خانه | آموزش فارکس مباحث تکمیلی | تجارت طلا در فارکس

تجارت طلا در فارکس

تجارت طلا در فارکس

تجارت طلا در فارکس : طلا یکی از آیتم های معاملاتی است که با نماد XAUUSD در فارکس شناخته می شود و اخیرا بسیاری از معامله گران به سمت معامله طلا در فارکس روی آورده اند زیرا طلا در فارکس یکی از آیتم های معاملاتی امن برای سرمایه گذاری به شمار می رود و می توان با استفاده از آن معاملات سودآور انجام داد.

سرفصل های آموزشی طلا در فارکس

تاریخچه طلا چیست؟

طلا از زمان گذشته تا به حال یکی از فلزات گرانبها و ارزشمند به شمار می رود که ارزش خود را طی سالیان زیادی حفظ کرده است.این فلز گرانبها به دلیل ارزش بالای خود در گذشته به عنوان پول مبادله و تجارت می شد و اکنون نیز تجارت می شود.

از سالیان بسیار دور هیچ عاملی نتوانسته است بر روی ماندگاری و بقای این فلز ارزشمند تاثیر بگذارد و به همین دلیل سرمایه گذاران معتقد هستند سرمایه گذاری بر روی طلا یکی از امن ترین راه های سرمایه گذاری است.

تجارت طلا در گذشته به صورت سنتی انجام می شود و امروزه نیز به صورت سنتی انجام می شود اما نمی توان این تجارت را به شکل سنتی با اندازه های بالا انجام داد زیرا در روش سنتی افراد باید طلا را به شکل فیزیکی نگهداری کنند و این کار کمی خطرناک است.

تجارت طلا به شکل سنتی کاملا واضح است و در زندگی روزمره ما قابل مشاهده می باشد.شما یک انگشتر طلا را از طلافروشی می خرید و با مبادله پول طلا را دریافت می کنید،همچنین شما می توانید در زمانی که به پول نیاز دارید انگشتر خود را به طلافروشی بفروشید و در مقابل آن پول دریافت کنید و این ساده ترین نوع تجارت طلا به شکل سنتی می باشد.

اما امروزه تجارت طلا به شکل مدرن انجام می شود و این مشکل را حل کرده است.سرمایه گذاران در بازارهای مالی می توانند طلا را بدون اینکه با آن تماس فیزیکی داشته باشند خرید و فروش کنند.درواقع اکثر سرمایه گذاران به تجارت آنلاین طلا تمایل دارند زیرا دیگر نیازی نیست این فلز را به شکل سنتی خریداری کرده و از آن نگهداری و محافظت کنند.

تجارت طلا در فارکس مانند سایر بازارهای مالی انجام می شود و از آنجا که طلا از ارزش بالایی برخوردار می باشد و یکی از راه های امن برای سرمایه گذاری به شمار می رود معامله گران زیادی به تجارت طلا روی می آورند و طلا در فارکس به اندازه جفت ارزها اهمیت دارد.

طلا در فارکس چیست؟

طلا در فارکس یک آیتم معاملاتی به شمار می رود که به شکل ارز قابل معامله است.یک تراوی اونس طلا و نماد این فلز در فارکس به شکل XAUUSD می باشد.اما طلا در فارکس با نماد XAU شناخته می شود.

بازار طلا در فارکس مانند جفت ارزها به صورت 24 ساعته و در 5 روز هفته باز می باشد.(شنبه و یکشنبه بازار فارکس تعطیل است)به عبارتی این بازار در شب یکشنبه که به وقت ایران ساعت 1:30 در روز دوشنبه می شود باز خواهد شد و در روز جمعه که به وقت ایران ساعت 1:30 روز شنبه می شود بسته می شود.

اگر جزو آن دسته از معامله گران هستید که تمایل دارید تجارت طلا در فارکس را انجام دهید به شما پیشنهاد می کنیم بین ساعات 7 صبح تا 5 بعدازظهر(به وقت گرینویچ لندن) معاملات خود را انجام دهید،زیرا در این ساعات نوسانات در بازار افزایش می یابد و شما می توانید با به دست آوردن فرصت های معاملاتی معاملات سودآور انجام دهید.

فلز طلا در فارکس معمولا با دلار معامله می شود.همانطور که می دانید نماد دلار USD و نماد طلا XAU است.بنابراین این دو آیتم معاملاتی به شکل XAU/USD نشان داده می شود.به این شکل معامله گران می توانند به راحتی متوجه شوند که برای خرید یک اونس طلا باید چه میزان دلار پرداخت کنند.

همچنین ذخایر فلز طلا در آمریکا بسیار بالا است و این یکی دیگر از دلایل معامله شدن طلا در کنار دلار می باشد.طلا و دلار برخلاف جهت یکدیگر حرکت خواهند کرد و باید به این نکته دقت داشته باشید.البته برخی کارگزاری به شما اجازه خواهند داد که طلا را در مقابل ارزهای پوند انگلیس(GBP) و یورو(EUR) معامله کنید.

همانطور که می دانید آیتم های معاملاتی در بازارهای مالی مانند بازار فارکس براساس لات تبادل می شود.همچنین می دانید که یک لات استاندارد برابر با 100 هزار واحد ارز می باشد.اما لات در طلا با جفت ارزها متفاوت است.از آنجا که واحد طلا در فارکس برابر با اونس است بنابراین یک لات استاندارد طلا برابر با 100 اونس طلا می باشد.

بنابراین اگر شما 0.10 لات طلا در فارکس معامله کنید برابر با 10 اونس طلا می باشد.مقدار مارجین در معامله طلا نیز با توجه به ارزش طلا در مقابل دلار تعیین می شود.

جالب است که بدانید طلا در سال 2020 امتیاز سوم پرمعامله ترین را دریافت کرده است،به همین دلیل گفته می شود که طلا در میان سرمایه گذاران از ارزش بالایی برخودار است و افراد زیادی این فلز گرانبها را خرید و فروش می کنند.

اگر تمایل دارید طلا در فارکس را معامله کنید کافی است یک حساب معاملاتی در کارگزاری موردنظر خود افتتاح کنید و معامله طلا در فارکس را با نماد XAU انتخاب کنید دقیقا مانند زمانی که می خواهید جفت ارزها را معامله کنید فقط باید به جای انتخاب جفت ارزها طلا را انتخاب کنید.

این مقاله برای شما مفید است:   دارایی بدون ریسک چیست؟ چگونه باید از آن استفاده کرد؟
طلا در فارکس
بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس

عوامل تاثیرگذار بر طلا چیست؟

همانطور که می دانید بر روی همه آیتم های معاملاتی عوامل مختلفی ممکن است تاثیر بگذارد و باعث کاهش یا افزایش آنها شود.اهمیت ندارد که معامله گران چه چیزی را در فارکس معامله می کنند آنها باید همه عوامل تاثیرگذار بر روی چیزی که معامله می کنند را بررسی و تجزیه تحلیل کنند تا با یک تحلیل صحیح وارد معامله شوند.

یکی از عواملی که بر روی طلا در فارکس تاثیر می گذارد نرخ بهره می باشد.زمانی که نرخ بهره کاهش می یابد سرمایه گذاران بر روی طلا سرمایه گذاری نمی کنند زیرا ممکن است سودآوری آنها بسیار کاهش یابد و حتی گاهی منفی شود بنابراین آنها در این زمان تصمیم می گرند برروی آیتم های دیگری سرمایه گذاری کنند.

نرخ دلار نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی طلا در فارکس می باشد.ازآنجا که طلا و دلار در فارکس با یکدیگر معامله می شوند طبیعی است که بر روی یکدیگر تاثیر بگذارند.

همانطور که گفتیم طلا و دلار با یکدیگر رابطه معکوس دارند و برخلاف جهت یکدیگر حرکت می کنند بنابراین زمانی که قیمت دلار افزایش می یابد قیمت طلا کاهش خواهد یافت و برعکس زمانی که قیمت دلار کاهش می یابد قیمت طلا افزایش خواهد یافت.

البته باید یک نکته را به یاد داشته باشید که حرکات طلا و دلار همیشه برخلاف یکدیگر نیست گاهی ممکن است در زمانی که بازار راکد می شود یا نوسانات در بازار افزایش می یابد افزایش قیمت دلار باعث افزایش قیمت طلا نیز شود و کاهش قیمت دلار باعث کاهش قیمت طلا شود.به عبارتی در شرایط خاص بازار استثنا وجود دارد.

همچنین گاهی ممکن است در جهان شرایطی به وجود آید که موجب افزایش یا کاهش قیمت طلا شود.به عنوان مثال هم اکنون با شیوع و همه گیری ویروس کرونا کشورهای زیادی با مشکلات اقتصادی روبرو شده اند که این بحران بر روی قیمت طلا تاثیر گذاشته است و باعث افزایش قیمت آن شده است.

علاوه بر آن عواملی مانند احساسات سرمایه گذاران مانند طمع و میزان عرضه و تقاضا ممکن است بر روی طلا در فارکس تاثیر بگذارد و باعث افزایش یا کاهش آن شود بنابراین شما باید احساسات افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند را با توجه به میزان عرضه و تقاضا درنظر بگیرید و تجزیه تحلیل کنید.

بنابراین اگر شما می خواهید تجارت طلا در فارکس را آغاز کنید باید به اخبار فاندامنتال اهمیت دهید و عوامل تاثیرگذار مانند نرخ بهره،نرخ دلار نسبت به طلا و بحران هایی که ممکن است بر روی آن تاثیر گذار باشد را دنبال کنید و با آگاهی کامل بر روی این فلز سرمایه گذاری کرده و شروع به خرید و فروش آن کنید.

تحلیل طلا در فارکس چگونه است؟

برای یک تحلیل صحیح ابتدا باید عوامل تاثیرگذار که به آن ها اشاره کردیم را تجزیه تحلیل کنید که این عوامل با تحلیل فاندامنتال قابل بررسی می باشد.

اگر جزو آن دسته از معامله گران بازارهای مالی هستید که از تحلیل تکنیکال استفاده می کنید،باید الگوهای قیمتی و روند قیمت طلا را در نمودار بررسی کنید.برخی معامله گران نیز از ابزارهای معاملاتی مختلف مانند امواج الیوت و ابزار فیبوناچی استفده خواهند کرد که می تواند در تحلیلی صحیح تاثیرگذار باشد.

شما می توانید با استفاده از اندیکاتورها و ابزارهای معاملاتی تحلیل صحیحی از بازار داشته باشید،همچین با این می توانید زمان صحیح ورود به معامله طلا را پیدا کنید.

معامله گران در بازار فارکس برای معامله طلا می توانند با توجه به استراتژی معاملاتی خود از تحلیل تکنیکال،تحلیل فاندامنتال و تحلیل سنتیمنتال یا تحلیل احساسات استفاده کنند،هر سه این تحلیل ها می تواند برای معامله گران کمک دهنده باشد و به آنها کمک کند.

همچنین در تحلیل خود باید به دلار نیز دقت داشته باشید زیرا همانطور که گفتیم آنها بسیار بر روی یکدیگر تاثیرگذار می باشند و معامله گران می توانند با تحلیل دلار به تحلیل صحیحی از طلا دست یابند. 

ّبروکر فارکس ifc markets
ّبروکر فارکس ifc markets

مزایای معامله طلا چیست؟

همانطور که دانستید سرمایه گذاران زیادی بر روی طلا سرمایه گذاری می کنند و به این فلز اطمینان دارند زیرا این فلز ارزشمند در گذشته تا به حال نتیجه قابل قبولی از خود نشان داده است و در شرایط مختلف ارزش خود را حفظ کرده است.

همچنین سرمایه گذاران به این دلیل که طلا نسبت به اعداد و ارقام در حساب های معاملاتی قابل لمس تر می باشد تمایل دارند که بر روی طلا سرمایه گذاری انجام دهند و خرید وفروش و معامله طلا را نسبت به سایر آیتم های معاملاتی ترجیح می دهند.

درواقع سرمایه گذارانی که تجارت طلا در فارکس را انتخاب می کنند دلایل بسیاری زیادی برای انتخاب خود دارند یکی دیگر از دلایل آنها این است که طلا می تواند در شرایط دشوار خود را حفظ کند و ماندگار باشد.

تجارت در فارکس به آن دسته از سرمایه گذاران که معاملات بلندمدت انجام می دهند پیشنهاد می شود زیرا ممکن است طلا در معاملات کوتاه مدت بازده بالایی نداشته باشد اما تاریخچه آن نشان می دهد در بلندمدت سودمند است.

اگر شما تجارت طلا در فارکس را انتخاب کنید می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.شما در بازار فارکس می توانید به هر میزان که می خواهید طلا خریداری کرده و بروری آن سرمایه گذاری کنید.

ممکن است معاملات طلا برای شما هزینه معاملاتی زیادی را در پی داشته باشد اما کارگزاری ها به شما شرایطی را ارائه می دهند که شما می توانید هزینه های خود را مدیریت کنید و حتی می توانید با کمترین سرمایه وارد معامله طلا شوید.

این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور RSI⚡استراتژی معاملاتی بر پایه RSI

بروکر m4markets
بروکر m4markets

در سال های اخیر بسیاری از معامله گران در بازار فارکس به معامله بر روی طلا که یکی از کالاهای معاملاتی در فارکس روی آورده اند،طلا یکی از آیتم های معاملاتی است که از امنیت بالایی برخودار می باشد و می تواند یک سرمایه گذاری امن برای معامله گران به شمار رود.

بسیاری از معامله گران طلا را به سایر آیتم های معاملاتی ترجیح می دهند و معتقد هستند که طلا گاهی می تواند بسیار بیشتر از جفت ارزها سودآور باشد.

درست است طلا یکی از شاخص های بسیار سودآور در بازار فارکس به شمار می رود اما کمی یا سایر نماد و شاخص ها متفاوت است بنابراین باید پیش از اینکه وارد معامله طلا شوید اطلاعات خود را در ارتباط با طلا افزایش دهید و شناخت کامل از آن داشته باشید.به عبارتی معامله گران باید ابتدا استراتژی طلا را در فارکس بیاموزند و سپس از آن استفاده کنند.

از آنجا که تعداد زیادی از معامله گران به معامله طلا روی آورده اند در این مقاله تصمیم گرفته ایم که به شما استراتژی طلا را آموزش دهیم تا بتوانید به طور صحیح با استفاده از استراتژی طلا معاملات موفقیت آمیزی را بر روی این شاخص سودآور انجام دهید بنابراین اگر می خواهید با استراتژی طلا در فارکس آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معامله طلا فارکس چگونه است؟

در کارگزاری های فارکس طلا با نماد XAU/USD شناخته می شود که XAU نماد طلا و USD نماد ارز دلار می باشد،دلیل اینکه نماد طلا در کنار نماد دلار آمده این است که طلا در فارکس به یک کالای معاملاتی تبدیل شود،برخی کارگزاری ها طلا را در مثابل سایر ارزها مانند پوند(GBP) یا یورو(EUR) نیز قرار می دهند اما به طور معمول طلا در مقابل ارز USD معامله می شود.

بسیاری از معامله گران به این دلیل که طلا برخلاف سایر آیتم های معاملاتی تاثیر پذیری بیشتری دارد به سمت معامله طلا روی می آورند،به عبارتی طلا در شرایطی که ممکن است اقتصاد کشورها ناپایدار باشد و معامله گران نتوانند بر روی سایر نماد و شاخص ها معامله کنند به کار گرفته می شود.

اما باید به این نکته دقت داشته باشید که هرچه یک کالای معاملاتی تاثیرپذیری بالایی داشته باشد ریسک معامله با آن نیز افزایش می یابد زیرا کوچک ترین اخبار فاندامنتال می توانند نوساناتی ایجاد کنند که بر روی آن کالا تاثیر بگذارند و این کاملا بر روی طلا قابل مشاهده است.

بنابراین اگر معامله گران می خواهند از بر روی طلا که یکی از سودآورترین کالاها به شمار می رود سرمایه گذاری کرده و وارد معامله شوند باید پیش از آن با طلا به طور کامل آشنا شوند و استراتژی مناسب آن را یاد بگیرند،یک استراتژی صحیح می تواند ریسک را کاهش دهد و باعث معاملات سودآور شود.

استراتژی طلا در فارکس

استراتژی طلا در فارکس

بازار طلا در فارکس مانند بازار سایر آیتم های معاملاتی به صورت 24 ساعته در 5 روز هفته به جز دو روز شنبه و یکشنبه که بازار فارکس تعطیل است باز می باشد و معامله گران می توانند در هر ساعتی که می خواهند بر روی طلا در بازار فارکس وارد موقعیت معاملاتی شوند.

اما همانطور که می دانید بازار فارکس در زمانی که بازار نیویورک بازگشایی می شود دارای بیشترین حجم نقدینگی است و حجم نقدینگی بالا باعث نوسانات منطقی تر در بازار فارکس می شود،همچنین بازار طلا بسیار تاثیرپذیر است و نوسانات به شدت بر روی آن تاثیر می گذارند.

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید از استراژی طلا استفاده کنید سعی کنید در زمانی که بازار نقدینگی بالایی دارد مانند زمان بازگشایی بازار نیویورک وارد موقعیت معاملاتی شوید زیرا در این زمان با نوسانات معقول تری روبرو خواهید شد.

البته ممکن است با توجه با سبک معاملاتی شما هر بازه زمانی برای شما مناسب است بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که طلا را در بازه های زمانی مختلف معامله کنید تا بتوانید به این نتیجه دست یابید که کدام بازه زمانی برای شما مناسب تر است.

بنابراین اولین اقدامی که باید در استفاده از استراتژی طلا انجام دهید این است که بازه زمانی مناسب را پیدا کنید.در قدم بعدی شما باید میزان عرضه و تقاضا را در نظر بگیرید زیرا میزان عرضه و تقاضا می تواند به شدت تاثیرگذار باشد.به عنوان مثال شما باید در نظر بگیرید با توجه به میزان تقاضا طلا که اخیرا افزایش یافته است میزان عرضه آن به چه میزان است.

همچنین شما باید میزان تقاضای طلا را در مشاغل مختلف زیر نظر بگیرید زیرا میزان تولید طلا ثابت است و زمانی که مشاغل مختلف به طلا نیاز پیدا می کنند و با پیشرفت تکنولوژی طلا وارد رشته ها و فناوری های مختلف می شود میزان تقاضای آن افزایش می یابد و با توجه به اینکه تولید آن ثابت است باعث افزایش قیمت آن می شود و بر روی نوسانات طلا در بازار مالی تاثیر می گذارد.

همچنین میزان خرید مصرف کنندگان طلا نیز می تواند بر روی نوسانات طلا در بازارهای مالی تاثیر بگذارد.در کل هرچه میزان تقاضا برای یک کالای معاملاتی مانند طلا افزایش یابد باعث می شود که قیمت آن کالا نیز رو به افزایش رود بنابراین شما باید همیشه از میزان عرضه و تقاضا بر روی کالای موردنظر خود که می خواهید معامله کنید آگاهی داشته باشید.

این مقاله برای شما مفید است:   اهمیت روانشناسی معاملات عامل مهم موفقیت در بازار فارکس

یکی دیگر از مواری که باید در استراتژی طلا در نظر بگیرید میزان خرید بانک های مرکزی کشورها است زیرا بانک های مرکزی زمانی که احساس می کند ارزش پول کشور رو به کاهش است اقدام به خرید طلا خواهند کرد و این اقدام می تواند بر روی نوسانات طلا بسیار تاثیرگذار باشد.

اقدام بانک های مرکزی می تواند این نتیجه را در پی داشته باشد که یک کشور برای اینکه از کاهش ارز خود جلوگیری کند اقدام به خرید طلا کرده است و در این صورت این خرید بزرگ بانک مرکزی می تواند بر روی عرضه طلا که ثابت است تاثیر بگذارد و این موقعیت می تواند به موقعیت مناسب برای استفاده از نوسانات طلا برای معامله گران با استفاده از استراتژی طلا باشد.

از آنجا که طلا در فارکس بیشتر با ارز دلار معامله می شود شما باید دلار را به طور کامل زیر نظر بگیرید زیرا طلا و دلار برخلاف جهت یکدیگر حرکت می کنند در این صورت اگر شما مشاهده کنید که دلار رو به کاهش است می توانید نتیجه بگیرید که طلا رو به افزایش می باشد،همچنین ممکن است این اتفاق برعکس شود.

در استراتژی طلا شما باید در قله ها وارد معامله فروش و در دره ها وارد معامله خرید شوید و دلیل آن این است که XAU/USD در محدوده بدون روند معامله می شود.در این استراتژی طلا شما می توانید از شمع های ژاپنی سیگنال دهنده نیز استفاده کنید که می توانند ورود به معامله خرید و فروش را تائید کنند.

در استراتژی طلا شما باید اخبارهای مهم اقتصادی که بر روی تحلیل فاندامنتال تاثیر می گذارند را به طور مستمر پیگیری کنید زیرا در زمانی که اخبار نشان دهنده اقتصاد ضعیف دگرگون شده است و معامله گران نمی دانند از معامله بر روی سایر شاخص ها اطمینان ندارند طلا می تواند با ثبات ترین کالا برای معامله باشد.

در استراتژی طلا می توانید از الگوهای ساده که در نمودارهای شمعی قابل مشاهده هستند استفاده کنید یکی از این الگوها مثلث متقارن است که می تواند بسیار کمک دهنده باشد زیرا از این الگو در بازارهای رنج استفاده می شود و همانطور که گفتیم طلا در بازارهای رنج معامله می شود.

الگوی مثلث متقارن دارای دو خط است که برخلاف یکدیگر شروع به حرکت می کنند،زمانی که در الگوی مثلث متقارن شکست رخ می دهد باعث می شود که قیمت ها به سمت بالا یا پایین شروع حرکت کنند.

بهترین روشی که می توانید در استراتژی طلا از الگوی مثلث متقارن استفاده کنید این است که از اندیکاتور RSI کمک بگیرید تا شکست قیمت را شناسایی کنید سپس اگر الگوی مثلث متقارن شکست قیمت را تائید کرد می توانید با اطمینان با استفاده از استراتژی طلا بر روی آن معامله کنید.

یکی از مهم ترین موارد تاثیرگذار که باید در استراتژی طلا در نظر بگیرید نرخ بهره کشورها است زیرا نرخ بهره می تواند به شدت بر روی نوسانات طلا تاثیر بگذارد،در واقع این یک قرارداد در بانک های مرکزی است که بیان می کند زمانی که نرخ بهره افزایش می یابد طلا کاهش می یابد و زمانی که نرخ بهره افزایش می یابد طلا رو به کاهش می رود.

یکی دیگر از مواردی که می تواند به معامله گران در استراتژی طلا کمک کند محل تقاطع میانگین متحرک ها است.بسیاری از معامله گران در استراتژی طلا از تقاطع میانگین متحرک ها به این صورت استفاده می کنند زمانی که میانگین متحرک کوتاه مدت تر میانگین متحرک بلندمدت تر را قطع می کند وارد معامله خرید خواهند شد.

همچنین گاهی ممکن است این رویداد برعکس رخ دهد به این صورت که میانگین متحرک بلندمدت تر میانگین متحرک کوتاه مدت را قطع کند در این صورت معامله گران می توانند وارد معامله فروش شوند.

سخن پایانی

در این مقاله از آموزش فارکس استراتژی طلا را به شما آموزش دادیم،طلا یکی از کالاهای معاملاتی بسیار سودآور در بازار فارکس به شمار می رود در صورتی که از استراتژی آن به طور صحیح استفاده شود.

به یاد داشته باشید که طلا با سایر آیتم های معاملاتی کاملا متفاوت است و نوسانات آن نیز دارای تفاوت است بنابراین شما نمی توانید از استراتژی که در سایر نماد و شاخص ها استفاده می کنید در معامله بر روی طلا نیز استفاده کنید زیرا می تواند کاملا نتیجه متفاوتی داشته باشد.

درست است که بسیاری از معامله گران در بازار فارکس عمدتا به معامله جفت ارزها می پردازند اما طلا نیز می تواند یکی از کالاهای معاملاتی باشد که آنها گاهی بر روی آن معامله انجام دهند زیرا طلا در زمانی که سایر دارایی ها در بازار دگرگون شده اند ثابت می ماند و می تواند یک سرمایه گذاری امن برای معامله گران به شمار رود.

اگر به نکاتی که به شما در این مقاله آموزش دادیم توجه داشته باشید می توانید با استفاده از استراتژی طلا معاملات بسیار موفقیت آمیزی را در فارکس انجام دهید که به مراتب بسیار سودآورتر از سایر دارایی ها باشند. امیدواریم این مقاله از آموزش فارکس برای شما مفید باشد و با استفاده از استراتژی طلا بتوانید معاملات سودآوری را روی این کالای معاملاتی در بازار فارکس انجام دهید.

3.5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا