معامله گر فارکس بهتری باشید ❤️ 10 نکته

تاریخ آخرین بروزرسانی: 7 نوامبر 2022

ارقام زیادی در مورد اینکه چه تعداد معامله گر فارکس پول در می آورند و چه تعداد معامله گر فارکس ضرر می کنند وجود دارد. به نظر می رسد رایج ترین آن این است که 90٪ از معامله گران پول از دست می دهند و تنها 10٪ از معامله گران به طور مداوم سودآور هستند.

 پس این 10 درصد چه کاری انجام می دهند که آنها را در این لیست افراد موفق قرار می دهد. و به همان اندازه مهم، این سوال است که اکثریت چه کاری انجام می دهند که باعث می شود آنها به طور مداوم معاملات سود آور را از دست بدهند.

خوب این موضوع کاملاً عمیقی است، اما در این مقاله قصد دارم 10 نکته فارکس را به شما ارائه دهم که اگر آنها را درک کنید و در معاملات خود از آنها استفاده کنید، به شما کمک می کند تا در مسیر درستی در مسیر سودآوری معامله و سودآوری قرار بگیرید. شما را به پیوستن به 10% نزدیکتر می کند.

معامله گر فارکس موفق

بریم سر اصل موضوع و بررسی اینکه معامله فارکس موفق چه کارهایی را انجام میدهد، و صد البته چه کارهایی را انجام نمیدهد که باعث میشود او در دسته 10 درصد افرادی باشد که در این بازار بزرگ یک معامله گر فارکس سود آور باشد.

اهداف تجاری خود را مشخص کنید و استراتژی مناسبی را انتخاب کنید

یکی از اولین کارهایی که باید به عنوان یک معامله گر فارکس انجام دهید این است که بدانید اهداف شما در معاملاتتان چیست. اکثر معامله گران فارکس جدید که به بازار می آیند، با این تصور که می دانند، اما اکثر آنها واقعاً برنامه یا اهداف مشخصی ندارند. تنها پس از اینکه اهدافی را برای خود تعیین کردید، می توانید شروع به بررسی روش های مختلف معاملاتی کنید که به شما در دستیابی به این اهداف کمک می کند.

 به خاطر داشته باشید، باید هدف خود را واقع بینانه در انتظارات خود قرار دهید و مطمئن شوید که روش معاملاتی که انتخاب می کنید با مشخصات شخصیتی شما مطابقت دارد.

سوالات زیادی وجود دارد که باید خودتان به آنها پاسخ دهید. آیا احساس راحتی می کنم که یک شب پوزیشن ها را نگه دارم؟ برای هر معامله چقدر ریسک دارم؟ آیا با روند معامله راحت تر هستم یا مخالف؟ چقدر باید برای تحلیل بازارها وقت بگذارم؟ آیا برای تکمیل درآمد فعلی خود معامله خواهم کرد یا برای معامله تمام وقت برنامه ریزی می کنم؟

اینها تنها برخی از مواردی هستند که قبل از شروع باید در مورد آنها تصمیم بگیرید.

هنگامی که ایده ای در مورد اهداف معاملاتی خود داشتید و اینکه چه نوع معاملاتی برای شما مناسب تر است، باید روی ایجاد یک برنامه معاملاتی دقیق کار کنید که بتوانید از آن برای تجارت سیستمی در بازارها استفاده کنید تا روند معاملات بدون دردسر شود.

نوسانات را در نظر بگیرید

صرف نظر از اینکه شما یک معامله گر Daytrader، Swing Trader، یا Long-Med Position Trader هستید، همیشه باید سعی کنید از یک رویکرد نوسانات بازار برای معامله در بازارها استفاده کنید. این به سادگی به این معنی است که شما با یک نمودار تایم فریم بالاتر شروع می کنید و از آنجا به نمودار تایم فریم معاملاتی خود زوم می کنید. این به شما کمک می کند تا دید بهتری را از آن قیمت را در ذهن داشته باشید.

بسیاری از معامله‌گران اشتباه می‌کنند که تصمیمات معاملاتی را صرفاً بر اساس بازه زمانی که در آن معامله می‌کنند، یعنی بازه زمانی سیگنال اتخاذ می‌کنند.

به عنوان مثال، اگر آنها یک الگوی شمعدان چکشی را در نمودار 4 ساعته ببینند، معامله را از آن چارچوب زمانی خارج می‌کنند بدون اینکه حتی در نظر بگیرند که در بازه زمانی بالاتر بعدی که نمودار روزانه در این مثال است، چه اتفاقی می‌افتد. علاوه بر این، معامله‌گری که مایل است آن سیگنال چکش را که در نمودار 240 دقیقه‌ای نشان داده شده است معامله کند، می‌تواند تا نمودار 60 دقیقه‌ای را بررسی کند تا ورود به معامله بهتری داشته باشد.

به منظور افزایش احتمال داشتن یک معامله برنده، همیشه عاقلانه است که تایم فریم های زمانی متعدد را تجزیه و تحلیل کنید . آنچه اغلب اتفاق می افتد این است که می توانید معاملات بد را بر اساس تجزیه و تحلیل نمودارهای بازه زمانی بالاتر فیلتر کنید یا تأیید بیشتری در مورد معامله خود دریافت کنید. در هر صورت، احتمالاً با اتخاذ رویکرد تحلیل بالا به پایین، شانس خود را برای یک معامله برنده افزایش خواهید داد. 

استراتژی خود را آزمایش کنید و انتظارات خود را بدانید

به عنوان معامله‌ گر فارکس، وظیفه ما یافتن تنظیمات با احتمال بالا و اجرای آنها بدون اجازه دادن به احساسات ما است. واقعا همینطور است. اما یقینا متوجه شده اید که تجارت به کنترل ریسک و دانستن احتمالات مربوط می شود. و تنها از طریق آزمایش و اعتبارسنجی استراتژی‌های معاملاتی فارکس، می‌توانیم در تجارت و پایبندی طولانی‌مدت به آن اطمینان داشته باشیم. 

درست مانند هر بازیکن خوب پوکری که از احتمال برنده شدن یک دست می‌داند، ما نیز باید بدانیم که احتمال هر معامله معینی در مجموعه‌های معاملاتی ما چقدر است. پس چگونه در این مورد پیش برویم؟ خوب ساده ترین راه این است که، ما باید آزمایش های لازم را از استراتژی خود روی داده های تاریخی انجام دهیم.

اگر از یک سیستم معاملاتی استفاده می‌کنید که در آن پارامترها ساده هستند و می‌توان آن‌ها را وارد کرد و آزمایش کرد، می‌توانیم به اهداف آزمایشی خود یا از طریق یک نرم‌افزار بک تست مثل اکسپرت در استراتژی تستر دست یابیم.

از سوی دیگر، اگر شما یک معامله‌گر فارکس با پارامترهای مختلف هستید، می‌توانید از طریق یک فرآیند دستی تست  را انجام دهید. شما باید از طریق تاریخچه قیمت با استفاده از استراتژی، و ایجاد یک گزارش دستی از معاملات برنده و باخت، و مقادیر مربوطه، به گذشته برگردید. و در نهایت لایو تست در یک حساب دمو را حتما فراموش نکنید و در حساب دمو نیز آنرا بررسی کنید.

مزیت بزرگ دیگری در انجام این کار وجود دارد، این است که به شما کمک می کند تا الگوها و تنظیمات معاملاتی خود را بشناسید. هنگامی که همه معاملات را ثبت کردید و حداقل 100 معامله را آزمایش کردید، وقت آن است که نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید و انتظار معامله خود را مشخص کنید. در زیر فرمول محاسبه امید را خواهید دید:

 

انتظار = (احتمال سود * میانگین سود) – (احتمال ضرر * میانگین ضرر)

به عنوان مثال، بیایید بگوییم که استراتژی معاملاتی فارکس شما در 50 درصد مواقع معاملات سود آور ایجاد می کند. و میانگین معامله سود آور شما 400 دلار است در حالی که میانگین معامله ضرر شما 250 دلار است، بنابراین بر این اساس امید به معامله 75 دلار خواهد بود که به صورت زیر محاسبه می شود:(0.5 * 400 دلار) - (0.5 * 250 دلار) = 75 دلار

یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید

شاید این جمله را شنیده باشید: معاملات خود را برنامه ریزی کنید و طرح خود را معامله کنید. به نظر می رسد که ذکر آن خیلی بدیهی است، اما اگر می خواهید مانند یک حرفه ای در فارکس معامله کنید، این یکی از مهم ترین نکات معاملاتی است که باید در نظر داشته باشید. و واقعیت این است که اکثر معامله‌گران یا برنامه معاملاتی ندارند یا اگر داشته باشند، معمولاً به آن پایبند نیستند.

یک معامله گر فارکس حرفه ای حتما این نکته را رعایت میکند و تمامی تلاش خود را میکند تا از این چهارچوب خارج نشود.

ممکن است از خود بپرسید که چرا در وهله اول به یک طرح معاملاتی نیاز دارید؟ خوب، باید بگویم، معامله در فارکس نباید پیچیده باشد، و مطمئناً برای اینکه یک معامله گر فارکس موفق باشید، نیازی به داشتن مدرک دکترای ریاضی یا اقتصاد ندارید.

اما داشتن یک برنامه معاملاتی، که تمام جزئیات دقیقی را که با استراتژی معاملاتی شما همراه است مشخص کند، برای تمرکز و پاسخگویی شما ضروری است. اما به همین جا ختم نمی شود. هنگامی که یک برنامه معاملاتی دقیق دارید، باید در ارتباط با آن، یک تقویم ثبت شده معاملاتی از تمام معاملات انجام شده و نتایج مربوط به آن معاملات نگه دارید.

پیشنهاد می کنم تمام معاملات خود را به صورت تصویری ثبت کنید. سعی کنید نمودار را ثبت کنید و از آن عکس بگیرید و یادداشت کنید که هنگام شروع معامله به چه فکر می کردید و نقاط ورود و خروج شما کجا بوده است. هر یادداشت مرتبط دیگری را نیز بنویسید.

 این کار در ظاهر ساده به شما کمک می کند تا فرآیند فکری خود را بهتر درک کنید و در نهایت با بهبود فرآیندهای معاملاتی خود به مربی معاملاتی خود تبدیل خواهید شد. ما به عنوان معامله‌ گر فارکس باید استراتژی خود را تقویت کنیم و یاد بگیریم که با اجرای خود نظم بیشتری داشته باشیم. اگر می‌خواهیم این کار را انجام دهیم، یک برنامه تجاری دقیق و یک تقویم مصور تجاری که اغلب به‌روزرسانی می‌شود، ضروری است.

در بازه‌های زمانی بالاتر به معاملات خود ادامه دهید

بسیاری از معامله گران جدید وارد بازار فارکس می شوند زیرا آنها به هیجان تجارت ارز جذب می شوند. آنها معمولاً این تصویر را از یک معامله گر فارکس روزانه  در سر خود دارند که روی صفحه نمایش رایانه چند مانیتور چسبانده شده است و روزانه ده ها معامله انجام می دهد. 😄

در حالی که، معاملات روزانه می‌تواند سریع و هیجان‌انگیز باشد، حقیقت موضوع این است که سود واقعی با معامله در بازه‌های زمانی بالاتر به‌جای بازه‌های زمانی کوچک مانند نمودارهای ۱ دقیقه‌ای یا ۵ دقیقه‌ای که معامله‌گران روزانه معمولاً به آن‌ها تکیه می‌کنند، به دست می‌آید.

اگر تنها یک کار وجود داشته باشد که هر معامله گر فارکس می‌تواند بدون تلاش بیشتر، معاملات خود را بهبود بخشد، آن تغییر از معامله در بازه‌های زمانی پایین‌تر به بازه‌های زمانی بالاتر است. معاملات روزانه موانع زیادی برای معامله گر فارکس و کوتاه مدت ایجاد می‌کند و هزینه‌های معاملات مرتبط با معاملات روزانه آن را در بهترین حالت به یک نبرد دشوار تبدیل می‌کند.

به نظر می رسد در مورد اینکه چه چیزی در بازار کار می کند و چه چیزی کار نمی کند، تصور غلط گسترده ای وجود دارد. یکی از این تصورات غلط بزرگ این ایده است که هر چه بیشتر معامله کنید، درآمد بیشتری خواهید داشت. این نمی تواند دور از واقعیت باشد، و در واقع، در بیشتر موارد متوجه خواهید شد که هرچه کمتر معامله کنید، احتمالاً در معاملات فارکس خود پول بیشتری کسب خواهید کرد.

تایم فریم های بالاتر مانند نمودارهای 240 دقیقه، 480 دقیقه و روزانه، تنظیمات معاملاتی با احتمال بسیار بالاتری نسبت به تایم فریم های پایین تر ارائه می دهند و هزینه های تراکنش شما که ترکیبی از اسپرد، لغزش، و کمیسیون است، بسیار کمتر خواهد بود. به عنوان درصدی از میانگین سود شما در هر معامله.

اکثر معامله گران که متضرر میشوند این واقعیت را درک نمی کنند. معامله در بازه‌های زمانی بالاتر زمان بیشتری را برای معامله‌گر فراهم می‌کند تا بهترین تنظیمات را انتخاب کند، و در عین حال نیازی به چسباندن صورت و چشمانتان در تمام روز به صفحه نمایش رایانه خود ندارید.

معاملات خود را ساده نگه دارید

معامله گر فارکس
معامله گر فارکس

به عنوان یک معامله گر فارکس به زودی متوجه می شوید که استفاده از اندیکاتورها در معاملات گاهی اوقات نتیجه معکوس دارد. بیشتر معامله گران سودآور به شما خواهند گفت که بهترین اندیکاتور قیمت است و هر اندیکاتور دیگری در نمودار قیمت شما مشتق از خود قیمت است. 

در دنیای معاملات فارکس، نقطه و تشخیص ورود قبل از دیگران اغلب تفاوت بین یک معامله سودآور یا ضررده است، پس من ادعا می کنم که ما باید تا حد امکان سعی کنیم با استفاده از نمودارهای قیمتی برهنه معامله کنیم و عملکرد قیمت را از نمودارهای خود مطالعه کنیم. ما حتی یک دوره آموزش معامله در فارکس با نام ترید با چارت خالی نیز برای کابران به رایگان ارائه کردیم.

معاملات و شیوه تجزیه و تحلیل نباید پیچیده باشد. اگر بتوانید عملکرد قیمت را بخوانید و اساس حرکت قیمت را از طریق عدم تعادل عرضه و تقاضا درک کنید، به خوبی از 90 درصد معامله‌گران فارکس جلوتر خواهید بود.

اما اگر شما از آن دسته معامله‌گرانی هستید که باید اندیکاتورهای مورد علاقه خود را در نمودار داشته باشند، پیشنهاد می‌کنم آن را به 1 یا حداکثر 2 اندیکاتور محدود کنید که می‌توانید از آنها استفاده کنید و برای تأیید به آنها اعتماد کنید. هر چیزی بیش از 2 اندیکاتور معاملاتی در نمودار شما وجود داشته باشد، و شما واقعاً فرآیند معاملات را بیش از آنچه لازم است منحرف می کند.

امیدواریم در مقطعی از سفر تجاری خود، بتوانید با استفاده از مناطق مقاومت پایه حمایتی و سطوح عرضه و تقاضا، بر روی اقدام قیمت متمرکز شوید. من فکر می کنم متوجه خواهید شد که این نه تنها به ساده سازی تحلیل کردن شما کمک می کند، بلکه از نقطه نظر سودآوری کلی به شما خدمات بهتری خواهد داد.

یک معامله گر فارکس نیازی به استفاده همزمان از تعداد زیادی از اندیکاتور ها ندارد، شما نهایت با یک یا دو اندیکاتور برای سهولت انجام محاسبات میتوانید دید به مراتب بهتری نسبت به بازار داشته باشید.

بدانید که سطوح اصلی حمایت و مقاومت کجا هستند

درک حمایت و مقاومت یکی از مفاهیم ضروری در تجارت است. حمایت و مقاومت به عنوان سطوح کلیدی قیمت تعریف می شود که در آن خریداران و فروشندگان هر دو ابراز علاقه کرده اند و حجم معاملاتی را به اندازه ای انجام داده اند که باعث توقف یا توقف قیمت ها شده و باعث ایجاد یک نوسان مهم شده است. 

یک معامله گر فارکس از این سطوح برای اندازه گیری سطوح قیمت آتی استفاده می کند که در آن خریداران و فروشندگان احتمالاً در آینده وارد بازار خواهند شد. خطوط افقی قیمت را می توان در جایی ترسیم کرد که قیمت معامله شده و معکوس شده است تا یک منطقه حمایت یا مقاومت مهم ایجاد شود که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.

همچنین باید توجه داشت که هرچه بازه زمانی که یک سطح حمایت یا مقاومت کلیدی شکل می‌گیرد، بیشتر قابل اعتماد است. به عنوان مثال، سطح پشتیبانی که در نمودار روزانه شکل می‌گیرد بسیار معتبرتر از سطحی است که در نمودار 30 دقیقه‌ای شکل می‌گیرد. سطوح حمایت و مقاومت چارچوب زمانی بالاتر آنهایی هستند که در دوره زمانی بسیار طولانی‌تری شکل گرفته‌اند و مطمئناً در طول شکل‌گیری آن مشارکت بیشتری دارند.

علاوه بر این، اکثر معامله گران بزرگ در بازارها ، آنهایی که می‌توانند قیمت‌ها را تغییر دهند، مانند صندوق‌های تامینی، و سایر موسسات، تمایل دارند سطوح حمایت و مقاومت را در نظر بگیرند. برای مثال به سطوحی که در نمودارهای روزانه شکل می‌گیرد، بسیار بیشتر از بازه‌های زمانی کوچک‌تر بین روز تماشا کنند.

سطوح S/R می تواند هم در ورود به معاملات و هم در مدیریت معاملات مفید باشد. به عنوان مثال، اگر در یک جفت ارز خاص صعودی هستید، می توانید با نزدیک شدن قیمت به سطح حمایت، یک موقعیت خرید را آغاز کنید یا اگر به دنبال زمان مناسبی برای خروج از یک موقعیت کوتاه هستید، می توانید از منطقه مقاومت استفاده کنید.

اگر میخواهید که معامله گر فارکس بهتری نسبت به آنچه تا کنون بوده اید باشید، حتما حمایت و مقاومت را جدی بگیرید و آنرا به خوبی بیاموزید. اگر نیاز به آموزش دارید ما در بخش آموزش فارکس مباحث مختلف و کاملی در خصوص حمایت و مقاومت ارائه کرده ایم.

قبل از انجام معامله، رویدادهای خبری پیش رو را بررسی کنید

رویدادهای خبری پیش روی شما در طول روز نشان دهنده تمایل به ایجاد نوسانات بیشتر در بازارهای ارز دارند، بنابراین برای یک معامله گر فارکس مهم است که رویدادهای خبری برنامه ریزی شده و اخبار اقتصادی مهم برای ارزهایی را که در حال معامله هستند نظارت کند. منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید یک تقویم اقتصادی پیدا کنید تا از این رویدادها مطلع شوید.

ما در بخش آموزشی خود یک مقاله کامل در خصوص 5 تقویم اقتصادی برتر فارکس را منتشر کرده این کافی است از کادر جستجو عبارت تقویم اقتصادی فارکس یا عبارت فارکس فکتوری را جستجو کنید تا آن مقاله را بیابید.

اگرچه کسب سود ثابت در رویدادهای خبری معاملاتی خود بسیار دشوار است، با این وجود، دانستن اینکه چه زمانی اخبار مهم منتشر می شود، می تواند برای معامله گر فارکس که از تحلیل تکنیکال استفاده میکند بسیار مهم باشد.

به عنوان مثال، اگر می دانیم که حقوق و دستمزد غیر کشاورزی برای فردا برنامه ریزی شده است، می توانیم قبل از شروع هر معامله جدید تا پس از اعلام صبر کنیم. از سوی دیگر، اگر در حال حاضر در موقعیتی هستیم، ممکن است به دلیل نوسانات بیش از حد انتظار در اثر انتشار این خبر، یک بخش یا معامله را بصورت کامل حذف کنیم.

اینها چیزهایی هستند که یک معامله گر فارکس باید مرتباً به آنها فکر کند. ما نمی‌توانیم در خلأ معامله کنیم، بدون اینکه از اثرات بالقوه‌ای که می‌تواند بر موقعیت‌های ما تأثیر منفی بگذارد، بدانیم. 

وظیفه اصلی یک معامله گر فارکس مدیریت ریسک و هدف شماره یک حفظ سرمایه است. بنابراین، ما باید به عنوان مدیران ریسک مسئولیت پذیر عمل کنیم، و یکی از راه هایی که می تواند خطرپذیری ما را کاهش دهد، محدود کردن حجم معاملات ما در دوره های بسیار پر نوسان است، که می تواند باعث تغییرات شدید قیمت و جهش قیمت شود.

روی عملکرد قیمت معاملاتی در بازارها تمرکز کنید

این یک درس برای تجارت فارکس است که هر تازه واردی باید به آن توجه زیادی داشته باشد. بسیاری از معامله گران جدید در تلاش برای یافتن اندیکاتور معاملاتی پیشرفته هستند، اندیکاتوری که در نهایت آنها را در صدر قرار می دهد. مشکل اینجاست که این یک جستجوی بیهوده است.

 دیر یا زود این واقعیت برای کسانی که به دنبال جام مقدس هستند آشکار خواهد شد. اجازه دهید به شما بگویم بهترین اندیکاتور معاملاتی که در دسترس ما به عنوان معامله گر فارکس است چیست؟ قیمت است. قیمت درست است. این قیمت یا همان پرایس اکشن است که هر ترکیبی از RSI، Stochastic، MACD یا هر چیز دیگری را شکست می دهد. دلیل آن این است که همه این شاخص ها از خود قیمت محاسبه می شوند.

در درجه اول بر روی عملکرد قیمت تمرکز کنید و چیزها را بسیار واضح تر خواهید دید. در این مورد شکی نیست. در مورد آن فکر کنید، کامپیوترها همیشه وجود نداشته اند، شاید برای 50 سال یا بیشتر، اما بازارهای مالی صدها سال است که وجود دارند. در آن زمان، معامله گران نوار صرافی ها (( کندل ها )) را می خواندند و نحوه حرکت قیمت را مطالعه می کردند تا جهت کلی بازار را بسنجند.

اگرچه این روزها به نظر می رسد خواندن کندل یک هنر گمشده است، این روش را می توان به راحتی از طریق قیمت خواندن در نمودارها گنجانید. نیازی به پیچیدگی معاملات خود نیست، زیرا معامله بسیار ساده است و معاملات پرایس اکشن در فارکس روشی منطقی برای معامله گر فارکس برای نزدیک شدن به بازار فراهم می کند.

اهداف معاملاتی واقع بینانه را تعیین کنید

برای معامله گر مبتدی فارکس، حواس پرتی زیادی وجود دارد که باید با آنها برخورد کند. شما می دانید منظورم چیست، چند بار ادعای یک استراتژی یا سیستم فارکس را دیده اید که ظاهراً 100 دلار یا 200 دلار یا حتی 1000 دلار در روز در بازارها با سیگنال خودکار  ارائه میکنند؟ حتی اکسپرتهایی که شما را پولدار خواهند کرد و به شما سود میدهند در حالی که در ساحل یا زمین گلف در حال خواب یا استراحت هستید.😉

خیلی مضحک است اگر واقعاً به آن فکر کنید. اما من حدس می‌زنم که این فروشنده‌های روغن مار 😄 به اندازه کافی خریداران مشتاق دارند که همچنان ادامه دارد.

من اینجا هستم تا به شما بگویم که بله، در بازار فارکس می توان پول به دست آورد، و مقدار زیادی از آن، اگر درست معاملات را انجام دهید و ریسک خود را کنترل کنید. اما این چیزی نیست که شما فکر می کنید. اکثر معامله گران حرفه ای به دنبال سود 100٪ یا 200٪ در سال نیستند. 

آیا می توان آن را انجام داد؟ قطعا، اما یک گرفتاری وجود دارد. آیا حاضرید 40٪ یا 50٪ یا حتی 75٪ از حساب خود را برای رسیدن به این هدف حذف کنید؟ قبل از اینکه جواب بدی من بهت جواب میدم. نه، شما آماده نیستید که چنین ریسک و ضرری را بپذیرید.

بنابراین، نکته این است که بازده مطلق بدون در نظر گرفتن قسمت ریسک معادله بی معنی است. اهداف معاملاتی واقع بینانه را برای خود تعیین کنید، در غیر این صورت، به سادگی خود را برای شکست آماده می کنید.

جمع بندی

در این مقاله 10 نکته طلایی برای شما بیان کردیم که به شما میگوید اگر میخواهید معامله گر فارکس موفق باشید، چه کارهایی باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام دهید. وقتی دارین این متن رو میخونید احتمالا از ابتدای مقاله تا اینجا رو مطالعه کردید، اما بازهم پیشنهاد میکنم که یکبار دیگه از ابتدای این آموزش رو مطالعه کنید، اینبار با دقت بیشتر و یادداشت برداری برای خودتان.

اگر سوالی داشتید و یا نکته ای برای شما نیاز به توضیح بیشتر داشت حتما در بخش نظرات مطرح کنید تا ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها