آموزش قواعد معامله گری با امواج الیوت

تاریخ آخرین بروزرسانی: 18 مارس 2024
معامله گری با امواج الیوت در صورتی که بتوانید امواج را به درستی شناسایی کنید و به قواعد آن تسلط داشته باشید استراتژی بسیار سودآوری است در بخش های قبلی با امواج الیوت آشنا شدیم و چگونگی شناسایی آن را یاد گرفتیم. حال باید با قواعد آن آشنا شویم تا بتوانیم به وسیله این امواج معاملات موفقی داشته باشیم. اگر آموزش های قبلی را مطالعه نکرده اید میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید.
  1. آموزش امواج الیوت:امواج الیوت و الگوهای آن
  2. آموزش امواج الیوت:آموزش کار با نوسان نمای الیوت و قوانین امواج الیوت
  3. آموزش امواج الیوت: کاربرد ابزار PTI و DMA در امواج الیوت
  4. آموزش امواج الیوت: قوانین شمارش امواج الیوت و انواع الگوهای اصلاح
  5. آموزش امواج الیوت:نسبت های فیبوناچی در امواج الیوت

بروکر برتر اروپا در سال 2020

 

قواعد معامله گری با امواج الیوت

قواعد معامله گری با امواج الیوت زمانی کاربرد دارد که به وسیله نوسان نمای الیوت امواج ۱ تا ۳ را شناسایی کرده ایم و از رالی موج سوم مطمئن شده ایم در اینجا به دو گونه میتوانیم وارد معامله شویم:
  • در معامله نوع اول میخواهیم در موج پنجم وارد معامله شویم.
  • و در معامله نوع دوم میخواهیم پس از پایان موج پنجم وارد معامله شویم.

قواعد معامله نوع اول با امواج الیوت:

این قواعد و مراحل ورود به معامله را برای یک موج پنجم صعودی بررسی میکنیم. (Buy در انتهای یک موج چهارم اصلاحی) زمانی که یک موج سوم صعودی قوی را به وسیله نوسان نمای الیوت شناسایی کردیم: مرحله اول:به نوسان نمای الیوت نگاه کنید که به سمت خط صفر برگشته است . مرحله دوم:پس از بازگشت به خط صفر بررسی کنید که موج چهارم یا اصلاح به اندازه ۳۸% موج سوم را اصلاح کرده باشد. مرحله سوم:حال زمان بررسی ابزار PTI است.دقت کنید که PTI بالای ۳۵ باشد که نشان می دهد احتمال شکل گیری موج پنجم زیاد است. *درصورتی که PTI زیر ۳۵ باشد احتمال شکل گیری موج پنجم کاهش میابد و حتی ممکن است موج پنجمی ایجاد نشود. قواعد معامله گری با امواج الیوت   مرحله چهارم:مرحله دیگری که به اندازه PTI حائز اهمیت است،تشکیل موج اصلاح بالای کانال های موج چهارم است. کانال های موج پنجم کانال های مناسبی می باشند که اجزای زمانی لازم برای آنالیزور موج الیوت را فراهم می کنند . اگر موج اصلاح بالای دو کانال از کانال های فوق ایجاد شود بدین معناست که احتمال تشکیل موج پنجم با اعتبار بالا بیشتر است. مرحله پنجم:محدوده حد ضرر را مشخص کنید.بعنوان مثال اگر نقطه ورود به معامله سطح ۳۸% در نظر گرفته شده باشد دو سطح پایین تر یعنی سطح ۶۲% برای تعیین حد ضرر مناسب است. مرحله ششم:نوسان نما نقطه هدفی را بعنوان نقطه ورود نمایش می دهد.با توجه به نقطه هدف نسبت حد سود به حد ضرر را محاسبه کنید. اگر این نسبت بیشتر ۱/۵ باشد برای ورود مناسب است.  
برای یک موج ۵ نزولی میتوانید همین مراحل را در جهت عکس در نظر بگیرید.

قواعد معامله نوع دوم با امواج الیوت:

این قواعد و مراحل ورود به یک معامله پس از یک موج پنجم صعودی بررسی کنیم. (Sell در انتهای رالی موج پنجم) زمانی که با استفاده از نوسان نمای الیوت یک موج پنجم صعودی قوی را شناسایی کردید: مرحله اول:توجه کنید که قیمت در نزدیکی موج پنجم مورد نظر باشد . مرحله دوم:مطمئن شوید که نوسان نمای الیوت یک موج پنجم را با یک دایور جنس روشن و برگشت به سمت صفر قطعی کرده است . قواعد معامله گری با امواج الیوت مرحله سوم:در بخش های قبلی با ابزار DAM آشنا شدیم. همانطور که میدانید  DMA یک میانگین متحرک ساده به سمت راست جا به جا شده است . زمانی که مومنتوم در بازار ادامه دارد DMA خارج از مسیر قرار دارد.وقتی موج پنجم به سقف قیمتی خود میرسد در مسیر بازگشت DAM را قطع میکند که نشان دهنده پایان صعود موج پنجم و بازگشت روند است. قیمتی که DAM قطع شده است میتواند نقطه خوبی برای ورود باشد. مرحله چهارم:بالاترین قیمت قبلی یا همان High موج پنجم را میتوانید بعنوان حد ضرر در نظر بگیرید.  
برای یک موج ۵ نزولی میتوانید همین مراحل را در جهت عکس در نظر بگیرید.
 
ّبروکر فارکس ifc markets

ّبروکر فارکس ifc markets

 

نمونه ای از قواعد معامله نوع اول و نوع دوم

بررسی Buy در معامله نوع اول

قواعد معامله گری با امواج الیوت مرحله اول:نوسان نمای الیوت به خط صفر برگشته است . مرحله دوم: خط ترند را به عنوان نقطه ورود تکنیکال در نظر بگیرید .این تکنیک برای این به کار می رود که در صورت شکسته شدن خط ترند نقطه ورود به پوزیشن ایجاد می شود . مرحله سوم : PTI دارای عدد ۴۶ است که از میزان ۳۵ مورد نیاز بالاتر است . مرحله چهارم: حرکت اصلاح ، کانال های موج چهارم را شکسته است .کانال های موج چهارم به اندازه PTI دارای اهمیت نمی باشد . مرحله پنجم:دو نقطه قابل پیش بینی در ۷۰ و ۷۹ وجود دارد .نتیجه این معامله را میتوانید در تصویر زیر مشاهده کنید: قواعد معامله گری با امواج الیوت بررسی Buy در معامله نوع دوم قواعد معامله گری با امواج الیوت مرحله اول :قیمت نزدیک موج ۵ پیش بینی شده می باشد . مرحله دوم:نوسان نمای الیوت دایور جنس واضحی را نشان می دهد . همچنین نوسان نمای الیوت در بین دو قله به سمت صفر بازگشته است . مرحله سوم :از تقاطع DMA برای ورود به یک پوزیشن Buy استفاده کنید . مرحله چهارم :Stop مورد نظر را در زیر Low قرار دهید . مرحله پنجم :زمانی که فاز بعدی شروع می شود  با استفاده از DMA سود خود را محافظت نمائید . نتیجه این معامله را میتوانید در تصویر زیر مشاهده کنید: قواعد معامله گری با امواج الیوت قواعد معامله گری با امواج الیوت

بررسی Sell در معامله نوع دوم

مرحله  اول: قیمت نزدیک موج پنجم مورد انتظار است . مرحله دوم :نوسان نمای الیوت یک موج ۵ را با دایور جنس واضح نشان می دهد . نوسان نمای الیوت در بین دو قله به خط ۳ بازگشته است . مرحله  سوم:از تقاطع DMA برای یک ترید Buy استفاده کنید . مرحله چهارم : Stop را در بالای High قرار دهید . مرحله پنجم :زمانی که فاز بعدی در حال شکل گیری است . سود خود را با استفاده از DMA محافظت کنید . قواعد معامله گری با امواج الیوت

بروکر Nordfx

بروکر Nordfx

 

پیش بینی عدم تشکیل موج پنجم یا تشکیل سقف دوقلو

قواعد معامله گری با امواج الیوت عدد PTI کمتر از ۳۵ شده است . به طور آماری این حالت دلالت بر این نکته دارد که احتمال تشکیل موج ۵ به شدت کاهش یافته است و یا یک سقف دوقلو تشکیل خواهد شد . یک راه حل محافظ کارانه این است که از این ترید Buy صرف نظر کنیم . اگر این ترید (حالت تهاجمی ) صورت گیرد به احتمال زیاد با Stop بسته خواهد شد. قواعد معامله گری با امواج الیوت

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

  انتظار میرود در پایان این بخش آموزشی شما معامله گری با امواج الیوت را به خوبی آموخته باشید معامله گری با امواج الیوت یکی از شیوه های رایج و البته دشوار در تحلیل تکنیکال میباشد . یقینا معامله گری با امواج الیوت میتواند سود آوری مستمر را به همراه داشته باشد . در دیگر پستهای آموزشی در خصوص امواج الیوت به مباحث دیگری در جهت معامله گری با امواج الیوت بیان خواهد شد که میتواند ضریب خطا در این استراتژی را کاهش دهد .  
 
آواتار سید مهدی حق شناس

سید مهدی حق شناس

من سید مهدی حق شناس هستم و از سال 2008 بصورت حرفه ای در بازارهای مالی مختلف منجمله فارکس فعالیت دارم. خوشحال میشم نظرتون رو در مورد مقالات من در هر مقاله با من به اشتراک بزارین.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها