آموزش اندیکاتور Basing Candlesticks با لینک دانلود رایگان

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

اندیکاتور Basing Candlesticks یک ابزار موثر در تحلیل تکنیکال است که به شما کمک می‌کند کندل‌ها را در نمودار قیمتی شناسایی و علامت گذاری کنید. این اندیکاتور فارکس بر اساس سیگنال‌دهی از طریق شناسایی الگوهای کندل استیک عمل می‌کند. الگوهای کندل استیک، به عنوان یکی از ابزارهای کلیدی تحلیل تکنیکال، بسیار متنوع و کارآمد هستند. استفاده از این الگوها به شما امکان می‌دهد زمان شکست یا ادامه روند را بهبود بخشید.

البته، با توجه به گستردگی و تنوع الگوهای کندل استیک، شناسایی آنها به دلیل شکل‌های ظاهری گوناگون چالش‌برانگیز است و بسیاری از معامله‌گران نمی‌پذیرند که تمامی الگوها را حفظ کنند. در این زمینه، اندیکاتور Basing Candlesticks با برطرف کردن این مشکل، به شما امکان می‌دهد به سادگی و با دقت به الگوهای کلیدی تمرکز کنید.

به عبارت دیگر، این اندیکاتور به شما امکان می‌دهد تا با اعتماد بیشتر و تحلیل دقیق‌تر، بر روی الگوهای کندلی که برای شما اهمیت دارند، تمرکز کنید. استفاده از این ابزار می‌تواند به شما در فرآیند تصمیم‌گیری معاملاتی کمک کرده و بهبودی در عملکرد معاملاتی شما ایجاد کند.

معرفی اندیکاتور Basing Candlesticks

اندیکاتور Basing Candlesticks یک اندیکاتور اتوماتیک است که شمع‌های مبتنی بر نمودار را شناسایی و علامت گذاری می کند. شمع پایه در این اندیکاتور شمعی است که طول بدن آن کمتر از 50 درصد محدوده بالا و پایین آن است. نشانگر شمع‌های پایه را با استفاده از خطوط هیستوگرام در پتلفرم متاتریدر 4 یا شمع های سفارشی در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 به طور مستقیم در نمودار اصلی این پلتفرم‌ها برجسته می کند. معیار درصد را در اندیکاتور Basing Candlesticks  می‌توان از طریق پارامترهای ورودی تغییر داد.

همچنین می‌توانید هشدارها در این اندیکاتور در قسمت تنظیمات آن را برای زمانی که یک شمع پایه جدید ظاهر می‌شود روشن کنید. این تنظیمات اندیکاتور Basing Candlesticks را در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم. این اندیکاتور برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 طراحی شده است و در این پلتفرم‌های معاملاتی قابلیت اجرا دارد. در تصاویر زیر می‌توانید اجرا شده اندیکاتور Basing Candlestick را مشاهده کنید.

اندیکاتور Basing Candlesticks mt4
اندیکاتور Basing Candlesticks mt4
اندیکاتور Basing Candlesticks mt5
اندیکاتور Basing Candlesticks mt5

تنظیمات اندیکاتور Basing Candlesticks

در این اندیکاتور Basing Candlesticks، درصد اندازه شمع‌های پایه به طور پیش فرض بر روی مقدار 50 تنظیم شده است. این درصد در این اندیکاتور برای مقایسه نسبت بدنه شمع به محدوده کم و زیاد آن استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، این تنظیم به شما این امکان را می‌دهد تا بدنه شمع‌ها را نسبت به محدوده مشخصی ارزیابی کرده و تفاوت‌های آنها را بهبود بخشید.

همچنین، Trigger Candle که به صورت پیش فرض بر روی مقدار 1 قرار دارد، به عنوان کندل مقایسه‌ای در این اندیکاتور عمل می‌کند. این مقدار نشان‌دهنده آخرین کندلی است که به صورت کامل شکل گرفته است. اگر این مقدار را بر روی 0 تنظیم کنید، به معنای انتخاب کندل فعلی خواهد بود که هنوز شکل‌گیری آن به پایان نرسیده است. این امکان به معامله‌گران این اطمینان را می‌دهد که در زمان مناسبی اقدام به تحلیل کندل‌ها و ایجاد هشدارها می‌کنند.

پارامترهای زیر به صورت پیش فرض بر روی False تنظیم شده است False یا نادرست در این اندیکاتورها به معنای قطع بودن است و شما می‌توانید در صورت تمایل در قسمت پیش فرض این پارامترها را فعال کنید.

 • Enable Native Alerts (پیش‌فرض = نادرست) به صورت پیش فرض قطع است می‌توانید درصورت تمایل در این پارامتر True را فعال کنید- اگر  فعال شود، هشدارهای پاپ‌آپ بومی متاتریدر در ظاهر شمع‌های پایه جدید استفاده خواهند شد.
 • Enable Sound Alerts (پیش‌فرض = نادرست) - اگر درست باشد، این پارامتر نیز به صورت پیش فرض قطع شده است در صورت تمایل می توانید True را فعال کنید تا هشدارهای صوتی را در ظاهر شمع پایه جدید دریافت کنید.
 • Enable Email Alerts (پیش‌فرض = نادرست) - اگر درست باشد، به صورت پیش فرض قطع است اگر متصل شود می توانید هشدارها را به صورت ایمیل بر اساس ظاهر شمع پایه جدید دریافت کنید. ایمیل باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Email پیکربندی شود.
 • Enable Push Alerts (پیش‌فرض = نادرست) - اگر درست باشد، هشدارهای اعلان فشار متاتریدر با ظاهر شدن شمع پایه جدید به دستگاه شما ارسال می‌شود. اعلان ها باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools->Options->Notifications پیکربندی شوند.
 • Alert Email Subject (پیش‌فرض =) - این پارامتر یک متن اضافی برای موضوع ایمیل هشدار است.
 • Alert Text (پیش‌فرض =) - متن اضافی برای هشدارها می باشد.
 • Sound File Name (پیش‌فرض = alert.wav) - نام فایل صوتی برای پخش در حالت هشدار اگر Enable Sound Alerts روی درست تنظیم شده باشد یعنی غیرفعال است و می تواند در صورت تمایل فعال شود.
 • یک نشانگر متاتریدر که شمع‌هایی را با اندازه بدنه کمتر از 50 درصد کل محدوده High-Low شمع نشان می‌دهد. هشدارها در این پارامتر در دسترس هستند.

دانلود اندیکاتور Basing Candlesticks

اندیکاتور Basing Candlesticks  به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور Basing Candlesticks در متاتریدر 4 از لینک در فایل زیر استفاده کنید.

برای دانلود اندیکاتور Basing Candlesticks در متاتریدر 5 از لینک در فایل زیر استفاده کنید.

نکته: اندیکاتور Basing Candlesticks نسخه اختصاصی تجارت فارکس میباشد که بصورت کامل بهینه سازی شده است. پس از اینکه فایل های اندیکاتور Basing Candlesticks را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور Basing Candlesticks

به طور عمومی روش نصب و فراخوانی تمامی اندیکاتورها و اکسپرت ها به یک شکل است.اگر نیاز به راهنمایی دارید از مسیر زیر برای نصب و فراخوانی این اندیکاتور استفاده کنید.

 1. برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید.
 2. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید.
 3. و سپس در این پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.ا کنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید .
 4. در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است.
 5. کافی است در متاتریدر بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Basing Candlesticks میتوانید استفاده کنید. پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیکها را مطابق تصویر زیر بزنید. پس از اینکه تمامی تیکها را مطابق تصویر بالا زدید به بخش تنظیمات بروید.در تصویر زیر بخش تنظیمات را برای شما نمایش داده‌ایم .

تنظیمات اندیکاتور Basing Candlesticks
تنظیمات اندیکاتور Basing Candlesticks
تغییر پارامترهای تنظیمات اندیکاتور Basing Candlesticks
تغییر پارامترهای تنظیمات اندیکاتور Basing Candlesticks
تغییر رنگ اندیکاتور Basing Candlesticks
تغییر رنگ اندیکاتور Basing Candlesticks
تنظیمات زمانی اندیکاتور Basing Candlesticks
تنظیمات زمانی اندیکاتور Basing Candlesticks

الگوهای کندل استیک در فارکس

الگوهای کندل استیک، یکی از اساسی‌ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی، نخستین بار توسط ژاپنی‌ها به منظور تجزیه تحلیل در تجارت برنج ابداع شدند. این الگوها، که در آغاز به تجارت برنج محدود بودند، با گذر زمان وارد بازارهای مالی شدند و به عنوان یک ابزار اساسی برای تحلیل تکنیکال در فارکس مورد استفاده قرار گرفتند. الگوهای کندل استیک، ابزارهای معاملاتی هستند که معامله گران از آنها برای تجزیه تحلیل نمودارهای قیمتی بهره می‌برند و توانایی تشخیص حرکات قیمت را در این نمودارها دارند.

هر کندل استیک در نمودار قیمتی از دو قسمت اصلی تشکیل شده است: بدنه کندل و سایه. بدنه کندل نشان‌دهنده بازه قیمتی میان قیمت باز و بسته کندل است، در حالی که سایه کندل اطلاعاتی راجع به بالاترین و پایین‌ترین قیمت‌ها را ارائه می‌دهد. این اطلاعات مهم به معامله گران این امکان را می‌دهد تا قیمت بازگشایی و بسته شدن کندل، همچنین بالاترین و پایین‌ترین قیمت را تحلیل کنند. از این تحلیلات، معامله گران می‌توانند در زمان مناسب تر به تصمیم‌گیری درباره ورود به یا خروج از بازار بپردازند.

جمع بندی

نمودار شمع‌های ژاپنی یا کندل استیک، یکی از مهم‌ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال در بازار فارکس است که الگوهای متنوعی را دربرمی‌گیرد و اطلاعات ارزشمندی را به معامله‌گران ارائه می‌دهد. اندیکاتور Basing Candlesticks یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی محسوب می‌شود، که قابلیت شناسایی کندل‌های نمودارهای قیمتی کندل استیک را داراست و اطلاعات مرتبط با آن‌ها را به معامله‌گران ارائه می‌دهد.

این اندیکاتور با داشتن تنظیمات مختلف، به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا بر اساس استراتژی معاملاتی خود و نیازهای خاص، تنظیمات را تغییر داده و اطلاعات جامع‌تری را به دست آورند. این امکان به معامله‌گران کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری‌های بهتری درباره ورود به یا خروج از بازار انجام دهند.

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام ایندیکاتور بیس کندل MT5 تنظیماتش با تنظیمات شما فرق داره
قسمت Common برای من هیچی DLL نداره
قسمت Color هم فقط یکی هستش
بی زحمت اگه راهشو میدونی ایمیل بهم بزن مدتیه دنبال بیس کندل MT5 هستم اما جور نمیشه
مرسی

سلام وقت بخیر

بخش تصویری همونطور که در متن هم گفته شده برای متاتریدر 4 هست و متاتریدر 5 کمی متفاوت هست و برخی بخشها داخلش بصورت خودکار صورت میگیره