آموزش و دانلود اکسپرت هیکن اشی Heiken Ashi متاتریدر ۴ و ۵

تاریخ آخرین بروزرسانی: 31 مارس 2024
اکسپرت هیکن اشی یا همان Heiken Ashi یک اکسپرت طراحی شده برای معاملات اتومات بر اساس استراتژی و کندل‌های اندیکاتور Heiken Ashi است. ما این اکسپرت را با قابلیت تنظیمات داخلی بر اساس اندیکاتور Heiken Ashi برای متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ آماده کرده ایم که لینک دانلود رایگان آن در همین مقاله ارائه شده است. همچنین اکسپرت Heiken Ashi با دو شیوه نرمال و Re-check آماده شده که در ادامه توضیحات نسخه Re-check اکسپرت هیکن اشی را خواهیم گفت. بنابراین، شما در این مقاله میتوانید دو اکسپرت برای متاتریدر ۴ و دو اکسپرت برای متاتریدر ۵ بر پایه استراتژی اندیکاتور هیکن اشی دریافت کنید.

بروکر برتر اروپا در سال 2020

معرفی اکسپرت Heiken Ashi

Heiken Ashi یک ربات تخصصی MetaTrader مبتنی بر سیستم نمودار Heiken Ashi از طریق اندیکاتور  استاندارد پلتفرم به همین نام است. سیستم معاملاتی آماده شده بسیار  ساده بوده، به گونه ای که فقط دو شمع جدید هیکن اشی را تفسیر کرده و هیچ تجزیه و تحلیل الگوی پیچیده ای را اعمال نمی‌کند. تنها ترفند این است که اکسپرت یا همان ربات معامله گر در خلاف جهت روند فرضی معامله کرده که با تنظیم فعلی هایکن اشی تأیید شده است. بزرگترین مزیت آن این است که هیچ پارامتری برای بهینه سازی و انطباق با داده های گذشته ندارد. برای بهبود مدیریت سرمایه، اندازه اختیاری مبتنی بر ATR در دسترس است. همچنین در نسخه ای دیگر بر پایه Z-Score یا همان بررسی مجدد نیز میتوانید تنظیمات را انجام داده و ربات بصورت اتوماتیک از آن استفاده خواهد کرد. در خصوص ATR و Z-Score در مقاله دیگری در همین سایت توضیحاتی را بیان خواهیم کرد.

معرفی کلی اندیکاتور Heiken Ashi

Heiken Ashi (یا Heikin Ashi، از ژاپنی 平均 足) یک روش جایگزین برای نمایش نمودارهای شمعدانی معمول برای هدف تجارت است. برخلاف شمع های سنتی ژاپنی، خواندن سطح واقعی قیمت (باز، زیاد، پایین و نزدیک) در نمودار Heiken Ashi غیرممکن است. اما تشخیص پیشرفت ها و تغییر روندها آسان تر است. شمع های هایکن آشی که در حال افزایش است معمولاً به صورت شمع های سفید  و در حال سقوط - به عنوان شمع قرمز طراحی می شوند. به طور مشابه شمع های استاندارد، هایکن اشی فتیله هایی را نشان می دهد نه جهت شمع و نه طول فتیله های آن به سطح واقعی قیمت اشاره نمی کنند، بلکه باید در رابطه با سایر شمع های هایکن آشی در مجاورت نزدیک در نظر گرفته شوند. تغییر رنگ به معنای تغییر روند است: قرمز به سفید - تغییر روند نزولی سفید به قرمز - تغییر روند صعودی. افزایش طول بدن شمع نشان دهنده تقویت روند است. کاهش - سیگنال ها ضعیف می شوند. فتیله های پایین تر روی شمع های سفید و فتیله های فوقانی روی شمع های قرمز نشان دهنده نوسانات و بی ثباتی روند است. کمبود چنین فتیله هایی نشان دهنده روند مشخص و روشنی است.

[elementor-template id="52272"]

قوانین محاسباتی در Heiken Ashi

از قوانین زیر برای محاسبه سطح شمع Heiken Ashi استفاده می شود: HA_Open = HA_Open قبلی + HA_Close قبلی/ ۲ HA_Low = حداقل (کم ، HA_Open ، HA_ بستن) HA_High = حداکثر (High، HA_Open، HA_Close) HA_Close = (باز + زیاد + کم + بسته) / ۴ جایی که: HA_Open ، HA_High ، HA_ow و HA_Close - سطح شمع هایکن آشی. سطح باز، زیاد، پایین و بسته - سطح طبیعی شمع. سطح شمع اولیه HA برابر با سطح مربوط به شمع اصلی است.
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

توضیح نمودار هایکن آشی

نموداری که در زیر مشاهده می کنید، تکنیک شمع Heiken Ashi را نشان می دهد که هم دوره های صعودی و دوره های مختلف را نشان می دهد. روند صعودی اولیه (سفید) با Heiken Ashi doji ضعیف می شود و برای چهار شمع قرمز می شود. فقط یک شمع (دوم) در این روند نزولی مطابق با قوانین Heiken Ashi که در بالا ذکر شد  واجد شرایط روند نزولی قوی است. روند صعودی صعودی دوره ای از ضعف را نشان می دهد (شمع های بدن کوتاه با فتیله های نزولی) اما دوباره به قدرت خود بازمی گردد. یک اصلاح کوچک قرمز عمیقتر انجام می شود و توسط شمع های بدنه بلند بدون فتیله های فوقانی سیگنال جدیدی می شود. بدون سیگنال برگشت واضح، روند صعودی جدیدی ایجاد می شود. به دنبال آن فلاتی با هرج و مرج از رنگ های قرمز / سفید که با روند نزولی طولانی به پایان رسید. یک اصلاح کوچک متشکل از پنج رنگ سفید با یک شمع قرمز در وسط  روند کامل روند را تا پایان نمودار متوقف نکرد.
اکسپرت Heiken Ashi

اکسپرت Heiken Ashi

به طور کلی، چنین اندیکاتوری برای معامله گرانی که مایل به معامله بر اساس روندها و روند معکوس آنها هستند، بسیار کاربردی به نظر می رسد.

استراتژی معاملاتی اکسپرت Heiken Ashi

اکسپرت  Heiken Ashi از یک روش نسبتاً ساده و در عین حال نه چندان واضح برای تجارت با شمع هایکن Ashi استفاده می کند. از سیگنال های ورودی زیر استفاده می شود: اگر آخرین شمع HA تکمیل شده صعودی است، بدنه آن از بدن شمع قبلی طولانی تر است، شمع قبلی نیز صعودی است و آخرین شمع فتیله پایینی ندارد. اگر جدیدترین شمع HA تکمیل شده نزولی است، بدنه آن از بدن شمع قبلی بلندتر است، شمع قبلی نیز نزولی است و آخرین شمع فتیله بالایی ندارد. اگر هنگام ورود سیگنال یک موقعیت باز در جهت مخالف وجود داشته باشد ، موقعیت بسته می شود. اگر موقعیت موجود در همان جهتی با سیگنال باشد ، دومین پوزیشن نادیده گرفته می شود.

روشهای دیگر خروج از معاملات در اکسپرت Heiken Ashi

اگر آخرین شمع HA تکمیل شده نزولی است، از موقعیت کوتاه خارج شوید. شمع قبلی نیز نزولی است و آخرین شمع فتیله بالایی ندارد. اگر آخرین شمع HA تکمیل شده صعودی است، از موقعیت بلند خارج شوید. شمع قبلی نیز صعودی است و آخرین شمع فتیله پایین ندارد. همانطور که مشاهده می کنید اکسپرت Heiken Ashi از منطق معکوس در استراتژی تجارت خود استفاده می کند. زمانی که سیستم Heiken Ashi روند نزولی نسبتاً شدیدی را نشان می دهد.  زمانی که طبق نظر Heiken Ashi یک حرکت صعودی است، ترفند در اینجا این است که سعی می کند هرچه زودتر با معامله برعکس وارد شود.
ّبروکر فارکس ifc markets

ّبروکر فارکس ifc markets

تنظیمات حجم معاملات در اکسپرت Heiken Ashi

اکسپرت Heiken Ashi  قادر به ورود با حجم  ثابت و یا حجم متغیر بر اساس ATR است.

اکسپرت بهینه شده هیکن آشی بر اساس Re-check

نسخه دوم این اکسپرت خبره بهینه سازی Z-Score را در الگوریتم خود پیاده سازی کرده است. بهینه سازی امتیاز Z بر اساس پارامتر ذاتی برخی از استراتژی های فارکس انجام می شود. اساسا، مقدار Z-Score به ما می گوید که آیا هیچ ارتباطی بین نتایج تجارت استراتژی داده شده وجود دارد. بزرگ بودن امتیاز مثبت Z (مانند Heiken Ashi  در EUR / JPY @ D1) به این معنی است که معامله برنده احتمالاً یک ضرر به دنبال خواهد داشت و معامله  ضرر احتمالاً یکم معامله سود آور به دنبال خواهد داشت. بزرگ بودن نمره Z منفی به این معنی است که معاملات در سود  اغلب معاملات برنده بیشتری را دنبال می کنند. در حالی که معاملات ضرر غالباً همان معاملات ضرر را دنبال می کنند. بدیهی است که از چنین معیاری می توان برای بهینه سازی استراتژی معاملاتی یا یک اکسپرت حرفه ای استفاده کرد.

 اکسپرت Heiken Ashi با بهینه سازی نمره Z

با نام  Heiken Ashi Re-check پس از یک تجارت سودآور روند معاملاتی را متوقف می کند. سپس به حالت معامله مجازی  می رود. در آنجا معاملات را محاسبه می کند، اما در واقع هیچ سفارشی برای MetaTrader قطع نمی کند. به محض مواجهه بامعامله  مجازی سازی شده ضرر اکسپرت Heiken Ashi Re-check به حالت معاملات واقعی برمی گردد و به فعالیت عادی خود ادامه می دهد. این اکسپرت حرفه ای همچنین می تواند با ذخیره و بارگذاری تمام داده های تجارت مجازی از پرونده از بروز اختلال در بهینه سازی امتیاز Z به دلیل خرابی نرم افزار یا سخت افزار جلوگیری کند.

تنظیمات اکسپرت Heiken Ashi

تنظیمات بخش مدیریت مالی: Lots (به طور پیش فرض = ۰٫۱)، اندازه اولیه برای اندازه گیری موقعیت ثابت هنگامی استفاده می شود که MM = false باشد. MM (پیش فرض = false)، در صورت true، اندازه گیری موقعیت مبتنی بر ATR فعال است. ATR_Period (پیش فرض = ۲۰)، دوره نشانگر ATR ، که برای محاسبه اندازه موقعیت استفاده می شود. فقط در صورتی کار می کند که MM = true باشد. ATR_Multiplier (پیش فرض = ۱)، مقداری که مقدار نشانگر ATR توسط آن ضرب می شود. فقط در صورتی کار می کند که MM = true باشد. Risk  (به طور پیش فرض = ۲)، تحمل ریسک در درصد مانده حساب فقط در صورتی کار می کند که MM = true باشد. اگر UseMoneyInsteadOfPercentage روی true تنظیم شود، این پارامتر ورودی نادیده گرفته می شود. FixedBalance (پیش فرض = ۰)، اگر روی مقدار غیر صفر تنظیم شود، از آن به جای مانده حساب  برای محاسبه اندازه موقعیت استفاده می شود. فقط در صورتی کار می کند که MM = true باشد. MoneyRisk (پیش فرض = ۰)، تحمل ریسک در ارز حساب. فقط در صورتی کار می کند که MM = true باشد. برای تنظیم درست باید به UseMoneyInsteadOfPercentage تنظیم شود. UseMoneyInsteadOfPercentage (به طور پیش فرض = false)، در صورت true بودن، اندازه موقعیت بر اساس میزان ریسک داده شده به ارز حساب (MoneyRisk) به جای ریسک درصد مانده   (Risk) محاسبه می شود. فقط در صورتی کار می کند که MM = true  باشد. UseEquityInsteadOfBalance (پیش فرض = false ) - در صورت true اندازه موقعیت به جای مانده، بر اساس ارزش حساب محاسبه می شود. فقط در صورتی کار می کند که MM = true باشد. اگر UseMoneyInsteadOfPercentage = true باشد نادیده گرفته می شود. LotDigits (به طور پیش فرض = ۲) - تعداد ارقام اعشاری مجاز توسط کارگزار شما در حجم سفارش. به عنوان مثال، اگر کارگزار شما میکرو لات (۰٫۰۱) را مجاز می داند، باید این پارامتر روی ۲ تنظیم شود. اگر کارگزار شما فقط مینی لات (۰٫۱) اجازه می دهد، این پارامتر باید روی ۱ تنظیم شود. فقط در صورت MM = true   است.

تنظیمات جانبی  اکسپرت هیکن آشی

OrderComment (پیش فرض = "HAN")، تفسیر موقعیت های گشوده شده توسط این EA. Slippage (پیش فرض = ۱۰۰)، لغزش قیمت قابل قبول در پیپ ها. Magic (پیش فرض = ۱۵۲۲۰۷۱۲۲۰۱۳)، شماره اختصاصی  سفارش برای فیلتر کردن موقعیت های باز شده توسط این EA. فقط در MT4 استفاده می شود. Mute  (پیش فرض = false  )، در صورت true  EA هیچ خروجی در مورد رویدادهای تجارت مجازی تولید نمی کند. این پارامتر ورودی فقط در نسخه بهینه شده با امتیاز Z یا همان نسخه Heiken Ashi Re-check وجود دارد. FileName (پیش فرض = "HAN_vt.dat") - نام فایلی است که توسط EA برای ذخیره داده های تجارت مجازی استفاده می شود. این پارامتر ورودی فقط در نسخه بهینه شده با امتیاز Z یا همان نسخه Heiken Ashi Re-check وجود دارد.

دقت داشته باشید قبل از استفاده از این اکسپرتها در حساب ریل

حتما از آنها بکتست ۹۰ درصد تهیه کنید

(( برای آموزش بکتست ۹۰ درصد در همین سایت سرچ کنید ))

و پس از اطمینان ابتدا در حساب دمو آنرا بررسی کنید

مسئولیت استفاده از این اکسپرت برعهده شخص شما میباشد.

بروکر Nordfx

بروکر Nordfx

دانلود اکسپرت Heiken Ashi برای متاتریدر ۴

دانلود اکسپرت Heiken Ashi برای متاتریدر ۵

دانلود اکسپرت Heiken Ashi Re-check برای متاتریدر ۴

دانلود اکسپرت Heiken Ashi Re-check برای متاتریدر ۵

 

در بکتسهایی که ما از این اکسپرت گرفته ایم

بهترین نتایج را در تایم فریم روزانه در جفتهای ارزی داشته است.

آموزش نصب اکسپرت در متاتریدر ۴ و ۵

برای نصب اکسپرت  در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید. برای نصب اندیکاتور  پوشه MQL4 را باز کنید و سپس در پوشه اکسپرت  را کپی و پیس کنید. حالا متا تریدر خودتون رو ببندید و مجدد باز کنید. در منوی مربوطه میبینید که اکسپرت  در لیست اکسپرت های شما اضافه شده است، کافی است در متاتریدر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد
برای دیدن آخرین اکسپرت های فارکس و یا مشاهده سایر اندیکاتورهای فارکس برروی این لینک ها کلیک نمایید.
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام میخام هیکن آشی رو روی موبایل تویmt5نصب کنم اما رمز میخاد لطفا رمز بدید

سلام.
در متاتریدر 5 هیچکدام کار نکردند؟؟؟
من اجرا میکنم، گوشه سمت راست بالا اسمش اضافه میشه ولی هیچ تغییری در چارت ایجاد نمیشه؟!