خانه | آموزش فارکس تحلیل چارت | استراتژی ایمپالس سیستم (Elder Impulse System)

استراتژی ایمپالس سیستم (Elder Impulse System)

سیستم ایمپالس الدر

استراتژی ایمپالس سیستم یک ابزار تحلیل تکنیکال فارکس و بازار سهام جهت یافتن نقطه ورود به معامله می باشد.سیستم معاملاتی ایمپالس الدر (Elder Impulse System) ابداع شده توسط الکساندر الدر است که به اختصار به آن  استراتژی EIS نیز گفته می شود.الدر در کتابی با عنوان “به اتاق تجارت من بیا ” گفته است: سرعت روند تند یا کند می شود و نقاط عطف نمودار مشخص می شود.بنابراین از این استراتژی میتوان جهت تعیین نقاط ورود و خروج به معامله استفاده کرد.

اگر تمایل به مشاهده تمام آموزش‌ها را دارید روی عبارت آموزش فارکس کلیک کنید.

5/5 – (3 امتیاز)

استراتژی معاملاتی ایمپالس سیستم
سر فصل های آموزش استراتژی ایمپالس سیستم
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  استراتژی ایمپالس سیستم الدر (Elder Impulse System)

  استراتژی ایمپالس سیستم طراحی شده توسط ریچارد الدر طراحی ساده اما کارآمدی دارد.به وسیله این استراتژی میتوان نقطه ورود و و خروج به معامله را تعیین کرد و زمان تغییر جهت روندها را تشخیص داد.این استراتژی معاملاتی به تنهایی کارآمد و قوی است اما میتوان در کنار آن از دیگر ابزارهای تحلیل تکنیکال استفاده کرد.

  برای استفاده از استراتژی ایمپالس سیستم نیاز به دو اندیکاتور دارید.

  • moving average با دوره زمانی 13 روزه
  • و MACD-Histogram (12,26,9)

  میانگین متحرک نمایی به تشخیص و شناسایی روند بازار می‌پردازد در حالی که هیستوگرام MACD،اندازه حرکت یا Momentum (نرخ یا سرعت افزایش یا کاهش در قیمت) را شناسایی می‌کند.با استفاده از این اندیکاتورها در نمودار میله ای نمای چارت شما به صورت زیر به نمایش در می آید.

  استراتژی ایمپالس سیستم

  مطابق تصویر بالا میله های قیمتی قرمز رنگ نشانه حضور فروشندگان و افزایش عرضه است که یک روند نزولی را نشان میدهد و جهت نزولی اندیکاتور MA 13 روزه و MACD-Histogram نزول قیمت را تایید می کنند.

  و زمانی که میله های قیمت به رنگ سبز در می آیند خریداران باعث افزایش تقاضا در بازار شده اند و روند صعودی را ساخته اند که اندیکاتور MA 13 روزه و MACD-Histogram روند صعودی قیمت را تایید می کنند.

  زمانی که میله های قیمت به رنگ آبی هستند هیچکدام از فروشندگان و خریداران نتوانسته اند بازار را در دست بگیرند و در واقع قیمت بازار دچار سردرگمی است و روند خاصی ندارد.

  تنظیمات اندیکاتورها برای دستیابی به تحلیل بالا به صورت زیر است:

  Green Price Bar: (13-period EMA > previous 13-period EMA) and
  (MACD-Histogram > previous period’s MACD-Histogram)

  Red Price Bar: (13-period EMA < previous 13-period EMA) and
  (MACD-Histogram < previous period’s MACD-Histogram)

  این مقاله برای شما مفید است:   انواع نمودار فارکس و کاربرد آن در بازار فارکس

  Price bars are colored blue when conditions for a Red Price Bar or
  Green Price Bar are not met. The MACD-Histogram is based on MACD(12,26,9).

  زمانی که از استراتژی معاملاتی ایمپالس سیستم استفاده می کنید به محض مشاهده سیگنال ورود وارد معامله نشوید بلکه منتظر تایید بمانید.تایید این سیستم میتواند شکل گیری 2 یا 3 کندل در جهت سیگنال سیستم باشد.تغییر روند بازار با حجم معاملات بالاتر به منزله تاییدی دیگر برای سیگنال تغییر جهت است پس استفاده از ایمپالس سیستم در نمودار حجمی کندل استیک که حجم معاملات را روی کندل ها نشان میدهد نیز عاقلانه است.

  از ایمپالس سیستم میتواند بعنوان تاییدی برای دیگر استراتژی های معاملاتی نیز استفاده کنید.بخ طور مثال اگر علاقه مند به معامله با اندیکاتور شخصی الدر یعنی Force Index هستید میتوانید از این سیستم جهت تایید نهایی استفاده کنید.

  ّبروکر فارکس ifc markets
  ّبروکر فارکس ifc markets

  تایم فریم مناسب استراتژی ایمپالس سیستم

  استراتژی Impulse System در هر بازه زمانی قابل استفاده است اما بهترین تایم فریم برای استفاده از این تنظیمات اندیکاتورها توسط الدر تایم فریم روزانه گفته شده است.

  اگر علاقه به معامله در تایم فریم های بلند مدت تر دارید باید یک محاسبه کوچک روی تنظیمات اندیکاتور انجام دهید.به طور مثال تنظیمات اندیکاتور برای تایم فریم روزانه که تایم فریم میان مدت است مناسب بوده است این تایم را میانه در نظر بگیرید حال برای اینکه از این سیستم روی تنظیمات هفتگی استفاده کنید چون هر کندل در تایم هفتگی از 5 کندل تایم روزانه تشکیل شده است باید تنظیمات اندیکاتور را 5 برابر کنید.

  یعنی به جای میانگین متحرک 13 روزه در تایم فریم هفتگی میتوانید از میانگین متحرک 65 روزه استفاده کنید و برای MACD نیز از تنظیمات (12,26,9) استفاده کنید.در نمودار روزانه اندیکاتورها بر اساس تایم فریم هفتگی تنظیم شده اند و MACD روند بازار در تایم فریم هفتگی را نشان میدهد.زمانی که روند قیمت در نمودار روزانه و هفتگی در یک جهت قرار داشت میتوان وارد معاملات میان مدت هفتگی شد.

  تایم فریم استراتژی ایمپالس سیستم

  تبدیل تایم فریم ها ایده خوبی برای معامله گران میان مدت یا سرمایه گذاران بلند مدت است زیرا این افراد میتوانند در تایم فریم پایین تر که دید بهتری نسبت به جزئیات بازار دارد به تحلیل نمودارها بپردازند سپس در تایم فریم های بالاتر وارد معامله شوند.

  باز هم می توان به جای استفاده از کراس اوور صفر MACD (1،65،1) در نمودار روزانه ، از روش های دیگر برای تعیین روند هفتگی استفاده کرد.این ساده ترین راه شناسایی روند هفتگی است که برای ساده سازی نمودارها استفاده کرده ایم.

  این مقاله برای شما مفید است:   کاربرد چنگال اندروز در تحلیل تکنیکال فارکس

  ّبروکر فارکس ifc markets
  ّبروکر فارکس ifc markets

  تعیین نقاط ورود و خروج معامله با استراتژی Impulse System

  برای ورود به معامله باید از تنظیمات تبدیل تایم فریم ها استفاده کنید یعنی برای ورود به معامله در تایم فریم روزانه باید تنظیمات اندیکاتورها را مطابق آنچه در بالا توضیح دادیم برای تایم فریم هفتگی تنظیم کنید سپس طبق شرایط ورود به معامله در تایم فریم روزانه وارد معاملات شوید.

  برای ورود به معامله خرید:تنظیمات اندیکاتور میانگین متحرک باید 65روزه باشد و کراس اوور MACD نیز برای 65 روز تنظیم شده باشد.در این حالت زمانی که میانگین متحرک شروع روند صعودی را در تایم فریم روزانه نشان داد در صورتی که روند قیمت MACD نیز صعودی بود باید وارد معاله خرید شد.اگر روند مکدی بالای صفر در جهت صعود نباشد نباید به سیگنال میانگین متحرک توجه کرد.

  برای ورود به معامله فروش:تنظیمات اندیکاتور میانگین متحرک باید 65روزه باشد و کراس اوور MACD نیز برای 65 روز تنظیم شده باشد.در این حالت زمانی که میانگین متحرک شروع روند نزولی را در تایم فریم روزانه نشان داد در صورتی که روند قیمت MACD نیز نزولی بود باید وارد معاله فروش شد.اگر روند مکدی زیر صفر در جهت نزول نباشد نباید به سیگنال میانگین متحرک توجه کرد.

  نقاط ورود و خروج معامله با Impulse System استراتژی

  در نمودار روزانه بالا ، ما برای نشان دادن روند هفتگی از اندیکاتور MACD (1،65،1) استفاده می کنیم. اگر بالای صفر باشد ، روند هفتگی صعودی است. اگر زیر صفر باشد ، روند هفتگی نزولی است.

  با توجه به این که ، سه فلش اول سبز در نمودار سیگنالهای خرید روزانه معتبری را نشان می دهد (یعنی خوشه های جدید میله های سبز روزانه). با این حال توجه داشته باشید که اولین زوج های قرمز موجود در نمودار در این حالت سیگنال های فروش معتبری نیستند زیرا روند هفتگی همچنان مثبت است (طبق MACD ما استفاده می کنیم).

  پیکان قرمز اولین سیگنال فروش معتبری را نشان می دهد که پس از کاهش روند هفتگی اتفاق می افتد. به همین ترتیب ، روند هفتگی باید دوباره مثبت شود قبل از اینکه سیگنالهای خرید معتبر داده شود (همانطور که در سه فلش سبز آخر نمودار نشان داده شده است).

  بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
  بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

  کاربردهای دیگر استراتژی ایمپالس سیستم

  سیستم الدر برای نوسانات نسبتاُ کوچک قیمت طراحی شده است در واقع الدر معتقد است:

  سیستم ایممپالس شما را تشویق می کنند تا با احتیاط وارد معامله شوید اما با سود مناسب سریع از معامله خارج شوید.این یک رویکرد حرفه ای در معاملات است و کاملا با سبک معاملات معامله گران مبتدی در تضاد است.مبتدی ها معمولا بدون فکر و سریع وارد معامله می شوند و انقدر به امید تغییر جهت بازار در معامله میمانند تا به طور کل توسط بازار از معاملات خارج شود و سرمایه خود را از دست بدهند.

  این مقاله برای شما مفید است:   الگوی Bump and Run Reversal در بازار فارکس

  علاوه بر ورود به معاملات با این سیستم، می توان از سیستم Elder Impulse برای جلوگیری از معاملات ناخوشایند قبل از ورود به معامله برای تایید  استفاده کرد. یعنی زمانی که توسط هر استراتژی دیگری روند بازار را صعودی پیشبینی کرده اید تا زمانی که سیستم ایمپالس روند صعودی را تایید نکرده است وارد معامله نشوید و بالعکس برای روند نزولی.

  همچنین می توان از Impulse System برای تایید  الگوهای ادامه دهنده روند یا بازگشتی استفاده کرد. اگر فکر می کنید الگوی ادامه دهنده روند پرچم صعودی در حال شکل گیری است اگر سیگنال استراتژی ایمپالس بازگشت روند را نشان داد این الگو مورد تایید نیست.

  یا اگر با ابزار فیبوناچی ریترسمنت پایان یک اصلاح روند را پیشبینی کرده اید سیگنال تغییر جهت این سیستم میتواند پایان اصلاح روند را تایید کند.

  1
  بروکر برتر اروپا در سال 2020

  تنظیمات اندیکاتورهای استراتژی Impulse System

  سیستم ایمپالس الدر در برخی سایت ها به صورت یک داشبورد معاملاتی وجود دارد اگر بخواهید میتوانید بدون اینکه این سیستم روی متاتریدر پیاده سازی کنید به سایت هایی مثل school.stockcharts.com مراجعه کنید و از داشبورد معاملاتی آن ها استفاده کنید.

  تنظیمات این سیستم در داشبوردهای معاملاتی به صورت تصویر زیر است.

  داشبورد معاملاتی Elder Impulse System

  اما از آن جایی که اکثر مخاطبان ما در تجارت فارکس  معامله گران فارکس هستند و ترجیح میدهند متمرکز روی متاتریدر باشند تنظیمات اندیکاتورها روی متاتریدر به شکل زیر است.

  اندیکاتور MovingAverage را از بین اندیکاتورهای Ternd انتخاب کنید و به صورت تصویر زیر تنظیم کنید.

  تنظیمات مووینگ اوریج سیستم ایمپالس

  اندیکاتور MACD را از بین اندیکاتورهای Oscillators انتخاب کنید و به صورت تصویر زیر تنظیم کنید.

  تنظیمات مکدی سیستم ایمپالس

  با توجه تنظیمات اندیکاتورهای بالا میتوانید مانند تصویر زیر در شروع روند صعودی میانگین متحرک و مکدی هفتگی وارد معامله شد و نتیجه در تصویر مشخص است.

  نتیجه استراتژی امپالس سیستم
  5/5 - (3 امتیاز)
  اشتراک در
  اطلاع از
  5 نظرات
  تازه‌ترین
  قدیمی‌ترین
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  مهدی
  7 ماه قبل

  سلام این روش برای اسکلپ مناسب هست آیا؟ اگه هست لطفا تنظیمات تایم فریم یک وپنج دقیقه رو میفرمایید

  ali
  1 سال قبل

  تغییر رنگ نمودار در متاتریدر به چه صورتی تنظیم میشه؟

  ali
  1 سال قبل

  اگر در ویدیویی کوتاه توضحی می دادید خیلی عالی بود

  عناوین مطالب
  اسکرول به بالا