آموزش اندیکاتور هشدار RSI ❤️ دانلود رایگان ❤️

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

اندیکاتور هشدار RSI یک اندیکاتور رایگان MT4/MT5 است که می‌توانیددر این مقاله دانلود کنید و در متاتریدر خود برای دریافت اعلان‌ها از طریق ایمیل، برنامه تلفن همراه و در پلتفرم زمانی که RSI وارد منطقه‌ای که بیش از حد خرید یا فروش بیش‌ازحد وارد می‌شود یا زمانی که به منطقه عادی بازمی‌گردد، استفاده کنید.

اندیکاتور هشدار RSI مخفف عبارت «Relative Strength Index» به معنای شاخص قدرت نسبی یک اندیکاتور مومنتوم در تحلیل تکنیکال است که توسط ولز وایلدر در سال 1978 ابداع شده و توسعه یافته است. این اندیکاتور فارکس می‌تواند مناطق اشباع خرید و فروش را تشخیص داده و به معامله گران نشان دهد.

بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس

اندیکاتور هشدار RSI چیست؟

اندیکاتور هشدار RSI یک ابزار مومنتوم استفاده می‌شود تا قدرت و ضعف روند در بازار فارکس را اندازه‌گیری کند. این اندیکاتور با استفاده از محاسبات ریاضی، قدرت و ضعف روند را در بازار تشخیص داده و به عنوان یکی از مهم‌ترین اندیکاتورهای مومنتوم در نظر گرفته می‌شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک ابزار فنی محبوب است که اندیکاتور هشدار RSI نیز از آن مشتق شده است. این اندیکاتور در بازه‌ی 0 تا 100 نوسان می‌کند و معامله‌گران از آن برای تشخیص وضعیت‌های بیش از حد خرید و فروش بیش از حد در بازار استفاده می‌کنند.

این اندیکاتور را می‌توان به عنوان یک خط در حال حرکت بین سطوح 0 و 100 در نظر گرفت. مقادیر بالای 70 معمولاً نشان‌دهنده اشباع خرید است و به دلیل اصلاح، قابل استفاده است. در حالتی که مقدار کمتر از 30 باشد، اشاره به اشباع فروش است.

زمانی که این اندیکاتور عددی بیشتر از 70 را نشان می‌دهد، این نشان‌دهنده منطقه اشباع خرید است و به احتمال زیاد شرایط برای تغییر روند از صعودی به نزولی مهیا شده است. اگر این اندیکاتور عددی زیر 30 را نشان دهد، نشان‌دهنده منطقه اشباع فروش است و این به احتمال زیاد شرایط برای تغییر روند از نزولی به صعودی فراهم شده است.

در کل، هرچه اندیکاتور هشدار RSI عدد بیشتری را نشان دهد، نشان‌دهنده شرایط مناسب برای ورود به معامله فروش است، و هرچه عددی که این اندیکاتور نشان می‌دهد کمتر باشد، نشان‌دهنده شرایط مناسب برای ورود به معامله خرید است.

اندیکاتور هشدار RSI
اندیکاتور هشدار RSI

دانلود اندیکاتور هشدار MT4 RSI

می توانید اندیکاتور هشدار RSI را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید. نصب بسیار آسان است. استفاده از این ابزار نیز به همین صورت است. هنگامی که اتدیکاتور را اجرا کردید، می توانید پارامترها را تنظیم کنید. می‌توانید شرایط هشدار RSI را برای استفاده و نحوه دریافت اعلان‌ها انتخاب کنید.

برای دانلود اندیکاتور هشدار MT4 RSI از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب MT4 اندیکاتور هشدار RSI، لطفاً دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید.پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید. متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

دانلود اندیکاتور هشدار MT5 RSI

RSI Alert Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که به شما امکان می دهد هشدارهایی را برای عبور RSI از مرزهای خرید و فروش بیش از حد در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه اندیکاتور MT4 را دارد.

می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.

برای دانلود اندیکاتور هشدار MT5 RSI از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب اندیکاتور هشدار MT5 RSI لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید.پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL5 را باز کنید.تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید.متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

بروکر کپیتال اکستند

استراتژی های اندیکاتور هشدار RSI

معامله گران از اندیکاتور هشدار RSI برای تحلیل و استراتژی های رایج نمودار استفاده می کنند:

  1. هنگامی که یک اندیکاتور به منطقه اشباع خرید یا فروش بیش از حد رسیده است، از معامله خارج شوید.
  2. زمانی که یک جفت یا ابزار دیگر از منطقه ای با خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد فروش برگشت، معامله را وارد کنید
  3. تشخیص واگرایی های صعودی و نزولی.

پلتفرم‌های MetaTrader 4 و 5 شامل RSI در میان شاخص‌های داخلی خود می‌شوند، با این حال، بدون هیچ گونه ویژگی اعلان برای مناطقی که بیش از حد خرید شده و بیش از حد فروش هستند ارائه می‌شود. در بسیاری از موارد، دریافت اعلان زمانی که RSI به منطقه ای با بیش خرید یا فروش بیش از حد می رود یا زمانی که به یک منطقه عادی بازمی گردد، مفید است، زیرا چنین موقعیت هایی می توانند فرصت های معاملاتی را ایجاد کنند.

شما می توانید از چنین هشدارهایی به خصوص با استراتژی های معکوس روند بهره مند شوید. برای جبران کمبود این ویژگی می توانید اندیکاتور RSI Alert را برای متاتریدر دانلود کنید. این اندیکاتور به شما این امکان را می دهد که در صورت شروع برخی شرایط، اعلان دریافت کنید. می توانید اعلان ها را از طریق: پست الکترونیک،‌ اپلیکیشن موبایل و روی صفحه نمایش دریافت کنید.یکی دیگر از ویژگی های جالب MetaTrader RSI Alert Indicator این است که می تواند سیگنال های خرید و فروش را به صورت فلش در هنگام وقوع سیگنال ترسیم کند. با اندیکاتور هشدار RSI متاتریدر، می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • آستانه های ترجیحی خود را برای مناطقی که بیش از حد خرید و فروش بیش از حد خرید شده اند تنظیم کنید.
  • هنگامی که RSI بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد انجام می شود مطلع شوید.
  • هنگامی که RSI از قیمت های بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد فروش برگشت، مطلع شوید.
  • این نشانگر برای دانلود و استفاده کاملا رایگان است.

اگر به اندیکاتورهای هشدار علاقه دارید، می توانید از کد منبع اندیکاتور هشدار RSI حاضر برای توسعه بیشتر خود استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید کد الگوی اندیکاتور هشدار ما را که به عنوان پایه ای برای این اندیکاتور استفاده شده است، بررسی کنید.

ویژگی‌های اندیکاتور هشدار RSI

اندیکاتور نسبت قدرت نسبی (RSI) یکی از ابزارهای حیاتی در تحلیل فنی است که توسط تاجران و سرمایه‌گذاران برای اندازه‌گیری قدرت و سرعت تغییرات قیمت‌ها و تشخیص وضعیت بازار استفاده می‌شود. ویژگی‌های اصلی این اندیکاتور شامل موارد زیر هستند:

1.نسبت تعداد معاملات:- RSI نسبت تعداد معاملات خرید به تعداد معاملات فروش در یک بازه زمانی خاص را اندازه‌گیری می‌کند. این به تاجران امکان می‌دهد تا نسبت نیروی خریداران به نسبت نیروی فروشندگان را درک کنند و وضعیت بازار را تحلیل کنند.

2.تشخیص وضعیت بیش‌خرید یا بیش‌فروش:- وقتی RSI به بالای 70 می‌رود، این نشان‌دهنده احتمال بیش‌خرید بودن بازار است، که ممکن است به تغییرات غیرمنطقی در قیمت‌ها منجر شود. وقتی مقدار RSI به زیر 30 می‌رود، این نشان‌دهنده احتمال بیش‌فروش بودن بازار است و قیمت‌ها ممکن است در حال کاهش یا فروکش کردن بیش از حد باشند.

3.استفاده در تصمیم‌گیری معاملاتی:- تاجران می‌توانند از اندیکاتور RSI برای تصمیم‌گیری در زمان مناسب برای ورود یا خروج از معاملات استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر RSI بالا رفته باشد و سرنوشت بازار بیش‌خرید را نشان دهد، تاجران ممکن است تصمیم بگیرند به معامله خریداری یا به صورت معکوس، در صورت بیش‌فروش بودن بازار، به معامله فروش بپردازند.

4.استفاده در استراتژی‌های مختلف:- RSI یکی از ابزارهای مؤثر در تصمیم‌گیری بهینه و کسب سود در معاملات مختلف است. تاجران می‌توانند این اندیکاتور را با سایر ابزارهای تحلیلی و استراتژی‌ها ترکیب کنند تا تصمیمات معاملاتی بهتری بگیرند.

سخن پایانی

در این مقاله با اندیکاتور هشدار RSI آشنا شدیم که یکی از بهترین اندیکاتورهای مومنتوم به حساب می‌آید. این اندیکاتور قادر است روند را شناسایی کرده و اطلاعات مهمی درباره بازار فراهم کند.

در شرایطی که خریداران قیمت را در بازار مشاهده کرده اند اما هنوز تمایل به فعالیت در بازار ندارند و در عوض، فروشندگان فعال هستند و حجم بالایی از فروش را انجام می‌دهند، اندیکاتور هشدار RSI به سمت زیر سطح 30 حرکت کرده و عددی پایین‌تر از آن نشان می‌دهد. در این حالت، بازار به عنوان "اشباع فروش" شناخته می‌شود.

پس از این مرحله، با کاهش شدت فروش افراطی، خریداران به تدریج وارد بازار می‌شوند. در این زمان، عدد 30 بازگشت داشته و سیگنال خرید صادر می‌شود. این زمان بهترین زمان برای ورود به معامله خرید است.

در نتیجه، شرایط طوری می‌شوند که نقدینگی در بازار مالی افزایش پیدا می‌کند و با افزایش تعداد خریداران، اندیکاتور RSI سطح بالای 70 را نشان می‌دهد و قیمت در بازار مالی افزایش می‌یابد. سپس، با کاهش تعداد خریداران، قیمت به تدریج کاهش می‌یابد و به پایین برگشت می‌کند.

در کل، اندیکاتور هشدار RSI یکی از بهترین اندیکاتورهای نوسان نما است که می‌تواند قوت و ضعف خریداران و فروشندگان را در بازار مالی اندازه‌گیری کند و به معامله‌گران اطلاعات مفیدی ارائه دهد. برای استفاده از این اندیکاتور، می‌توانید آن را از منبع مربوطه دانلود کرده و طبق آموزش در پلتفرم معاملاتی خود اجرا کنید.

اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام امکانش هست آلارم نوتیفیکیشن موبایل رو فعال کنید؟
آلارم روی گوشی نمیاد باتشکر

سلام ادمین عزیز
ممنونم بابت مطالب خوب
فقط چرا نوتیفیکیشن نمیاد روی گوشی؟؟؟
فقط روی چارت یه علامت فلش میاد اونم بدون صدا

چرا آلارم در اندیکاتور rsi فعال نیست

یعنی فاجعه. افتضاح ترین وبلاگ آموزشی که تو عمرم دیدم اینجاست انگار پول گرفتید که اشتباه بنویسید. پاراگراف بالای اولین عکس این بخش رو نگاه کنید هر چی عدد بیشتر باشه نشونه شرایط مناسب برای ورود به خرید و هر چه عدد کمتر نشانه شرایط برای ورود به معامله فروش است.این پاراگراف دقیقا برعکس پاراگراف قبلی گفته. یعنی چرا آخه واقعا برام سواله

سلام. توجه کنید به پاراگراف بالای اولین کادر بنفش که var mov avgرو معرفی می‌کنه تا دقیقا متوجه اشتباه خودتون بشید. هم بالای هفتاد و هم زیر سی رو گفتید که نشونه ی اشباع خرید هست

پوزش اگه لحنم خوب نبود، راستش آدم حیفش میاد ایراد تایپی بخواد تو خوندن اینهمه محتوای مناسب اخلال ایجاد کنه. ممنون از شما❤️

سلام جناب مرتضی ، بنده هم چنین مشکل تایپی که فرمودید را در اموزش rsi سایت سود اموز مشاهده کردم. ولی چون فکر نمیکردم (بخصوص موضوع به این مهمی اموزش ار اس ای)اصلاح کنند اطلاع ندادم. کاش همه جا افراد مثل شما دقت میکردن و پشتیابنی ها هم اینجوری توجه میکردن.