آموزش اندیکاتور حمایت و مقاومت و لینک دانلود متاتریدر ۴ و ۵

تاریخ آخرین بروزرسانی: 6 اکتبر 2022

اندیکاتور حمایت و مقاومت چیست؟

اندیکاتور حمایت و مقاومت یا همان Support and resistance یک اندیکاتور کاربردی برای هر تکنیکالیست است. این اندیکاتور فارکس، یک نشانگر خطی بوده که قطعا به هر معامله گر که می داند چگونه با خطوط پشتیبانی، مقاومت و محوری تجارت کند، کمک خواهد کرد. این ۸ خط مختلف (با خطوط اضافی احتمالی) را در نمودار اصلی نمایش داده و به شما کمک می کند تا بهترین نقاط فروش، خرید و خروج از موقعیت ها را پیدا کنید. می توانید این اندیکاتور را برای متاتریدر ۴ و ۵  (MT4 و MT5) دانلود کرده و از آن استفاده کنید.

پارامترها و تنظیمات اندیکاتور حمایت و مقاومت

تنظیمات اندیکاتور حمایت و مقاومت

تنظیمات اندیکاتور Support and resistance

P (پیش فرض = ۶۴) - دوره در میله ها یا در دوره های دیگر  که خطوط بر روی آن محاسبه می شود. هر چه عدد پایین تر باشد ، محاسبات دقیق تر خواهند بود. MMPeriod (به طور پیش فرض = ۱۴۴۰) - یک دوره زمانی را شامل میشود. در دقیقه (۶۰ - برای محورهای ساعتی ، ۱۴۴۰ - برای محورهای روزانه ، ۱۰۰۸۰ - برای هفتگی و ۴۳۲۰۰ - برای ماهانه)  اگر بیشتر از صفر باشد، نشانگر از مقدار P دقیقه MMPeriod برای محاسبه خطوط خود استفاده می کند. اگر صفر باشد، اندیکاتور از P مقدار میله های نمودار فعلی برای محاسبه خطوط آن استفاده می کند. StepBack (پیش فرض = ۰) - تغییر جهت محاسبه خطوط (در میله های فعلی یا تعداد MMPeriod (در صورت تنظیم) دقیقه). پارامترهای دیگر - فقط پارامترهای دیداری خطوط بر روی چارت  را تحت تأثیر قرار می دهند. در واقع دیگر تنظیمات برای تنظیم رنگهای خطوط بر روی چارت استفاده میشود. همچنین در بخش عددی زیر رنگ بندی ها نیز برای سایز خطوط استفاده میشود.

بروکر برتر اروپا در سال 2020

دانلود رایگان اندیکاتور حمایت و مقاومت برای متاتریدر 4

دانلود اندیکاتور حمایت و مقاومت برای متاتریدر ۴

دانلود اندیکاتور Support and resistance برای متاتریدر ۴

دانلود اندیکاتور Support and resistance برای متاتریدر ۵

دانلود اندیکاتور Support and resistance برای متاتریدر ۵

دانلود اندیکاتور Support and resistance برای متاتریدر ۵

راهنمای استفاده از اندیکاتور حمایت و مقاومت

استفاده ازاندیکاتور حمایت و مقاومت آسان است. خطوط ۰ / ۸P و ۸ / ۸P آخرین مقاومت و خطوط پشتیبانی هستند که شکستن آنها بسیار سخت است. خطوط ۱ / ۸P و ۷ / ۸P خطوط پشتیبانی و مقاومت ضعیفی هستند، اما اگر قیمت در نزدیکی آنها متوقف شود معکوس شده و تغییر جهت می دهد. خطوط ۲ / ۸P و ۶ / ۸P نقاط معکوس قوی هستند. ۳ / ۸P و ۵ / ۸P به ترتیب پایین و بالای میانگین بازرگانی هستند. بسیار محتمل است که قیمت به سرعت از این محدوده عبور  کند یا برای مدت طولانی در داخل آن باقی بماند. ۴ / ۸P یک خط حمایت و مقاومت عمده است. فروش و خرید هنگامی که قیمت از آن عبور می کند برای یک سود خاص. فلش آبی نوار نهایی محاسبه شده را مشخص می کند.
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

آموزش نصب اندیکاتور حمایت و مقاومت در متاتریدر ۴

برای نصب اندیکاتور حمایت و مقاومت، در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید . برای نصب اندیکاتور  پوشه MQL4 را باز کنید و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیس کنید. حالا متا تریدر خودتون رو ببندید و مجدد باز کنید. در منوی مربوطه میبینید که اندیکاتور  در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.
بروکر Nordfx

بروکر Nordfx

ترکیب اندیکاتورهای دیگر با اندیکاتوری که در این پست قرار گرفته است، میتواند بسیار جذاب باشد و به شما کمک کند تا یک استراتژی جدید ایجاد کنید. همچنین برای بهینه سازی استراتژی شخصی شما نیز کاربرد خواهد داشت. اگر مایل به دیدن بهترین اندیکاتورهای فارکس هستید، به این لینک سر بزنید.
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

5/8 top of trade range if 10 12bar then 40% tim
این tim نشانه چیه؟

مطالب سایت عاااااااااااالی دمتون گرم پرسوووووووووود باشید

سلام وارادت در اندیکاتورSupport and resistance فلش آبی رنگ عملکردش چطور هست تو بازار نزولی تغییر حالت میده یاخیر چطور عمل میکنه ممنون از سایت خوبتون