معامله فارکس🔥 راه‌اندازی کسب و کار دلاری

تاریخ آخرین بروزرسانی: 18 دسامبر 2023
یکی از محبوب ترین و پر رشد ترین بخش های صنعت تجارتی، بازار ارز خارجی است. برای افرادی که علاقه مند به پیگیری معامله فارکس به عنوان یک کسب و کار هستند، بسیاری از مزایا وجود دارد. با این حال، مطمئناً این یک طرح سریع ثروت نیست همانطور که برخی از مربیان آن را توصیف کرده اند. به جای آن، این یک مدل کسب و کار است که می تواند فرصت درآمد پایداری برای کسانی که آماده کار لازم برای دستیابی به موفقیت هستند، فراهم کند.  

معامله فارکس

در این درس، شما در مورد فرصت کسب و کار معامله فارکس همه چیز را یاد خواهید گرفت. قبل از آنکه شروع به بحث درباره راه درست برای راه اندازی و اداره کسب و کار معامله فارکس کنیم، به طور خلاصه به برخی از دلایلی که یک فرصت خوب برای کسب درآمد اضافی است، بپردازیم. برخی از مبتدیان ممکن است آرزوهایی برای تبدیل کردن کسب و کار معامله فارکس خود را به شغل تمام وقت داشته باشند، در حالی که دیگران بیشتر به ورود به کسب و کار فارکس به عنوان کسب و کاری کناری علاقه دارند. در هر صورت، بازار ارز خارجی می تواند برای تجاران موفق درآمدی سودآور فراهم کند. در گذشته، بازارهای ارز تنها متعلق به بانک های بزرگ و نهادهای بزرگ بود. اما در طی 20 سال یا چندین سال گذشته، بازار فارکس برای سرمایه گذاران خرده پایه به صورت بیشتر و قابل دسترس شد. این روزها، می توانید با مبلغ 500 یا 1000 دلار به بازار ارز خارجی بپیوندید. اگرچه بسیاری از شرکت‌های کارگزاری به شما اجازه می‌دهند حسابی را با حداقل مقداری کوچک باز کنید، اما بهتر است حداقل چند هزار دلار یا معادل آن را صرف کنید تا بتوانید بهترین سود را از معامله فارکس خود ببرید. به همین دلیل از مزایای اصلی راه‌اندازی کسب و کار معامله فارکس، سرمایه اولیه مورد نیاز کم است. برخلاف برخی از نوع‌های دیگر سرمایه‌گذاری‌ها و کسب و کارهای موجود، مانند ملک و کسب و کارهای فیزیکی که نیاز به مدت زمان نسبتاً طولانی قبل از شروع به کسب درآمد معقول یا بدست آوردن سرمایه اصلی خود دارند، کسب و کار معامله فارکس به شما امکان می‌دهد از روز اول درآمد تولید کنید. یکی از مزایای بزرگ دیگر معامله فارکس در مقایسه با کسب و کارهای سنتی دیگر در این است که نیازی به مشتریان، مستأجران، فروشندگان یا کارمندان ندارید. این یک کسب و کار ایده‌آل است که در آن سقفی برای میزان درآمدی که می‌توانید تولید کنید وجود ندارد و می‌توانید این کار را به عنوان یک فرد تنها انجام دهید. یکی از مزایای قابل ذکر ورود به کسب و کار معامله فارکس این است که می‌توانید به سرعت و در زمان خود کار کنید. بیشتر معامله‌گران فارکس با شروع تجارت در بازارها همراه با داشتن یک شغل تمام وقت شروع کردند. این کاملاً امکان پذیر است و در واقع مسیر توصیه شده برای بیشتر افرادی است که علاقه‌مند به کسب تجربه در حوزه معامله فارکس هستند. از آنجایی که بازارهای ارز خارجی 24 ساعت در روز و 5 روز در هفته باز هستند، همیشه می‌توانید زمانی را برای تجزیه و تحلیل بازار خود و قرار دادن سفارشات معوقه خود در بازار پیدا کنید. و این به خصوص درست است اگر شما در حال تمرکز بر معامله در فریم‌های زمانی بالا مانند چهار ساعته، هشت ساعته و روزانه هستید.
معامله فارکس

معامله فارکس

آموزش مناسب معامله فارکس

بعد از اینکه تصمیم گرفتید که میخواهید یک کسب و کار معامله فارکس را پیگیری کنید، باید شروع به گام های لازم برای آشنایی با مکانیک تجارت اساسی و انواع مختلف راهبردهای تجارتی کنید. بهترین راه برای شروع این سفر، یادگیری درباره تحلیل تکنیکال و بنیادی است. پس از اینکه به مقدار کافی با هر دوی آن ها آشنا شدید، احساس خواهید کرد که کدام نوع تجزیه و تحلیل بازار برای شما راحت تر است. این یک مرحله مهم در فرایند است زیرا استراتژی تجارت در بازارها باید با روحیه شخصی شما هماهنگ شود. این چیزی است که همه تجاره‌گران زودتر یا دیرتر یاد خواهند گرفت، بنابراین مهم است که کمی وقت بگذارید تا نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید، تا بتوانید روشی که برای شما مناسب‌تر است را متمرکز کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن این تجربه بازار، خواندن وبلاگ‌های با کیفیت معامله فارکس، تماشای دروس تجارت در یوتیوب و عضویت در چندین پادکست معتبر مرتبط با فارکس است. تمام این نوع منابع آموزشی به صورت رایگان برای شما در دسترس خواهند بود. بنابراین، توصیه می‌شود که یک دوره تجارت کامل از یک منبع معتبر را دنبال کنید. اما خبر ناراحت کننده برای بسیاری از تریدران فارکس این است که تعداد زیادی دوره‌های کیفیت ضعیف تجارت در دسترس است و تنها تعداد کمی از دوره‌های با کیفیت و توصیه شده وجود دارند. بنابراین، ضروری است که وقت خود را صرف کنید و تحقیقات لازم را انجام دهید تا از یک تریدر که واقعاً مواد آموزشی ارزشمندی را ارائه می‌دهد، یاد بگیرید. دوره‌های تجارت عالی هستند چرا که می‌توانید بر اساس برنامه زمانی خود کار کنید. اما برای برخی افراد، یک مشاور یا مربی تجارت ممکن است راه حل بهتری باشد. اکثر مربیان تجارت فقط خدمات خود را به دانشجویانی که قبلاً مطالب دوره را به اتمام رسانده‌اند، ارائه می‌دهند، اما دیگران ممکن است روابط مشاوره جدید را بدون هیچ پیش نیازی قبول کنند. در هر صورت، یک مربی تجارت با تجربه به شما در بخش‌های مهم موفقیت در کسب و کار تبادلات خارجی کمک خواهد کرد. این ممکن است شامل آموزش در مورد تنظیمات معاملات، مدیریت سرمایه، استراتژی‌های کاهش ریسک، کنترل احساسات در بازار و موارد دیگر باشد. شما میتوانید آموزش صفر تا صد معامله فارکس را به صورت رایگان در سایت ما فرا بگیرید، فقط کافیست روی لینک آموزش 0 تا 100 فارکس کلیک کنید.  

زیرساخت‌های مناسب معامله فارکس

زیرساخت اصلی که برای کسب و کار معامله فارکس خود نیاز خواهید داشت، یک کامپیوتر، اتصال اینترنت و یک نرم‌افزار تجارت و نمودارسازی است. بنابراین، راه‌اندازی یک شروع معامله فارکس نسبتاً آسان است. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که اجزای زیرساخت تجارت شما قوی و بهترین هماهنگی را برای سبک تجارت شما دارند. به طور کلی حرف زدن درباره بازارهای مالی و معامله فارکس، تجار میانی و روزانه به یک تنظیم قدرتمندتر نسبت به تجار معاملات کوتاه مدت و موقعیت دار نیاز دارند. بیایید به برخی از فناوری‌هایی که برای تجارت خود نیاز دارید، نگاهی بیندازیم، فرض می‌کنیم که شما به عنوان یک تریدر پاره‌وقت شروع می‌کنید. پس چه نوع سیستم کامپیوتری برای معامله فارکس شما باید داشته باشد؟ خوب، اول و قبل از همه توصیه می‌شود که با یک کامپیوتر رومیزی تجارت کنید، و یکی که دارای یک درایو جامد، یک چهار هسته با حداقل 3 گیگاهرتز و بهتر است 16 گیگابایت یا بیشتر رم داشته باشد. نصب دو مانیتور می‌تواند یک افزودنی عالی به این تنظیم کارگاهی باشد. حالا، اگر بودجه شما اجازه نمی‌دهد چنین تنظیمی را داشته باشید، آنگاه شاید بخواهید گزینه چند مانیتور را نادیده بگیرید. همیشه می‌توانید در آینده به آن ارتقا دهید اگر تصمیم بگیرید. با این حال، به نظر من خیلی روی قدرت پردازش یا ظرفیت حافظه کم کم نکنید. این به این دلیل است که برای پردازش داده‌های ورودی و اجرای صحیح‌تر ممکن، شما باید در بیشتر موارد این حداقل نیاز را برآورده کنید. حالا درباره اتصال اینترنت خود، شما باید با ارائه دهنده خود تماس بگیرید تا محصولات مختلفی که ارائه می‌دهند را بررسی کنید. همچنین، بسته به کشور و مکان شما، ممکن است قادر به دسترسی به سرعت اینترنت سریعتر نباشید. با این حال، بهتر است به دنبال یک راه حل با حداقل سرویس دانلود 50 مگابیت بر ثانیه باشید. اگر در نزدیکی یک شهر بزرگ ساکن هستید، این مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند. و به عنوان یکی از این، ممکن است بتوانید از پیشنهادهای سرویس 200 یا 300 مگابیت بر ثانیه در منطقه خود لذت ببرید. آخرین موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید، پلتفرمی است که از آن برای اجرای سفارشات خود استفاده می کنید. همچنین، اگر تجزیه و تحلیل تکنیکال را به عنوان رویکرد اصلی تجزیه و تحلیل بازار خود استفاده می کنید، نیاز به یک بسته نمودار دارید. برخی از تریدرها ترجیح می دهند از پلتفرم دارایی فارکس خود برای هر دو اجرای معاملات و نمودار استفاده کنند. این می تواند بر اساس روش خاص شما کار کند، اما همیشه بهترین راه حل برای کسانی که به دنبال یک راه حل پیشرفته ترجیح می دهند، نیست. در نتیجه، ممکن است تصمیم بگیرید که یک نرم افزار نمودار جداگانه برای تجزیه و تحلیل بازار خود داشته باشید.  

انتخاب یک کارگزار معتبر فارکس

انتخاب کارگزار مناسب برای کسب و کار معامله فارکس شما یک عامل ضروری برای موفقیت تجارتی شما است. بسیاری از تریدرهای مبتدی از دیگر تحقیقات لازم برای انتخاب کارگزار مناسب معامله فارکس غافل می شوند. این تریدرهای بازار آرزوها اشتباه می کنند که اکثر کارگزاران ارز در محدوده جغرافیایی خود تقریباً یکسان هستند. این ممکن است در برخی از کشورها یا مناطق درست باشد، اما نباید فرض کنید که همین است. پس چه ویژگی هایی باید در هنگام انتخاب کارگزار مناسب فارکس برای کسب و کار معامله فارکس خود به دنبال باشید؟ خوب، اول و قبل از همه، می خواهید کارگزاری که با آن کسب و کار می کنید توسط یک سازمان یا نهاد دولتی مهم تنظیم شده باشد. به عنوان مثال، در ایالات متحده، انجمن آتیه های ملی و کمیسیون معاملات آتیه مسئول صدور مجوز و نظارت بر فعالیت کارگزاران تبادل خارجی در ایالات متحده هستند. به طور مشابه، هیئت نظارتی فینانسی، که به عنوان FCA نیز شناخته می‌شود، مسئولیت نظارت بر کارگزاران فارکس در سراسر انگلستان را بر عهده دارد. شما باید در حوزه قضایی خود بررسی کنید تا ببینید هیئت نظارتی اصلی کیست و تایید کنید که فهرست کوتاه کارگزاران شما واقعاً دارای مجوز کسب و کار از هیئت نظارتی مربوطه است. در انتخاب یک کارگزار فارکس برای کسب و کار معاملاتی خود، عوامل هزینه تراکنش و مدل اصلی کسب و کار کارگزار نیز نکاتی است که باید در نظر بگیرید. به عبارت دیگر، شما باید بدانید که آیا کارگزار فارکس شما طبق مدل "تشکیل بازار"، مدل "STP"، مدل "ECN" یا ترکیبی دیگر فعالیت می‌کند. هر یک از این انواع مختلف مدل‌های کارگزار فارکس منجر به هزینه‌های متفاوتی درباره "اختلاف نرخ خرید و فروش" و هزینه‌های مربوطه می‌شود. مدل کارگزار فارکس ترجیحی مدل "ECN" است. در این ترتیب، سفارشات مشتری به طور خودکار با دخالت کمتری از کارگزار فارکس تطبیق داده می‌شوند، که معمولاً منجر به کمترین اختلاف نرخ خرید و فروش می‌شود. اگرچه لزومی برای معامله با یک کارگزار ECN وجود ندارد، اما می‌تواند سود شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد، به خصوص اگر شما به طور مکرر معامله می‌کنید. علاوه بر این ویژگی‌های ملموس تری که از کارگزار فارکس خود می‌خواهید، نوع خدمات مشتری کارگزار فارکس نیز برخی ویژگی‌های کمتر ملموس را که ممکن است مد نظر شما باشد، شامل می‌شود. به عنوان مثال، چه نوع خدمات مشتری از کارگزار فارکس شما در اختیار شما قرار می‌دهد؟ ممکن است برای شما مهم باشد که در برخی اوقات به زبانی غیر از انگلیسی کمک بگیرید. برخی از معامله‌گران خدمات مشتری و ویژگی‌های چت را در زبان‌های متعددی ارائه می‌دهند، در حالی که دیگران این کار را نمی‌کنند. درباره امکانات و ویژگی‌های دیگر کارگزار چه اطلاعاتی داریم؟ آیا این کارگزار شاخص یا مطالعه اختصاصی‌ای دارد که به تجارت شما کمک کند، مانند یک شاخص نظرسنجی؟ آیا آموزش‌های آموزشی و کلاس‌های آنلاینی دارد؟ این همه سوال مهم است که باید وقتی لیست کارگزاران را محدود می‌کنید، به آنها پاسخ دهید.
معامله فارکس

معامله فارکس

ایجاد یک برنامه معامله فارکس

یکی از مراحل بحرانی در راه اندازی کسب و کار آنلاین معامله فارکس شما، ایجاد یک برنامه تجارت دقیق است. عملاً یک برنامه تجارت، یک برنامه کسب و کار است که به طور خاص برای کسب و کار فارکس شما طراحی شده است. در آن، شما تمام جزئیات کسب و کار تجارتی خود را شامل چیزهایی مانند تنظیمات تجاری خود به همراه قوانینی که به طور واضح برای ورود و خروج از موقعیت‌ها تعریف شده‌اند، برجسته می‌کنید. به علاوه، برنامه تجارتی شما باید کسب و کارهایی که قصد دارید در آنها تجارت کنید و چه بازه‌های زمانی را مورد تمرکز قرار دهید، را نیز مشخص کند. علاوه بر این، برنامه کسب و کار معامله فارکس شما باید برنامه‌های فرعی را در صورت ایجاد خرابی در استراتژی شما یا رسیدن به حداکثر مجاز خطر سرمایه‌گذاری شما، فراهم کند. به طور مشابه، در سمت مقابل، شما همچنین باید برنامه‌ای برای مدیریت سودهای تجارتی داشته باشید. مثلاً ممکن است تصمیم بگیرید نیمی از سودهای تجارتی خود را برداشت کنید و مابقی را در حساب تجاری خود برای اهداف رشد سرمایه باقی بگذارید. در هر صورت، شما باید تمام این نکات را در برنامه تجارتی خود بنویسید و به آن در بازه‌های زمانی مشخصی ارجاع دهید تا اطمینان حاصل کنید که به اهداف تعیین شده خود وفادار مانده‌اید. علاوه بر مزایای آشکار کمک به تمرکز بیشتر در تجارت خود، یک برنامه تجارت مناسب به شما کمک می‌کند تا احساسات منفی، که اغلب نتیجه برنامه ریزی ضعیف یا عدم برنامه ریزی کامل است، را کاهش دهید. فقط نوشتن روند تجارت مورد نظر خود کمک می‌کند الگوهای مثبت را در ذهنتان تقویت کنید. باید به جایی برسید که هر زمان از روند مورد نظر خود کج شوید، احساس ناراحتی کنید تا به اندازه‌ای که خودتان را به خاطر روند عملیاتی پیش‌بینی شده که باید دنبال کنید، یادآوری کنید. این بدون شک زمان می‌برد و باید به طور مستقیم با طرح مورد نظرتان آشنا باشید، اما با این حال، این اولین قدم به سوی تجارت آسان است.  

تمرین کردن استراتژی معامله فارکس خود

معمولاً گفته می‌شود که تمرین به کمال می‌رساند. و همانطور که در بسیاری از جنبه‌های مختلف زندگی درست است، این حکمت قطعاً برای معامله فارکس نیز صدق می‌کند. در بسیاری از جوانب، تمرین روش تجارت خود در یک حساب آزمایشی می‌تواند تفاوت بین رسیدن در نهایت به موفقیت در بازارها و سقوط شما باشد. به عبارت دیگر، شما تنها می‌خواهید سرمایه سخت کسب شده خود را در محیط بازار زنده سرمایه‌گذاری کنید پس از اینکه زمان کافی برای توسعه و آزمایش ایده‌های تجارتی خود داشته‌اید. تمرین تجارت در یک حساب مجازی این فرصت را به شما می‌دهد. و بیشتر کارگزاران فارکس به شما حساب آزمایشی را به صورت رایگان ارائه می‌دهند. این در مورد بیشتر کارگزارانی است که پلتفرم تجارتی متاتریدر را ارائه می‌دهند. وقتی وقت می‌گذارید تا به درستی روش خود را در حساب آزمایشی خود اعمال کنید، قادر خواهید بود احساسی درباره معیارهای مختلف مربوط به استراتژی خود داشته باشید. این شامل نرخ برد متوسط، نسبت میان مقدار برد متوسط به مقدار ضرر متوسط، بزرگترین مقدار برد، بزرگترین مقدار ضرر، حداکثر کاهش و غیره می‌شود. چندین دلیل وجود دارد که شناخت این داده‌ها مهم است. اما مهم‌ترین دلیل این است که هنگامی که با اعداد سخت پشت استراتژی خود آشنا می‌شوید، احتمالاً بیشتر به استراتژی خود برای مدت طولانی وفادار خواهید بود، با فرض آنکه سودهای مورد انتظار را به دست می‌آورید. اما باید گفت که برخی نقاط ضعف در معاملات آزمایشی وجود دارد. اولین این معایب این است که حساب معاملاتی شبیه‌سازی شده شرایط حقیقی معاملات را نمی‌تواند تکرار کند. به عبارتی، بسیاری از پلتفرم‌های معاملات آزمایشی سفارشات شما را به قیمت‌های مشخصی خودکار پر می‌کنند، بدون در نظر گرفتن جریان سفارش واقعی در بازار. این می‌تواند تأثیر زیادی بر سطح ورودی، سطح توقف ضرر و سطح هدف در حساب معاملات آزمایشی شما داشته باشد نسبت به آنچه در یک حساب تجارت واقعی به دست آورده‌اید. این چیزی است که یک معامله‌گر آزمایشی باید در جریان باشد و سعی کند در حد امکان جبران کند. یکی از مشکلات بازیابی تمرینی که در اینجا باید به آن پرداخت شود، این است که می‌تواند به انتظارات غیر واقعی منجر شود به دلیل عدم وجود احساسات طبیعی در هنگام تجارت آزمایشی در یک حساب نسبت به تجارت با پول واقعی. به این معنی که می‌توانید با استفاده از یک حساب آزمایشی یا یک حساب واقعی با روش تجارت یکسان تجارت کنید و با این حال نتایج بسیار متفاوتی دریافت کنید. این به این دلیل است که در محیط تجارت واقعی، عوامل روانی وجود دارند که می‌توانند وارد بازی شوند و ممکن است ما را مجبور کنند تصمیماتی بگیریم که به طور معمول در یک حساب تجارت کاغذی انجام نمی‌دهیم. در واقع، یک تریدر می‌تواند در زمانی که پول واقعی در معرض خطر قرار دارد، به طرز بسیار متفاوتی عمل کند.  

شروع معامله فارکس با پول واقعی

وقتی احساس اعتماد به نفس برای تغییر از حساب تجارت آزمایشی به حساب تجارت واقعی دارید، باید چند نکته کلیدی را در نظر داشته باشید که در انتقال به شما کمک خواهد کرد. در نظر داشته باشید که هنگام تغییر از تجارت آزمایشی به تجارت با پول واقعی، تغییر روانشناختی بزرگی رخ می‌دهد. هر زمان که ما دارای خطر پول کسب شده‌مان هستیم، ممکن است عواطف ما را در تصمیماتمان سرپیچی کند. بنابراین، چند راه برای مقابله با تأثیرات منفی عواطف در معامله فارکس وجود دارد. شروع با یک حساب تجارت نسبتاً کوچک اولین قدم در جهت انتقال برخورداری به حساب تجارت واقعی است. به عبارت دیگر، اگر شما $3000 را برای شروع تجارت اختصاص داده‌اید، ممکن است تنها نصف این مبلغ را به حساب تجارتی خود منتقل کنید و نصف دیگر را به عنوان ذخیره باقی بگذارید. توصیه می‌شود که به عنوان یک تریدر زنده جدید، در حالی که در تلاش برای کسب بازده معقول بر سرمایه خود هستید، این کار را انجام دهید. به آن به عنوان بیمه تأمین اعتبار خود در صورتی که شما به سری از ضررها برخورد کنید یا متوجه ضربه غیرمنتظره‌ای به حساب خود شوید فکر کنید. وجوهی که پس انداز کرده‌اید در زمانی که ممکن است بیشترین نیاز به آن داشته باشید، به کسب و کار فارکس و CFD خود زندگی جدیدی می‌بخشد. به همین ترتیب، یک استراتژی کاهش ریسک دیگر که باید در نظر داشته باشید، استفاده از یک مدل درصد ثابت ریسک برای هر معامله است. به عبارت دیگر، شما فقط باید به یک درصد ثابت از سرمایه معاملاتی خود در هر معامله متعهد شوید. این می‌تواند 2٪، 3٪، 4٪ یا یک درصد ثابت دیگر باشد. به عنوان راهنمای کلی، ریسک کردن 2 تا 3٪ از سرمایه معاملاتی شما باید حداکثر محدودیت شما باشد. هر چیز بیش از آن بسیار خطرناک خواهد بود و باعث می‌شود که سرنوشت سقوط بزرگی را سخت‌تر بتوانید پشت سر بگذارید. بنابراین، گرچه این ممکن است به معنای این باشد که شما به جای اندازه‌های استاندارد لات، میکرولات یا مینی‌لات تجارت کنید، این بهترین روش عمل است هنگام شروع کسب و کار معامله فارکس شما. همچنین هنگامی که تجربه بیشتری در بازارها به دست می‌آورید، فهم خواهید کرد که حفظ سرمایه، مهمترین وظیفه یک تریدر فارکس است. هدف یا اولویت تجارت دیگر باید با توجه به این قانون بسیار مهم تجارت مشاهده شود. برای بازاریابی آنلاین خود در معامله فارکس و بازارهای مالی، شما باید یک رکورد خوب از معاملات و داده‌های مرتبط با آنها نگه دارید. در کنار نیازهای حسابداری به رکورد خوب، وقتی تصمیم می‌گیرید معاملات خود را ثبت کرده و بازبینی کنید، می‌توانید پتانسیل بهبود بیشتری در کسب و کار معاملاتی خود داشته باشید. اهمیت انجام این کار نمی‌تواند به اندازه کافی تاکید شود. شما باید عادت مثبت نوشتن جزئیات هر یک از معاملات خود را در کنار افکارتان در هنگام اجرا داشته باشید. با این کار، می‌توانید فرآیند تفکر خود را در آن لحظه زمانی که اتفاق افتاده است ثبت کنید و در آینده بررسی و بهبود ببخشید. این ممکن است به نظر برسد که یک مرحله اضافی غیرضروری است، اما این چیزی است که اکثر معامله‌گران موفق به شما می‌گویند که در رشد آنها به عنوان یک معامله‌گر فارکس بسیار موثر بوده است. بنابراین، شما نباید اهمیت فرآیند ثبت را کم بشمارید. این یکی از بهترین روش‌ها برای بررسی نقاط قوت و ضعف شما در کسب و کار معاملاتی شما است و به شما امکان می‌دهد تا در زمینه‌هایی که بهبود نیاز دارند، پیشرفت کنید. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید معاملات روزانه خود را پیگیری کنید. یک راه می‌تواند برای ساده‌ترین روش، نوشتن آن را به صورت دستی روی یک برگه کاغذی باشد و پوشه‌ای را بسازید که تمام این برگه‌های یومیه را به هم متصل کند. یک راه حل ترجیحی استفاده از یک برنامه صفحه گسترده یا نرم افزار خاصی برای نوشتن ژورنال معاملات میباشد. یک صفحه گسترده ساده مثل اکسل یا یک صفحه گسترده منبع باز دیگر برای این منظور کافی است. برای کسانی که تمایل بیشتری به رویکرد داده محور دارند و ترجیح میدهند به عمق بروند، یک نرم افزار ژورنال معاملات توصیه میشود. چندین نرم افزار ژورنال معاملات رایگان در بازار موجود هست و همچنین برخی محصولات پرداخت شده حرفه ای نیز که میتوانید پژوهش کنید. هر یک از این روش ها بهتر از هیچ روشی است. به خاطر داشته باشید، هر چقدر که معامله فارکس را به عنوان یک کسب و کار به جای یک سرگرمی بگیرید، بهتر خواهید بود.   نکات پایانی شروع یک کسب و کار معامله فارکس دارای مزایای زیادی است که در این مقاله بحث کرده ایم. در عین حال، هنگام راه اندازی کسب و کار فارکس خود باید از برخی از اشتباهات متداول پرهیز کنید. شما میخواهید در اولین فرصت یک طرح کسب و کار معامله فارکس را تدوین کنید. گفته می‌شود که معامله‌گری ساده است، اما آسان نیست. به این معنا که ویژگی‌های لازم برای رسیدن به موفقیت در بازارهای مالی به خوبی معلوم است، اما عملیاً بسیار سخت است که هنگامی که پول واقعی در معرض خطر است، تمرکز و انضباط خود را حفظ کنید. بنابراین، بسیار مهم است که وقت بگذارید تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و یک استراتژی معامله‌گری ایجاد کنید که با آن ویژگی‌های شخصیتی خود هماهنگ باشد. و به خاطر داشته باشید، اگرچه سودآوری برای یک اقلیت کوچکی از معامله‌گران ممکن است به سرعت رخ دهد، اکثریت سازنده شدن در این حوزه نیازمند حداقل یک سال یا بیشتر است قبل از اینکه آن‌ها شروع به پایه محکمی بکنند. بنابراین در سفر معاملاتی خود، زودتر از حد متعجب نشوید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها