خانه | ارز دیجیتال | دوج کوین ❤️ آنچه درمورد DOGE نمیدانید

دوج کوین ❤️ آنچه درمورد DOGE نمیدانید

دوج کوین

 دوج کوین DOGE یک ارز دیجیتال متن باز مانند بیتکوین یا اتریوم است. Dogecoin که در دسامبر 2013 راه اندازی شد و سگ شیبا اینو را به عنوان لوگوی خود قرار داد.

اگرچه احتمالاً این ارز دیجیتال به عنوان یک شوخی ایجاد شده است، بلاک چین Dogecoin هنوز مزایای خود را دارد. فناوری اصلی دوجکوین از Litecoin مشتق شده است.

ویژگی بارز Dogecoin که از الگوریتم رمزگذاری استفاده می کند، قیمت پایین و عرضه نامحدود آن است. قیمت ارز رمزنگاری شده Dogecoin از ابتدای سال 2021 به میزان باورنکردنی افزایش یافته است و افزایش آن با شایعاتی که در دنیای رمزارز منتشر شده است مبنی بر اینکه ایلان ماسک، که در گذشته از Dogecoin حمایت کرده است، ممکن است ارز های خود را یکپارچه کند، و به سمت دوج کوین تمایل داشته باشد، بیشتر افزایش یافته است.

دوج کوین چیست؟

شاید برای اینکه بگوییم دوج کوین چیست بهتر باشد ابتدا معنی عبارت میم کوین را بدانیم. بصورت خلاصه میم  کوینها پس از انتشار یک تبلیغ ساده بود که با هدف تمسخر بازار ارزهای دیجیتال منتشر شده بود. خوب اینکه به مرور زمان همین تبلیغ ساده و تمسخر میم کوین ها به سرعت در فضای مجازی موجب محبوبیت آنها شد یک امر روشن است و صد البته اینکه وقتی تعداد زیادی از مردم درمورد یک چیز حرف میزنند عملا آنرا محبوب میکنند.

دوج کوین را میتوانیم بعنوان سردسته میم کوین ها بدانیم، چرا که برپایه شوخی ایجاد شد و در سال 2013 برپایه ارز دیجیتال لایت کوین بوجود آمده است. لوگوی ارز دیجیتال دوج تصویر یک سگ است که شباهت زیادی به سگ شیبا اینو دارد.

ارز دیجیتال دوج کوین با رشد ارزش خوبی در سال گذشته همراه بود و شاید علت این رشد قیمت را بتوانیم حمایت نهنگهای بزرگی منجمله ایلان ماست دانست.

 

خالق Dogecoin کیست؟

بیلی مارکوس و جکسون پالمر

دو مهندسان نرم افزار، بیلی مارکوس و جکسون پالمر را میتوان بعنوان خالق ارز دیجیتال دوج کوین شناخت. این دو مهندس در سال 2013 میم کوین دوج را برپایه لایت کوین طراحی و بعبارتی خلق کردند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این دوخالق اکنون به چه کاری مشغول هستند:

مارکوس که برای یک شرکت آموزش در سانفرانسیسکو کار میکند، او در مصاحبه ای گفته بود که این توکن را بعنوان یک شوخی ایجاد کرده اند.

پالمر هم در دوبی شرکت ادوبی کارمیکند.

جالبتر اینکه هیچکدام از آنها هیچ تجربه ای در زمینه کریپتوها نداشته اند و بصورت خودآموز توانستند با استفاده از راهنمای آنلاینی که داشتند یک سکه یا همان ارز دیجیتال دوج کوین را خلق کنند. شاید در ابتدای خلق این آلت کوین بخاطر زیاد بودن تعداد آلتکوینهای مختلف خیلی ها این دو خالق را به تمسخر گرفتند که یک ارز دیجیتال بی ارزش بنام دوج کوین را ایجاد کرده اند، آنهم با نماد یک سگ که کلی میم کوین برای آن وجود داشت.

این مقاله برای شما مفید است:   بیت کوین چیست؟ محبوبترین رمز ارز ❤️Bitcoin❤️

کل هدف خلق این ارز دیجیتال به مسخره گرفتن و به تصویر کشیدن حماقتی بود که در بسیاری از ارزهای دیجیتال وجود داشت، اما این میم کوین توانست بصورت جدی وارد دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال شود و از یک ایده برای به تمسخر گرفتن ارزهای دیجیتال تبدیل به یک ارز دیجیتال محبوب شود.

خرید و فروش دوج کوین

برای خرید یا فروش دوج کوین کافی است که در صرافی ارزهای دیجیتال مانند بایننس یا Kraken یک حساب تایید شده داشته باشید ( برخی از این صرافی ها به ایرانی ها اجازه داشتن حساب نمیدهند بهتر است در بخش معرفی صرافی های ارز دیجیتال همین سایت ابتدا تحقیق کنید ) و سپس باید حساب خودتان را از طریق دلاری شارژ کنید.

بهترین روش برای واریز دلاری به این صرافی ها استفاده از تتر است که شما میتوانید تتر مورد نیاز خودتان را از صرافی های داخل کشور مانند صرافی ویشارژ تهیه کنید. در مورد صرافی های داخلی همینقدر بگیم که بهتره از صرافی های مطمئن استفاده کنید که خدای نکرده پولتون رو از دست ندید.

پس از شارژ دلاری حساب خودتان با تتر به سادگی قادر خواهید بود تا در این صرافی ها بسته به ارز دوجکوین به میزان دلاری که مدنظر دارید را خریداری کنید.

برای فروش دوج کوین نیز به همین ترتیب شما میتوانید دوجکوین مورد نظر خودتان را به تتر تبدیل کنید و در هرزمانی که نیاز دارید تتر خودرا به ریال تبدیل کنید.

آیا باید دوجکوین خرید؟

برای خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال همیشه هشدارهای زیادی از سمت متخصصان و فعالان با سابقه در بازارهای مالی صادر شده است. ارز دیجیتال دوجکوین نیز از این هشدارها و اعلان احتیاط ها خارج نیست.

به هر حال، هر دارایی که به طور بالقوه فقط با ذکر آن در یک برنامه تلویزیونی پربیننده یا موضوع رسانه اجتماعی ارزش گذاری می شود، قبل از زدن دکمه خرید، احتمال توقف دارد. لیث خلف، تحلیلگر مالی در AJ Bell میگوید: دوج کوین از برخی جهات نشان دهنده ارزهای دیجیتال است، جایی که به عنوان یک شوخی شروع شد و اکنون ارزش خود را در حال افزایش مییابد.

این امر نشان میدهد که پیشبینی اینکه ارز دیجیتال دقیقاً به چه چیزی ختم میشود، چقدر دشوار است». به طور مشابه، سوزان استریتر از Hargreaves Lansdowne نیز محتاط است و گفته است: «سرمایه گذاران باید بسیار مراقب باشند که وارد این ذهنیت نشوند، زیرا Dogecoin یک شرط بندی بسیار سوداگرانه است که ارزش گذاری آن بر اساس یک پایه قابل اعتماد نیست.


سرگرمی رایگان Dogecoin در سال 2015 زمانی که جامعه ارزهای دیجیتال به طور کلی جدی تر شد، بخشی از لذت خود را از دست داد. اولین نشانه ای که نشان می دهد جامعه دوج کوین به خوبی کار نمی کند، خروج جکسون پالمر بود که گفت یک “جامعه سمی” در اطراف سکه و پولی که از آن تولید می شود ایجاد شده است.

این مقاله برای شما مفید است:   پرفکت مانی ❤️صرافی خرید PerfectMoney


یکی از اعضای این شرکت، الکس گرین، معروف به رایان کندی، شهروند بریتانیایی بود که یک صرافی Dogecoin به نام Moolah را تأسیس کرد. الکس گرین (نام مستعار او) در جامعه به عنوان یک باله باز فانتزی شناخته میشد که گفته میشد به اشتباه به جای ۱۵۰۰دلار به نسکار ۱۵۰۰۰دلار داده است.
از طرفی دیگر صرافی سبز اعضای جامعه را متقاعد کرد که مبالغ هنگفتی را برای کمک به ایجاد صرافی خود اهدا کنند، اما بعداً مشخص شد که او از این کمکها برای خرید بیش از 1.5 میلیون دلار بیت کوین استفاده کرده است که به نوبه خود یک سبک زندگی مجلل را برای او به ارمغان آورده است.

عملا در بخشهای مختلف و ارزهای دیجیتال مختلف شاهد هستیم که ریسک فراوانی وجود دارد و هر لحظه احتمال عوض شدن بازی و افت قیمت کم یا زیاد وجود دارد. از همین رو ما نیز در سایت تجارت فارکس نه تنها برای دوجکوین بلکه برای خرید و نگهداری هر یک از ارزهای دیجیتال مخصوصا آلتکوینها به شما هشدار میدهیم و تاکید داریم که ریسک بالایی دارد.

آینده دوج کوین چه خواهد بود؟

آینده دوج کوین که در ابتدا یک شوخی بوده است اما امروزه پس از حمایتهای افراد بزرگی مانند ایلان ماسک به یک آلت کوین محبوب تبدیل شده است بسیار مبهم است و به واقع نمیتوان برای آن یک آینده مشخصی را تصور کرد. تنها راه برای تحلیل دوج کوین بررسی فاکتورهای مختلفی مانند سابقه قیمتی و همچنین واکنش نهنگهای بازار به این رمز ارز میباشد.

روند رشد دوج کوین

یکی از راههای تحلیل و پیشبینی آینده هر ارز دیجیتالی میتوتند نگاهی به گذشته آن ارز میباشد، پس بیایید باهم سیر رشد دوج کوین را از زمان پیدایش تا کنون بررسی کنیم، با این روش تاحدی میتوانیم نسبت به برنامه ها و آینده احتمالی دوج کوین تصمیم گیری کنیم.

 

1: شروع خلق دوجکوین در سال 2013 بود که با سرمایه اولیه 3.5 ملیون دلار رونمایی شد. این سرمایه در کمتر از یک سال توانست به رشد دوبرابری برسد.

2: سال 2014 یکی از بدترین سالها برای دوجکوین بود چراکه با اینکه قیمت اولیه آن برای انتشار 0.0006 دلار بود اما در سال 2014 ارزش دوج به شدت کاهش یافت و به عدد باورنکردی 0.0001 رسید. شاید در آن موقع تصور میشد کار دوجکوین تمام شده است.

3: سال 2015 با خارج شدن پالمر که یکی از بنیانگذاران دوج بود از این مجموعه تصور میشد که واقعا دیگر کار دوج تمام شده است، اما اینطور نشد و تا پایان سال 2015 به 0.00014 رسید.

4: سال 2016 برای دوج سال تغریبا آرامی بود و نوسانات قیمت بین 0.0002 تا 0.0003 شناور بود.

این مقاله برای شما مفید است:   ارز دیجیتال شیبا ❤️ محبوبیت SHIBA INU

5: سال 2017 یک سال پر رونق برای دوج بود، در این سال ارزش دوج به رقم 0.007 دلار رسید و تعداد زیادی از کاربران از دوجکوین برای معاملات خود استفاده کردند که موجب رشد شدید در آلت کوینها بود.

6: سال 2018 حتی با توجه به اینکه با ایجاد محدودیتهای زیان در خوص آلت کوین ها و ارزهای دیجیتال بود مخصوصا در کشورهای آسیایی همراه بود اما ارزش دوجکوین به قیمت 0.002 رسید.

7: در سال 2019 در ابتدای سال دوج یک روند صعودی خوب را گرفت و تا قیمت 0.004 دلار هم رشد کرد اما در انتهای سال به 0.002 دلار بازگشت.

8: سال 2020 برای دوج کین بصورت کلی یک سال خوب بود و ارزش دوجکوین به 0.004 دلار رسید.

9: سال 2021 دوجکوین با شکستن تمامی سقفهای خود توانست تا قیمت 0.7376 دلار رشد کند اما بازهم در پایان سال از نوسانات و کاهش قیمتها در امان نماند و ارزش آن به 0.1713 دلار کاهش پیدا کرد.

10: درسال 2022 در این لحظه که این مقاله را مینویسیم ارزش دوجکوین به عدد 0.0705 رسیده که به منزله کاهش ارزش دوجکوین میباشد.

 

براساس این روند آماری اگر بخواهیم در مورد دوجکوین تحلیلی داشته باشیم به نظر میرسد که درحال حاضر زمان مناسبی برای خرید دوجکوین نیست، البته باید جنبه های دیگری مانند ورودنهنگهایی مانند ایلان ماسک را هم در نظر بگیریم چرا که ممکن است با یک حرکت از سمت شخصی مانند ایلان ماسک منجر به افزایش قیمت شدید برای دوجکوین باشد.

استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین
استخراج دوج کوین

بزارین همین اول اونچیزی که دنبالش هستید رو بگم براتون:

1: دوج کوین قابل استخراج شدن یا همان ماین کردن هست.

2: بخاطر ارزش پایین دوج کوین استخراج این رمز ارز مقرون به صرفه نیست و هنوز استخراج رمزارزهای دیگر مانند بیتکوین بیشتر است.

اما برای درک بیشتر این بخش مقاله رو مطالعه کنید چراکه توضیحات کاملتر رو ارائه کرده ایم.

همانطور که گفتیم دوج کوین تکنولوژی خود را از شبکه لایتکوین گرفته است پس روند استخراج این رمز ارز هم دقیقا مشابه لایت کوین است و از طریق الگوریتم اسکریپت صورت میگیرد. در الگوریتم اسکریپت برعکس الگوریتم مورد استفاده در استخراج بیتکوین بسیار ساده تر است. قدرت پردازش کمتری برای حل مسائل پیچیده ریاضی و تولید بلاکهای جدید نیاز است، این فرایند به راحتی بارایانه های معمولی هم قابل استفاده است.

در هر دقیقه یک بلاک جدید در بلاکچین استخراج میشود و پاداش استخراج نیز در شبکه بلاکچین 10 هزار کوین رمزنگاری شده دوج است. همانطور که میبینید باتوجه به سادگی استخراج اما حجم بالای مورد نیاز میتوان گفت استخراج دوج کوین بصرفه نیست و برای داشتن آن خرید آن مقرون به صرفه تر خواهد بود.

امتیاز از نظر شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا