خانه | اندیکاتور فارکس | آموزش اندیکاتور هشدار فراکتال

آموزش اندیکاتور هشدار فراکتال

اندیکاتور هشدار فراکتال

یکی از اندیکاتورهای کاربردی در تحلیل تکنیکال فارکس اندیکاتور هشدار فراکتال است. این اندیکاتور فارکس به منظور تجزیه تحلیل نمودارهای قیمتی مورد استفاده قرار می گیرد. این اندیکاتور آرایش تکرار شونده ای در نمودار قیمتی دارد و به این شکل می تواند به معامله گران اطلاعاتی را ارائه دهد.

اندیکاتور هشدار فراکتال یک اندیکاتور رایگان در پلتفرم های معاملاتی MT4/MT5 است که می‌توانید در این مقاله دانلود کنید و در متاتریدر خود برای دریافت اعلان‌ها از طریق ایمیل، برنامه تلفن همراه و در پلتفرم زمانی که یک فلش فراکتال روی نمودار ظاهر می‌شود، استفاده کنید.

سرفصل های آموزشی

آشنایی با اندیکاتور فراکتال

اندیکاتور هشدار فراکتال(Feractal Indicator) توسط تحلیل گران به منظور تجزیه تحلیل نمودارهای قیمتی مورد استفاده قرار می گیرد. این اندیکاتور یک الگوی تکرار شونده دارد که به شکل پیکان های کوچک در بالا و پایین کندل ها در نمودار قرار می گیرد. 

اندیکاتور فراکتال در نمودارهای قیمتی می تواند صعودی و نزولی باشد. هنگام تشکیل الگوی صعودی فراکتال قیمت رو به افزایش می رود و هنگام تشکیل الگوی نزولی فراکتال قیمت ها کاهشی خواهد شد. 

اندیکاتور فارکس: تاخیری است.
رایگان است: بله رایگان است به همراه لینک دانلود رایگان
اندیکاتور سیگنال: سیگنال فارکس در چارت
درجه محبوبیت: معامله گران میان مدت و کوتاه مدت

معرفی اندیکاتور هشدار فراکتال

بیل ویلیامز چندین شاخص فنی ایجاد کرد که با هم می توانند به عنوان مبنایی برای استراتژی معاملاتی مورد استفاده قرار گیرند. یکی از این شاخص ها فراکتال ها است. بیل ویلیامز این اندیکاتور را برای برجسته کردن یک نقطه اوج و فرورفتگی در نمودار ایجاد کرد.

پلتفرم متاتریدر شامل فراکتال های بیل ویلیامز در میان اندیکاتورهای خود است، اما بدون هیچ گونه قابلیت اعلان ارائه می شود. در بسیاری از موارد، دریافت اعلان هنگامی که یک فراکتال در نمودار ظاهر می شود مفید است. این وضعیت به این معنی است که ممکن است یک فرصت معاملاتی معکوس روند وجود داشته باشد.

برای رفع مشکل هشدارهای از دست رفته، می‌توانید اندیکاتور هشدار فراکتال در این مقاله را برای متاتریدر دانلود کنید.این اندیکاتور به شما امکان می دهد زمانی که یک فراکتال روی نمودار ظاهر می شود، هشدار دریافت کنید. می توانید اعلان ها را از طریق پست الکترونیک، اپلیکیشن موبایل و روی صفحه نمایش دریافت کنید.

یکی دیگر از ویژگی های جالب اندیکاتور هشدار فراکتال این است که می تواند سیگنال های خرید و فروش را به عنوان فلش های قرمز و سبز قابل تنظیم به جای فلش های سنتی فراکتال متاتریدر ترسیم کند.

اگر به اندیکاتورهای هشدار علاقه دارید، می توانید از کد منبع اندیکاتور هشدار فراکتال حاضر برای توسعه بیشتر خود استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید کد الگوی اندیکاتور هشدار ما را که به عنوان پایه ای برای این اندیکاتور استفاده شده است، بررسی کنید.

به طور کلی الگوی اندیکاتور هشدار فراکتال از 5 کندل تشکیل شده است که این کندل ها تکرار شونده هستند. به عبارتی اندیکاتور هشدار فراکتال زمانی در نمودار قیمتی مشاهده می شود که 5 الگوی بازگشتی به شکل تکرار شونده ایجاد شود. اندیکاتور هشدار فراکتال می تواند صعودی یا نزولی باشد.

اندیکاتور هشدار فراکتال صعودی: اندیکاتور فراکتال صعودی در ساختار 5 کندلی ایجاد شده است، در این ساختار کندل شماره 3 باید پایین تر از کندل های دیگر قرار گرفته باشد که دو کندل اول به شکل نزولی و دو کندل آخر به صعودی قرار گرفته‌اند.

شکل‌‌گیری این الگو در نمودار قیمتی می تواند به معنای شروع یک روند صعودی جدید باشد و یک سیگنال در نظر گرفته می‌شود. بنابراین زمانی که این ساختار را در نمودار قیمتی مشاهده کردید می‌‌توانید انتظار شروع یک روند صعودی را در نمودار قیمتی داشته باشید و برای ورود به معامله فروش اقدام کنید.

اندیکاتور هشدار فراکتال نزولی : اندیکاتور فراکتال نزولی در ساختار 5 کندلی ایجاد شده است، در این ساختار کندل شماره 3 باید بالاتر از کندل های دیگر قرار گرفته باشد که دو کندل اول به شکل صعودی و دو کندل آخر به نزولی قرار گرفته‌اند.

شکل‌‌گیری این الگو در نمودار قیمتی می تواند به معنای شروع یک روند نزولی جدید باشد و یک سیگنال در نظر گرفته می‌شود. بنابراین زمانی که این ساختار را در نمودار قیمتی مشاهده کردید می‌‌توانید انتظار شروع یک روند نزولی را در نمودار قیمتی داشته باشید و برای ورود به معامله خرید اقدام کنید.

اندیکاتور هشدار فراکتال

دانلود اندیکاتور هشدار قیمت برای متاتریدر 4

می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با رعایت دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید. نصب بسیار آسان است. استفاده از این ابزار نیز به همین صورت است. هنگامی که اندیکاتور را اجرا کردید، می توانید پارامترها را تنظیم کنید. شما می توانید انتخاب کنید که دقیقاً چگونه می خواهید اعلان ها را دریافت کنید.

برای دانلود اندیکاتور هشدار فراکتال در متاتریدر 4 می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب Fractals Alert Indicator، لطفاً دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder).
پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید. متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

Fractals Alert Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که می توانید هشدارهایی را برای فلش های فراکتال ظاهر شده در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه اندیکاتور MT4 را دارد. می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با رعایت دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.

دانلود اندیکاتور هشدار فراکتال برای متاتریدر 5

Fractals Alert Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که می توانید هشدارهایی را برای فلش های فراکتال ظاهر شده در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه اندیکاتور MT4 را دارد. می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با رعایت دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.

برای دانلود اندیکاتور هشدار فراکتال در متاتریدر 5 می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

 
 برای نصب MT5 Fractals Alert Indicator لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:
فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL5 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید. متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست نشانگرها را بازخوانی کنید.

کاربرد اندیکاتور هشدار فراکتال چیست؟

همانطور که دانستید اندیکاتور هشدار بیل ویلیامز یکی از کاربردی ترین اندیکاتورها است که برای تعیین نقاط ورود به معامله و خروج از آن در زمان مناسب مورد استفاده قرار می گیرد و معامله گران با استفاده از آن می توانند نمودارهای قیمتی را بررسی کنند، اما این اندیکاتور کاربردهای دیگری نیز در تحلیل تکنیکال دارد که خوب است پیش از استفاده با آنها نیز آشنا شوید.

یکی از کاربردهای اندیکاتور هشدار فراکتال تحلیل تایم فریم های چندگانه است. معامله گران می توانند از این اندیکاتور در تایم فریم های مختلف استفاده کنند اما استفاده از این اندیکاتور در تایم فریم های کوتاه مدت بیشتر پینشهاد می‌شود زیرا در این تایم فریم می تواند عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

جالب است بدانید بسیاری از معامله گران در تحلیل تکنیکال از اندیکاتور هشدار فراکتال برای تعیین حدضرر خود استفاده می کنند. درواقع شما می توانید با استفاده از این اندیکاتور در تحلیل تکنیکال حدضرر خود را تعیین کنید. به طور مثال شما می توانید آخرین فراکتال صعودی یا آخرین فراکتال نزولی را به عنوان حدضرر خود در نظر بگیرید.

همچنین این اندیکاتور می تواند با سایر اندیکاتورها ترکیب شود و به شما سیگنال های خرید و فروش را ارائه دهد. یکی از مهم ترین اندیکاتورها که با اندیکاتور هشدار فراکتال ترکیب می شود اندیکاتور تمساح بیل ویلیامز است که به ترکیب این اندیکاتورها تئوری آشوب بیل ویلیامز گفته می‌شود و یکی از کاربردهای این اندیکاتور می‌باشد.

اندیکاتور فراکتال
سخن پایانی

اندیکاتور هشدار فراکتال که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم یکی از کاربردی ترین اندیکاتورها برای بررسی نمودارهای قیمتی است. این اندیکاتور کاربردی می تواند برای تحلیل گران در بازارهای پرنوسان و رونددار کمک دهنده باشد.

اندیکاتور هشدار فراکتال توسط معامله گران در بازار مالی معمولا برای پیدا کردن نقاط مناسب ورود به معامله و خروج از آن استفاده می شود، این اندیکاتور به دو شکل صعودی و نزولی در نمودارهای قیمتی مشاهده می شود و می تواند به شما سیگنال های خرید و فروش را ارائه دهد.

البته باید دقت داشته باشید که این اندیکاتور جزو اندیکاتورهای تاخیری به شمار می رود بنابراین بهتر است آن را با سایر ابزارهای معاملاتی ترکیب کرده و سپس از آن استفاده کنید، زیرا این اندیکاتور زمانی که با سایر اندیکاتورها ترکیب می شود عملکرد بهتری خواهد داشت و می تواند سیگنال های صحیح تری در زمان مناسب ارائه دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
hosein
7 ماه قبل

سلام خدا قوت
میشه لطفا در خصوص نحوه تنظیم فرکتال توضیح بدین

عناوین مطالب
اسکرول به بالا