استراتژی هانتر (Hanter) | استراتژی شکارچی در فارکس 💕

تاریخ آخرین بروزرسانی: 8 سپتامبر 2022
امروزه معامله گران در بازارهای مالی از استراتژی های مختلف استفاده خواهند کرد تا بتوانند نقاط ورود به بازار را پیدا کنند و از فرصت های معاملاتی پیش روی خود استفاده کنند. اما معامله گران باید بتوانند علاوه بر پیدا کردن نقاط ورود به معامله از استراتژی استفاده کنند که به آنها کمک کند از یک روند نهایت استفاده را داشته باشند و حداکثر سود راکسب کنند. استراتژی هانتر به معامله گران کمک خواهد کرد تا بتوانند یک روند را در ابتدای آغاز شناسایی کنند و با پیدا کردن نقاط ورود صحیح وارد معامله شوند و تا انتهای روند از آن سود کسب کنند. در این درس از آموزش فارکس استراتژی هانتر یا همان شکارچی را به شما آموزش می دهیم اگر می خواهید با این استراتژی در بازار رفارکس آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. استراتژی هانتر(Hanter) یکی از استراتژی معاملاتی های فارکس است که روند را شکار می کند و فرصت های معاملاتی ایجاد خواهد کرد.
سرفصل های آموزشی استراتژی هانتر
استراتژی هانتر
3.7/5 - (3 امتیاز)

استراتژی هانتر در فارکس چیست؟

مطمئنا با مفهوم روند در نمودارهای قیمتی بازار فارکس آشنا هستید و می دانید که باید روند را در نمودارهای قیمتی دنبال کنید.به عبارتی روند در نمودارهای قیمتی بازار فارکس دوست معامله گران است و آنها باید تلاش کنند همیشه با روند حرکت کنند و حرکت برخلاف روند پیشنهاد نمی شود. استراتژی هانتر یکی از استراتژی های برتر در بازار فارکس است که براساس مفهوم روند در نمودارهای قیمتی بازار فارکس کار می کنند.استراتژی هانتر به معامله گران کمک خواهد کرد تا به آگاهی از روندی که درون آن قرار گرفته اند برسند و از اتمام روند یا ادامه روند آگاهی کامل داشته باشند. استراتژی هانتر یا همان استراتژی شکارچی  در اکثر بازارهای مالی مانند بازار سهام،بازار شاخص،بازار کالاها و بازار فارکس مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از کاربردی ترین استراتژی های بازارهای مالی به شمار می رود که معامله گران زیادی از آن استفاده خواهند کرد. یکی از دغدغه های معامله گران در بازار فارکس این است که مطمئن شوند آیا درون روندی که پیش بینی کرده اند قرار گرفته اند یا خیر که استراتژی هانتر می تواند این مشکل معامله گران را حل کند به همین دلیل بسیار کمک دهنده است و در میان معامله گران از محبوبیت بالایی برخودار است. معامله گرانی که از استراتژی شکارچی استفاده می کنند متوجه می شوند که روند در نمودار قیمتی در چه شرایطی قرار گرفته است و سپس می توانند تصمیم بگیرند چه زمانی از روند استفاده کنند و وارد معامله شوند.به عبارتی معامله گران با استفاده از استراتژی هانتر در فارکس روند را شکار می کنند و و فرصت های معاملاتی می سازند. یکی از دلایل محبوبیت استراتژی هانتر در میان معامله گران این است که این استراتژی برخلاف سایر استراتژی ها که مسلتزم استفاده از ابزارهای معاملاتی مختلف مانند اندیکاتورها هستند نیست و معامله گران می توانند تنها با مشاهده چارت یا همان نمودار قیمتی خود به اطلاعاتی از روند دست یابند و سپس از آن استفاده کنند. معامله گران با استفاده از استراتژی هانتر در فارکس می توانند هر بازه زمانی یا سبک معاملاتی را برای انجام معاملات خود انتخاب کنند آنها می توانند معاملات خود را به صورت کوتاه مدت،میان مدت و بلندمدت انجام دهند و این فاکتور باعث می شود این استراتژی برای تمام معامله گران مناسب باشد. بنابراین معامله گران با استفاده از استراتژی هانتر ممکن است در ابتدا به صورت کوتاه مدت وارد معامله شوند اما مشاهده کنند که روندهای میان مدت یا بلندمدت شروع شده است که در این زمان می توانند وارد روندهای میان مدت یا بلندمدت شوند و معاملات خود را طی بازه زمانی هفتگی،ماهانه یا سالانه انجام دهند و به اتمام برسانند. به عبارتی ممکن است شما با استفاده از استراتژی هانتر به طور کوتاه مدت و روزانه معامله خود را شروع کنید اما کمی بعد معامله خود را با مشاهده روندهای میان و بلندمدت تغییر دهید و وارد معاملات میان مدت و بلندمدت شوید.در این صورت شما می توانید تا زمانی که روند ادامه می دهد در معامله باقی بمانید.
بروکر m4markets

بروکر m4markets

چگونه از استراتژی معاملاتی هانتر استفاده کنیم؟

اکنون که با استراتژی هانتر آشنا شدید وقت آن رسیده است که بدانید چگونه از استراتژی هانتر استفاده کنید. استفاده از استراتژی هانتر بسیار ساده است.همانطور که دانستید این استراتژی از روند در نمودار قیمتی استفاده می کند.بنابراین شما باید ابتدا نوع نمودار خود را باید انتخاب کنید که می تواند نمودار روزانه هفتگی یا ماهانه باشد.انتخاب نمودار با توجه به زمانی که شما می خواهید آن را تحلیل کنید انجام می شود. به شما پیشنهاد می کنیم یک تایم فریم بالا را انتخاب کنید تا زمان زیادی را صرف تحلیل نمودار نکنید و این کا را به مرور زمان انجام دهید.سپس شما باید از ابزارهای معاملاتی استفاده کنید و سطوح حمایت و مقاومت را در نمودار رسم کنید و پس از آن فقط کافی است که منتظر باشید کندل در نمودار قیمتی روند را تائید کند و سپس وارد معامله شوید. اکثر استراتژی معاملاتی های بازار فارکس که براساس روند انجام می شوند یک بازه زمانی طولانی را برای شناسایی روند صرف می کنند و باعث می شود که معامله گران زمانی وارد معامله شوند که روند مدت زمان زیادی شروع شده است و هفته ها از آغاز روند گذشته است. زمانی که معامله گران دیر وارد یک روند شوند ک هفته ها از زمان آن گذشته است باعث می شود که مقدار زیادی سود را که می توانند از یک روند به دست آورند از دست بدهند. اما استراتژی هانتر برخلاف سایر استراتژی معاملاتی ها از زمانی که روند آغاز می شود روند را نشان می دهد و باعث می شود که شما از ابتدای یک روند صعودی یا نزولی با استفاده از استراتژی هانتر وارد معامله شوید و از ابتدای روند سود به دست آورید. بنابراین در این استراتژی شما می توانید به راحتی روند را زمانی که در حال آغاز است پیدا کنید و از آن برای ورود به معامله استفاده کنید.

چگونه با استراتژی شکارچی وارد معامله شویم؟

یکی از کاربردهای استراتژی هانتر که باعث شده است این استراتژی در میان معامله گران محبوب شود این است که با استفاده از آن می توان نقاط ورود به معامله به طور دقیق و صحیح پیدا کرد و با اطمینان نسبت به ورود به معامله اقدام کرد. زمانی که روند در نمودار قیمتی شروع می شود ناحیه شروع قیمت با ناحیه خرید و فروش شناسایی خواهد شد.سیگنال ورود به معامله نیز زمانی به معامله گران ارائه می شود که قیمت در نمودار با نواحی خرید و فروش برخودر داشته باشد. البته به این نکته دقت داشته باشید زمانی که قیمت در نمودار با نواحی خرید و فروش برخورد کرد شما نباید سریعا وارد معامله شوید زیرا هنوز سیگنال ورود به معامله تائید نشده است. پس از اینکه قیمت در نمودار با نواحی خرید و فروش برخورد کرد شما باید منتظر بمانید تا یکی از الگوهای بازگشتی در نمودار تشکیل شود که این الگوی بازگشتی می تواند یک الگوی شوتینگ استار یا همر باشد.همچنین برخی اوقات یک الگوی بازگشتی دره یا قله تشکیل می شود که این الگوها نیز می توانند سیگنال ورود را تائید کنند. از آنجا که الگوهای بازگشتی به راحتی در نمودارهای قیمتی قابل مشاهده هستند بنابراین زمانی که شما برخورد قیمت را با نواحی خرید و فروش مشاهده می کنید به سادگی می توانید الگوهای بازگشتی را مشاهده کنید و سپس وارد معامله شوید. اگر قیمت در نموار وارد ناحیه خرید شد و با آن برخورد کرد و سپس مشاهده کردید که یک الگوی بازگشتی همر یا دره در نمودار تشکیل شد شما می توانید وارد معامله خرید شوید و اقدام به خرید کنید. اگر قیمت در نمودار وارد ناحیه فروش شد و با آن برخورد کرد و سپس مشاهده کردید که یک الگوی بازگشتی شوتینگ استار یا دره در نمودار تشکیل شد شما می توانید وارد معامله فروش شوید و برای فروش اقدام کنید. هرچند که الگوهای بازگشتی به سادگی در نمودارها قابل مشاهده هستند اما اگر شما برای تائید سیگنال ورود نمی توانید این الگوها را مشاهده کنید می توانید از سیگنال فرصت های معاملاتی روزانه استفده کنید.این سیگنال به شما کمک خواهد کرد در کمترین زمان ممکن الگوهای بازگشتی را پیدا کنید. همچنین یک روش به نام پیش بینی های میان روزی وجود دارد که می تواند به شما در دریافت سیگنال ورود کمک کند اما به این نکته دقت کنید که پیش بینی ها میان روزی ممکن است خطا داشته باشد و باعث اشتباه شما شود بنابراین اگر جزو معامله گران مبتدی هستید بهتر است از آن استفاده نکنید اما معامله گرن حرفه ای می توانند از آن استفاده کنند. استراتژی هانتر در فارکس

چگونه با استراتژی هانتر سود کنیم؟

بسیاری از معامله گران در بازار فارکس از استراتژی معاملاتی های مختلف استفاده می کنند تا یک نقطه ورود به معامله را به طور صحیح پیدا کنند و از روند در نمودار قیمتی سود به دست آورند.این دسته از معامله گران ممکن است با استفاده از استراتژی های مختلف بتوانند نقطه ورود را پیدا کنند اما پس از مدت کوتاهی از ریسک خود می ترسند و از معامله خارج خواهند شد. به عبارتی معامله گران پس از ورود به معامله همیشه از بازشت روند هراس دارند و به همین دلیل سریعا از معامله خارج می شوند که همین موضوع باعث خواهد شد که نتاونند حداکثر سود را از یک معامله به دست آورند. اما استراتژی هانتر به معامله گران کمک خواهد کرد که پس از اینکه سیگنال ورود به معامله را دریافت کردند و وارد معامله شدند از یک روند در نمودار نهایت استفاده را داشته باشند و حداکثر سود را از یک معامله به دست آورند. همانطور که می دانید یک روند در یک بازه زمانی آغاز می شود و در نهایت پایان خواهد یافت.بنابراین شما باید به بازه زمانی که یک روند آغاز شده است دقت کنید اگر یک روند مدت زمان زیادی از آغاز آن گذشته است به زودی به پایان می رسد و شما باید از آن آگاهی داشته باشید. همچنین شما می دانید که یک روند با برخورد به موانعی مانند سطوح حمایت و مقاومت به پایان می رسد.بنابراین شما باید این موانع را شناسایی کنید و از پایان روند آگاهی داشته باشید تا پیش از اینکه روند معکوس شود از معامله خارج شوید و حداکثر سود خود را برداشت کنید. در این روش تعیین حدسود به شما کمک خواهد کرد یعنی شما در نزدیکی سطوح حمایت و مقاومت حدسود خود را تعیین می کنید تا پیش از اینکه روند بازار معکوس شود شما با سود خود از معامله خارج شوید و این یکی از روش های دریافت حداکثر سود می باشد. روش دوم این است که شما برای خود حدسود در نظر نگیرید در این صورت ممکن است قیمت بیش از نقطه ای که می توانستیم به عنوان آخرین سود تعیین کنیم پیشروی کند و اگر اتفاق رخ دهد ما سود بیشتری به دست می آوریم.آخرین نقطه دریافت سود نیز یک سطوح حمایت و مقاومت است که ممکن است قیمت از آن عبور کند. در کل بازارهای مالی براسا احتمالات کار می کنند و بازار فارکس نیز غیرمتمرکز است یعنی هیچ قطعیتی ندارد بنابراین هر احتمالی ممکن است رخ دهد و شما می توانید از این احتمالات استفاده کنید.
ّبروکر فارکس ifc markets

ّبروکر فارکس ifc markets

نکات استراتژی هانتر که باید رعایت کنید

در هنگام استفاده از استراتژی هانتر نکاتی وجود دارد که اگر آنها را رعایت کنید باعث می شود بهره بیشتری از این استراتژی داشته باشید. ممکن است شما سیگنال های ورود به بازار را با مشاهده الگوهای این استراتژی در روز جمعه مشاهده کنید،این این اتفاق رخ داد و شما در این زمان سیگنال ورود دریافت کردید بهتر است وارد معامله نشوید زیرا همانطور که می دایند بازار در روز جمعه تعطیل می شود بنابراین بهتر است دوشنبه که بازار باز شد وارد معامله شوید. اگر شما در روز جمعه سیگنال ورود دریافت کنید و وارد معامله شوید در پایان روز بازار تعطیل می شود و شنب و یکشنبه نیز بازار تعطیل است بنابراین معامله شما در این روز باز باقی می مانند و باعث می شود که شما مجبور به پرداخت بهره شبانه شوید. همچنین ممکن است در این دو روز که بازار تعطیل است و معامله شما باز باقی مانده است اتفاقاتی مانند انتشار اخبار اقتصادی رخ دهد که بر روی معامله شما تاثیر خواهند گذاشت بنابراین بهتر است در این زمان وارد معامله نشوید و صبر کنید تا روز دوشنبه بازار باز شوید و سپس پارد معامله شوید. همچنین در روز دوشنبه که بازار باز شد حوادثی که در روزهای تعطیل اتفاق افتاده است را بررسی کنید و سپس اگر این اتفاقات بر روی بازار تاثیری نگذاشته بود برای ورود به معامله اقدام کنید تا با اطمینان خاطر معامله خود را انجام دهید. به یاد داشته باشید که ضرر نکردن در معاملات نوعی سود به شمار می رود بنابراین شما باید در مقابل یک حدسود یک حدضرر نیز برای خود در نظر بگیرید.در استراتژی هانتر معامله گران تمایل دارند از شروع یک روند تا پایان آن سود کسب کنند بنابراین یک سرمایه گذاری امن داشته باشند که مسلتزم تعیین حدضرر است. معامله گران با استفاده از استراتژی هانتر حدضرر خود را در نقطه ورود به بازار تعیین می کنند در این صورت اگر روند بازگشت داشته باشد یا بازار برخلاف انتظار آنها شروه به حرکت کند معامله آنها صفر شده و بسته می شود و معامله گران ضرر و زیان را در معاملات خود متحمل نخواهند شد. اما اگر شما حدضرر خود را در ناحیه ورود به معامله قرار ندهید و دچار ضرر شوید باید ضرر خود را بپذیری و با زیان از معامله خارج شوید.بنابراین حتما پیش از ورود به معامله حدسود و حدضرر خود را تعیین کنید. سخن پایانی در این مقاله از آموزش فارکس با استراتژی هانتر که یکی از استراتژی های کاربردی بازاهای مالی است و با استفاده از آن می توان از روند استفاده کرد و معاملات سودآور انجام داد آشنا شدیم. این استراتژی در میان معامله گران از محبوبیت بالایی برخودار است زیرا معامله گران با استفاده از می توانند روند را در زمان آغاز شناسایی کنند و تا پایان روند سود کسب کنند. همچنین با استفاده از این استراتژی معامله گران می توانند نقاط ورود به معامله را به طور دقیق و صحیح پیدا کنند و با مشاهده الگوهای بازگشتی که بسیار ساده هستند ورود به معامله را تائید کنند. در این استراتژی معامله گران می توانند نهایت سود را از آغاز یک روند داشته باشند و از انجا که نقاط حدسود با توجه به خطوط حمایت و مقاومت که بسیار ساده هستند تعیین می شوند دریافت سود با استفاده از استراتژی هانتر بسیار آسان می شود. استفاده از این استراتژی در زمان معامله گران صرفه جویی خواهد کرد زیرا دیگر نیازی نیست آنها دائما روند را در نمودار قیمتی مشاهده کنند و تجزیه تحلیل انجام دهند زیرا با یکبار تحلیل روند وارد معامله می شوند و تا انتهای روند از آن سود کسب می کنند. همچنین معامله گران با استفاده از استراتژی هانتر می توانند در روزهای تعطیل معاملات خود را بررسی کنند و اخبار فاندامنتالی که ممک است بر روی معاملات آنها تاثیر بگذارذ را تجزیه تحلیل کنند و از این استراتژی به طور صحیح بهره ببرند. درکل استراتژی هانتر از مزایای زیادی برخوردار است که می تواند به معامله گران کمک کند یک روند را در زمان صحیح آغاز آن شناسایی کنند،نقطه ورود صحیح به بازار را پیدا کنند و حداکثر سود را از یک روند تا انتهای ان داشته باشند.

اگر در بازار فارکس فعال هستید. حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید.

وی شارژ اولین صرافی بروکرهای فارکس وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس 5/5
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها