آموزشهای متفرقه فارکس روبان میانگین متحرک با استفاده از اندیکاتور Moving Average

زمان حدودی مطالعه: 4 دقیقه

روبان میانگین متحرک با استفاده از اندیکاتور Moving Average

روبان میانگین متحرک

روبان میانگین متحرک با استفاده از چند اندیکاتور میانگین متحرک یا همان اندیکاتور Moving Average با تنظیمات متفاوت در جهت تشخیص روند بازار یا شناسایی سطوح حمایت و مقاومت ساخته می شود.

قبل از پرداختن به روبان میانگین متحرک بهتر است ابتدا با اندیکاتور Moving Average و کاربرد آن آشنا شویم.

شما از بخش اندیکاتور های فارکس میتوانید بهترین اندیکاتور های فارکس را دانلود کنید.

روبان میانگین متحرک

بروکر برتر اروپا در سال 2020
بروکر برتر اروپا در سال 2020

سر فصل های پست ربان میانگین متحرک

اندیکاتور Moving Average و کاربرد آن

اندیکاتور میانگین متحرک یک اندیکاتور تکنیکال پر کاربرد است که در دوره های ۱۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰  به کار برده می شود.میانگین متحرک از اندیکاتورهای دنبال کننده روند است که علاوه بر شناسایی روند به تشخیص سطوح حمایت و مقاومت نیز کمک میکند.

دو میانگین متحرک رایج عبارتند از:

  • میانگین متحرک ساده یا SMA که میانگین قیمت در یک دوره زمانی مشخص است 
  • میانگین متحرک نمایی یا EMA که وزن بیشتری برای آخرین قیمت ها قائل است.

معامله گران فارکس اغلب از تقاطع میانگین متحرک کوتاه مدت نسبت به میانگین بلند مدت در استراتژی های خود استفاده می کنند. با دوره های مختلف MA و یا پنجره های مختلف زمانی بازی کنید تا به نتایج مطلوب خود برسید. استراتژی های متفاوتی با بازی با پنجره های زمانی متفاوت میانگین متحرک وجود دارد اما ما میخواهیم به یکی از پرکاربردترین آن ها یعنی روبان های میانگین متحرک بپردازیم.

روبان میانگین متحرک چیست؟

روبان میانگین متحرک می تواند برای ساخت استراتژی پایه فارکس و تغییرات آهسته استفاده شود. بدین منظور میتوان از 6 تا 16 میانگین متحرک یا بیشتر و به طور سلیقه ای از میانگین متحرک نمایی SMA یا میانگین متحرک وزنی EMA استفاده کرد.

به طور کلی روبان حاصل از میانگین ها به منظور نمایش جهت و قدرت روند استفاده می شود. زاویه میانگین های متحرک – و فضای خالی بین آنها، نمایانگر میزان جهت و قدرت روند خواهند بود. برای درک بهتر بهتر است حرکت روبان میانگین متحرک را تفسیر کنیم.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

تفسیر روبان میانگین متحرک

همانطور که گفتیم روبان میانگین متحرک از چند اندیکاتور Moving Average ساخته می شود در نتیجه تفسیر آن به تقسیر یک میانگین متحرک بسیار شبیه است. یک میانگین متحرک نشانه مسیر حرکت قیمت است و دو میانگین متحرک و برخورد آن ها نشانه تغییر روند بازار است و بدین ترتیب ترکیب چند میانگین متحرک جزيیات بیشتری را در نمای کلی بازار نشان می دهد که تفسیر آن به صورت زیر است.

  • زمانی که تمامی میانگین های متحرک در یک مسیر باشد بازار شاهد روند قدرتمندی است زیرا  میانگین متحرک کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت در یک مسیر قرار گرفته اند.
  • زمانی که میانگین متحرک با بازه زمانی کوتاه مدت میانگینی با بازه زمانی بلند مدت را از بالا به پایین قطع می کند میتوانیم منتظر تغییر روند بازار باشیم یعنی روبان هشدار تغییر روند می دهد.

پس به طور کلی روبان میانگین متحرک در سه حالت تفسیر می شود:

  1. روبان موازی:زمانی که منحنی های میانگین متحرک به موازات یکدیگر حرکت می کنند شاهد روند قدرتمند هستیم.
  2. روبان گسترش یافته:اگر منحنی ها از یکدیگر فاصله بگیرند یعنی با پایان روند فعلی بازار نزدیک شده ایم و روند بازار تضعیف شده است.
  3. روبان جمع شونده:اگر منحنی های میانگین متحرک به یکدیگر نزدیک شدند یا یکدیگررا قطع کردند میتوانیم در انتظار تغییر روند بازار باشیم.

 

روبان میانگین متحرک

ورود به معامله با استفاده از روبان میانگین متحرک

ورود مستقیم به بازار به روش سنتی اگر میخواهید به طور سنتی وارد معامله شوید باید به تقاطع میانگین ها توجه کنید که نشانه تغییر جهت بازار است اما معمولا در این استراتژی چندین تقاطع درگیر هستند، بنابراین یک معامله گر باید انتخاب کند که کدام یک از تقاطع ها یک سیگنال معاملاتی خوب را تشکیل می دهد.

ورود با استفاده از Buy Stop و Buy Limit

ورود غیر مستقیم با استفاده از سفارش خرید و سفارش فروش ریسک کمتر و سود بیشتری را دربرمیگیرد پس یک استراتژی جایگزین مناسب برای ورود به روش سنتی است که ریسک بالایی دارد. استراتژی ذیل با هدف رسیدن به شکست قطعی در هر دوجهت توسعه داده شده است، که اغلب پس از اینکه بازار در یک محدوده تنگ و باریک برای مدت زمان طولانی حرکت کرد، رخ می دهد.

پس یک دوره زمانی که همه یا بیشترین میانگین های متحرک در کنار یکدیگر قرار می گیرند را در نظر بگیرید.  در حالت ایده آل، میانگین های متحرک مختلف خیلی به یکدیگر نزدیک هستند که تقریبا یک خط ضخیم را تشکیل می دهند و فضای خالی بسیاری کمی بین آنها مشخص است.

محدوده معاملاتی باریک را با دستور خرید در بالای محدوده و دستور فروش در پایین محدوده قرار دهید. در صورت سفارش خرید، یک دستور توقف ضرر اولیه را در پایین تر از محدوده معاملاتی قرار دهید. در صورتی که سفارش فروش است، توقف را کمی بالاتر از محدوده قرار دهید.

به طور مثال دستور توقف ضرر در معامله خرید را در پایین میانگین متحرک نمایی با دوره ۲۰ قرار دهید و یا می توانید چیزی در حدود ۱۰ پیپ کمتر از قیمت خرید اعمال کنید.

بروکر فارکس CapitalXtend
بروکر فارکس CapitalXtend

جمع بندی

روبان میانگین متحرک یک ابزار کمک تریدر است که در آن واحد برای مشاهده آنچه در میان مدت و بلند مدت رخ می دهد مناسب است و همچنین با توجه به قاصله میانگین متحرک ها میتوان اطلاعات مفیدی از قدرت روند و تغییرات قریب الوقوع بدسا آورد اما همانند دیگر ابزارها صد در صد قابل اعتماد نیست و بهتر است در کنار استراتژی یا ابزارهای دیگر استفاده شود.

همانطور که گقتیم تنظیمات میانگین های متحرک کاملا سلیقه ای است و بهتر است هر معامله گر بسته به نیاز و استراتژی خود این تنظیمات را شخصی سازی کند و از یک دستور کلی برای تنظیم بازه زمانی میانگین ها پیروی نکنید.

بروکر hycm پیشتاز در خدمات رسانی
بروکر hycm پیشتاز در خدمات رسانی

همراهان عزیز حتما از سایت دیگر ما که برای خرید و فروش و شارژ وبرداشت بروکر ها استفاده میشود  نیز دیدن کنید شارژ و برداشت ریالی بروکر آلپاری بروکر ORBEX بروکر HYCM و خرید و فروش وبمانی و پرفکت مانی

اگر در بازار فارکس فعال هستید.
حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید.

وی شارژ
وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
5/5
تحلیل تکنیکال رضا گلشاهیان
tejaratfx
تحلیل تکنیکال رضا گلشاهیان

رضا گلشاهیان کیست و تحلیل تکنیکال رضا گلشاهیان چگونه است ؟ سلام دوستان و همراهان عزیز در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از سری آموزش های ویدئویی بازار فارکس و اینبار با دوره فوق العاده جامع و کامل استاد رضا گلشاهیان. اولین چیزی که قبل از شروع دوره باید بدانید این است که آقای

مطالعه کنید
اهمیت و اعتبار سطوح حمایت و مقاوت
tejaratfx
اهمیت و اعتبار سطوح حمایت و مقاوت سعید خاکستر

اعتبار سطوح حمایت و مقاومت رسم و اعتبار سطوح حمایت و مقاومت در پرایس اکشن مسلتزم تشخیص صحیح این سطوح است که باید ابتدا مفهوم عرضه و تقاضا را به درستی درک کنید تا بتوانید این سطوح را به راحتی تشخیص دهید. کافی است عبارت عرضه و تقاضا را در بخش جستجوی سایت تجارت فارکس

مطالعه کنید
کانال رگرسیون راف
tejaratfx
کاربرد ابزار کانال رگرسیون راف در تحلیل تکنیکال فارکس

کانال رگریسیون راف (Raff Regression Channel) توسعه یافته توسط گیلبرت راف برگرفته از کانال های رگرسیون خطی است از این کانال ها به اسم راف کانال نیز یاد می شود.رگرسیون در لغت به معنای بازگشت است و معمولا زمانی استفاده می شود که منظور بازگشت قیمت به مقدار میانگین یا متوسط باشد.کانال رگرسیون دارای سه

مطالعه کنید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
اسکرول به بالا