور می‌تواند برای معامله گران روندی که تشخیص داده شده اند را تائید کند. این کاربرد اندیکاتور برای آن دسته از معامله گران که با اطلاعات تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال به دست می آورند روند را تشخیص می دهد می‌تواند برای معامله گران کمک دهنده باشد و روند تشخیص داده شده را تائید کند.

آموزش اندیکاتور ADX به طور کامل در سایت ما قرار گرفته است که می توانید این آموزش را مطالعه کنید.

سخن پایانی

اندیکاتور Easy Trend Visualizer یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی در فارکس است که معامله گران با استفاده از آن می توانند روند را در نمودار قیمتی شناسایی کنند، در این اندیکاتور شاخص ADX به کار رفته است که این شاخص نیز روند را در نمودار قیمتی شناسایی می‌کند و می تواند تشخیص دهد که بازار روندار یا بدون روند است.

دقت داشته باشید این اندیکاتور ابزار معاملاتی بسیار دقیقی است اما گاهی ممکن است سیگنال های نادرستی را ارائه دهد که این سیگنال های نادرست در این اندیکاتور نگران کننده نیستند زیرا معامله گران می‌توانند با تعیین حدضرر میزان ضرر و زیان خود را به حداقل برسانند.

اما زمانی که از این اندیکاتور استفاده می‌کنید بهتر است با نوار فعلی برای ورود به معامله اقدام نکنید و از نوار قبلی استفاده کنید زیرا این خط مجددا ترسیم نمی‌شود و می تواند به شما سیگنال های درستی را جهت ورود به معامله ارائه دهد.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش و لینک دانلود اندیکاتور STC Signal برای متاتریدر ۴ و ۵

استفاده از الگوهای کندل استیک که می‌توانند نشانه های شکست یا ادامه روند را نشان دهند در کنار این اندیکاتور روش خوبی برای ورود به معامله است اما توجه داشته باشید که از هر روش تحلیلی که استفاده می‌کنید از یک ابزار معاملاتی دیگر جهت تایید ورود به بازار استفاده کنید تا بدین صورت ریسک ورود به معامله را کمتر کنید.

4.3/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا