آموزش استراتژی اینسایدبار ❤️ تصویری ❤️

تاریخ آخرین بروزرسانی: 8 سپتامبر 2022
معامله گران برای دستیابی به موفقیت در بازارهای مالی باید از روش های معاملاتی تحلیل تکنیکال استفاده کنند،یکی از روش های معاملاتی در بازارهای مالی که بسیار کاربردی است پرایس اکشن می باشد،استراتژی های معاملاتی مختلفی وجود دارد که براساس پرایس اکشن به کار گرفته می شود،یکی از این استراتژی های معاملاتی استراتژی اینسایدبار است. اینساید بار به طور متوالی در نمودارهای قیمتی بازارهای مالی تشکیل می شود،به همین دلیل مهم است که معامله گران با استراتژی اینسایدبار آشنایی داشته باشند و از آن در تحلیل تکنیکال استفاده کنند،در این مقاله از آموزش فارکس استراتژی اینساید بار را به شما آموزش می دهیم،اگر می خواهید با این استراتژی معاملاتی در فارکس آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. الگوی اینسایدبار (Insaide Bar) یکی از الگوهای پرایس اکشن است که از دو کندل مادر و کندل اینسایدبار تشکیل شده است،این الگو پس از یک الگوی قوی در نمودار قیمتی تشکیل می شود و قیمت پس از آن در روند جدید شروع به حرکت می کند.
ّبروکر فارکس ifc markets

ّبروکر فارکس ifc markets

استراتژی اینسایدبار

سرفصل های آموزشی

اینسایدبار چیست؟

اینسایدبار چیست؟ الگوی اینساید بار یکی از الگوهای نمودار شمع های ژاپنی است که از دو کندل تشکیل شده است،به یکی از کندل های این الگو کندل مادر و به کندل دیگر کندل اینساید بار گفته می شود که کندل اینساید بار از کندل مادر کوچکتر است و درون آن جای گرفته است.معمولا کندل مادر پیش از کندل اینساید قرار می گیرد و معامله گران به کندل قبل از کندل اینساید بار را تحت عنوان کندل مادر می شناسند. در الگوی اینساید بار کندل مادر کاملا کندل اینساید بار را درون خود جای می دهد به شکلی که بالاترین قیمت در کندل اینسایدبار پایین تر از پایین ترین قیمت در کندل مادر قرار می گیرد و پایین ترین قیمت در کندل اینساید بار بالاتر از پایین ترین قیمت در کندل مادر قرار خواهد گرفت.به عبارتی سقف کندل اینساید بار پایین تر از سقف کندل مادر قرار می گیرد و کف کندل اینساید بار بالاتر از کف کندل مادر قرار خواهد گرفت. در میان معامله گران اختلاف نظری وجود دارد که این اختلاف نظر به این دلیل است که برخی معامله گران معتقد هستند که سایه های کندل های مادر و اینساید بار با یکدیگر برابر هستند بنابراین دو کندلی که دارای کف و سقف قیمتی یکسان هستند باید تحت عنوان الگوی اینساید بار شناخته شوند اما برخی معامله گران معتقد هستند که دو کندلی که دارای سایه های یکسان هستند نباید تحت عنوان الگوی اینساید بار شناخته شوند. اما درکل الگوی اینساید بار با دو کندل مادر و کندل اینسایدبار شناخته می شود و این الگو نشان دهنده احساسات افراد فعال در بازارهای مالی است،به عبارتی الگوی اینساید بار زمانی که قیمت ها به سمت بالا یا پایین حرکت نمی کنند به معامله گران اطلاع می دهد تا آنها از عدم قعطیت بازار مالی آگاه شوند،این الگو نشان دهنده این موضوع می باشد که معامله گران نمی توانند به درستی تصمیم گیری کنند. درواقع الگوی اینساید بار یک الگوی معکوس بازگشتی است که پس از یک الگوی قوی در نمودار قیمتی شکل می گیرد،برای تشکیل این الگوی قیمتی در بازار باید کندل دوم که کندل اینسایدبار می باشد توسط کندل اول که کندل مادر است به طور کامل پوشیده شود.زمانی که این الگو تشکیل می شود معامله گران می توانند احتمال دهند که پس از آن یک الگوی قوی صعودی یا نزولی در نمودار قیمتی به وجود می آید.
بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس

استراتژی اینسایدبار چیست؟

معامله گران در بازار فارکس می توانند با استفاده از الگوی اینساید بار در جهت روند و برخلاف آن معامله انجام دهند،زمانی که الگوی اینساید بار در جهت روند تشکیل می شود در حمایت و مقاومت نمودار قیمتی باعث فشردگی می شود و پس از فشردگی مجددا به حرکت خود ادامه می دهد که باعث می شود یک شکست در پرایس اکشن تشکیل شود. اگر یک روند صعودی در نمودار قیمتی تشکیل شده باشد و الگوی اینسایدبار در جهت روند صعودی به وجود آید به معنای یک سیگنال خرید است که معامله گران می توانند با دریافت این سیگنال در روند صعودی برای ورود به معامله خرید اقدام کنند. اما اگر در نمودار قیمتی یک روند نزولی تشکیل شده باشد و الگوی اینسایدبار در جهت روند نزولی به وجود آید به معنای یک سیگنال فروش است که معامله گران می توانند با دریافت این سیگنال در روند نزولی برای ورود به معامله فروش اقدام کنند. اگر الگوی اینسایدباری که در روند نمودار های قیمتی که می تواند صعودی یا نزولی باشد از قدرت بیشتری برخودار باشد ممکن است معامله گران الگوی اینساید بار را بیش از حد در نمودار قیمتی خود مشاهده کنند که اگر این الگو در روند صعودی باشد به معنای معامله ای با سوددهی بیشتر و اگر در روند نزولی باشد به معنای معامله ای با ضررو زیان کمتر برای معامله گران است. گاهی الگوی اینساید باری که در نمودارهای قیمتی تشکیل می شود در نقشی برخلاف روند اصلی عمل می کند که اگر این الگو در سطوح حمایت و مقاومت نمودار قیمتی تشکیل شود نشان دهنده بازگشت روند می باشد و معامله گران می توانند با شناسایی این الگو در حمایت و مقاومت نمودار قیمتی از بازگشت روند پیش از اینکه رخ دهد آگاه شوند و موقعیت های معاملاتی بازگشت روند استفاده کنند. زمانی که الگوی اینسایدبار برخلاف روند در نمودار قیمتی در سطح حمایت و مقاومت تشکیل می شود معامله گران باید برای اینکه به یک سقف یا کف قیمتی وارد شوند برای خود سفارش خرید و فروش قرار دهند،زمانی که معامله گران برای خود در سقف یا کف قیمتی سفارش خرید و فروش قرار می دهند اگر این سقف و کف قیمتی شکسته شود باعث می شود که سفارش خرید و فروش آنها فعال شود. البته زمانی که از الگوی اینسایدباری که برخلاف جهت تشکیل شده است استفاده می کنید و می خواهید با استفاده از آن سفارش خرید و فروش قرار دهید باید برای خود حدضرر در نظر بگیرید تا از سرمایه خود محافظت کنید این حدضرر می تواند در سقف یا کف کندل قبلی در نمودار قیمتی در نظر گرفته شود. اگر الگوی اینساید بار در نمودار قیمتی به سمت سطح مقاومت حرکت کند سیگنال فروش صادر می شود و معامله گران می توانند برای ورود به معامله فروش اقدام کنند اما اگر الگوی اینسایدبار در نمودار قیمتی به سمت سطح حمایت حرکت کند سیگنال خرید صادر می شود و معامله گران می توانند برای ورود به معامله خرید اقدام کنند. برای درک بهتر این توضیحات پیشنهاد میکنیم روی تصاویر زیر کلیک کنید تا آنها را در سایز بزرگتر مشاهده کنید.
Inside Bar صعودی
Inside Bar نزولی
Inside Bar و حمایت
Inside Bar و حمایت
Inside Bar و مقاومت
Inside Bar و مقاومت

خرید و فروش در استراتژی اینسایدبار

معامله گران برای اینکه در استراتژی اینسایدبار سیگنال های خرید و فروش را دریافت کنند باید بتوانند آنها را در نمودار قیمتی تشخیص دهند نقاط خرید و فروش در الگوی اینساید بار معمولا بالاترین و پایین ترین نقاط در قیمت کندل مادر در نمودار قیمتی هستند. زمانی معامله گران می توانند سیگنال های خرید و فروش را دریافت کنند که در نمودار قیمتی شکست(Break out) رخ دهد.در این زمان سیگنال های خرید و فروش تکمیل خواهند شد و معامله گران می توانند با استفاده از آنها برای برای ورود به معامله یا خروج از آن اقدام کنند. البته معامله گران می توانند براساس استراتژی معاملاتی خود نقاط خرید و فروش را در هر ناحیه ای از نمودار قیمتی که الگوی اینسایدبار تشکیل شده است قرار دهند و این کاملا به معامله گران بستگی دارد. در همه استراتژی های معاملاتی تعیین حدضرر از اهمیت بالایی برخودار است زیرا اگر معامله گران برای خود حدضرر قرار ندهند ممکن است بازدهی که از یک استراتژی معاملاتی مانند استراتژی اینسایدبار در آینده مشاهده می کنند از دست برود.در استراتژی اینساید بار معمولا حدضرر در جهتی مخالف جهت  کندل مادر قرار می گیرد. اگر الگوی اینسایدبار در یک روند صعودی تشکیل شده باشد حدضرر در پایین ترین قیمت در کندل مادر این الگو در نظر گرفته می شود اما اگر الگوی اینسایدبار در یک روند نزولی تشکیل شده باشد حدضرر در بالاترین نقطه کندل مادر این الگو در نظر گرفته خواهد شد. البته باید برای تعیین حدضرر به اندازه کندل مادر نیز دقت داشته باشید،اگر کندل مادر در الگوی اینساید مادر کوچک باشد می توانید در روند صعودی پایین ترین قیمت کندل مادر و در روند نزولی بالاترین قیمت کندل مادر را به عنوان حدضرر خود در نظر بگیرید اما اگر اندازه کندل مادر بزرگ باشد می توانید میانه کندل مادر را در این الگو نیز به عنوان حدضرر خود در نظر بگیرید.
بروکر m4markets

بروکر m4markets

نکات استراتژی اینسایدبار

استراتژی اینسایدبار یکی از بهترین استراتژی های معاملاتی در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی است که می تواند برای معامله گران بسیار کمک دهنده باشد اما اگر معامله گران زمانی که از این استراتژی معاملاتی استفاده می کنند نکات آن را رعایت کنند می توانند بازدهی بهتری از این استراتزی معاملاتی در آینده مشاهده کنند. اولین نکته ای که باید معامله گران باید به آن دقت داشته باشند این است که این استراتژی در جهت روند و برخالف آن قابل استفاده است و آنها می توانند از این الگو درون روند و برخلاف روند استفاده کنند،برای آن دسته از معامله گران که به تازگی وارد فارکس شده اند و جزو معامله گران مبتدی به شمار می روند بهتر است از این استراتژی در جهت روند استفاده کنند اما آن دسته از معامله گران که حرفه ای هستند می توانند از الگوی این استراتژی برخلاف روند نیز استفاده کنند. دلیل اینکه توصیه می کنیم معامله گران مبتدی از این استراتژی درجهت روند استفاده کنند این است که این استراتزی در جهت روند بسیار ساده تر قابل استفاده می شاد اما برخلاف جهت روند این استراتژی گاهی بسیار دشوار می شود که فقط معامله گران حرفه ای می توانند از آن استفاده کنند. سخن پایانی در این مقاله از آموزش فارکس با الگوی اینسایدبار آشنا شدیم و استراتژی اینسایدبار در تحلیل تکنکیال را به شما آموزش دادیم.از آنجا که الگوی اینسایدبار یکی از الگوهای پرایس اکشن است استراتژی معاملاتی آن بسیار آسان است و همه معامله گران می توانند از آن به آسانی استفاده کنند. معامله گران مبتدی می توانند از این استراتژی معاملاتی در تایم فریم های بلندمدت استفاده کنند،این دسته از معامله گران به دلیل اینکه مبتدی هستند می توانند از این استراتژی معاملاتی در جهت روند استفاده کنند که آسان تر است اما معامله گران حرفه ای می توانند در تایم فریم های روزانه در جهت روند و برخلاف آن از این استراتژی معاملاتی استفاده کنند. درکل پرایس اکشن یکی از الگوهای بسیار آسان در بازار فارکس است که همه معامله گران چه مبتدی و چه حرفه ای می توانند از استراتژی های معاملاتی آن استافده کنند که یکی از بهترین این استراتژی های معاملاتی استراتژی اینسایدبار است. در استراتژی معاملاتی اینساید بار اگر الگوی اینساید بار در جهت روند صعودی تشکیل شود نشان دهنده سیگنال خرید می باشد و معامله گران می توانند برای ورود به معامله خرید اقدام کنند اما اگر الگوی اینسایدبار در جهت روند نزولی تشکیل شود نشان دهنده سیگنال فروش می باشد و معامله گران می توانند برای ورود به معامله فروش اقدام کنند. اگر الگوی اینسایدبار برخلاف جهت در نمودار قیمتی در سطح حمایت حرکت کند نشان دهنده سیگنال خرید است و معامله گران می توانند برای ورود به معامله خرید اقدام کنند اما اگر الگوی اینسایدبار برخلاف جهت در نمودار در سطح مقاومت حرکت کند نشان دهنده سیگنال فروش است و معامله گران می توانند برای ورود به معامله فروش اقدام کنند. اگر در زمان استفاده از این استراتژی معاملاتی نکات آن را به خوبی رعایت کنید،می توانید با استفاده از استراتژی اینسایدبار سیگنال های خرید و فروش را به طور صحیح در زمان مناسب دریافت کنید و با استفاده از این سیگنال ها برای ورود به معامله و خروج از آن اقدام کنید و معاملات بسیار سودآوری انجام دهید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها