آموزش اندیکاتور QQE ❤ به همراه لینک دانلود رایگان

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

یکی از فاکتورهای مهم در بازار فارکس که همه معامله گران فعال در این بازار باید از آن آگاهی داشته باشند برآورد کیفی و کمی می باشد.اندیکاتور QQE یا Quantitative Qualitative Estimation یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی است که همانطور که از نامش پیداست به منظور برآورد کیفی و کمی استفاده می شود.

در این مقاله این اندیکاتور فارکس QQE را به شما معرفی کرده و لینک دانلود و آموزش نصب و فراخوانی این اندیکاتور را به طور رایگان ارائه می دهیم.اگر می خواهید با این اندیکاتور آشنا شوید و با استفاده از آن به برآورد کیفی و کمی دست یابید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

این اندیکاتور بسیار کاربردی و کمک دهنده است زیرا از شاخص های اندیکاتور RSI که یکی از اندیکاتورهای کاربردی در بازار فارکس است استفاده می کند به همین دلیل می تواند برای معامله گران کاربردی باشد و به آنها سیگنال های صحیح را ارائه دهد.

معرفی اندیکاتور QQE

اندیکاتور QQE مخفف Quantitative Qualitative Estimation به معنای برآورد کیفی کمی است.، این اندیکاتورر بر اساس محاسبه نسبتاً پیچیده شاخص‌های RSI هموار شده است. در نتیجه ما 2 خط در یک پنجره نشانگر جداگانه دریافت می کنیم که  سریع و آهسته هستند.

همچنین یک سطح شاخص مهم (50) وجود دارد که در سیگنال ها استفاده می شود. شما می توانید هشدارهای متنی، صوتی و ایمیلی را برای اندیکاتور QQE فعال کنید. این اندیکاتور برای پلتفرم های معاملاتی MT4 و MT5(پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و  متاتریدر 5)در دسترس است و شما می توانید این اندیکاتور را دانلود کرده و در این پلتفرم های معاملاتی اجرا کنید.در سیستم معاملاتی شاخص QQE اصلی، سیگنال ها زمانی که خط آبی از سطح 50 عبور می کند و زمانی که از خط زرد (نقطه دار) عبور می کند، تولید می شود. اما من توصیه می‌کنم از سیگنال‌های زیر برای معامله استفاده کنید:

زمانی که خط آبی از خط زرد از پایین عبور می‌کند در حالی که هر دو زیر سطح 50 هستند، طولانی بروید. زمانی که خط آبی از بالا از خط زرد عبور می کند کوتاه بروید در حالی که هر دو بالاتر از سطح 50 هستند.

ظاهر اندیکاتور qqe
ظاهر اندیکاتور qqe

نصب اندیکاتور QQE

 اندیکاتور QQE به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار ندارد و یک اندیکاتور سفارشی سازی شده است. برای استفاده از این اندیکاتور فارکس شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 یا  5 دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور QQE در پلتفرم معاملاتی متاتریدر4  می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

برای دانلود اندیکاتور QQE در پلتفرم معاملاتی متاتریدر5  می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

نکته: اندیکاتور QQE نسخه اختصاصی تجارت فارکس میباشد که بصورت کامل بهینه سازی شده است.پس از اینکه فایل های اندیکاتور QQE را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور QQE

ابتدا شما باید اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی خود دانلود کنید. برای نصب اندیکاتور در متاتریدر  ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید .سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید.

 سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید.در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است.کافی است در متاتریدر 4 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور QQE میتوانید استفاده کنید.پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر4  دو مرتبه کلیک کردید.در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فراخوانی اندیکاتور qqe
فراخوانی اندیکاتور qqe

برای فراخوانی اندیکاتور QQE در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 نیز دقیقا باید اندیکاتور QQE مراحلی که برای فراخوانی اندیکاتور در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 انجام داده اید را انجام دهید. 

پس از اینکه  اندیکاتور QQE را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 در فاdلی که برای شما قرار داده ایم دانلود کردید می توانید اندیکاتور را نصب کنید.برای نصب اندیکاتور در متاتریدر 5 ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید.

سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL5را باز کنید.و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید.در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است.

کافی است در متاتریدر 5 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 5 دو مرتبه کلیک کردید.

در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویری که در بخش فراخوانی متاتریدر 4 مشاهده کرده عمل کنید و تیک ها را بزنید سپس می توانید بخش تنظیمات اندیکاتور را مانند بخش تنظیمات متاتریدر 4 مشاهده کنید.

تنظیمات زمانی اندیکاتور qqe
تنظیمات زمانی اندیکاتور qqe

پارامترهای ورودی  اندیکاتور QQE

SF (پیش فرض = 5) - یک عامل صاف کننده.AlertLevel (پیش‌فرض = 50) - سطح نشانگر برای هشدارها. تغییر آن توصیه نمی شود.MsgAlerts (پیش‌فرض = درست) - اگر درست باشد، هشدارهای پیام ظاهر می‌شوند.SoundAlerts (پیش‌فرض = درست) - اگر درست باشد، از هشدارهای صوتی استفاده می‌شود.SoundAlertFile (پیش‌فرض = "alert.wav") - نام فایل صدای هشدار صوتی.eMailAlerts (پیش‌فرض = نادرست) - اگر درست باشد، هشدارهای ایمیل مطابق با تنظیمات ایمیل متاتریدر ارسال می‌شود.

تغییر پارامترهای تنظیمات اندیکاتور
تغییر پارامترهای تنظیمات اندیکاتور QQE

آشنایی با اندیکاتور RSI

از آنجا که در اندیکاتور QQE از شاخص RSI استفاده می شود تصمیم گرفته ایم در آخر این مقاله اندیکاتور RSI را به شما یادآوری کرده و اگر با این اندیکاتور آشنایی ندارید این اندیکاتور را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به درک بهتری از مفهوم و کارکرد اندیکاتور QQE دست یابید.

اندیکاتور RSI مخفف Relative Strength Index به معنای شاخص قدرت نسبی یکی از اندیکاتورهای بسیار محبوب در بازار فارکس است که معامله گران زیادی از این اندیکاتور کاربردی استفاده می کنند.این اندیکاتور کاربردی اولین بار توسط شخصی به نام ولز وایلدر ابداع شده و توسعه یافته است.

این اندیکاتور کاربردی می تواند مومنتوم را در بازار مالی تشخیص دهد و به طور کلی برای تشخیص قدرت در بازارهای مالی استفاده می شود.این اندیکاتور جزو خانواده اندیکاتورهای نوسان گر یا تاخیری به شمار می رود و بین عدد 0 تا 1OO نوسان می کند.

اندیکاتور RSI یا شاخص قدرت نسبی با استفاده از محاسبات ریاضی پیچیده کار خود را انجام می دهد.معامله گران در زمان استفاده از اندیکاتور RSI باید به دو نسبت 30 و 70 دقت داشته باشند زیرا این اعداد به معامله گران سیگنال های خرید و فروش ارائه می دهد.

درواقع اندیکاتور RSI می تواند مناطق اشباع خرید و فروش را در بازار تشخیص داده و به معامله گران ارائه دهد،زمانی که این اندیکاتور عدد پایین تر از 30 را نشان می دهد بدان معناست که بازار در حال اشباع فروش است که باعث صعود قیمت می شود اما زمانی که این اندیکاتور عدد بالای 70 را نشان می دهد بدان معناست بازار در حال اشباع خرید است و باعث نزول قیمت می شود.

سخن پایانی

در این مقاله یکی از اندیکاتورهای کاربردی به نام QQE یا Quantitative Qualitative Estimation را به شما معرفی کردیم که برآورد کیفی و کمی می باشد.در این اندیکاتور شاخص RSI به کار رفته است و از این جهت می تواند بسیار کاربردی و کمک دهنده باشد.

این اندیکاتور برای پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 طراحی شده است و شما می توانید طبق آموزش این مقاله اندیکاتور QQE را دانلود کرده و فراخوانی و اجرا کنید و از این اندیکاتور کاربردی در بازار فارکس استفاده کنید.

استفاده از اندیکاتورQQE بسیار راحت است.زمانی که این اندیکاتور را دانلود کرده و پس از فراخوانی بر روی پلتفرم معاملاتی خود اجرا کنید نقاطی را بر روی چارت خود مشاهده خواهید کرد که این نقاط دو رنگ آبی و زرد را به شما نشان خواهند داد که به شما سیگنال ها را ارائه می دهند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها