خانه | آموزش فارکس مباحث تکمیلی | معاملات اسکالپ چیست؟

معاملات اسکالپ چیست؟

معاملات اسکالپ در فارکس

معاملات اسکالپ در فارکس به معاملات معتددی گفته می شود که در بازه های زمانی کوتاه مدت و با حجم پایین توسط اسکالپرها انجام می شود.

برای مشاهده تمام آموزشها روی عبارت آموزش فارکس کلیک کنید.

5/5 – (3 امتیاز)

استراتژی معاملاتی اسکالپ فارکس
سرفصل آموزشی اسکالپ چیست؟

اسکالپ چیست؟

Scalp نوعی سبک معاملاتی در بازار فارکس است که شامل معاملات با تایم فریم های کوتاه مدت می شود.در این سبک معاملاتی حجم معاملات پایین است اما معاملات معتددی در یک بازه زمانی کوتاه مدت انجام می شود.

معاملات Scalp معمولا براساس تغییرات ریزی که ممکن است در نوسانات قیمت ایجاد شود انجام می شوند و یک نوع نوسان گیری به شمار می رود.به همین علت استفاده از معاملات Scalp در زمانی که بازار راکد می شود و تغییرات در نوسانات افت می کند می تواند برای معامله گران بسیار موثر باشد.

معاملات اسکالپ برای افرادی که به تازگی وارد بازار فارکس شده اند و به اصطلاح مبتدی هستند مناسب نیست،زیرا معاملات اسکالپ در تایم فریم های بسیار کوتاه انجام می شود و معامله گران باید در زمینه فارکس حرفه ای باشند تا بتوانند در مدت زمان کمی که در اختیار آنها است نمودار را تجزیه تحلیل کنند.

همچنین معاملات Scalp  بسیار پرریسک است و ممکن است اگر معامله گرانی که از این سبک معاملاتی استفاده می کنند دچار اشتباه شوند و در یک معامله ضرر کنند سود معاملات قبلی خود را نیز از بین ببرند.بنابراین معاملات اسکالپ فقط مناسب معامله گران حرفه ای است و هرگز به معامله گران مبتدی پیشنهاد نمی شود.

اگر شما یک معامله گر حرفه ای در زمینه بازار فارکس هستید می توانید با یک برنامه ریزی دقیق با استفاده از استراتژی معاملات Scalp سودهای بسیار زیادی به دست آورید،فقط کافی است در خریداری ارز یا سهامی که می خواهید معامله کنید دقت داشته باشید.

معاملات Scalp یک روش بسیار آسان در بازار فارکس است به شرط اینکه شناخت کاملی از بازار داشته باشید و بتوانید در شرایطی که زمان کم است واکنش سریع داشته باشید و بتوانید تصمیم های صحیح بگیرید.

اگر نتوانید عکس العمل با سرعت بالایی داشته باشید و قدرت تجزیه تحلیل بالایی در زمان کم نداشته باشید نمی توانید از روش Scalp در معاملات خود استفاده کنید زیرا موفقیت در اسکالپ مستلزم سرعت و دقت بسیار بالایی می باشد.

اسکالپرها چه کسانی هستند؟

به معامله گران بازار فارکس که معاملات Scalp انجام می دهند اسکالپر گفته می شود.اسکالپرها معمولا با استفاده از سرمایه خود در یک تایم فریم کوتاه مدت یک سهام را خریداری می کنند  و پس از اینکه سود موردنظر خود را به دست آوردند شروع به فروش سهام خواهند کرد و سرمایه خود را به علاوه سودی که به دست آورده اند را برداشت خواهند کرد.

اسکالپرها در طی یک جلسه ممکن است به تعداد دفعات زیادی وارد معامله شوند زیرا هدف آنها انجام تعداد معاملات زیاد در تایم فریم های کوتاه مدت است.

از آنجا که اسکالپرها در تایم فریم های کوتاه مدت وارد معامله می شوند و یک سهام را خریداری کرده و پس از سودآوری بر سرعت از معامله خارج می شوند بنابراین اسکالپرها دائما نوسانات بازار را بررسی می کنند تا بتوانند فرصت های معاملاتی مناسب Scalp را پیدا کنند.

این مقاله برای شما مفید است:   پیشبینی روندها و کسب سود بیشتر

اسکالپرها باید دقت بالایی در یافتن فرصت های معاملاتی و خرید و فروش آنها داشته باشند تا بتوانند از انجام معاملات کوتاه مدت سود به دست آورند.

اسکالپرها ممکن است در روز بیش از صد معامله در تایم فریم های کوچک با سودهای کم انجام دهند.اما زمانی که سودهای معاملات معتدد آنها روی یکدیگر جمع شوند اگر معاملات آنها موفقیت آمیز و سودآور باشد می تواند سود قابل توجهی را به دست آورند.

در بازار فارکس معامله گران بسیار زیادی وجود دارند که از روش Scalp استفاده می کنند،درواقع بازار فارکس در طور شبانه روز موقعیت های معاملاتی فراوانی را برای اسکالپرها ایجاد می کند و آنها می توانند از نوسانات کوچک در بازار فارکس سودهای معتددی به دست آورند.

ّبروکر فارکس ifc markets
ّبروکر فارکس ifc markets

اسکالپ تریدینگ

Scalp تریدینگ یک سبک معاملاتی در بازار فارکس است که جزو معاملات کوتاه مدت است و می توان گفت اسکالپ تریدنیگ جزو کوتاه ترین سبک های معاملاتی به شمار می رود.اسکالپ تریدینگ معمولا در طول یک سشن معاملاتی به شمار می رود.

Scalp تریدینگ بسیار فشار روانی بالایی به معامله گران وارد می کند و دلیل این فشار روانی انجام معاملات در تایم فریم های بسیار کوتاه است که موفقیت و سودآوری در این معاملات مستلزم تجزیه تحلیل با دقت و سرعت زیاد در نمودارها می باشد.

معامله گران بازار فارکس که سبک معاملاتی Scalp تریدینگ را انتخاب می کنند گاهی مجبور خواهند شد با میزان مارجین صد در صد وارد معامله شوند به همین دلیل در این سبک معاملاتی ممکن است معامله گران با یک اشتباه کل سرمایه خود را از دست دهند.

بنابراین اگر شما جزو آن دسته از معامله گران بازار فارکس هستید که ریسک نمی کنید و توان از دست دادن سرمایه خود را ندارید سبک معاملاتیScalp مناسب شما نیست و به شما پیشنهاد می کنیم از Scalp تریندیگ در بازار فارکس اجتناب کنید.

استراتژی معاملات اسکالپ در بازار فارکس یک سبک معاملاتی کوتاه مدت است،در استفاده از سبک معاملاتی Scalp معامله گران می توانند از استراتژی های مختلفی استفاده کنند.اگر معامله گران از تحلیل تکنیکال در این سبک معاملاتی استفاده کنند می تواند در دستیابی به نقاط ورود به آنها کمک کند.

همچنین معامله گران می توانند در سبک معاملاتی اسکالپ تریدینگ از جفت ارزهای اصلی استفاده کنند،زیرا در این جفت ارزها دلار آمریکا وجود دارد و نوسانات در آنها بسیار زیاد است و اسکالپرها می توانند با انجام معامله بر روی این جفت ارزها معاملات سودآوری انجام دهند.

معامله گران می توانند در سبک معاملاتی اسکالپ تریدینگ از تحلیل تکنیکال نمودارهای خود و از تحلیل فاندامنتال برای اخباری که ممکن است بر روی نوسانات کوتاه مدت تاثیر بگذارد استفاده کنند و اندیکاتورها نیز کمک دهنده هستند. 

اسکالپ چیست؟

اسپرد در معاملات اسکالپ

بروکرها از معامله گران بازار فارکس کارمزدی را تحت عنوان اسپرد دریافت خواهند کرد تا سفارشات خرید و فروش آنها در معاملات انجام دهند.معامله گران در هر معامله جدیدی که انجام می دهند باید کارمزد را به بروکر خود پرداخت کنند.

این مقاله برای شما مفید است:   تقویم اقتصادی فارکس🗓️ دانستنی‌های تقویم اقتصادی و نکات مهم

یکی از اساسی ترین مولفه ها در معاملات Scalp اسپرد است که باید توسط اسکالپرها بررسی شود و موردارزیابی قرار گیرد تا بتوانند میزان کارمزی که مجبور به پرداخت آن برای انجام معاملات هستند را محاسبه کنند.

از آنجا که اسکالپرها در روز معاملات معتددی را به روش Scalp در تایم فریم های بسیار کوتاه انجام می دهند به همین علت میزان اسپردی که پرداخت می کنند برای آنها بسیار اهمیت دارد زیرا ممکن است آنها در روز صد معامله انجام دهند و تمایل دارند کمترین میزان کارمزد را پرداخت کنند.

درواقع همه معامله گران در بازار فارکس تمایل دارند میزان کارمزد کمتری پرداخت کنند اما میزان کارمزد برای اسکالپرها از اهمیت بالاتری برخوردار است زیرا آنها سودهای چندپیپی از معاملات خود به دست می آورند و میزان کارمزدی که آنها پرداخت خواهند کرد تفاوت میان سود و زیان را برای اسکالپرها تعیین می کند.

اگر اسکالپرها مجبور شوند برای تمام معاملات معتددی که در طور روز انجام می دهند کارمزد یا اسپرد پرداخت کنند ممکن سود ناچیزی که از معاملات کوچک خود به دست می آورند از میزان کارمزی که پرداخت می کنند کمتر شود و معاملاتی که اسکالپرها انجام می دهند هیچ سودی برای آنها نداشته باشد.

بنابراین اسکالپرها باید بروکرهای مختلف را بررسی کنند و با مقایسه صحیح بروکری را پیدا کنند که مناسب سبک معاملاتی Scalp تریدینگ باشد و آنها مجبور به پرداخت کارمزدی بیش از سودی که در طول روز به دست می آورند در بازار فارکس نشوند.

همچنین باید به این نکته دقت داشته باشید که انجام معاملات Scalp در برخی بروکرها ممنوع است و اگر شما در بروکری که انجام معاملات اسکالپ مجاز نیست معامله ای به این سبک انجام دهید ممکن است حساب معاملاتی شما توسط بروکر بسته شود.

برخی بروکرها ممکن است اعلام نکنند که معاملات Scalp در آنها مننوع است اما میزان اسپردی که از شما دریافت خواهند کرد از میزان سودی که ممکن است به دست آورید بیشتر می شود و عملا شما نمی توانید در این بروکرها از سبک معاملاتی اسکالپ استفاده کنید.

بنابراین زمانی که یک بروکر را برای انجام معاملات خود بر روی حساب های معاملاتی انتخاب می کنید،شرایط انجام معاملات را در آنها بررسی کنید تا متوجه شوید انجام معاملات Scalp در آنها مجاز است یا خیر و میزان اسپرد در آنها چه میزان است.

بروکر m4markets
بروکر m4markets

بهترین زمان معاملات اسکالپ

همان طور که گفتیم اسکالپرها در بازار فارکس می توانند در زمانی که بازار راکد است از نوسانات کوچک بازار استفاده کنند و وارد معامله شوند.بنابراین زمانی که بازار راکد است می تواند بهترین زمان برای انجام معاملات Scalp باشد.

درواقع زمانی که بازار راکد است نوسانات در بازار کاهش می یابد و قیمت در بازار بر روی پیپ های بسیار کوچک بالا و پایین خواهد شد و تنها معامله گرانی که می تواند در این شرایط بازار معاملات سودآور انجام دهند اسکالپرها هستند.

همچنین زمانی که اخبار مهم اقتصادی منتشر می شود مانند زمانی که میزان نرخ بهره توسط بانک ها تعیین می شود یا گزارش اشتغال زایی کشورها اعلام می شود بهترین زمان برای معاملات Scalp است.

این مقاله برای شما مفید است:   چطور در هر بازاری از فروش سود ببریم

درواقع زمانی که اخبار اقتصادی مهم منتشر می شوند قیمت در یک مدت زمان بسیار کوتاه به سرعت با تغییرات زیادی روبرو می شود و این شرایط بازار مناسب اسکالپرها است که به سرعت وارد بازار شده و از آن خارح می شوند،زیرا تاثیر اخبار نیز بر روی بازار بسیار زودگذر می باشد.

در کل معاملات Scalp مناسب آن دسته از معامله گران است که معامله کردن در بازار فارکس را به عنوان شغل تمام وقت خود انتخاب کرده اند،زیرا آنها باید دائما نمودارها را بررسی کنند تا بتوانند بهترین زمان برای انجام معاملات اسکالپ را پیدا کنند.

1
بروکر کپیتال اکستند

جمع بندی

وارن بافت معتقد است:همیشه پایبندی به یک سبک صحیح نیست و باید سایر روش ها را نیز امتحان کرد.در بازار فارکس نیز پایبندی به یک روش و سبک معاملاتی همیشه پاسخگو خواسته ها نیست و معامله گران باید سبک های معاملاتی مختلف را امتحان کنند.

بنابراین معامله گران اگر می خواهند روش معاملاتی خود را تغییر دهند می توانند از سبک معاملاتی Scalp در معاملات خود استفاده کنند.

البته معامله گران که می خواهند یک سبک معاملاتی جدید را امتحان کنند باید ابتدا سبک معاملاتی را بررسی کنند که آیا مناسب آنها است یا خیر.

سبک معاملاتی Scalp تریدینگ مناسب همه معامله گران نیست و همه نمی توانند در این سبک معاملاتی موفق شوند.Scalp تریدینگ مناسب آن دسته از معامله گران است که توانایی بالایی در تجزیه تحلیل نمودارها داشته و می توانند با سرعت و دقت تصمیم گیری کنند.

همچنین معامله گرانی که از سبک معاملاتی Scalp تریدینگ استفاده می کنند نباید تنها از این روش در بازار فارکس استفاده کنند و آنها نیز می توانند سایر سبک های معاملاتی را امتحان کنند.

 Scalp تریدینگ برای آن دسته از معامله گران که ریسک پذیر هستند و سرعت و دقت بالایی در انجام معاملات خود دارند می تواند بسیار سودآور باشد و آنها می توانند در شرایطی که بازار راکد است از نوسانات کوچک بازار سودهای زیادی به دست آورند.

اما به یاد داشته باشید که سودآوری Scalp در مقابل ریسک پذیری آن است و با اینکه اندیکاتورها و استراتژی های بسیار زیادی برای انجام این معاملات وجود دارد اما در نهایت موفقیت در این سبک معاملاتی به خودتان بستگی دارد،بنابراین اگر شناخت کاملی از بازار دارید و می توانید در تایم فریم های بسیار کوتاه با دقت و سرعت عمل بالا تصمیم گیری کنید این سبک معاملاتی را انتخاب کنید.

در کل معاملات اسکالپ مناسب معامله گرانی است که به تحلیل نمودارها علاقه مند هستند و معاملات هیجان انگیز را می توانند با سرعت و دقت بالایی انجام دهند و تمایل ندارند در معاملات طولانی مدت باقی بمانند،همچنینی دارای تمرکز بالایی هستند و می توانند به سرعت تصمیم گیری کنند.

امیدواریم این مقاله از آموزش فارکس برای شما مفید بوده باشد و از آن بهره برده باشید.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا