خانه | مصاحبه با تریدرهای موفق فارکس | مصاحبه با دنیل مارکین

مصاحبه با دنیل مارکین

مصاحبه-با-دنیل-مارکین

در مقاله دیگری در مصاحبه با تریدهای موفق فارکس با بیل ویلیامز و دخترش جاستین آشنا شدید و احتمالا مصاحبه آنها را مطالعه کردید. بیل ویلیامز یکی از معامله گران موفق در بازارهای مالی بود که اندیکاتورهای معتددی را ابداع کرد و توسعه داد همچنین کتاب های آموزشی در زمینه روانشناسی معاملات در تجارت نوشته است که باعث شده وی مشهور شود و افرادی زیادی با او در بازارهای مالی آشنایی داشته باشند.

اما در بازارهای مالی تریدرهای موفق زیادی وجود دارد که ممکن است تا به حال شما نام آنها را نشنیده باشید یکی از این معامله گران موفق در بازارهای مالی دنیل مارکین است که در این مقاله مصاحبه با این تریدر موفق را به شما ارائه می دهیم.  دنیل مارکین(Dan Marquin) یکی از معامله گران موفق بازارهای مالی است که در روسیه متولد شده است.وی موسس شرکت نرم افزاری Trader Ideas می باشد و نرم افزار هوش مصنوعی ایجاد کرده است.

دنیل مارکین کیست؟

دنیل مارکین(Dan Marquin) معامله گر موفق روسیه ای در سال 1970 در روسیه متولد شده است.دنیل مارکین یک خانواده 4 نفره داشت که پدرش زمین شناس و مادرش مهندس مکانیک بود.دنیل یک خواهر دارد که 10 سال از او بزرگتر است. دنیل مارکین زمانی که 8 سال داشت با خانواده خود به به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد.زمانی که دنیل به آمریکا مهاجرت کرد زبان انگلیسی را بلد نبود به همین دلیل در مدرسه مشکلات زیادی داشت و آن را به سختی پشت سر گذاشت.

زمانی که دنیل مارکین وارد دبیرستان شد تصمیم گرفت وارد تیم هاکی شود و در این رشته به صورت حرفه ای شروع به فعالیت کرد.درنهایت دنیل در سال 1989 وارد دانشگاه شد و به دانشگاه تگزاس رفت. دنیل مارکین و فلیپ اسمولن از زمان دبیرستان با یکدیگر دوستان صمیمی بودند آنها در سال 1989 از دبیرستان بلیر فارغ التحصیل شدند و زمانی که یا یکدیگر وارد دانشگاه تگزاس شدند و در یک خوابگاه با یکدیگر زندگی کردند.

فلیپ اسمولن در دانشگاه وارد رشته غلوم کامپیوتر شد اما دنیل مارکین وارد رشته بازرگانی شد.دنیل مارکین در سال 1992 وارد دانشگاه اقتصاد لندن شد. دنیل مارکین با کمک دوست خود  فلیپ اسمولن کیک کمپانی به نام Trade_Ideas تاسیس کردند که فلیپ اسلومن مدیر فناوری این شرکت بود.  اکنون دنیل مارکین ازدواج کرده است و سه فرزند دارد و در کاربزید ایالات کالفرنیا با خانواده خود زندگی می کند.

مصاحبه با دنیل مارکین

در این مصاحبه به عنوان اولین سوال از دنیل مارکین پرسیده شد که چگونه به بازارهای مالی علاقه مند شده است؟

دنیل در پاسخ به این سوال گفت که جالب ترین اتفاقات برای انسان پیش می آید براساس شانس و در یک زمان مناسب اتفاق می افتد.دنیل گفت در زمانی که وارد دانشگاه شدم به یک گروه اضافه شدم که نام این گروه آلفا،سیگما،میکرو بود.در این گروه با شخصی آشنا شدم که تا اکنون نیز دوست صمیمی من است. اسم فردی که با او در این گروه آشنا شدم استیون گجولد(Steven Geduld) بود که بسیار در زندگی من تاثیر گذاشت.ما تبدیل به دو دوست صمیمی شدیم که همه کارها را با یکدیگر انجام می دادیم.پس از اینکه ما سال های اول دانشگاه را گذراندیم استیون من را به آونچر در ایالات فلوریدا دعوت کرد.

استیون همیشه به من گفته بود که پدر و مادرش در یک آپارتمان زندگی می کنند و من را به آنجا دعوت کرد تا با خانواده اش آشنا شوم.من در کودکی با پدر و مادرم در هوستون تگزاس زندگی می کردیم و من تجربه زندگی در آپارتمان را داشتم و استیون را درک میکردم و دلم برای او می سوخت.

زمانی که به فرودگاه میامی رسیدم استیون به دنبال من آمد و به آپارتمان آنها که در نزدیکی جزیره ای به نام ویلیامز(Williams Island) بود رفتیم.آپارتمانی که استیون با پدر و مادرش در آن زندگی میکرد 4700متر مربع نزدیک 5000فوت بود و من با دیدن آپارتمان آنها کاملا دیدم نسبت به آپارتمان تغییر کرد. آپارتمان آنها بسیار بزرگ بود و چندین بالکن با دید 360درجه به ساحل و دریا داشت.در آن زمان من یک یادداشت برای خود نوشتم که هر اتفاقی افتاد حتما از آقای گجولد بپرسم شغل ایشان چیست.

سپس فهمیدم که خانواده دوست من استیون صاحب شرکت بزرگ بازارگردان مارکت میکر در بازار نزدک هستند.نام شرکت آنها(Herzog Heine And Geduld) بود.بله خانواده دوست من صاحب شرکت بزرگ گجولد بودند. تا آن زمان من با اصطلاحات بازارهای مالی هیچگونه آشنایی نداشتم و تصور می کردم ترید و بروکر به یک معناست.اما در این سفر من با اصطلاحات زیادی آشنا شدم و مفاهیمی مانند اینکه مارکت میکر چیست،ترید بودن به چه معناست و ریسک کردن چگونه است را یاد گرفتم.

من با استیون بسیار صمیمی بودم و این دوستی ما باعث شد من به طور کامل آموزش ببینم.من و استیون در سال 1994 از دانشگاه فارغ التحصیل شدیم و در آن زمان استیون به نیویورک رفت تا شرکت مارک میکر خود را تاسیس کند و من هنوز نمی دانستم می خواهم چه کاری کنم. بنابراین تا اینجا مصاحبه دانستیم که دنیل مارکین به واسطه دوست خود استیون با دنبای بازارهای مالی آشنا شده و به آن علاقه مند شده است.دنیل مارکین آدم مشهوری نبود و ما از سوابق وی در بازارهای مالی خبر نداشتیم اما زمانی که سوابق ایشان را بررسی کردیم متوجه شدیم که بسیار سوابق درخشانی دارد.

این مقاله برای شما مفید است:   مصاحبه با بیل ویلیامز ❤️ ترجمه فارسی ❤️

بنابراین سوال بعدی ما در این مصاحبه از دنیل مارکین این بود که سوابق تریدری شما درخشان است استایل ترید شما در آن زمان چه بوده است؟

دنیل مارکین در پاسخ به این سوال گفت: اورین گجولد در آن زمان به من کمک کرد و از من خواست که درباره افرادی که به سبک Soes که مخفف عبارت Small Order Execution system است معاملات خود را انجام می دهند تحقیق کنم. من بعد از تحقیق دانستم که این عبارت یک اصطلاح برای افرادی است که معاملات خود را با سرعت زیادی انجام می دهند و خرید و فروش می کنند که هدف این معامله گران این است از تغییرات کوچک سود به دست آورند.آورین گجولد به من گفت که این افراد پول زیادی به دست خواهند آورد و می توانند که مارکت میکرها را شکست دهند.

من آدم ریسک پذیری هستم و احساس کردم این سبک از معاملات با تمایلات من سازگار است.به همین دلیل تصمیم گرفتم که این روش معامله یعنی Seos را انتخاب کنم.در آن زمان من با شرکت Black Trading شروع به کار کردم. دنیل مارکین اشاره کرد که در آن زمان مجله اینک(inc) یک مقاله راجع به آنها نوشته بود و اسم آنها را در این مقاله پسران بد کپیتالیسم نامیده بوند.

در ادامه مارکین اشاره کرد و گفت شرکت Bad Traiding بسیار فراتر از آنچه توانایی داشته است گسترش یافته و آنها این موضوع را درک نکرده بودند که از لحاظ تکنولوژی محدودیت دارند.آنها هرآنچه در زمینه تکنولوژی نیاز داشتند از یک دفتر کوچک به نام سایبر تریدر تامین می کردند. به عبارتی دفتر سایبر تریدر وظیفه داشت که هر ابزاری که معامله گران SOES نیاز داشتند را فراهم کند.دنیل در ادامه گفت در آن زمان سال 1996 دفتری داشتم که به خط T1 متصل بود و در آن زمان اینترنت من از اینترنت اکنون قوی تر بود.دنیل گفت ما بازارهای مالی مختلف مانند فیوچر،سهام و اوراق قرضه را زیرنظر گرفته بودیم.

همچنین دنیل اشاره کرد که آنها در آن زمان از دیتای سطح بالاتری استفاده می کردند که می توانستند علاوه بر قیمت حجم ها را نیز مشاهده کنند.اما اکنون دیتاهای سطح بالا کاملا بی مصرف هستند زیرا قوانین شرکت های سرمایه گذاری اجازه نمی دهد که تمام حجم در قیمت مشاهده شود. به عبارتی امروزه شرکت های سرمایه گذاری نمی گذراند که کار آنها آشکار شود و دیگران آنها را مشاهده کنند اما در گذشته شرکت های مارک میکر علم این کار را نداشتند و همه می توانستند آنها رامشاهده کنند.

زمانی که شرکت اینترنت Select Net با معامله گران SEOS همکاری کرد باعث شد که این معامله گران از مارکت میکرها برتر شوند.

سوال بعدی که از دنیل مارکین پرسیده شد این بود که چه چیزی باعث شده است وی یک نرم افزار ایجاد کند؟

دنیل مارکین دلیل ایجاد نرم افزار خود را اینگونه توضیح داد:اولین رابط کاربری که ابداع شد The Watcher  بود که توسط Datek ایجاد شد.مدیر شرکت Cyber Trader یک نسخه کپی شده از اولین رابط کاربری به نام Cyber Trader ایجا کرد که آنها اولین شرکت بودند که در این زمینه نرم افزار تولید کردند.

سپس آنها شبکه ای به نام (Island Ecn) را ایجاد کردند که اعشاری کردن قیمت ها بسیار آسان شد.پیش از اینکه این شبکه ایجاد شود قیمت ها به اندازه یک چهارم،یک دوم و سه چهارم بیان می شد.بنابراین این نرم افزار بسیار کاربردی بود و از آن استقبال شد زیرا شرکت ها می تواستند مشتریان بیشتری داشته باشند و کارمندان خود را کاهش دهند.

پس از اینکه مقاله Inc منتشر شد به یک سال نکشید که شرکت Block Trading  تعطیل شد و شرکت Cyber Trader یک دلال کارگزاری ایجاد کرد و همه توجه ها به سمت آن کشیده شد.در سال 2002 یک کمپانی به نام Charlos Schwab شرکت سایبر تریدر را با مبلغ هنگفت 500 میلیون دلار خریداری کرد.

سوال بعدی که در این مصاحبه از دنیل مارکین پرسیده شد این بود که چگونه ایده شرکت Trade Ideas به ‌ذهن او خطور کرد؟

دنیل مارکین در پاسخ به این سوال گفت:در سال 1988 من جزو معامله گران Seos بودم و استعداد زیادی در این زمینه داشتم می توانستم پول زیادی به دست آورم بنابراین همه می خواستند از استعداد من در این زمینه استفده کنند و در نهایت من به عنوان مدیر معامله گران این شرکت انتخاب شدم.

این مقاله برای شما مفید است:   مصاحبه با جیسون لویت

طبیعی است زمانی که شما در یک زمینه حرفه ای هستید افراد بیشتری به سمت شما بیایند،من در این زمینه حرفه ای بودم و همه به سمت من جذب می شدند تا از دانش من استفاده کنند.من آن زمان به کالیفرنیا مهاجرت کردم و هدف من این بود یک شرکت مانند شرکت Cyber Trader بنیان گذاری کنم. من در کار خود مهارت بالایی داشتم و به این کار علاقه مند بودم و خوشحال بودم که تا زمان تعداد زیادی معامله وفقیت آمیز انجام داده بودم و در این کار حرفه ای شده بودم.

در سال 2000 چندین مقاله در مورد من در روزنامه های مختلف منتشر شد که یکی از آن روزنامه ها روزنامه San Diego Union Tribune بود.درنهایت من به همراه افرادی که در آن سال در کالیفرنیا آموزش داده بودم 4000 دلار سرمایه گذاری کردیم و موفق شدیم شرکت نرم افزاری خودمان را تاسیس کنیم.

درنهایت ما دو شرکت توسعه نرم افزار اروپایی تاسیس کردیم که زبان روسی من به توسعه آن کمک کرد البته مشکلاتی نیز داشتیم که دو مشکل بزرگ در کار ما انفجار حباب های الکترونیک بود که باعث شد مردم با ضررهای هنگفتی مواجه شوند و دیگر سرمایه گذاری نکنند و مشکل دوم نیز فاجعه 11 سپتامبر 2011 بود که بحران شدید به وجود آمد.

درنهایت من همراه با تیمم در سال 2002 Trader Ideas را به وجود آوردیم و اولین مشتری خود را در سال 2003 جذب کردیم.

سوال بعدی درباره نرم افزار هوش مصنوعی دنیل مارکین بود چه چیزی باعث شد به فکر ایجاد هوش مصنوعی باشید؟

دنیل مارکین در پاسخ به این سوال گفت: ما شرکت نرم افزاری Trader Ideas را به وجود آوردیم و موفق شدیم زیرا من در آن زمان مهارتی داشتم که می توانستم ارائه دهم اما اکنون افرادی که به تازگی کار خود را شروع می کنند نمی توانند مهارت و احساسات من را داشته باشند.

بنابراین به این فکر افتادم که یک تکنولوژی ایجاد کنم تا کاری که من با احساسات خود در هنگام انجام معاملات می کنم را به طور اتوماتیک انجام دهد و همین باعث شد که ما کار خود را شروع کنیم.همچنین ما هنوز در حال تکامل هستیم و برای ما هیچ نقطه پایانی وجود ندارد.

در سوال بعدی از دنیل مارکین پرسیده شد که چه چیزی باعث موفقیت Trader Ideas نسبت به سایر خدمات اشتراکی شده است؟

دنیل مارکین در پاسخ به این سوال گفت که ما اکنون در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته این زیرا تنها شرکت نزم افزار هوش مصنوعی در بازارهای هستیم و تکنولوژی شرکت ما را نمی توانند مهندسی معکوس کنند زیرا هیچکس از آینده خبر ندارد و ما نمی دانیم که در آینده هوش مصنوعی چگونه کار می کند البته می توانند این کار را تست کنند اما به نتیجه ای نخواهند رسید.

ما سابقه طولانی در این زمینه داریم و شرکت ما از دانش افراد زیادی بهره می برد. بزرگ ترین اتفاق بدی که برای سرمایه گذاران کوچک افتاد رویداد انفجار حباب که مربوط به ریزش سهام شرکت های اکتریکی و رویداد 11 سمپتامبر بود.

در آن زمان سرمایه گذاران بزرگ ادعا کردند این اتفاق تقصیر افرادی است که وارد سرمایه گذاری می شوند و بازار را باید به دست متخصصین بسپارند و در نهایت همین متخصصان باعث ریزش اقتصادی شدند و 16سال است که مردم سرمایه خود را به افراد دیگری می دهند. در کل صنعت سرمایه گذاری هنر انتخاب سهام را نابود کرد و همه بر روی یک شاخص جمع شدند در بهترین حالت شاخص میانگین بهترین سهام است.

سوال بعدی از دنیل مارکین این بود آیا اهدافی برای شرکت Trade Ideas دارند و پروژه ای در حال انجام است یا خیر؟

دنیل مارکین درباره اهداف شرکت گفت هر زمان این اتفاق رخ دهد مشتریان آگاه خواهند شد اما به این موضوع اشاره کرد که یک انقلاب تکنولوژیک در حال شکل گیری است که هیچ سیستمی نمی تواند بر روی آن قیمت بگذارد. همچنین دنیل به این موضوع اشاره کرد که هر اتفاقی در بازار سهام رخ دهد آنها از آن بهره مند می شوند و Trade Ideas کاری است که شما می توانید با اطلاعات در بازارهای مالی داشته باشید.

دنیل مارکین گفت Trade Ideas یک شرکت تازه تاسیس نیست قبلا کارهای خود را انجام داده است و الان زمان مووفقیت این شرکت می باشد.

در آخر از دنیل مارکین این سوال پرسیده شد که دوست دارد به عنوان تریدر چه میراثی به جا بگذارد؟

 دنیل مارکین گفت:دوست دارم جزو آن دسته از آدما باشم که همه چیز را به جهت مثبت تغییر می دهند.عبارت های تریدر روزانه،تریدر موج سوار و سرمایه گذار بلندمدت احساس منفی را منتقل می کنند. به 95% از افرادی که در بازارهای مالی ضرر می کنند تریدر روزانه گفته می شود.تریدرهای موج سوار نیز افرادی هستند که پیش از این که بازدهی مناسب را بگیرند از بازار خارج می شوند و سرمایه گذاران بلندمدت نیز هیچوقت وارد معامله فروش نمی شوند.

این مقاله برای شما مفید است:   آشنایی با تریدرهای موفق فارکس

مارکین در آخر گفت ما می خواهیم مردم مفاهیم اشتباه را فراموش کنند.ما هکرهای ثروتمندی هستیم،ما می خواهیم سرطان را درمان کنیم و ژن ها را تغییر دهیم،ما می خواهیم یک شناور را به سمت بالا حرکت دهیم یا جمع کنیم و از اطلاعات استفاده کنیم.

ما می خواهیم مردم ابزارهای معاملاتی زمان گذشته که تحلیل تکنیکال را نظارت می کرد فراموش کنند و از هوش مصنوعی استفاده کنند.

سخن پایانی

در مصاحبه با دنیل مارکین سوالی پرسیده شد که تصمیم گرفتیم پاسخ این سوال را از دنیل مارکین در قسمت جمع بندی این مقاله به شما ارائه دهیم.سوالی که از دنیل مارکین پرسیده شد این بود که در مدت زمانی که در بازارهای مالی مشغول به فعالیت است چه درسی گرفته است که دوست دارد با خوانندگان این مصاحبه به اشتراک بزارد؟

دنیل مارکین در پاسخ به این سوال گفت یکی از بهترین درس های بازارهای مالی که با فعالیت در در مدیریت سرمایه و سرمایه گذاری آموختم این بود که چه چیز هایی امکان پذیر است. زمانی که 20 سالم بود،در آن زمان روز هایی بود که در یک روز 250 هزار دلار در آمد داشتم.

 این درآمد برای یک نوجوان به طرز دیوانه کننده ای عالی بود. همچنین من یاد گرفتم چقدر آسان میتوان جنگل را از بین درختان ندید! (اشاره به مردی که در میان درختان جنگل به دنبال جنگل بود). من در آن بازه زمانی هر روز سهام شرکت های Dell ، INTC ، CSCO و MSFT را خریداری می کردم و به فروش می رساندم  چرا این کار را میکردم؟ در تلاش بودم تا روزی 500 دلار درآمد داشته باشم، اما این بزرگترین اشتباه من بود که اینگونه فکر میکردم. این طرز فکر شما را محدود میکند تا تنها به چیزی که جلوی چشم شما است (روزی 500 دلار) توجه کنید.

من با این طرز فکر اشتباه در آن زمان بزرگترین رشد این شرکت ها را از دست دادم. به عنوان مثال شرکت Dell از سال 1996 تا 2000 در حدود 35 برابر رشد کرد. در آن زمان فهمیدم اینگونه است که این شرکت ها ثروتمند می شوند و من این ها را دیدم و فهمیدم که در مورد کدام شرکت ها درست است.

بازار سهام مکان تغییر دادن در مقدار ثروت شماست. این بازار جزو معدود بازارهای مالی است که اگر شانس بیاورید می توانید خیلی زود جایگاه اجتماعی خود را تغییر دهید و پیشرفت کنید. من عینا دیده ام که این اتفاق میافتد و میخواهم به مردم کمک کنم تا آنها هم بتوانند این کار را انجام دهند و در آینده مشاهده کنند.

اگر شما جزو افرادی هستید که به تازگی وارد بازارهای مالی شده اید باید مانند این تریدهای موفق در بازاهای مالی تلاش کنید.همانطور که در مصاحبه دنیل مارکین مطالعه کردید اشاره کرده که او حتی معنای مفاهیم ساده بازارهای مالی را نمی دانست و کاملا از صفر کار خود را شروع کرد.

اما اکنون دنیل مارکین صاحب یکی از شرکت های نرم افزاری و هوش مصنوعی است.بنابراین اگر شما هم تلاش کنید حتی اگر بسیار مبتدی باشید و معنای اصطلاحات ساده را درک نکنید می توانید مانند تریدرهای موفق پیشرفت خود را در آینده مشاهده کنید.

برای اینکه زودتر شاهد پیشرفت و موفقیت خود در بازارهای مالی باشید می توانید از رویکرد این معامله گران موفق در بازارهای مالی الگوبرداری کنید و هدف ما نیز از نوشتن مقاله مصاحبه با تریدرهای موفق این است که شما انگیزه بگیرید.

در نهایت این جمله دنیل مارکین را فراموش نکنید که در مصاحبه خود گفت ما هنوز در حال تکمیل سازی هستیم و برای ما هیچ پایانی وجود ندارد.شما نیز باید همیشه تلاش کنید تا دانش خود را افزایش دهید و روز به روز در بازارهای مالی موفق تر شوید. اگر این کار را انجام دهید به شما اطمینان می دهیم در بازارهای مالی موفق خواهید شد همانطور که دنیل مارکین اشاره کرد بازارهای مالی بهترین مکان برای رشد شما هستند و شما می توانید با تلاش و پشتکار و کمی شانس از این بازارها نهایت استفاده را در جهت موفقیت خود داشته باشید.

اگر در بازار فارکس فعال هستید.
حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید.

شارژ 1
وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
5/5
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا