آموزش اندیکاتور Coppock به همراه لینک دانلود رایگان

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

اندیکاتور Coppock ابزار معاملاتی در فارکس است که از سه میانگین متحرک تشکیل شده است.این اندیکاتور اولین بار توسط Edward Coppock در سال 1962 ابداع شده و توسعه یافته است. در این پست علاوه بر معرفی این اندیکاتور فارکس لینک دانلود  و آموزش تنظیمات این اندیکاتور فارکس را نیز قرار داده ایم.

معرفی اندیکاتور Coppock

اندیکاتور Coppock  یکی از اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال فارکس است که با نام شاخص منحنی معروف شناخته می شود. این اندیکاتور از دسته اندیکاتورهای نوسان نما یا اسیلاتورها به شمار می رود. اندیکاتور Coppock  یکی از منحصر به فرد‌ترین اندیکاتورها است که اولین بار توسط ادوارد کاپاک در سال 1962 معرفی شده است.

معامله گران در بازار فارکس با استفاده از این اندیکاتور می‌توانند فرصت های معاملاتی بلندمدت را شناسایی کنند و کاربرد اصلی این اندیکاتور تشخیص نقطه آغاز بازار در روند صعودی است که با استفاده از اندیکاتورهای میانگین متحرکی که در آن به کار رفته است آنها شناسایی می کند.

بنابراین معامله گران می توانند با استفاده از اندیکاتور Coppock  اطلاعاتی راجع به نقاط آغاز به دست آورند، با دریافت سیگنال در روند صعودی برای ورود به معامله خرید در بازار مالی اقدام کنند.

استراتژی اصلی هنگام معامله با استفاده از اندیکاتور Coppock این است که زمانی که منحنی شروع به بالا رفتن از زیر صفر می‌کند، خرید کنید و زمانی که منحنی از بالای صفر شروع به سقوط کرد، فروش را انجام دهید.

دقت داشته باشید میله های کوچک (در مقایسه با اطراف) باید نادیده گرفته شوند. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید، این اندیکاتور به ثبت روندها در مراحل اولیه کمک می کند، اما انتظار نداشته باشید که حداکثر و حداقل های واقعی را با آن وارد کنید.

این اندیکاتور برای پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 طراحی شده است و در این پلتفرم های معاملاتی قابلیت اجرا دارد.

استراتژی اندیکاتور coppock
استراتژی اندیکاتور coppock

نصب اندیکاتور Coppock

اندیکاتور Coppock به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود کنید، سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور Coppock در متاتریدر 4 از لینک در فایل زیر استفاده کنید:

برای دانلود اندیکاتور Coppock در متاتریدر 5 از لینک در فایل زیر استفاده کنید:

نکته: اندیکاتور Coppock نسخه اختصاصی تجارت فارکس می‌باشد که بصورت کامل بهینه سازی شده است. پس از اینکه فایل های اندیکاتور Coppock را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور Coppock

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید. سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید، اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید .

در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد. شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Coppock میتوانید استفاده کنید. پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید. در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فراخوانی اندیکاتور Coppock
فراخوانی اندیکاتور Coppock

تنظیمات اندیکاتور Coppock

ROC1Period (پیش‌فرض = 14) - دوره اولین نرخ تغییر در مجموع.ROC2Period (پیش‌فرض = 11) - دوره دومین نرخ تغییر در مجموع.MAPperiod (پیش‌فرض = 10) - دوره میانگین متحرک مجموع.MAType (فقط در MT4) (پیش‌فرض = 3 (WMA)) - روش میانگین متحرک مجموع. تغییر آن توصیه نمی شود

تنظیمات اندیکاتور Coppock
تنظیمات اندیکاتور Coppock

استراتژی اندیکاتور Coppock

اگر از یک اندیکاتور کاربردی در یک استراتژی معاملاتی در تحلیل تکنیکال فارکس استفاده کنید می‌توانید بازدهی عالی را در این بازار مالی مشاهده کنید. یکی از استراتژی های معاملاتی در تحلیل تکنیکال فارکس استراتژی با استفاده از اندیکاتورهای Coppock و اندیکاتور Simple Moving Average است.

در این استراتژی معاملاتی بهتر است از جفت ارزهای فارکس که نوسانات کمتری دارند استفاده کنید. بهترین جفت ارزهای معاملاتی که می‌توانید در این استراتژی معاملاتی استفاده کنید جفت ارزهای USD/CHF, EUR/USD, USD/CAD هستند که پیشنهاد می شوند.

در این استراتژی معاملاتی بهتر است از تایم فریم های کوتاه مدت استفاده کنید. تایم فریم پیشنهادی در این استراتژی بین 15 تا 30 دقیقه است که می توانید انتخاب کنید. در این استراتژی باید به اندیکاتور Coppock دقت داشته باشید اگر این اندیکاتور خط روند را قطع کند می‌توانید در جهتی که خط روند توسط این اندیکاتور قطع شده است وارد معامله شوید.

سخن پایانی

اندیکاتور Coppock یا شاخص منحنی یکی از بهترین اندیکاتورهای نوسان نما در تحلیل تکنیکال است که می تواند برای معامله گران در شناسایی فرصت های معاملاتی کمک دهنده باشد. معامله گران در بازار فارکس می‌توانند با استفاده از اطلاعاتی که این اندیکاتور به آنها ارائه می دهد فرصت های معاملاتی را پیدا کنند و برای ورود به معامله در زمان مناسب اقدام کنند.

استراتژی معاملاتی این اندیکاتور به این شکل است که شما باید در زمانی که منحنی اندیکاتور از پایین صفر شروع به حرکت می کند برای ورود به معامله خرید اقدام و در زمانی که اندیکاتور از بالای صفر شروع به نزول می کند برای ورود به معامله فروش اقدام کنید.

بنابراین این اندیکاتور برای آن دسته از معامله گران که به دنبال فرصت های معاملاتی ورود به معامله خرید یا فروش  هستند می تواند بسیار کمک دهنده باشد،این اندیکاتور از سه میانگین متحرک تشکیل شده است که معامله گران می تواننددر قسمت تنظیمت این اندیکاتور پارامترهای آن را تغییر دهند و با توجه به استراتژی معاملاتی خود آن را تنظیم کنند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها