اندیکاتور پیوت ⚡لینک دانلود و آموزش اندیکاتور Pivot Points ⚡

تاریخ آخرین بروزرسانی: 30 نوامبر 2023

اندیکاتور پیوت پوینت یکی از ابزارهای کلیدی که تاکتیک‌های تجاری و سرمایه‌گذاری را تقویت می‌کند. در دنیای پیچیده و پویای بازارهای مالی، تصمیم‌گیری‌های صحیح و به موقع از اهمیت بسیاری برخوردارند.ین اندیکاتور، به عنوان یک ابزار تحلیلی محوری در تشخیص نقاط مهم و تغییرات روند بازار، اطلاعات گردآوری می‌کند.

در این مقاله، پس از ارائه لینک دانلود اندیکاتور پیوت پوینت قصد داریم به بررسی اصول و عناصر اصلی اندیکاتور پیوت پوینت بپردازیم و نحوه استفاده از آن در تحلیل بازارهای مالی را بررسی کنیم. نقش آن را در کمک به تریدرها و سرمایه‌گذاران برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و موفق در معاملات خود را بررسی خواهیم کرد.

آیا می‌خواهید در این سفر جذاب به دنیای اندیکاتور پیوت پوینت همراهی کنید؟ همراه با ما باشید تا این اندیکاتور فارکس قدرتمند را درک کنیم و ببینیم چگونه می‌تواند به بهبود استراتژی‌های تجاری و سرمایه‌گذاری کمک کند.

❤️اندیکاتور پیوت پوینت: محبوبترین اندیکاتور 2021
♻️لینک دانلود: لینک دانلود متاتریدر 4 و 5
💹نصب روی متاتریدر: قابل فراخوانی در متاتریدر 4 و 5
💰هزینه: لینک دانلود کاملا رایگان است

ابتدا ویدئو زیر را جهت آشنایی بیشتر با اندیکاتور پیوت پوینت مشاهده کنید سپس از پایین همین ویدئو این اندیکاتور را برای متاتریدر 4 یا 5 دانلود کنید.

 

 

اگر تمایل دارید در خصوص قویترین اندیکاتور Pivot Points و اصل پیوت پوینت اطلاعات کسب کنید و یا اینکه نمیدانید پیوت چیست و چگونه طراحی و محاسبه میشود در ادامه همراه ما باشید. بیاید با دانلود قویترین اندیکاتور  Pivot Points شروع کنیم.

بروکر برتر اروپا در سال 2020

دانلود اندیکاتور  Pivot Points در متاتریدر 4

ابتدا اندیکاتور Pivot Points را از طریق کادر زیر دانلود کنید.

دقت داشته باشید که فایلی که شما دانلود میکنید با پسوند zip میباشد پس آنرا از حالت فشرده خارج کنید تا فایل اصلی اندیکاتور در دسترس شما قرار بگیرد.

Pivot Points

تصویر فوق نمایی از بخش تنظیمات اندیکاتور پیوت پوینت میباشد توضیحات کامل در این خصوص در ویدئویی که در ابتدای پست قرار دارد موجود میباشد.

نسخه متاتریدر 4 اندیکاتور پیوت پوینت قویترین و کامل ترین اندیکاتور پیوت پوینت میباشد. برای اینکه بدانید چطور این اندیکاتور فارکس را تنظیم کنید و معنی هر بخش از تنظیمات این اندیکاتور فارکس چیست حتما از ویدئوی اول پست استفاده کنید.

دانلود اندیکاتور  Pivot Points در متاتریدر 5

برای  دانلود دانلود اندیکاتور  Pivot Points در نسخه متاتریدر 5 از کادر زیر و لینک استفاده کنید.

لازم به ذکر است که فایلی که شما دانلود میکنید بصورت فشرده و با پسوند zip میباشد پس باید قبل از انتقال این اندیکاتور فارکس به متاتریدر 5 ابندا آنرا از حالت فشرده خارج کنید.

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید تنظیمات اندیکاتور پیوت پوینت در نسخه متاتریدر 5 کمی متفاوت است .

توضیحات این اندیکاتور نیز در فیلم آموزشی ابتدای همین پست موجود است و میتوانید از آن استفاده کنید. اندیکاتور  Pivot Points mt5 شاید قویترین اندیکاتور نمایش پیوت پوینت نباشد. اما یقینا یکی از قویترین اندیکاتور های پیوت پوینت در متاتریدر 5 میباشد. این اندیکاتور به دقت اندیکاتور پیوت پوینت نسخه متاتریدر 4 نیست.

اما برای نمایش پیوت پوینت در متاتریدر 5 یقینا مفید خواهد بود . حال نوبت به توضیحاتی در خصوص اصل پیوت میرسد. حتی اگر با پیوت ها آشنایی دارید حتما ادامه این پست را همراه ما باشید.

مطالبی را مطالعه خواهید کرد که شاید تا بحال آنها را هیچ جای دیگر ندیده باشید. و یا اگر مشاهده کردید از کنار آنها به سادگی عبور کرده اید. اما اگر میخواهید بهترین نتیجه را از پیوت پوینت ها بگیرید همراه ما باشید .

تنظیمات اندیکاتور پیوت پوینت در متاتریدر 5

معرفی اندیکاتور پیوت پوینت

 یکی از هدف‌های اساسی هر تحلیلگر بازار فارکس در تحلیل تکنیکال بازار مالی، تشخیص نقاط بازگشت قیمت است. این امر می‌تواند مانند یافتن جواهری ارزشمند در عرصه معاملات باشد. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که تاکنون تلاش برای تعیین دقیق نقاط کف و سقف یا زمان‌بندی بازار، بی‌فایده بوده است. 

با این حال، برخی ابزارهای تحلیل نموداری در این زمینه به خوبی عملکرد می‌کنند. از جمله این ابزارها، پیوت در تحلیل تکنیکال یکی از پرکاربردترین‌هاست. نقاط چرخش قیمت در نمودار پیوت به دو دسته قیمتی و محاسباتی، ماژور و مینور، تقسیم می‌شوند. ابزار پیوت پوینت، که برای دانلود آماده شده است، به تحلیل وضعیت گذشته و فعلی قیمت کمک می‌کند.

زمانی که قیمت یک جفت ارزی یا دارایی در منطقه‌ای بالاتر از پیوت حرکت کند، این نشان‌دهنده یک روند صعودی است. در این صورت، باید به دنبال سیگنال‌های خرید باشیم و از سیگنال‌های فروش چشم پوشیم. از سوی دیگر، اگر قیمت در پایین‌تر از نقطه پیوت حرکت کند، این نشان‌دهنده یک روند نزولی است، و باید از سیگنال‌های خرید چشم پوشیم و به دنبال سیگنال‌های فروش باشیم.

در ابزار Pivot Points، 4 سطح اضافی نیز نمایش داده می‌شود. S1 تا S4 برای نقاط حمایت و R1 تا R4 برای نقاط مقاومت استفاده می‌شوند که بسیار ارزشمند هستند. این نقاط ممکن است در تغییر روند تأثیرگذار باشند و همچنین می‌توانند تایید‌کننده روند فعلی بازار نیز باشند.

نتیجه استفاده از نقاط پیوت غالبا مثبت است و تاثیر بسزایی در نتیجه معاملات دارد، اما به دلیل سختی و زمان بر بودن محاسبات استفاده از نقاط پیوت بین تریدرها کمتر جا افتاده است. بهترین راه استفاده از نقاط پیوت استفاده از اندیکاتور پیوت پوینت است.

اندیکاتور پیوت پوینت یکی از مهمترین و موثرترین ابزارهای تحلیلی در عرصه بازارهای مالی است که توسط تریدرها و سرمایه‌گذاران به منظور تشخیص نقاط کلیدی در روند قیمت‌ها و تعیین مواقع ورود و خروج از بازار به کار می‌رود.  این اندیکاتور بر اساس قیمت‌های ارتفاعی، پایینی و بسته‌ی دوره‌های گذشته محاسبات می‌شود و نقاط پیوت پوینت (Pivot Points) را تعیین می‌کند. در ابتدا، این اندیکاتور برای بازارهای مالی مرتبط با بورس اوراق بهادار توسعه یافت، اما به مرور زمان به بازارهای دیگر نیز گسترش یافته است. از جمله ویژگی‌های جذاب این ابزار می‌توان به سادگی استفاده، قابلیت پیش‌بینی نقاط تغییر در روند بازار، و امکان اجرای تراکنش‌های موفق تحت تأثیر تحلیل پیوت پوینت اشاره کرد. همچنین، اندیکاتور پیوت پوینت به عنوان یک ابزار کمکی، در تصمیم‌گیری‌های تریدرها تأثیر گذار است و به آن‌ها امکان می‌دهد تا بهبود در مدیریت ریسک و سودآوری معاملات خود داشته باشند. این ابزار به عنوان یک راهنمای قدرتمند، بازیگر حیاتی در ارتقاء بهره‌وری و عملکرد تریدرها در بازارهای مالی محسوب می‌شود. 
ّبروکر فارکس ifc markets

ّبروکر فارکس ifc markets

ترکیب اندیکاتور Pivot Points و دیگر اندیکاتور ها

فرض کنید که میخواهیم با ترکیب اندیکاتور پیوت پوینت با یک اندیکاتور دیگر یک استراتژی بسازیم. بیایید باهم  قوانین این سیستم را بنویسیم:

  1. اگر SMA 50 به سمت بالا متمایل شد، فقط پوزیشن خرید باز کنید.
  2. اگر SMA 50 به سمت پایین متمایل شد، فقط پوزیشن فروش باز کنید.
  3. اگر قیمت با برخورد به سطح پیوت معکوس شد، صبر کنید
  4. تا بار دوم هم همین اتفاق تکرار شود تا اعتبار آن سطح را تایید کند.

آن دسته از افرادی که به معاملات روزانه علاقه دارند، معمولا از چارت‌های 5 تا 30 دقیقه برای تحلیل بازار استفاده می‌کنند. معامله‌گران سوئینگ یا نوسان گیران نیز اغلب از نقاط پیوت هفتگی برای بهره‌برداری بیشتر از بازار استفاده می‌کنند.

این گروه از نوسان گیران به چارت‌های یک ساعته تا روزانه علاقه دارند، در حالی که گروه دیگر از پیوت‌های ماهیانه برای تحلیل و ترید استفاده می‌کنند. بنابراین، انتخاب چارت‌های روزانه یا هفتگی برای آنها متناسب با نیازهایشان است.

احتمالاً شما هم به نتیجه رسیده‌اید که استفاده از نقاط پیوت و یک سیستم معاملاتی بر مبنای آن باید آسان باشد. اما واقعیت این است که این کار، در ظاهر ساده ممکن است، اما به تمرکز و تجربه زیادی نیاز دارد.

با استفاده از قویترین اندیکاتور Pivot Points، شما بخش قابل توجهی از محاسبات را حل کرده‌اید. اما همچنان نیاز به تجربه و بهینه‌سازی دارید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

اگرچه با استفاده از قویترین اندیکاتور Pivot Points می‌توانید در صورتی که بازار در حالت رنج نباشد، معامله کنید، اما در صورت رنجی بودن بازار، لازم است با این اندیکاتور برخورداری را متوقف کرده و حتی در صورت داشتن پوزیشن، آن را مدیریت کنید.

ما همواره تأکید داشته‌ایم که برای بهترین نتیجه، باید از هر اندیکاتور با دیگر اندیکاتورها در کنار یکدیگر استفاده کرد. این اقدام به فیلتر کردن خطاها توسط چند اندیکاتور یا یک اندیکاتور در کنار یک استراتژی دیگر کمک می‌کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

می‌توانید اندیکاتور پیوت پوینت را با سایر اندیکاتورها ترکیب کنید تا ایرادات یکدیگر را فیلتر کنند. به عنوان مثال، اگر سیگنال‌های واگرایی RSI را با اندیکاتور پیوت پوینت فیلتر کنید، از واگرایی‌های نادرست جلوگیری خواهید کرد. یا اگر سیگنال‌های ورودی که با اندیکاتور ALL MACD دیده می‌شوند را با قویترین اندیکاتور Pivot Points فیلتر کنید، احتمالاً تعداد اشتباهات را کاهش خواهید داد.

فرآیند بسیار ساده‌ای که باید انجام دهید، این است که بعد از قرار دادن اندیکاتورهای دیگر در کنار قویترین اندیکاتور Pivot Points بر روی یک چارت، تنها از سیگنال‌هایی پیروی کنید که با قویترین اندیکاتور Pivot Points همخوانی دارند.

نکته مهمی که حتماً باید به آن توجه کرد، این است که اگر از چند اندیکاتور فارکس در کنار یکدیگر استفاده می‌کنید، سعی کنید اندیکاتورهایی با کارایی مشابه را کنار یکدیگر قرار ندهید.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

جمع بندی آموزش اندیکاتور Pivot Points

با توجه به اینکه نقاط پیوت بر اساس محاسبات ساده‌ای ساخته می‌شوند و برای تعدادی از وضعیت‌ها مناسب و برای برخی دیگر نامناسب قلمداد می‌شوند، اما باید دانست که هیچ اطمینانی از این که قیمت در کجا توقف می‌کند یا به کجا حرکت خواهد کرد، یا به عبارت دیگر، آیا بازگشت روند رخ خواهد داد، وجود ندارد.

همچنین، سطوح مشخصی که در نمودار ترسیم شده‌اند، ممکن است واقعاً به واکنش قیمت اشاره دهند یا نه. همچنین این ممکن است سوال باشد که آیا بعد از عبور از یک سطح به سطح دیگر، حرکت ادامه خواهد داشت یا خیر.

پس به همان اندازه که در گذشته در این پست اشاره شده، نقاط پیوت باید حتماً جزء یک استراتژی فردی باشند و با دیگر اندیکاتورها یا استراتژی‌ها به کار گرفته شوند. هرگز نباید از آنها به صورت انفرادی استفاده کرد.

به عبارت دیگر، هیچ اندیکاتوری به تنهایی کاربرد صحیحی نخواهد داشت و باید به همراه دیگر اندیکاتورها استفاده شود. حتی قویترین اندیکاتور Pivot Points نیز از این قانون استثناء نخواهد بود.

اشتراک در
اطلاع از
17 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با تشکراز زحمات شما

سلام برای محاسبه پیوت پوینت در 15 دقیقه باید کدام تایم فریم و کندل آن بررسی شود ؟

ممنون. عالی بود.

چجوری باید اندیکاتور را نصب و استفاده کنم؟

با سلام ممنون از این اندیکاتور با ارزش
میشه لطفا بفرمایید برای امتداد خطوط پیوت پوینت به راست باید چه تنظیماتی انجام داد؟

اقا ببخشید این اندیکاتورها خریدنی است یا باید درگوگل جستجو و دانلود کنیم ؟ایا در گوشی هم نصب می شوند یا باید در کامپیوتر یا لپ تاپ باشد؟ ایاباید حتما در یک کارگزاری عضو باشیم که بتونیم از این اندیکاتورها استفاده کنیم یا اینکه نیازی به عضویت در کارگزاری نداره؟ لطفا کمک کنید

سلام چرا بعد از دانلود اندیکاتور points pivot فایل باز نمیشود؟

خیلی عالی .ممنون از سایت و توضیحات خیلی خوبتون

با سلام
ضمن تشکر از تهیه و به اشتراک گذاشتن این اندیکاتور
در متن به پیوت پوینت Demark اشاره فرمودین در حالی که در اندیکاتور به جای آن Flor وجود دارد اینها هر دو یکی هستند؟

من با گوشی نمیتونم اندیکاتورو پیدا کنم تو متا۴

خیلی ممنون عالی بود