آموزش اندیکاتور هشدار فراکتال ❤ به همراه لینک دانلود رایگان

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

اندیکاتور هشدار فراکتال یک اندیکاتور رایگان در پلتفرم های معاملاتی MT4/MT5 است که می‌توانید در این مقاله دانلود کنید و در متاتریدر خود برای دریافت اعلان‌ها از طریق ایمیل، برنامه تلفن همراه و در پلتفرم زمانی که یک فلش فراکتال روی نمودار ظاهر می‌شود، استفاده کنید.

این اندیکاتور فارکس به منظور تجزیه تحلیل نمودارهای قیمتی مورد استفاده قرار می گیرد. این اندیکاتور آرایش تکرار شونده ای در نمودار قیمتی دارد و به این شکل می تواند به معامله گران اطلاعاتی را ارائه دهد.

اندیکاتور فارکس: تاخیری است.
رایگان است: بله رایگان است به همراه لینک دانلود رایگان
اندیکاتور سیگنال: سیگنال فارکس در چارت
درجه محبوبیت: معامله گران میان مدت و کوتاه مدت

معرفی اندیکاتور هشدار فراکتال

در این مقاله، به توضیح در مورد یکی از شاخص‌های فنی بیل ویلیامز یعنی فراکتال‌ها پرداخته شده است. بیل ویلیامز این اندیکاتور را برای برجسته کردن نقاط اوج و فرورفتگی در نمودارها ایجاد کرده است.

پلتفرم متاتریدر شامل فراکتال‌های بیل ویلیامز است، اما بدون قابلیت اعلان. در بسیاری از موارد، دریافت اعلان‌ها زمانی که یک فراکتال در نمودار ظاهر می‌شود، مفید است؛ چرا که این ممکن است یک فرصت معاملاتی معکوس روند را نشان دهد.

برای رفع این مشکل و دریافت هشدارهای لازم، می‌توانید از اندیکاتور هشدار فراکتال در متاتریدر استفاده کنید. این اندیکاتور به شما امکان می‌دهد زمانی که یک فراکتال در نمودار ظاهر می‌شود، هشدار دریافت کنید. شما می‌توانید این اعلان‌ها را از طریق ایمیل، اپلیکیشن موبایل، و یا روی صفحه نمایش دریافت کنید.

یک ویژگی دیگر جالب این اندیکاتور این است که می‌تواند سیگنال‌های خرید و فروش را به عنوان فلش‌های قرمز و سبز قابل تنظیم نمایش دهد، به جای فلش‌های سنتی فراکتال متاتریدر.

اگر به اندیکاتورهای هشدار علاقه دارید، می‌توانید از کد منبع اندیکاتور هشدار فراکتال برای توسعه بیشتر خود استفاده کنید. همچنین، می‌توانید کد الگوی اندیکاتور هشدار ما را که به عنوان پایه ای برای این اندیکاتور استفاده شده است، بررسی کنید.

در کل، الگوی اندیکاتور هشدار فراکتال از 5 کندل تشکیل شده است که این کندل‌ها تکرار شونده هستند. به عبارت دیگر، اندیکاتور هشدار فراکتال زمانی در نمودار قیمتی مشاهده می‌شود که 5 الگوی بازگشتی به شکل تکرار شونده ایجاد شود. این اندیکاتور می‌تواند صعودی یا نزولی باشد.

اندیکاتور هشدار فراکتال صعودی: اندیکاتور فراکتال صعودی در ساختار 5 کندلی ایجاد شده است، در این ساختار کندل شماره 3 باید پایین تر از کندل های دیگر قرار گرفته باشد که دو کندل اول به شکل نزولی و دو کندل آخر به صعودی قرار گرفته‌اند.

شکل‌‌گیری این الگو در نمودار قیمتی می تواند به معنای شروع یک روند صعودی جدید باشد و یک سیگنال در نظر گرفته می‌شود. بنابراین زمانی که این ساختار را در نمودار قیمتی مشاهده کردید می‌‌توانید انتظار شروع یک روند صعودی را در نمودار قیمتی داشته باشید و برای ورود به معامله فروش اقدام کنید.

اندیکاتور هشدار فراکتال نزولی: اندیکاتور فراکتال نزولی در ساختار 5 کندلی ایجاد شده است، در این ساختار کندل شماره 3 باید بالاتر از کندل های دیگر قرار گرفته باشد که دو کندل اول به شکل صعودی و دو کندل آخر به نزولی قرار گرفته‌اند.

شکل‌‌گیری این الگو در نمودار قیمتی می تواند به معنای شروع یک روند نزولی جدید باشد و یک سیگنال در نظر گرفته می‌شود. بنابراین زمانی که این ساختار را در نمودار قیمتی مشاهده کردید می‌‌توانید انتظار شروع یک روند نزولی را در نمودار قیمتی داشته باشید و برای ورود به معامله خرید اقدام کنید.

اندیکاتور هشدار فراکتال

دانلود اندیکاتور هشدار قیمت برای متاتریدر 4

می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با رعایت دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید. نصب بسیار آسان است. استفاده از این ابزار نیز به همین صورت است. هنگامی که اندیکاتور را اجرا کردید، می توانید پارامترها را تنظیم کنید. شما می توانید انتخاب کنید که دقیقاً چگونه می خواهید اعلان ها را دریافت کنید.

برای دانلود اندیکاتور هشدار فراکتال در متاتریدر 4 می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب Fractals Alert Indicator، لطفاً دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder).پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید. متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

Fractals Alert Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که می توانید هشدارهایی را برای فلش های فراکتال ظاهر شده در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه اندیکاتور MT4 را دارد. می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با رعایت دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.

دانلود اندیکاتور هشدار فراکتال برای متاتریدر 5

Fractals Alert Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که می توانید هشدارهایی را برای فلش های فراکتال ظاهر شده در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه اندیکاتور MT4 را دارد. می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با رعایت دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.

برای دانلود اندیکاتور هشدار فراکتال در متاتریدر 5 می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

  برای نصب MT5 Fractals Alert Indicator لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید: فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL5 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید. متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست نشانگرها را بازخوانی کنید.

کاربرد اندیکاتور هشدار فراکتال چیست؟

همانطور که دانستید اندیکاتور هشدار بیل ویلیامز یکی از کاربردی ترین اندیکاتورها است که برای تعیین نقاط ورود به معامله و خروج از آن در زمان مناسب مورد استفاده قرار می گیرد و معامله گران با استفاده از آن می توانند نمودارهای قیمتی را بررسی کنند، اما این اندیکاتور کاربردهای دیگری نیز در تحلیل تکنیکال دارد که خوب است پیش از استفاده با آنها نیز آشنا شوید.

کاربردهای اندیکاتور هشدار بیل ویلیامز:

1.تحلیل تایم فریم های چندگانه:اندیکاتور هشدار بیل ویلیامز در تحلیل تایم فریم های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که در تایم فریم‌های کوتاه مدت ممکن است عملکرد بهتری از خود نشان دهد، معامله گران می‌توانند در زمان مد نظر خود از این اندیکاتور بهره‌مند شوند.

2.تعیین حد ضرر:بسیاری از معامله‌گران از اندیکاتور هشدار بیل ویلیامز برای تعیین حد ضرر خود استفاده می‌کنند. این امکان را فراهم می‌کند که آخرین فراکتال صعودی یا نزولی را به عنوان حد ضرر در نظر بگیرند.

3. ترکیب با سایر اندیکاتورها:اندیکاتور هشدار بیل ویلیامز می‌تواند با سایر اندیکاتورها ترکیب شود. به ویژه ترکیب آن با اندیکاتور تمساح بیل ویلیامز، به نام تئوری آشوب بیل ویلیامز، می‌تواند سیگنال‌های خرید و فروش مؤثری را ارائه دهد.

این ترکیبات می‌توانند به معامله‌گران کمک کنند تا تحلیل دقیق‌تری از بازار داشته باشند و تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس اطلاعات بیشتری بگیرند.

اندیکاتور فراکتال سخن پایانی

در این مقاله، به معرفی یکی از اندیکاتورهای بسیار مفید برای بررسی نمودارهای قیمتی، یعنی اندیکاتور هشدار فراکتال، پرداخته‌ایم. این اندیکاتور به تحلیل‌گران در بازارهای پرنوسان و رونددار کمک می‌کند و یکی از ابزارهای اساسی در دسته اندیکاتورهای مالی به‌شمار می‌آید.

معامله‌گران در بازار مالی، این اندیکاتور را به‌طور معمول برای تعیین نقاط مناسب ورود به معامله و خروج از آن بهره‌مند می‌شوند. این اندیکاتور، به دو شکل صعودی و نزولی در نمودارهای قیمتی ظاهر می‌شود و قابلیت ارائه سیگنال‌های خرید و فروش را دارد.

نکات مهم:

  • این اندیکاتور به‌عنوان یک ابزار تاخیری در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، استفاده بهینه از آن به همراه دیگر ابزارهای معاملاتی توصیه می‌شود.
  • ترکیب این اندیکاتور با سایر ابزارها می‌تواند به بهبود عملکرد و ارائه سیگنال‌های دقیقتر در زمان مناسب منجر شود.

به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود معامله‌گران از ترکیب مناسب این اندیکاتور با سایر روش‌ها و ابزارهای موجود در بازار بهره‌مند شوند تا بتوانند بهترین تصمیمات ممکن را در معاملات خود اتخاذ کنند.

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام خدا قوت
میشه لطفا در خصوص نحوه تنظیم فرکتال توضیح بدین