ترید روزانه فارکس❤️مزایا و 3 استراتژی کاربردی

تاریخ آخرین بروزرسانی: 23 ژانویه 2024
ترید روزانه فارکس یکی از روش های معاملاتی مهم در فارکس است. تصمیم‌گیری درباره چگونگی معامله کردن، یکی از نکات کلیدی در مسیر یک تریدر است. به نظر ممکن است این مسئله واضح باشد، اما اغلب این یک چالش بزرگ است که بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند. قبل از اینکه یک تریدر به انتخاب یک سیستم معاملاتی بپردازد یا حتی سیستم خودش را توسعه دهد، باید به این فکر کند که دقیقاً چه نوع تریدری می‌خواهد باشد. این به او کمک می‌کند تا یکی از اولین سوالاتی که مطرح می‌شود، یعنی "کدام چارچوب زمانی را استفاده کنم؟"، را پاسخ دهد. اختلاف بین معامله در چهارچوب زمانی طولانی‌تر و معامله در زمان‌های کوتاه‌تر مانند ترید روزانه فارکس، بسیار چشم‌گیر است. تریدرها باید در ابتدای مسیر خود تصمیم بگیرند که چگونه به بازار نگاه کنند. مزایا و معایب هر دو رویکرد و استراتژی‌های مناسب برای هرکدام وجود دارند. در این مقاله، به بررسی ترید روزانه فارکس می‌پردازیم.  

ترید روزانه فارکس

ترید روزانه فارکس یکی از روش‌های محبوب برای معامله در بازار ارز است که بر اساس تحلیل و تصمیم‌گیری در بازه زمانی روزانه انجام می‌شود. در این روش، معامله‌گران با تمرکز بر نمودارهای روزانه و تفسیر نقاط قوت و ضعف بازار، تصمیم‌گیری می‌کنند. با توجه به اینکه ترید روزانه مبتنی بر زمان بندی ۲۴ ساعته است، این روش به معامله‌گران اجازه می‌دهد که با تحلیل دقیق و آرام، تصمیمات خود را اتخاذ کنند و به‌طور معمول نیازی به پیگیری مداوم بازار ندارند. استفاده از نمودارهای روزانه و تحلیل مبتنی بر روند و الگوهای بازار به معامله‌گران کمک می‌کند تا درک عمیق‌تری از رفتار بازار و نوسانات قیمتی به دست آورند. با این تحلیلات، آن‌ها می‌توانند پتانسیل‌ها و فرصت‌های مختلفی که در بازار فارکس وجود دارد را به‌خوبی شناسایی کرده و از آن‌ها بهره‌مند شوند. از جذابیت‌های ترید روزانه فارکس می‌توان به این نکته اشاره کرد که نیاز به نظارت مداوم ورودی و خروجی از بازار را کاهش داده و به معامله‌گران امکان می‌دهد بر روی رویدادهای مهم و موثر در طول یک روز تمرکز کنند. همچنین، این روش به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با تحلیل دقیق‌تر و بررسی شرایط بازار، تصمیمات معقولانه‌تری را اتخاذ کنند و از منظر بلندمدت به معاملات خود نگاه کنند. حال با ما همراه باشید تا برخی از مزایای ترید روزانه فارکس را ببینیم و پس از آن چند مورد از استراتزی های ترید روزانه فارکس را با هم بررسی خواهیم کرد.  

مزایای ترید روزانه فارکس

نتایج سریع‌تر یکی از اصلی‌ترین دلایلی که تریدرها را به استراتژی‌های روزانه جلب می‌کند، سرعت بیشتر در دستیابی به نتایج است. با اینکه با استفاده از روزانه، یک معامله ممکن است روزها یا حتی هفته‌ها به طول بیانجامد، اما ممکن است در زمان‌های کوتاه‌تر نیز یک معامله به اجرا درآید مثلا زیر 30 دقیقه. این ویژگی نه تنها تجربه ترید را جذاب‌تر می‌کند، بلکه فرصت‌های بیشتری را در یک روز یا هفته برای تریدر ایجاد می‌کند.   کاهش هزینه‌ها یکی از مزایای بزرگ استفاده از استراتژی‌های ترید روزانه فارکس، کاهش هزینه‌های مرتبط با نگه‌داشتن معاملات در طول شب است. نگه‌داشتن یک موقعیت در شب ممکن است باعث هزینه‌های جانبی شود؛ مثل نرخ بهره منفی با جفت ارزی در فارکس یا کارمزد اضافی در فیوچرز. این هزینه‌ها جلوگیری از آنها زمانی می‌شود که معامله در همان روزی که باز شده بسته شود. بنابراین، حال که مزایا و ویژگی‌های ترید روزانه فارکس را بررسی کردیم، بیایید به برخی از استراتژی‌های عملی که تریدرها می‌توانند در بازارها به کار ببرند، نگاهی بیندازیم. ما با یک استراتژی ساده شروع می‌کنیم و سپس به استراتژی‌های پیشرفته‌تر ترید روزانه فارکس می‌پردازیم.  

استراتژی های ترید روزانه فارکس

برای ترید روزانه فارکس استراتزی های مختلفی داریم که ما در این مقاله به چند مورد آنها اشاره میکنیم. ابتدا از موارد آسان تر شروع میکنیم و سپس سراغ استراتژی تخصصی تر خواهیم رفت.  

معاملات بریک اوت (Breakout Trading)

به طور کلی، معامله بریک اوت یکی از روش‌های ساده و موثر در استراتژی‌های ترید روزانه فارکس است. این استراتژی قابل استفاده در تمام بازارها و ابزارهای مالی است. اساساً این استراتژی بر مبنای تشخیص مومنتوم بازار است و تلاش برای بهره‌برداری از این مومنتوم در هنگام گسترش بازار می‌کند. در معامله بریک اوت صعودی، تریدر به دنبال شناسایی مومنتوم صعودی در بازار است (یعنی وجود یک روند صعودی) و سپس در لحظه‌ای که قیمت بالاترین حد قبلی را می‌شکند، وارد معامله می‌شود. اما در معامله بریک اوت نزولی (که اغلب به عنوان معامله شکست شناخته می‌شود)، تریدر به دنبال تشخیص مومنتوم نزولی در بازار است (یعنی وجود یک روند نزولی) و سپس در لحظه‌ای که قیمت پایین‌ترین حد قبلی را می‌شکند، وارد معامله می‌شود.  
ترید روزانه فارکس

ترید روزانه فارکس

  معامله بریک اوت صعودی در نمودار بالا، ما یک مثال عالی از یک استراتژی ترید روزانه فارکس با بریک اوت صعودی داریم. به طور خلاصه، معامله بریک اوت صعودی، نشانگر یک مثال خوب از استراتژی ترید روزانه فارکس است.در شکل بالا ابتدا قیمت به سمت بالا حرکت کرده و مومنتوم صعودی را تأیید می‌کند. سپس بازار به یک سقف می‌رسد و کمی اصلاح می‌شود. اما خریداران به بازار وارد می‌شوند و قیمت را دوباره بالاتر می‌برند. وقتی بازار از بالای سقف قبلی خارج می‌شود، می‌توانیم وارد معامله خرید شویم. سپس، با ادامه مومنتوم صعودی، بازار به سمت بالاتر گسترش می‌یابد. قیمت در نهایت یک سقف جدید را به وجود می‌آورد البته قبل از اصلاح یک کوچک. با این حال، همچنان، خریداران وارد بازار می‌شوند و قیمت را دوباره بالاتر می‌برند. در این نقطه، وقتی که قیمت از سقف قبلی خارج می‌شود می‌توانیم یک معامله خرید دوم را قرار دهیم. این استراتژی ساده ترید روزانه فارکس، که اینجا توضیح داده شده، می‌تواند یکی از سودآورترین روش‌های ترید روزانه فارکس باشد.  
معامله بریک اوت نزولی

معامله بریک اوت نزولی

  معامله بریک اوت نزولی در مثال بالا از معامله بریک اوت نزولی، قیمت ابتدا به سمت پایین حرکت کرده و یک کف جدید را ایجاد کرده است. این حرکت درزیر کف قبلی انجام گرفته است. با این حال، با ورود خریداران، قیمت کمی به بالا اصلاح شده است. اما با ورود دوباره فروشندگان، بازار به سمت نزولی ادامه پیدا می‌کند و وقتی قیمت از کف قبلی خارج می‌شود، می‌توانیم معامله فروش را شروع کنیم. استفاده از معاملات بریک اوت دارای زیبایی‌های خاصی است. این استراتژی نقاط ورود معینی را ارائه می‌دهد که به ما اجازه می‌دهد استاپ‌لاس را قرار دهیم. به عنوان مثال، در معامله بریک اوتی صعودی، ما استاپ را زیر حد اصلاحی قرار می‌دهیم که قبل از خروج ایجاد شده است. در معامله بریک اوت نزولی، استاپ را بالای حد اصلاحی قرار می‌دهیم که قبل از افت ایجاد شده است. این استراتژی امکان قرار دادن استاپ و ورود را به ما می‌دهد. همچنین، می‌توانیم حداقل دو برابر خطر خود را به عنوان هدف قرار دهیم تا نسبت ریسک-پاداش صعودیی را ایجاد کنیم و احتمال موفقیت خود را افزایش دهیم. یکی از مزایای این سیستم این است که به دلیل گسترش بریک اوتها، اغلب سریع اتفاق می‌افتد. از طرفی، با توجه به معامله در فریم‌های زمانی کوتاه‌تر، این معاملات می‌توانند بسیار سریع باشند و این به معامله‌گر امکان می‌دهد تا در طول روز معاملات متعددی از این نوع در بازارها و دارایی‌های مختلف داشته باشد.  

استراتژی ORB برای ترید روزانه فارکس

استراتژی ORB (Opening Range Breakout) یکی از محبوب‌ترین استراتژی‌های ترید روزانه فارکس است که بر پایه شکستن دامنه قیمت در بازه زمانی اولیه معین شده است. این استراتژی معمولاً از آخرین نقاط بالاترین و پایین‌ترین قیمت‌ها در یک بازه زمانی معین برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کند. در این استراتژی، معامله‌گر نمودار مورد نظر خود را در یک بازه زمانی خاص باز می‌کند، مثلاً بازه‌های زمانی میان 5 تا 30 دقیقه. سپس او بالاترین و پایین‌ترین نقاط این بازه زمانی اولیه را به عنوان نقاط مرجع برای معاملات بعدی تعیین می‌کند. هدف اصلی این استراتژی، ورود به معاملات بریک اوت هنگامی است که قیمت از حد بالای این بازه زمانی خارج می‌شود یا هنگامی که قیمت از حد پایین آن خارج می‌شود. با شکستن این حدود، معامله‌گر معتقد است که بازار به سمت حرکت متفاوتی در خواهد آمد و او به عنوان ورود به بازار از این شرایط استفاده می‌کند.  

بریک اوت صعودی نزولی

یک استراتژی مشابه ORB، استراتژی بریک اوت ترید روزانه فارکس است. این استراتژی از بالاترین و پایین‌ترین قیمت‌های روز گذشته به عنوان نقاط مرجع برای معاملات استفاده می‌کند. این استراتژی تغییریافته‌ای از ORB است که از نقاط ایجاد شده در جریان روز قبل به عنوان مراجع استفاده می‌کند تا در بازار وارد شود یا از بازار خارج شود.  
بریک اوت صعودی نزولی

بریک اوت

در تصویر زیر، یک نمونه فوق‌العاده از معاملات صعودی در بازه‌های بالا و پایین روزانه دیده می‌شود. در ابتدای جلسه معاملات، معامله‌گر سقف و کف قیمت روز قبل را مشخص می‌کند که ممکن است قبل از شروع جلسه صبح یا در ابتدای روز انجام شود. سپس معامله‌گر منتظر شکستن قیمت می‌شود. در معامله اول، قیمت ابتدا به بالا شکست و قبل از ورود دوباره به محدوده قیمتی روز قبلی به یک سقف جدید رسید. سپس ما به دنبال تعیین محدوده قیمتی آن روز می‌رویم. در روز بعد، مشاهده می‌شود که قیمت به شدت به بالا حرکت کرده و سپس به محدوده آن روز بازگشت داده است. در روز سوم و آخر، قیمت به شکل قاطعانه به بالا حرکت کرده است. بنابراین، در هر یک از این حالات، هدف ما قرار دادن معامله صعودی است زمانی که قیمت از بالای قیمت روز قبل خارج می‌شود. زیرا ما در اینجا با ترید روزانه فارکس سر و کار داریم، نیازی به نگه‌داشتن موقعیت برای مدت زمان طولانی نداریم و تمایل داریم که معامله را انجام داده و سپس موقعیت خود را ترک کنیم. دوباره بهترین استراتژی در اینجا این است که زمانی که قیمت به بالا حرکت می‌کند، وارد معامله شویم و یک توقف مشخص استفاده کنیم؛ به عنوان مثال، یک چهارم از بازه قیمتی روز، و سپس سود خود را دو برابر کنیم. به عنوان مثال، اگر بازه قیمتی ۴۰ پیپ بود، توقف ما ۱۰ پیپ و هدفمان ۲۰ پیپ خواهد بود.

بریک اوت صعودی نزولی

بریک اوت صعودی نزولی

  مثال معامله بریک اوت صعودی نزولی در تصویر بالا نمونه‌ای از نسخه نزولی استراتژی ترید روزانه فارکس بریک اوت صعودی نزولی را داریم. ما در اینجا محدوده بالا و پایین روز قبل را تعیین کرده و در اولین روز، قیمت پایین‌تر از محدوده روز قبل را شکسته و این فرصت را برای معامله کوتاه فراهم کرده است. در روز بعد، بازار در میانه قرار گرفته و قیمت نه بالاتر و نه پایین‌تر از حداکثر/حداقل روز قبل رفتار می‌کند. این نشان می‌دهد که معامله‌ای برای انجام نداریم. سپس در روز سوم دوباره یک بریک اوت در پایین قیمت صورت میگیرد و دوباره فرصت معامله معامله به ما میدهد. آنچه که اینجا بسیار مهم است، این است که قیمت در روز میانه نتوانست به بالاتر یا پایین‌تر از محدوده روز قبل بروید که به این حالت اسکالپینگ روزانه میگویند، که نشان‌دهنده عدم معامله است. به همین دلیل، معمولاً در این شرایط، ما محدوده روز قبل را نگه می‌داریم. این به معنای استفاده از محدوده بالا و پایین روز قبل برای معامله است و این که در نهایت قیمت از حداقل‌ها بیرون آمده و فرصتی برای معامله کوتاه فراهم آمده است. حالا به بررسی یک استراتژی پیشرفته‌تر از ترید روزانه فارکس با احتمال معاملات بالا برویم. این استراتژی تا حدی پیشرفته‌تر است، پس لطفاً با دقت بیشتری با ما همراه باشید.  

استراتژی معاملات اسکالپینگ

در استراتژی معاملات اسکالپینگ، به جای ادامه روند حرکت بازار، معامله‌گر از استراتژی معکوس استفاده می‌کند. یکی از متداول‌ترین و موثرترین حالت‌های این استراتژی این است که معامله‌گر وقتی قیمت به سطح مقاومت می‌رسد، پیش‌بینی می‌کند که به سمت پایین برگردد و برای فروش معامله می‌کند. به همین ترتیب، وقتی قیمت به سطح حمایت می‌رسد، انتظار دارد که به سمت بالا برگردد و برای خرید معامله کند. معمولاً، معامله‌گر در این استراتژی سطوح اصلی حمایت و مقاومت را در طول جلسه شناسایی می‌کند. او ممکن است در زمان‌های بالاتر به دنبال سطوح کلیدی باشد تا اینکه سطوح مهم‌تری را شناسایی کند. سپس، با تمرکز بر روی زمان‌بندی‌های کمتر، به دنبال ایجاد معاملات مبتنی بر این سطوح کلیدی می‌باشد.   ترید روزانه فارکس با اسکالپینگ نزولی  
اسکالپینگ نزولی

اسکالپینگ نزولی

  در تصویر بالا، یک نمونه عالی از استفاده از استراتژی نزولی در معاملات اسکالپینگ قابل مشاهده است. ابتدا، مشاهده می‌شود که قیمت به شدت به سمت بالا حرکت کرده و به نقطه‌ای بالایی رسیده است. اما در اوج این حرکت، فروشندگان با نیروی زیادی وارد شده و باعث یک برگشت اصلی شده‌اند. سطح مقاومت ایجاد شده در اینجا به عنوان یک نقطه برگشت قوی شناخته می‌شود. معامله‌گر پس از شناسایی این سطح مقاومت، بازار را نظارت می‌کند و منتظر می‌ماند تا قیمت دوباره به سمت بالا حرکت کند و این سطح را آزمایش کند. سپس، با توجه به این که معامله‌گر در زمان‌بندی‌های کمتر معاملات می‌کند، به دنبال واکنش کوتاه‌مدت از این سطح می‌باشد. در این مثال، دو فرصت مشابه مشاهده می‌شود که در هر بار، قیمت سطح را آزمایش می‌کند و سپس با فروشندگان قدرتمند به بازار وارد شده و قیمت را به پایین می‌آورند. مدیریت معاملات در این استراتژی به این صورت است که معامله‌گر وقتی که قیمت سطح را آزمایش می‌کند، با یک استاپ در بالای آن معامله می‌کند. به عنوان مثال، در یک نمودار پنج دقیقه‌ای، ممکن است معامله‌گر در سطح فروش معامله کند و با یک استاپ ده پیپ و هدف گرفتن 20 پیپ، به دنبال واکنش کوتاه‌مدت باشد. این استراتژی به دنبال سود از واکنش سریع و معمولاً کوتاه‌مدت است و از زمان‌بندی‌های کمتر برای معامله کردن استفاده می‌کند.   ترید روزانه فارکس با اسکالپینگ صعودی  
اسکالپینگ صعودی

اسکالپینگ صعودی

  به نظر می‌رسد تصویر بالا نمونه‌ای عالی از استفاده از استراتژی اسکالپینگ باشد. این مثال نه‌تنها نحوه راه‌اندازی معامله را نشان می‌دهد، بلکه بیانگر طبیعت این استراتژی نیز است. اولین نقطه مهم، ایجاد یک سطح مهم برای بازگشت قوی به سمت بالا بود. مشاهده می‌شود که قیمت به شدت به سمت پایین حرکت کرده و پس از آن با ورود خریداران، قیمت را به سمت بالا برده و این نقطه را به عنوان حمایت معرفی کرده است. سپس با مانیتور کردن بازار در زمانی که قیمت به پایین می‌آید و سطح را آزمایش می‌کند، به واکنش دقیق به سمت بالا پرداخته شده است. در این مثال، ما یک آزمایش دیده‌ایم که یک واکنش صعودی را قبل از ادامه فروش به ما نشان داد. این نشان می‌دهد که استراتژی اسکالپینگ به عنوان یک استراتژی کارآمد ترید روزانه فارکس عمل می‌کند. در این استراتژی، تنها به دنبال واکنش‌های کوتاه‌مدت هستیم و مهم نیست که آیا یک بازگشت کوتاه را قبل از ادامه فروش مشاهده می‌کنیم یا خیر. این واکنش کوتاه‌مدت می‌تواند کافی باشد تا سوددهی ایجاد شود. باید به خاطر داشت که استراتژی‌های اسکالپینگ به صورت بسیار کوتاه‌مدت هستند. اکنون شما چندین استراتژی ترید روزانه فارکس مختلف را از ساده‌ترین تا استراتژی‌های پیچیده‌تر مورد بررسی قرار داده‌اید. امیدوارم که اکنون قادر باشید یک استراتژی موثر ترید روزانه فارکس را برای خودتان تدوین کنید.   حرف پایانی هر معامله‌گر باید یک راه‌حل کارآمد برای ترید روزانه فارکس پیدا کنه. باید به دقیق‌ترین روش‌ها فکر کنی و اون‌ها رو به سبک و شیوه خودتون وفق بدی. حیاتیه که بفهمی کدوم بازارها برات جذاب‌تره و زمان‌های خاصی برات بهتره.استراتژی های ترید روزانه فارکس هیچ وقت کامل نیستن، ولی روش‌هایی که اشاره کردم می‌تونن خیلی مؤثر باشن. برای بهترین عملکرد، باید مرتب تمرین کنی و با بهترین روش‌های معاملاتی آشنا بشی. اصول تعیین حد ضرر و هدف رو گفتیم، ولی واقعیت اینه که نحوه معامله کاملا به خودت وابسته ی. پس وقت بذار که انواع تنظیمات رو بررسی کنی و بفهمی کدوم بهتره. یه سوال مهم اینه که استراتژی‌های ترید روزانه فارکس رو فقط باید تو بازار فارکس استفاده کرد یا تو بازارهای دیگه هم می‌تونن مفید باشن؟ واقعیتش اینه که تفاوت زیادی بین این دو نیست و استراتژی‌هایی که گفتم هم تو بازار فارکس و هم تو بازارهای دیگه می‌تونن کار کنن.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها