اندیکاتور بولینگر باند استاپ و آموزش Bollinger band Stops

تاریخ آخرین بروزرسانی: 8 سپتامبر 2022

اندیکاتور بولینگر باند استاپ چیست؟

اندیکاتور بولینگر باند استاپ یا همان Bollinger band Stops آپدیت جدید سال ۲۰۲۰ یکی از اندیکاتورهای معروف به نام بولینگر باند است. عمدتا از این اندیکاتور برای تعیین روند و نقاط خروج در ترید استفاده میشود. در اندیکاتور بولینگر باند استاپ تنظیمات مختلفی وجود داشته که مهمترین آن این است که به کاربر این امکان را میدهد تا در چارتی که قرار دارد، بتواند این اندیکاتور را برای تایم فریم های بالاتر فراخوانی کند. بعنوان مثال به عکس زیر دقت کنید: بولینگر باند استاپ
در تصویر فوق، ما چارت طلا را در تایم فریم ۵ دقیقه داریم. اما اندیکاتور بر روی این چارت برای تایم فریم ۳۰ دقیقه  فراخوانی شده است. به تصویر دیگر دقت کنید  
 اندیکاتور Bollinger band Stops

اندیکاتور Bollinger band Stops

در این تصویر همان چارت را با فراخوانی این اندیکاتور فارکس  برای تایم فریم ۱۵ دقیقه شاهد هستیم.

شیوه تعیین حد ضرر با اندیکاتور بولینگر باند استاپ

تصور کنید شما بر اساس استراتژی که دارید نقاط ورودی خود را میتوانید تعیین کنید، اما برای تعیین نقاط خروج و مخصوصا حد ضرر با مشکل مواجه هستید. بوسیله این اندیکاتور میتوانید محدوده قیمتی برای خروج را در نظر بگیرید. به تصویر زیر دقت کنید: شیوه تعیین حدضرر با اندیکاتور Bollinger band Stops در تصویر فوق، ما بر اساس استراتژی شکسته شدن روند موقعیت مناسب خرید داریم و برفرض اینکه در نقطه مشخص شده وارد شده باشیم. برای تعیین ضرر یکی از راه‌هایی که میتوان در نظر گرفت، شکسته شدن و تغییر رنگ خط سبز رنگ در این اندیکاتور به رنگ قرمز میتواند باشد که با فلش‌های بنفش در عکس فوق مشخص شده است. یا به تصویر زیر دقت کنید:
 اندیکاتور Bollinger band Stops

اندیکاتور Bollinger band Stops

در تصویر زیر، یک معامله فروش بر اساس استراتژی شکسته شدن روند را باز خواهیم کرد عدد ۱. عدد ۲ را که خط قرمز رنگ است، بعنوان ملاک برای خروج در نظر میگیریم که چه بوسیله شکسته شدن خط قرمز و چه با تغییر رنگ قرمز به سبز باید از معامله صورت گرفته خارج شد. عدد ۳ کندلی است که پس از تغیی رنگ قرمز به سبز و تثبیت آن نوید از یک روند صعودی میدهد. پس باید از معامله فروشی که داشته ایم خارج شویم. این موارد فقط مثال بود و شما باید از این اندیکاتور در کنار استراتژی خودتان استفاده کنید.

دانلود رایگان بولینگر باند استاپ

این اندیکاتور را از داخل کادر زیر میتوانید به رایگان دانلود کنید: حتما دقت داشته باشید که به هیچ وجه از هیچ اندیکاتوری به تنهایی برای ورود به معاملات یا خروج از یک معامله نمیتوان استفاده کرد و شما باید حتما از این اندیکاتورها برای فیلتر کردن استراتژی خودتان استفاده کنید.
بروکر Nordfx

بروکر Nordfx

آموزش نصب اندیکاتور در متاتریدر ۴

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید، سپس از منوی باز شده منوی open data folder را انتخاب کنید. برای نصب اندیکاتور  پوشه MQL4 را باز کنید و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیس کنید. حالا متا تریدر خودتون رو ببندید و مجدد باز کنید. در منوی مربوطه میبینید که اندیکاتور  در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد. سایت تخصصی تجارت اف ایکس، لیست کاملی از آخرین و کاربردی‌ترین اندیکاتورهای فارکس را برای تریدرها آماده کرده است که از این لینک قابل دسترسی است.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها