اندیکاتور Power ZigZag

تاریخ آخرین بروزرسانی: 12 آوریل 2023

اندیکاتور Power ZigZag یک اندیکاتور برای متاتریدر 4 میباشد و قدرت گرفته از اندیکاتور زیگزاگ معروف که در متاتریدر 4 است. قابلیت های متعدد اندیکاتور Power ZigZag باعث شده است که کاربرد فراوانی بعنوان یک اندیکاتور ترکیبی فارکس برای استراتژی های مختلف داشته باشد.

اندیکاتور Power ZigZag به شما این قابلیت را میدهد که بصورت همزمان روی یک چارت قدرت نوسان بازار را بر اساس 4 زیگزاگ مختلف بدون شلوغ شدن چارت داشته باشید. این اندیکاتور را از همین پست بصورت رایگان میتوانید دانلود کنید اما ابتدا پیشنهاد میکنیم ویدئوی زیر که شیوه نصب و فراخوانی و کار با اندیکاتور است را مشاهده کنید تا برای استفاده دچار سردرگمی نشوید.

اندیکاتور Power ZigZag چیست؟

اندیکاتور Power ZigZag، چهار عدد یا همان سطح را بر روی چارت شما برای متاتریدر 4 بر اساس زیگزاگهای مختلف نمایان میکند. با زیگزاگ نوسانات کم و زیاد را در نمودار شما جستجو می کند و پس از آن آنها را با 1 ( بسیار کوتاه مدت)، 2 (کوتاه مدت) یا 3 (میان مدت) و 4 ( بلند مدت ) علامت گذاری می کند.

میتوان سطوح 3 و 4 را از اصلی ترین سطوح برای ورود به معامله دانست هرچند صرفا بخاطر ایجاد این علائم به یچ عنوان نباید وارد یک معامله شد، چرا که این اندیکاتور احتمال اینکه این سطوح را جابجا و اصلاح کند را دارد پس باید با ترکیب با یک یا چند اندیکاتور یا استراتژی دیگر از آن استفاده کرد.

بعنوان مثال میتوان از این اندیکاتور در کنار اندیکاتور RSI یک استراتژی خوب را بدست آورد، تاکید میکنم حتما حتما حتما ابتدا در یک حساب دمو تمرین کنید و در صورتی که در بازه حداقل یکماه نتایج خوبی را کسب کردید آنوقت در یک حساب ریل از این اندیکاتور استفاده کنید.

اندیکاتور Power ZigZag
اندیکاتور Power ZigZag

تصویر بالا صرفا یک مثال است و نباید به هیچ وجه بعنوان ملاک قرار بگیرد.

فرض کنید اندیکاتور Power ZigZag را در کنار اندیکاتور RSI روی یک چارت قرار داده اید مانند تصویر بالا. همانطور که مشخص است سه فلش با سه عدد را مشخص کردیم که میتوان در این نقاط روی معامله کردن تمرکز کرد.

1: اندیکاتور Power ZigZag عدد 3 را نشان میدهد به معنی اینکه احتمال تغییر روند وجود دارد و اندیکاتور RSI نیز عدد 70 را رو به پایین شکسته است که نشانه هایی از احتمال تغییر روند است. پس میتوان در کندل بعدی وارد یک معامله فروش شد.

2: اندیکاتور Power ZigZag عدد 4 را نشان میدهد که نشانه ای قدرتمند از اتمام روند نزولی و شروع روند صعودی میتواند باشد و از طرفی اندیکاتور RSI عدد 30 را رو به بالا شکسته است پس احتمال شروع روند صعودی دور از ذهن نیست، پس میتوان یک معامله خرید ایجاد کرد.

3: اندیکاتور Power ZigZag مجدد عدد 4 را نمایش میگذارد و دقیقا مانند موقعیت قبلی یک فرصت برای یک خرید وجود دارد.

این سه مورد مثالهایی برای ورود به معامله بود و برای خروج از یک معامله هم میتوان از مواردی این چنینی استفاده کرد.

دانلود اندیکاتور Power ZigZag

برای دانلود اندیکاتور Power ZigZag میتوانید از باکس دانلود زیر استفاده کنید. دقت داشته باشید که فایل فشرده را دانلود میکنید و اگر نمیدانید چطور این اندیکاتور را در متاتریدر خوب قرار دهید و فراخوانی کنید حتما 5 دقیقه اول ویدئوی ابتدای همین پست را مجدد مشاهده کنید.

 

آواتار سید مهدی حق شناس

سید مهدی حق شناس

من سید مهدی حق شناس هستم و از سال 2008 بصورت حرفه ای در بازارهای مالی مختلف منجمله فارکس فعالیت دارم. خوشحال میشم نظرتون رو در مورد مقالات من در هر مقاله با من به اشتراک بزارین.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها