آموزش اندیکاتور Dots به همراه لینک دانلود رایگان

تاریخ آخرین بروزرسانی: 28 نوامبر 2023

اندیکاتور Dots یکی از بهترین اندیکاتورها برای آن دسته از معامله گران است که می خواهند جهت روند فعلی را در نمودار قیمتی تشخیص دهند. این اندیکاتور فارکس از دسته اندیکاتور سیگنال دهی میباشد، اما توجه داشته باشید با توجه به اینکه یک اندیکاتور اصلاحی است باید حتما در کنار یک اندیکاتور یا استراتژی دیگر بعنوان فیلتر برای ورود به معاملات مورد استفاده قرار بگیرد.

💹اندیکاتور فارکس: اصلاحی است
🆓رایگان است: بله رایگان به همراه لینک دانلود.
✔️اندیکاتور سیگنال: سیگنال فارکس در چارت
❤️درجه محبوبیت: بالا برای اسکالپر ها

همانطور که در جدول فوق مشاهده میکنید اندیکاتور DOTS یک اندیکاتور اصلاحی است که بصورت رایگان ارائه شده است. این اندیکاتور وظیفه تحلیل و ارائه سیگنال را دارد. محبوبیت اندیکاتور DOTS بیشتر در میان معامله گران کوتاه مدت یا اسکالپر ها میباشد.

معرفی اندیکاتور Dots

اندیکاتور Dots یک ابزار معاملاتی در بازار فارکس است که توسط TrendLaboratory در سال 2006 توسعه یافته است. این اندیکاتور، با قرار دادن نقاط روی نمودار قیمت اصلی، جهت روند فعلی را نمایش می‌دهد و به معامله‌گران در تحلیل و اجرای معاملات بهره‌ور است.

در تصویر زیر، نقاط آبی روی نمودار قیمتی روند صعودی را نشان می‌دهند، و این سیگنال معاملات را به معامله‌گران اعلام می‌کند. همچنین، نقاط قرمز روند نزولی را نشان می‌دهند و به معامله‌گران اطلاعاتی در خصوص روند نزولی فراهم می‌کنند.

اندیکاتور Dots، با استفاده از میانگین متحرک برای دریافت مقادیر قیمت بسته به نوع قیمت ورودی (مانند قیمت بسته شدن، قیمت باز شدن، بالاترین قیمت، پایین ترین قیمت و غیره)، علیرغم عدم وابستگی به اندیکاتورهای استاندارد متاتریدر، به معامله‌گران اطلاعات مفیدی ارائه می‌دهد.

محاسبات در این اندیکاتور بر اساس کسینوس زاویه تغییر قیمت انجام می‌شود. این اندیکاتور تنظیمات قابل تنظیمی دارد که به معامله‌گران امکان تغییر پارامترهای ورودی آن را بر اساس استراتژی معاملاتی خود می‌دهد.

اندیکاتور Dots برای پلتفرم‌های معاملاتی MT4 و MT5 (متاتریدر 4 و 5) طراحی شده است و معامله‌گران می‌توانند از این ابزار در این پلتفرم‌ها بهره‌مند شوند.

استراتژی پیشنهادی برای استفاده از اندیکاتور Dots این است که منتظر بوجود آمدن 2 نقطه همرنگ باشید و با توجه به روند، وارد معامله شوید. برای جلوگیری از اشتباهات، می‌توانید از یک سیگنال نقطه با پارامتر فیلتر، مانند اسپرد جفت ارز ضربدر 3، استفاده کنید.

چارت اندیکاتور دات
چارت اندیکاتور دات

نصب اندیکاتور Dots

برای استفاده از این اندیکاتور فارکس در متاتریدر شخصی خود، ابتدا بسته به نوع متاتریدری که در حال استفاده از آن هستید (به عبارت دیگر، حساب متاتریدر شما در کدام نسخه فعال است)، اندیکاتور را از ادامه همین پست دانلود نمایید. اندیکاتور Dots به صورت پیش‌فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار ندارد، بنابراین شما ابتدا باید این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود نمایید و سپس در متاتریدر خود اجرا کنید.

برای دانلود اندیکاتور DOTS در نسخه متاتریدر 4 از لینک در فایل زیر استفاده کنید.

برای دانلود اندیکاتور DOTS در نسخه متاتریدر 5 از لینک در فایل زیر استفاده کنید.

نکته: اندیکاتور Dots نسخه اختصاصی و بهینه سازی شده تیم تجارت فارکس میباشد که بصورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. بعد از اینکه فایل های اندیکاتور Dots را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتور  دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور Dots

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید، سپس در پوشه اندیکاتور کپی کنید. اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید.

در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد. شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Dots میتوانید استفاده کنید. پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید.

در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فراخوانی اندیکاتور DOTS
فراخوانی اندیکاتور DOTS

پس از اینکه تمامی تیک ها را مطابق تصویر بالا زدید به بخش تنظیمات بروید. در تصویر زیر بخش تنظیمات را برای شما نمایش داده ایم.

تنظیمات اندیکاتور دات
تنظیمات اندیکاتور دات

طول اندیکاتور Dots به صورت پیش فرض بر روی عدد 10 تنظیم شده است. هر چه مقدار این عدد بیشتر باشد تاخیر بیشتری دارد اما سیگنال های نادرست کمتری ظاهر می شود.

  • AppliedPrice: نوع قیمت برای استفاده در محاسبات به صورت پیش فرض بر روی PRICE_CLOSE تنظیم شده است.
  • فیلتر: این پارامتر به صورت پیش فرض بر روی 0 تنظیم شده است و  پارامتر بسیارمفید برای فیلتر کردن اسپک‌ها بدون اضافه کردن تاخیر می باشد.
  • انحراف :این پارامتر به صورت پیش فرض بر روی 0 تنظیم شده است، نمایشگر اندیکاتور را به صورت عمودی تغییر می‌دهد.
  • Shift:این پارامتر به صورت پیش فرض بر روی 0 تنظیم شده است، نمایشگر نشانگر را به صورت افقی تغییر می‌دهد.
سخن پایانی

برای یک ورود و خروج صحیح در معاملات، معامله‌گران باید قادر باشند جهت روند فعلی را در نمودارهای قیمتی تشخیص دهند. یکی از ابزارهای بهترین معاملاتی که به معامله‌گران در تشخیص صحیح جهت روند فعلی کمک می‌کند، اندیکاتور Dots است.

این اندیکاتور با استفاده از اطلاعات اندیکاتور میانگین متحرک، نوع قیمت را در نمودار قیمتی تشخیص داده و جهت روند فعلی را شناسایی می‌کند. این اطلاعات به معامله‌گران ارائه شده و آنها می‌توانند بر اساس آن برای تصمیم‌گیری در ورود به یا خروج از بازار استفاده نمایند.

در بازارهای مالی، برای کسب بازدهی خوب از یک اندیکاتور، معامله‌گران باید استراتژی معاملاتی داشته باشند. استراتژی بهترین معاملاتی که معامله‌گران می‌توانند از آن استفاده کنند، این است که با دقت نمودار قیمتی را مشاهده کرده و زمانی که دو نقطه همرنگ در نمودار قیمتی مشاهده می‌کنند، برای ورود به معامله همراه با روند اقدام نمایند.

در این مقاله، فایل اندیکاتور Dots به صورت رایگان برای شما فراهم شده است. لطفاً توجه داشته باشید که این اندیکاتور در متاتریدر از پیش تعبیه نشده است. برای استفاده از آن، باید طبق آموزش مقاله، اندیکاتور را دانلود و فراخوانی نموده و سپس آن را بر روی پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 خود اجرا کرده و از آن بهره‌مند شوید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها