تجارت فارکس

اندیکاتور ma ribbon

خانه | آموزشهای متفرقه فارکس | روبان میانگین متحرک ❤️ آموزش اندیکاتور ma ribbon

روبان میانگین متحرک ❤️ آموزش اندیکاتور ma ribbon

اندیکاتور ma ribbon

اندیکاتور ma ribbon یا همان روبان میانگین متحرک، با استفاده از چند اندیکاتور میانگین متحرک یا همان Moving Average با تنظیمات متفاوت در جهت تشخیص روند بازار یا شناسایی سطوح حمایت و مقاومت ساخته می‌شود. قبل از پرداختن به روبان میانگین متحرک بهتر است ابتدا با Moving Average و کاربرد آن آشنا شویم. شما از بخش اندیکاتور های فارکس میتوانید بهترین اندیکاتور های فارکس را دانلود کنید.

سرفصل های اندیکاتور ma ribbon
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اندیکاتور Moving Average و کاربرد آن

  اندیکاتور میانگین متحرک یک اندیکاتور تکنیکال پر کاربرد است که در دوره های ۱۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ به کار برده می شود.میانگین متحرک از اندیکاتورهای دنبال کننده روند است که علاوه بر شناسایی روند به تشخیص سطوح حمایت و مقاومت نیز کمک میکند.

  دو میانگین متحرک رایج عبارتند از:

  • میانگین متحرک ساده یا SMA که میانگین قیمت در یک دوره زمانی مشخص است
  • میانگین متحرک نمایی یا EMA که وزن بیشتری برای آخرین قیمت ها قائل است.

  معامله گران فارکس اغلب از تقاطع میانگین متحرک کوتاه مدت نسبت به میانگین بلند مدت در استراتژی های خود استفاده می کنند. با دوره های مختلف MA و یا پنجره های مختلف زمانی بازی کنید تا به نتایج مطلوب خود برسید. استراتژی های متفاوتی با بازی با پنجره های زمانی متفاوت میانگین متحرک وجود دارد اما ما میخواهیم به یکی از پرکاربردترین آن ها یعنی روبان های میانگین متحرک بپردازیم.

  اندیکاتور ma ribbon یا روبان میانگین متحرک چیست؟

  اندیکاتور ma ribbon یا همان روبان میانگین متحرک می‌تواند برای ساخت استراتژی پایه فارکس و تغییرات آهسته استفاده شود. بدین منظور میتوان از 6 تا 16 میانگین متحرک یا بیشتر و به طور سلیقه ای از میانگین متحرک نمایی SMA یا میانگین متحرک وزنی EMA استفاده کرد.

  به طور کلی روبان حاصل از میانگین ها به منظور نمایش جهت و قدرت روند استفاده می شود. زاویه میانگین های متحرک – و فضای خالی بین آنها، نمایانگر میزان جهت و قدرت روند خواهند بود. برای درک بهتر بهتر است حرکت روبان میانگین متحرک را تفسیر کنیم.

  تفسیر روبان میانگین متحرک

  همانطور که گفتیم اندیکاتور ma ribbon یا روبان میانگین متحرک از چند اندیکاتور Moving Average ساخته می شود در نتیجه تفسیر آن به تقسیر یک میانگین متحرک بسیار شبیه است. یک میانگین متحرک نشانه مسیر حرکت قیمت است و دو میانگین متحرک و برخورد آن ها نشانه تغییر روند بازار است و بدین ترتیب ترکیب چند میانگین متحرک جزيیات بیشتری را در نمای کلی بازار نشان می دهد که تفسیر آن به صورت زیر است.

  • زمانی که تمامی میانگین های متحرک در یک مسیر باشد بازار شاهد روند قدرتمندی است زیرا میانگین متحرک کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت در یک مسیر قرار گرفته اند.
  • زمانی که میانگین متحرک با بازه زمانی کوتاه مدت میانگینی با بازه زمانی بلند مدت را از بالا به پایین قطع می کند میتوانیم منتظر تغییر روند بازار باشیم یعنی روبان هشدار تغییر روند می دهد.
  این مقاله برای شما مفید است:   سیستم مارتینگل چیست و عملکرد آن در سرمایه گذاری

  پس به طور کلی روبان میانگین متحرک در سه حالت تفسیر می‌شود:

  1. روبان موازی: زمانی که منحنی های میانگین متحرک به موازات یکدیگر حرکت می کنند شاهد روند قدرتمند هستیم.
  2. روبان گسترش یافته: اگر منحنی ها از یکدیگر فاصله بگیرند یعنی با پایان روند فعلی بازار نزدیک شده ایم و روند بازار تضعیف شده است.
  3. روبان جمع شونده: اگر منحنی های میانگین متحرک به یکدیگر نزدیک شدند یا یکدیگررا قطع کردند میتوانیم در انتظار تغییر روند بازار باشیم.
  اندیکاتور ma ribbon

  ورود به معامله با استفاده از روبان میانگین متحرک

  ورود مستقیم به بازار به روش سنتی اگر میخواهید به طور سنتی وارد معامله شوید باید به تقاطع میانگین ها توجه کنید که نشانه تغییر جهت بازار است اما معمولا در این استراتژی چندین تقاطع درگیر هستند، بنابراین یک معامله گر باید انتخاب کند که کدام یک از تقاطع ها یک سیگنال معاملاتی خوب را تشکیل می دهد.

  ورود با استفاده از Buy Stop و Buy Limit

  ورود غیر مستقیم با استفاده از سفارش خرید و سفارش فروش ریسک کمتر و سود بیشتری را دربرمیگیرد پس یک استراتژی جایگزین مناسب برای ورود به روش سنتی است که ریسک بالایی دارد. استراتژی ذیل با هدف رسیدن به شکست قطعی در هر دوجهت توسعه داده شده است، که اغلب پس از اینکه بازار در یک محدوده تنگ و باریک برای مدت زمان طولانی حرکت کرد، رخ می دهد.

  پس یک دوره زمانی که همه یا بیشترین میانگین های متحرک در کنار یکدیگر قرار می گیرند را در نظر بگیرید. در حالت ایده آل، میانگین های متحرک مختلف خیلی به یکدیگر نزدیک هستند که تقریبا یک خط ضخیم را تشکیل می دهند و فضای خالی بسیاری کمی بین آنها مشخص است.

  محدوده معاملاتی باریک را با دستور خرید در بالای محدوده و دستور فروش در پایین محدوده قرار دهید. در صورت سفارش خرید، یک دستور توقف ضرر اولیه را در پایین تر از محدوده معاملاتی قرار دهید. در صورتی که سفارش فروش است، توقف را کمی بالاتر از محدوده قرار دهید.

  به طور مثال دستور توقف ضرر در معامله خرید را در پایین میانگین متحرک نمایی با دوره ۲۰ قرار دهید و یا می توانید چیزی در حدود ۱۰ پیپ کمتر از قیمت خرید اعمال کنید.

  جمع بندی

  اندیکاتور ma ribbon یا روبان میانگین متحرک یک ابزار کمک تریدر است که در آن واحد برای مشاهده آنچه در میان مدت و بلند مدت رخ می دهد مناسب است و همچنین با توجه به قاصله میانگین متحرک ها میتوان اطلاعات مفیدی از قدرت روند و تغییرات قریب الوقوع بدسا آورد اما همانند دیگر ابزارها صد در صد قابل اعتماد نیست و بهتر است در کنار استراتژی یا ابزارهای دیگر استفاده شود.

  این مقاله برای شما مفید است:   در سال 2021 بازار تبادل ارز خارجی - فارکس چگونه خواهد بود؟

  همانطور که گقتیم تنظیمات میانگین های متحرک کاملا سلیقه ای است و بهتر است هر معامله گر بسته به نیاز و استراتژی خود این تنظیمات را شخصی سازی کند و از یک دستور کلی برای تنظیم بازه زمانی میانگین ها پیروی نکنید.

  5/5 - (3 امتیاز)

  بروکر آمارکتس
  بروکر آمارکتس
  بروکر کپیتال اکستند
  بروکر کپیتال اکستند
  بروکر ارانته
  بروکر ارانته
  بروکر لایت فارکس
  بروکر لایت فارکس
  بروکر نورد اف ایکس
  بروکر نورد اف ایکس
  بروکر آلپاری
  بروکر آلپاری
  سرفصل های مقاله
   برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

   اشتراک در
   اطلاع از
   0 نظرات
   بازخورد (Feedback) های اینلاین
   مشاهده همه دیدگاه ها