آموزش اندیکاتور Currency Strength Matrix ❤لینک دانلود رایگان

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

اندیکاتور Currency Strength Matrix در MT4 و MT5 یکی از شاخص های قدرت ارز است که برای کمک به شما در تشخیص تنظیمات تجاری احتمالی ایجاد شده است. این مقاله شما را با قابلیت های آن آشنا می کند. بنابراین اگر می خواهید با این اندیکاتور فارکس آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس

آشنایی با اندیکاتور Currency Strength Matrix

اندیکاتور Currency Strength Matrix یک ابزار گرافیکی است که قدرت یک ارز را نشان می دهد. شاخص های رایج معمولاً قدرت یک ارز را نسبت به ارز دیگر نشان می دهند، با این حال، با برخی محاسبات می توان قدرت مطلق هر ارز را پیدا کرد.

بنابراین، اندیکاتور Currency Strength Matrix (یا متر) ابزاری است که سعی می کند قدرت مطلق یک ارز را بیان کند تا بتوانید این قدرت را با قدرت سایر ارزها مقایسه کنید. راه‌های زیادی برای محاسبه قدرت مطلق یک ارز وجود دارد، اما معمولاً همه آنها سعی می‌کنند آن را با در نظر گرفتن تمام مقادیر یک اندیکاتور دیگر در چندین جفت استخراج کنند.

به عبارت دیگر، برای محاسبه قدرت ین، به عنوان مثال، یک الگوریتم مقادیر یک شاخص را در تمام جفت های مربوط به ین تجزیه و تحلیل می کند. این مفهوم ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد، اگر شما تازه وارد قدرت ارز هستید، اما نگران نباشید، با خواندن ادامه مطلب متوجه خواهید شد.

اندیکاتور Currency Strength Matrix یا ماتریس قدرت ارز یک ابزار سنجش قدرت ارز است که برای اندازه گیری قدرت هشت ارز اصلی توسعه یافته است. قدرت مطلق یک ارز می تواند شاخص خوبی از حرکت بالقوه بازار باشد. ماتریسی از مقادیر قدرت ارزها را نشان می دهد. در این ماتریس، هر ردیف یک ارز و هر ستون یک بازه زمانی است.

یک سلول حاوی تفاوت بین مقدار میانگین متحرک تجمعی در کندل فعلی و قبلی است. برای یک MA تجمعی، همه جفت‌های مربوط به یک ارز خاص را در نظر می‌گیریم و تفاوت را به صورت درصد بیان می‌کنیم.

ارزها بر اساس قدرت در یک بازه زمانی خاص مرتب می شوند، به طوری که می توانید قوی ترین ارز را در بالا و ضعیف ترین ارز را در پایین پیدا کنید. شما می توانید انتخاب کنید که مقدار واقعی حاصل از فرمول اعمال شده یا فقط رنگ و نماد را ببینید. سلول سبز یا با مقدار عددی مثبت به این معنی است که در آن بازه زمانی، ارز نسبت به کندل قبلی قدرت بیشتری پیدا کرده است.

سلول قرمز یا با مقدار منفی به این معنی است که در مقابل، قدرت خود را از دست داده است. ممکن است بپرسید "چرا این همه بازه زمانی؟" خوب، می‌توانید برخی از تایم فریم‌ها را نادیده گرفته و پنهان کنید، با این حال، مشاهده نحوه عملکرد یک ارز در تمام بازه‌های زمانی تصویر بسیار بهتری از روند آن ارائه می‌کند. یک ارز با تمام سلول هایش به رنگ سبز به این معنی است که قدرت خود را در سراسر جهان افزایش می دهد. برعکس، یک ارز با تمام سلول های قرمز در حال از دست دادن قدرت است.

اندیکاتور Currency Strength Matrix

نصب Currency Strength Matrix MT4

برای دانلود اندیکاتور Currency Strength MT4 Matrix از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب این اندیکاتور لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید.پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File->Open Data Folder).پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید.متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

نصب Currency Strength Matrix MT5

برای دانلود اندیکاتور Currency Strength MT5 Matrix از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب این اندیکاتور لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File->Open Data Folder).پوشه MQL5 را باز کنید.تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید.متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست نشانگرها را بازخوانی کنید.

بروکر کپیتال اکستند

چگونه Currency Strength Matrix را معامله کنیم؟

قانون اساسی برای هر سنجش قدرت ارز این است که یک ارز قوی در برابر یک ارز ضعیف معامله کنید. ماتریس قدرت ارز برای متاتریدر شاخصی است که برای ثبت حرکت سریع در قدرت یک ارز طراحی شده است. ماتریس قدرت ارز برای موارد زیر ایده آل است:
 • اسکالپینگ
 • استراتژی های شکست
 • استراتژی های ادامه روند
 • تجارت خبری
بازار بازرگانی باز است بستن شکاف ها حرکت های ناگهانی بزرگ شما باید منتظر یک راه اندازی خوب برای تجارت باشید. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید ارزی را در دو نقطه بالا بخرید که تمام بازه‌های زمانی آن با مقادیر مثبت باشد، و یک ارز را در دو نقطه پایین با تمام بازه‌های زمانی در ارزش‌های منفی بفروشید.

ویژگی های اندیکاتور Currency Strength Matrix

ویژگی های کامل ماتریس قدرت ارز ماتریس قدرت ارز برای MT4 و MT5 یک شاخص پیچیده است که سعی می کند اطلاعات بازار را به راحتی به شما ارائه دهد. در عین حال، به اندازه کافی همه کاره است که امیدواریم با سبک معاملاتی شما سازگار شود.ویژگی های اصلی ماتریس قدرت ارز برای متاتریدر عبارتند از:
 1. نمایش قدرت ارزهای فردی در چندین بازه زمانی.
 2. ارزها را بر اساس قدرت در یک بازه زمانی خاص مرتب کنید.
 3. امکان نادیده گرفتن و پنهان کردن برخی ارزها.
 4. گزینه ای برای نادیده گرفتن و پنهان کردن تایم فریم ها.
 5. زمانی که ارز قابل خرید یا فروش است را مشخص کنید.
 6. یک جفت احتمالی را برای معامله نشان دهید.
 7. ارسال اعلان از طریق هشدار، ایمیل یا برنامه تلفن همراه.
 8. تشخیص داده های تاریخی از دست رفته

تنظیمات اندیکاتور Currency Strength Matrix

شما مجبور نیستید، اما می توانید نحوه عملکرد ماتریس قدرت ارز را از طریق پارامترهای ورودی آن کنترل کنید:حالت محاسبه یک پارامتر ورودی بسیار جالب است زیرا به شما امکان می دهد نحوه تشخیص روند صعودی یا نزولی را توسط ماتریس قدرت ارز کنترل کنید. می تواند CLOSE DIFERENCE یا MA DIFFERENCE باشد. در حالت اول، Close فعلی را با Close Bars of Difference قبل مقایسه می‌کند. در حالت دوم، مقدار میانگین متحرک فعلی را با مقدار میانگین متحرک Bars of Difference قبل مقایسه می‌کند. روش دوم نوسانات کمتری دارد اما حساسیت کمتری به تغییر روند دارد.

تنظیمات اندیکاتور Currency Strength Matrix

چرا این اندیکاتور مفید است؟

سنج های قدرت ارز در جامعه تجاری بسیار محبوب هستند. نسخه های زیادی وجود دارد و می توان از آنها در موقعیت های مختلف استفاده کرد. نشانگر ماتریس سنجش قدرت ارز MT4 از یک الگوریتم منحصر به فرد برای تعیین قدرت مطلق یک ارز استفاده می کند. این شاخص به ویژه برای تشخیص حرکت سریع قیمت مفید است.

شاخص قدرت ارز سعی می کند قدرت مطلق 8 ارز اصلی را به شما نشان دهد. این اندیکاتور از یک الگوریتم منحصر به فرد برای تشخیص تغییرات سریع قیمت استفاده می کند. قدرت ارز با اسکن قیمت اخیر در تمام جفت‌های ارز ایجاد می‌شود و پیدا کردن جایی که قیمت بیشترین تغییر را داشته است.

وقتی صحبت از قدرت یک ارز می شود، معمولاً این به ارز دیگری مربوط می شود. در بسیاری از موارد دانستن قدرت "مطلق" ارزها و مقایسه آنها برای دیدن قوی ترین آنها مفید است. برای دانستن قدرت «مطلق»، این اندیکاتور MT4 از الگوریتمی استفاده می‌کند که نرخ‌های مبادله اخیر ارز را در تمام جفت‌های مربوط به آن در نظر می‌گیرد.

به عنوان مثال، برای درک قدرت EUR، نشانگر تمام جفت‌های یورو (EUR/USD، EUR/GBP، EUR/JPY و غیره) را اسکن می‌کند. این روش به شما امکان می دهد روند قدرت همه ارزها را بدست آورید. شما می توانید از این روند قدرت برای مقایسه آنها بین ارزهای مختلف استفاده کنید و در تصمیمات تجاری خود سهیم باشید.

ماتریس قدرت ارز به ویژه برای موارد زیر مفید است:

 • افزایش ناگهانی قیمت
 • کاهش قیمت نقطه ای
 • تشخیص تغییرات سریع به دلیل اخبار یا رویدادهای غیرمنتظره.
 • این نشانگر همچنین شامل ویژگی های هشدار است.

بروکر m4markets

بروکر m4markets

جمع بندی

متاتریدر 4 محدودیت‌های شناخته شده‌ای در رابطه با بک‌آست اندیکاتورهای چند ارزی و روبات‌ها دارد. متاتریدر 5 امکان تست بک تست اندیکاتورهای چند ارزی را فراهم می کند، اما شما باید تمام داده های تاریخی لازم را در تمام جفت ارزها و بازه های زمانی در دسترس داشته باشید.

ماتریس قدرت ارز یک ابزار بسیار مفید است که می توانید آن را در جعبه ابزار خود ادغام کنید. دانستن قدرت یک ارز و شرایط کلی بازار به تجارت شما کمک می کند. در مورد جفت های احتمالی برای معامله یا یافتن تأییدیه برای استراتژی موجود خود مطلع خواهید شد.

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام میتونم فرمول و نحوه محاسبه قدرت ارزها رو بپرسم و اگر امکان داشت فرمول و نحوه محاسبه رو برام بفرسین تشکر