تجارت فارکس

دانلود اندیکاتور DOTS

خانه | اندیکاتور فارکس | آموزش اندیکاتور DOTS ❤️ دانلود رایگان ❤️

آموزش اندیکاتور DOTS ❤️ دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Dots یکی از بهترین اندیکاتورها برای آن دسته از معامله گران است که می خواهند جهت روند فعلی را در نمودار قیمتی تشخیص دهند. این اندیکاتور فارکس از دسته اندیکاتور سیگنال دهی میباشد، اما توجه داشته باشید با توجه به اینکه یک اندیکاتور اصلاحی است باید حتما در کنار یک اندیکاتور یا استراتژی دیگر بعنوان فیلتر برای ورود به معاملات مورد استفاده قرار بگیرد.

💹اندیکاتور فارکس: اصلاحی است
🆓رایگان است: بله رایگان به همراه لینک دانلود.
✔️اندیکاتور سیگنال: سیگنال فارکس در چارت
❤️درجه محبوبیت: بالا برای اسکالپر ها

همانطور که در جدول فوق مشاهده میکنید اندیکاتور DOTS یک اندیکاتور اصلاحی است که بصورت رایگان ارائه شده است. این اندیکاتور وظیفه تحلیل و ارائه سیگنال را دارد. محبوبیت اندیکاتور DOTS بیشتر در میان معامله گران کوتاه مدت یا اسکالپر ها میباشد.

معرفی اندیکاتور Dots

اندیکاتور Dots یکی از ابزارهای معاملاتی در فارکس است که بر اساس اندیکاتور TrendLaboratory در سال 2006ساخته شده است. این اندیکاتور می تواند جهت روند فعلی را با قرار دادن نقاط روی نمودار قیمتی اصلی نمایش می دهد و با شناسایی و ارائه جهت روند فعلی برای معامله گران کمک دهنده باشد.

به تصویر زیر دقت کنید نقاط آبی که در این نمودار قیمتی مشاهده می کنید نشان دهنده روند صعودی هستند و سیگنال روند صعودی را به معامله گران ارائه می دهد. نقاط قرمزی که در نمودار مشاهده می کنید نشان دهنده روند نزولی هستند و سیگنال روند نزولی را به معامله گران ارائه می دهند.

اگرچه اندیکاتور Dots به هیچ کدام از اندیکاتورهای متاتریدر استاندارد متکی نیست، اما از تماس اندیکاتور میانگین متحرک برای دریافت مقادیر قیمت بسته به نوع قیمت ورودی استفاده شده (قیمت بسته شدن ، قیمت باز شدن، بالاترین قیمت، پایین ترین قیمت، معمولی و غیره) استفاده می کند.

درواقع اندیکاتور میانگین متحرک اطلاعات قیمت ورودی را اندازه گیری می کند و تشخیص می دهد که قیمت از چه نوعی است و این اطلاعات را به اندیکاتور Dots ارائه می دهد و می تواند کمک دهنده باشد.

محاسبه در این اندیکاتور بر اساس کسینوس زاویه تغییر قیمت است.این اندیکاتور تنظیماتی دارد که معامله گران  می توانند با توجه به استراتژی معاملاتی خود  پارامترهای ورودی آن را تغییر دهد.

اندیکاتور Dots برای هر پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 (MT4 و MT5) طراحی شده است و معامله گران می توانند در این پلتفرم های معاملاتی به این اندیکاتور دسترسی داشته باشند و آن را اجرا کنند.

استراتژی پیشنهادی برای اندیکاتور Dots این است که منتظر 2 نقطه همرنگ باشید و با روند وارد معامله شوید. متأسفانه گاهی اوقات شکست می خورد. استفاده از یک سیگنال نقطه با پارامتر فیلتر تنظیم شده روی چیزی مانند اسپرد جفت ارز x 3 می تواند ایده بگیرید و استفاده کنید.

چارت اندیکاتور دات
چارت اندیکاتور دات

نصب اندیکاتور Dots

برای اینکه بتوانید از این اندیکاتور فارکس در متاتریدر خود استفاده کنید ابتدا باید بسته به نوع متاتریدر شما (( درواقع بسته به حساب شما که در چه متاتریدری فعال است )) اندیکاتور را از ادامه همین پست دانلود کنید. اندیکاتور Dots به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور DOTS در نسخه متاتریدر 4 از لینک در فایل زیر استفاده کنید.

برای دانلود اندیکاتور DOTS در نسخه متاتریدر 5 از لینک در فایل زیر استفاده کنید.

نکته: اندیکاتور Dots نسخه اختصاصی و بهینه سازی شده تیم تجارت فارکس میباشد که بصورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. بعد از اینکه فایل های اندیکاتور Dots را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتور  دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور Dots

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید، سپس در پوشه اندیکاتور کپی کنید. اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید.

در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد. شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Dots میتوانید استفاده کنید. پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید.

در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فراخوانی اندیکاتور DOTS
فراخوانی اندیکاتور DOTS

پس از اینکه تمامی تیک ها را مطابق تصویر بالا زدید به بخش تنظیمات بروید. در تصویر زیر بخش تنظیمات را برای شما نمایش داده ایم.

تنظیمات اندیکاتور دات
تنظیمات اندیکاتور دات

طول اندیکاتور Dots به صورت پیش فرض بر روی عدد 10 تنظیم شده است. هر چه مقدار این عدد بیشتر باشد تاخیر بیشتری دارد اما سیگنال های نادرست کمتری ظاهر می شود.

AppliedPrice: نوع قیمت برای استفاده در محاسبات به صورت پیش فرض بر روی PRICE_CLOSE تنظیم شده است.


فیلتر: این پارامتر به صورت پیش فرض بر روی 0 تنظیم شده است و  پارامتر بسیارمفید برای فیلتر کردن اسپک‌ها بدون اضافه کردن تاخیر می باشد.

انحراف :این پارامتر به صورت پیش فرض بر روی 0 تنظیم شده است، نمایشگر اندیکاتور را به صورت عمودی تغییر می‌دهد.


Shift:این پارامتر به صورت پیش فرض بر روی 0 تنظیم شده است، نمایشگر نشانگر را به صورت افقی تغییر می‌دهد.

سخن پایانی

معامله گران برای یک ورود صحیح به معامله و خروج از آن باید بتوانند جهت روند فعلی را در نمودارهای قیمتی تشخیص دهند. یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی که می تواند به معامله گران کمک کند تا آنها جهت روند فعلی را به طور صحیح شناسایی کنند اندیکاتور Dots است.

این اندیکاتور با استفاده از اطلاعاتی که از اندیکاتور میانگین متحرک به دست می آورد می تواند نوع قیمت را در نمودار قیمتی تشخیص دهد و با استفاده از اطلاعاتی که به دست می آورد جهت روند فعلی را شناسایی کند، و به معامله گران ارائه دهد،معامله گران نیز می توانند با استفاده از این اطلاعات برای ورود به بازار یا خروج از آن تصمیم گیری کنند.

در بازارهای مالی معامله گران برای اینکه بازدهی خوبی از یک اندیکاتور مشاهده کنند باید استراتژی معاملاتی داشته باشند. بهترین استراتژی معاملاتی که معامله گران می توانند از آن استفاده کنند این است که نمودار قیمتی را با دقت مشاهده کنند زمانی که دو نقطه همرنگ را در نمودار قیمتی مشاهده کردند می توانند برای ورود به معامله همراه با روند اقدام کنند.

در این مقاله فایل اندیکاتور Dots را به طور رایگان برای شما قرار داده ایم دقت داشته باشید که این اندیکاتور در متاتریدر وجود ندارد و شما باید طبق آموزشی که در این مقاله قرار داده ایم اندیکاتور را دانلود کرده و فراخوانی کنید سپس می توانید این اندیکاتور را بر روی پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 خود اجرا کنید و از آن استفاده کنید.

3/5 - (1 امتیاز)

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس
بروکر کپیتال اکستند
بروکر کپیتال اکستند
بروکر ارانته
بروکر ارانته
بروکر لایت فارکس
بروکر لایت فارکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
سرفصل های مقاله
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها