تجارت فارکس

اندیکاتور Support and Resistance Lines

خانه | اندیکاتور فارکس | اندیکاتور Support and Resistance Lines ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Support and Resistance Lines ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

همه ما می دانیم که شناسایی سطوح حمایت و مقاومت چقدر مهم است، اما متاتریدر هیچ ویژگی برای محاسبه آنها ارائه نمی دهد. خب راه حلی برای این وجود دارد! اندیکاتور خطوط حمایت و مقاومت متاتریدر قادر است سطوح حمایت و مقاومت جفت ارز انتخابی یا هر ابزار معاملاتی دیگری را محاسبه و بر روی نمودار ترسیم کند.

حمایت و مقاومت برخی از مهمترین مفاهیم در معاملات هستند. تقریباً هر استراتژی معاملاتی سطوح حمایت و مقاومت را در نظر می گیرد. داشتن نمایش بصری آنها بسیار مفید است. اندیکاتور Support and Resistance Lines یا خطوط حمایت و مقاومت متاتریدر قادر به محاسبه سطوح حمایت و مقاومت و ترسیم آنها بر روی نمودار است.

اگر می‌خواهید با این اندیکاتور فارکس آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به معرفی این اندیکاتور خواهیم پرداخت لینک دانلود رایگان به همراه آموزش نصب آن را قرار می‌دهیم، تا با شناخت کامل بتوانید از این اندیکاتور فارکس استفاده کنید.

اندیکاتور فارکس: Support and Resistance Lines
پلتفرم معاملاتی: این اندیکاتور فقط توسط MetaTrader 4 پشتیبانی می شود.
رایگان: بله رایگان - بدون نیاز به خرید/مجوز.
ابزارهای متعدد: می توانید از این ابزار با چندین جفت و دارایی استفاده کنید.
چندین دستگاه می‌توانید این نرم‌افزار را روی هر تعداد دستگاهی که می‌خواهید تنظیم کنید.

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید اندیکاتور Support and Resistance Lines برای پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 (MT4,MT5) طراحی شده است. این اندیکاتور رایگان است و شما برای استفاده از آن نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید،در ادامه این مقاله لینک دانلود رایگان این اندیکاتور به علاوه آموزش نصب آن را قرار داده ایم که می توانید مشاهده کنید.

همچنین شما می توانید از اندیکاتور Support and Resistance Lines در دارایی های مختلف مانند انواع جفت ارزها استفاده کنید و در دستگاه های مختلف قابل مشاهده است که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

فهرست مطالب

بیشتر بخوانید: بروکرهای مورد تایید تجارت فارکس

برای عضویت در کانال تلگرام ما روی آیکن تلگرام کلیک کنید

با عضویت در کانال تلگرام ما قادر خواهید بود تا همواره از آخرین بروزرسانی ها و مطالب تجارت فارکس مطلع باشید

آشنایی با اندیکاتور Support and Resistance Lines

اندیکاتور Support and Resistance Lines یک ابزار معاملاتی کاربردی است که برای پلتفرم های معاملاتی MT4, MT5  طراحی شده است. با اندیکاتور Support and Resistance Linesمی توانید:

 1. فرصت‌های بهتری را بیابید: با دانستن اینکه حمایت و مقاومت کجاست، می‌توانید استراتژی خود را تنظیم کنید.
 2. صرفه جویی در زمان: اجازه دهید اندیکاتور سطح را محاسبه کند و آن را در نمودار نشان دهد.
 3. مطلع شوید: زمانی که قیمت به سطح حمایت یا مقاومت نزدیک شد یا از آن خارج شد، اعلان دریافت کنید.

حمایت و مقاومت به راحتی توسط چشم انسان قابل تشخیص است. باید روی قیمت‌های بسته تمرکز کنید و ببینید کجا متوقف می‌شوند و تثبیت می‌شوند یا جهش می‌کنند. آنها نوعی موانع قیمتی هستند که شکستن آنها سخت است.

محاسبه این سطوح به روش ریاضی انجام می‌شود. برای یافتن این سطوح باید از یک الگوریتم پیچیده استفاده کرد. این اندیکاتور محدوده ای از کندل ها را اسکن می‌کند و مشخص می‌کند که قیمت در کجا بالا می‌رود یا در حال رکود است. سپس قیمت میانه را محاسبه کرده و یک خط افقی روی نمودار ترسیم می کند.

اندیکاتور Support and Resistance Lines
اندیکاتور Support and Resistance Lines

دانلود اندیکاتور Support and Resistance Lines MT4

می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید. نصب بسیار آسان است. استفاده از این ابزار نیز به همین صورت است. هنگامی که اندیکاتور را اجرا می کنید، می توانید پارامترهای آن و نحوه دریافت اعلان ها را تنظیم کنید.

➥ اندیکاتور Support and Resistance Lines MT4 را با استفاده از لینک زیر دانلود کنید.

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید. متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

دانلود اندیکاتور Support and Resistance Lines MT5

اندیکاتور Support and Resistance Lines برای MT5 می تواند برای محاسبه و رسم خودکار خطوط حمایت و مقاومت افقی روی نمودار استفاده شود. می‌توانید از این سطوح در سیستم معاملاتی خود برای فیلتر کردن سیگنال‌های ورودی، خروج از معاملات و پیش‌بینی حرکت قیمت در آینده استفاده کنید.

این اندیکاتور پارامترهای قابل تنظیم را ارائه می دهد و از سه نوع هشدار (بومی، ایمیل و اعلان های فشاری) پشتیبانی می کند. لینک دانلود رایگان در زیر موجود است:

➥ اندیکاتور Support and Resistance Lines MT5 را با استفاده از لینک زیر دانلود کنید.

برای نصب اندیکاتور Support and Resistance Lines MT5، لطفاً دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File->Open Data Folder).
پوشه MQL5 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید. متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

ّبروکر فارکس ifc markets
ّبروکر فارکس ifc markets

امکانات اندیکاتور Support and Resistance Lines چیست؟

اندیکاتور Support and Resistance Lines متاتریدر شامل ویژگی های زیر است:

 • الگوریتم خودکار
 • با بازه های زمانی مختلف کار کنید.
 • تنظیم حساسیت
 • فاصله تا سطوح حمایت و مقاومت بعدی.
 • هشدارها در نمودار، از طریق ایمیل و اعلان‌های فشاری (برنامه تلفن همراه).
اندیکاتور Support and Resistance Lines 3
امکانات اندیکاتور Support and Resistance Lines

پارامترهای تنظیمات اندیکاتور Support and Resistance Lines

هنگامی که اندیکاتور را اجرا می کنید، می توانید چند گزینه پیش فرض را تنظیم کنید. بقیه از پنل مدیریت می شود. رابط این اندیکاتور کاملاً بصری است و با چند کلیک می توانید چندین سطح هشدار را تنظیم کنید.

شما می توانید انتخاب کنید که حمایت و مقاومت را برای یک بازه زمانی متفاوت نشان دهید. به عنوان مثال، اگر در نمودار M15 برای برخی معاملات اسکالپینگ قرار دارید، می توانید نشانگر خطوط پشتیبانی و مقاومت را که برای نمایش سطوح برای بازه زمانی D1 تنظیم شده است، اضافه کنید.

به غیر از نشان دادن فاصله از سطوح بالا و پایین در نمودار، می‌توانید حداقل فاصله را از نزدیک‌ترین سطح برای در نظر گرفتن یک تجارت امن تعیین کنید. همچنین می‌توانید نشانگر را طوری پیکربندی کنید که در صورت ورود قیمت به منطقه خطر (یا خروج از آن)، اعلان‌هایی برای شما ارسال کند.

چرا از اندیکاتور Support and Resistance Lines استفاده کنیم؟

اندیکاتور خطوط حمایت و مقاومت برای بررسی برخی شرایط قبل از ورود یا خروج از معامله مفید است. در طول فعالیت‌های تجاری خود، همه ما از استراتژی های مختلفی استفاده می کنیم، با این حال، حمایت و مقاومت تقریباً  در میان ابزارهای هر معامله‌گر وجود دارد.

می‌توانید از اندیکاتور Support and Resistance Lines برای موارد زیر استفاده کنید:

سیگنال ورودی را ارزیابی کنید: اگر قیمت خیلی نزدیک به یک سطح است، ممکن است بخواهید قبل از ورود منتظر بمانید.
استراتژی خود را تنظیم کنید: حمایت و مقاومت اغلب می‌تواند زمینه‌ای را ایجاد کند که قیمت در آن رکود یا جهش کند.
خروج از یک موقعیت: این سطوح را می توان به عنوان سود برداشت یا توقف ضرر تنظیم کرد. حتی می توان از آنها به عنوان توقفگاه استفاده کرد.

متاتریدر 4 تابعی برای هشدار به شما در هنگام رسیدن قیمت به سطوح تولید شده به طور خودکار ندارد، اما اندیکاتور خطوط پشتیبانی و مقاومت می تواند این کار را انجام دهد. هنگامی که اندیکاتور را به نمودار متصل می کنید، می توانید حساسیت آن را تنظیم کنید و به راحتی سطوح را به صورت خطوط افقی ببینید.

چرا از اندیکاتور Support and Resistance Lines استفاده کنیم؟
چرا از اندیکاتور Support and Resistance Lines استفاده کنیم؟

4
بروکر کپیتال اکستند

سخن پایانی

در این مقاله با اندیکاتور Support and Resistance Lines یا اندیکاتور سطوح حمایت و مقاومت آشنا شدیم. اگر در بازار فارکس فعال باشید احتمالا با سطوح حمایت و مقاومت آشنا هستید و می‌دانید و می‌دانید که این سطوح در تحلیل تکنیکال بسیار کاربردی هستند و از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند.

همه معامله گران در بازار فارکس ییش از اینکه برای ورود به یک معمامله اقدام کنند شرایط را برای ورود به معامله و خروج از آن در یک زمان مناسب می‌سنجند و سپس تصمیم خود را اتخاذ می‌کنند، معامله گران در بازار فارکس از استراتژی‌های گوناگون استفاده می‌کنند.

بهترین استراتژی های معاملاتی در بازار فارکس با سطوح حمایت و مقاومت در ارتباط هستند، در واقع بسیاری از معامله گران در تحلیل تکنیکال از سطوح حمایت و مقاومت و استراتژی‌های برای فعالیت های خود استفاده می‌کنند.  اندیکاتور Support and Resistance Lines یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی است که می‌تواند در زمینه استراتژی های حمایت و مقاومت برای شما یاری دهنده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس
بروکر کپیتال اکستند
بروکر کپیتال اکستند
بروکر ارانته
بروکر ارانته
بروکر لایت فارکس
بروکر لایت فارکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
سرفصل های مقاله
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها