اکسپرت ریاضی ویژه طلا GOLD یک اکسپرت معاملات اتومات طلا است. از این پس بروزرسانی های اکسپرت ریاضی (که پیشتر در سایت توس فارکس معرفی شده بود)، فقط در این سایت و بصورت تخصصی برای جفت‌های ارزی با تهیه و ارایه پیشفرض معادله درون خود اکسپرت صورت خواهد گرفت.

اگر یک سرچ ساده در گوگل داشته باشید، با نام اکسپرت ریاضی با مقالات معرفی و ورژن‌های قدیمی آن در سایت توس اف ایکس آشنا خواهید شد. در این سایت، به معرفی اجمالی اصل اکسپرت ریاضی خواهیم پرداخت و در ادامه به توضیحات اکسپرت جدیدی که برای شما همراهان تهیه شده است، اشاره می‌کنیم.

دقت داشته باشید با اینکه این اکسپرت توسط خود ما طراحی و ارائه شده بود که در سایت‌های دیگر نیز قرار گرفته بود. با توجه به اینکه حق کپی رایت و تمامی بروزرسانی توسط خود ما انجام می‌شود، ما این اکسپرت را بصورت رایگان در اختیار کلاینت‌های خودمان در بروکرهای معرفی شده قرار خواهیم داد.

ربات معاملات اتومات طلا

جمله آخر رو همین ابتدای پست بگیم بهتون: اگه فکر میکنید ربات معاملات اتومات طلا میتونه شما رو یکشبه ملیونر یا ملیاردر کنه از همینجای پست دیگه ادامه ندین. ما با تجربه ای بالای 10 سال بر این باورهستیم که سود منطقی و نرمال در بازار فارکس بصورت پیوسته و ماهانه عددی بین 3 تا نهایت 8 درصد هست.

بهترین اکسپرت طلا

بهترین اکسپرت طلا که با ضریب ریسک پایین توانسته باشد در بازه های زمانی مختلف در سالیان متمادی کار کند تا بحال اکسپرت ریاضی ویژه معاملات روی طلا است، شما قادر هستید بدون هیچ محدودیتی از اکسپرت طلا با معادله ریاضی استفاده کنید. ما در این نسخه با بهینه سازی و معادله نویسی مخصوص طلا اکسپرتی را آماده کرده ایم که یقینا نتایج آن برای شما جالب خواهد بود. در ادامه فیلمی از شیوه کاری این اکسپرت نیز ارایه می‌شود.

اکسپرت ریاضی ویژه طلا GOLD

اکسپرت ریاضی ویژه طلا GOLD از مدل پویا بوده که شما می‌توانید آنرا برای معاملات خودکار طلا فعال کنید. کافی است که یا از معادله ای که ما تهیه کرده ایم، استفاده کرده و یا خودتان معادله ای را تعریف و در تنظیمات اکسپرت فراخوانی کنید. اکنون میتوانید این اکسپرت فوق العاده را برای معاملات اتومات روی طلا مورد استفاده قرار دهید.

کاهش ریسک معاملات طلا

یکی از مسائلی که هر شخص حرفه ای به آن واقف است، ریسک بالایی است که در معاملات طلا در بازار جهانی وجود دارد و این ریسک در صورت استفاده از رباتهای اتوتریدینگ بسیار بالاتر است. خوشحال هستیم که اعلام کنیم در اکسپرت ریاضی با رعایت مدیریت سرمایه توانسته ایم به پایین ترین ریسک در این بازار دست پیدا کنیم و با خاطری آسوده در بازار از آن استفاده کنیم.

هر چند این به آن معنا نیست که اکسپرت فارکس بر پایه معادلات ریاضی، ضمانتی در جهت سود قطعی و یا ضمانتی است بر جلوگیری از ضرر های احتمالی. چرا که همانطور که شما میدانید، فارکس بازار پویایی است که ممکن است هر استراتژی یا اکسپرت فارکسی را مورد حمله قرار دهد و موجب ایجاد ضررهای احتمالی شود. ولی ما تمامی تلاشمان را کرده ایم تا این ریسک را به حداقل برسانیم.

بیشتر بخوانید: بروکرهای مورد تایید تجارت فارکس

برای عضویت در کانال تلگرام ما روی آیکن تلگرام کلیک کنید

با عضویت در کانال تلگرام ما قادر خواهید بود تا همواره از آخرین بروزرسانی ها و مطالب تجارت فارکس مطلع باشید

جدیدترین ورژن اکسپرت معاملات طلا

تیم برنامه نویسی ما توانست در طول 6 ماهه دوم سال 2022 بصورت پیوسته روی ارائه نسخه ای بهینه شده برای بازار طلا که با توجه به اتفاقات اخیر در بازارهای مالی و نوسانات بازار طلا قادر باشد با کمترین ریسک یک سوددهی نرمال و منطقی را ارائه کند کار کند. 

نتیجه این بررسی ها و بهینه سازی های اکسپرت ریاضی برای معاملات طلا به دستیابی به یک معامله ریاضی بسیار قوی بود که در کنار آن نسخه قدیمی اکسپرت نیز از جهت کدنویسی و بهینه سازی دستخوش تغییراتی شد.

در نسخه جدید شما بسته به میزان انتظارات خودتان از سود بیشتر طبیعتا ریسک بالاتری را متحمل خواهید شد و انتخاب شیوه ریسک و کسب سود بر عهده خود شماست.

این مقاله برای شما مفید است:   دانلود اکسپرت اسکالپ My EurUsd Scalping به همراه آموزش

قبل از اینکه بکتست گرفته شده را نگاه کنید لازم است همانطور که در گذشته در زمان انشار این پست به مشکل متاتریدر 4 در محاسبه دراودان اشاره کردیم دوباره آنرا یادآوری کنیم.

شیوه مدیریت سرمایه اکسپرت ترکیبی از هج کردن و مارتینگل است (( آنتی مارتینگل )) پس همواره دراودان باید بر اساس کلوز پوزیشنهای هج شده محاسبه شود. بعنوان مثال به تصویر زیر دقت کنید که نمونه ای از معاملات هیج شده در اکسپرت طلا است.

برای مشاهده در سایز بزرگ کلیک کنید
برای مشاهده در سایز بزرگ کلیک کنید

اگر مجموع معاملاتی که در معادله بالا ایجاد و گرفته شده را مشاهده کنید برآیند کلوز معاملات با سود بوده. 

اگر مجموع معاملاتی که در ضرر بسته شده را نگاه کنید برابر بوده با 9124 دلار ضرر.

اگر مجموع معاملات در سود همزمان را نگاه کنید برابر بوده با 9300 دلار سود.

عملا این بسکت معاملاتی که روی هم بصورت مارتینگل هج شده بوده با برآیند سود 176 دلاری بوده است. اما بخاطر ایراد در شیوه محاسبه متاتریدر 4 که بصورت تک به تک پوزیشن ها را محاسبه میکند دراودان نمایشی در بکتست چندین برابر آنچه در واقعیت وجود دارد نمایش داده میشود. تصویر زیر را نگاه کنید.

ایراد متاکد در محاسبه دراودان
ایراد متاکد در محاسبه دراودان

خود سازندگان متا ۴ هم این ایراد را قبول دارند که هنوز تصمیمی به رفع آن نگرفته اند. البته این ایراد در ترید عادی مشکلی ایجاد نمیکند و فقط در نتایج بکتست دراودان را بیشتر از حد حقیفی نشان میدهند. متن پیام جناب شیری در این خصوص که در کانال و گروه ایشان نیز عنوان شده به شرح زیر میباشد:

عدم صحت درآودان ماکزیمم در استراتژی تستر متا ۴ و احتمالا متا ۵ با قابلیت هدج: بدلیل آنکه تا این لحظه و آخرین نسخه های متا ۴ و ۵ جهت محاسبه ماکزیمم دراودان، پارامتر دراودان نسبی و یا relative drawdown را محاسبه میکنند، با توجه به استراتژی اکسپرت که در صورت استفاده از هدج بعلت محاسبه حداکثر افت مطابق با فرمول متناسب زیر:

the relative drawdown is from :
” AccountBalance()-AccountEquity() ”

با مقدار مورد نظر ما ”دراودان اکانت” متفاوت بوده و حتی ممکن است حتی ۳۰ الی ۴۰ درصد هم بیشتر از دراودان اکانت نمایش دهد. و لذا تفاوت بین دراودان نسبی یا relative drawdown و درآودان اکانت که به پلت فرم متا ۴ نیز فرستاده شد، متفاوت میباشد. نکات مشروح تر و همچنین توضیحات بیشتر را عرض خواهم کرد . بدلیل اهمیت موضوع در سایت امکیوال۵ نیز در به ادرس زیر قرار دادم.

https://www.mql5.com/en/forum/203971

در صورت تمایل ملاحظه بفرمایید.

جوابیه ساپورت متاتریدر ۴ به بنده: در حال حاضر اصلاح این مورد در دستور کار انها نمیباشد. در مورد متا ۵، بنده کنترل نکردم ولی احتمالا با این موضوع همین رفتار را داشته باشد. نکات تکمیلی را بعدا عرض خواهم کرد. این مورد را عنوان کردیم که دوستان در جریان باشند دراودان نمایش داده شده در بکتست حقیقی نبوده و با بررسی تفکیکی متوجه اشتباه نرم افزاری در استراتژی های هدجینگ توسط استراتژی تستر میشویم.

تا اینجای کار پس بدونید که دراودان نمایشی در بکتست برای استراتژی هایی که از هج یا معاملات خلاف جهت در یک جفت ارزی استفاده میکنند صحیح نیست و شما خودتون باید اونها رو بصورت دستی محاسبه کنید. اما آنچه مورد تایید است اینکه دراودان اصلی حداقل نصف عدد نمایشی میباشد.

بکتست 90% ربات معامله اتومات طلا

در زیر بکتستی از آخرین ورژن معادله نویسی شده اکسپرت معاملات طلا که در تاریخ 28.1.2023 منتشر شده است را مشاهده میکنید.

اکسپرت ریاضی ویژه طلا GOLD
اکسپرت ریاضی ویژه طلا GOLD

شما از بخش دانلود قادر هستید تا بکتست کامل یکساله این اکسپرت رو مشاهده کنید. اما همانطور که در تصویر مشاهده میکنید علاوه بر اینکه مشخص هست کیفیت بکتست 90 درصد میباشد بخشهایی مشخص شده که به توضیح کوتاه هریک خواهیم پرداخت.

1: اسپرد لحاظ شده در بکتست 30 یا همان 3 پیپ درنظر گرفته شده که عملا استفاده از اکسپرت را در هرنوع حسابی چه حسابهای اسپرد پایین دارای کمیسیون و چه حسابهایی با اسپرد کمتر از 30 برای طلا را فراهم میکند. نکته ای که باید لحاظ شود این است که در حسابهایی که اسپرد ندارند یا اسپرد پایین دارند و کمیسیون گرفته میشود باید جمع اسپرد و کمیسیون از 30 دلار در هر لات استاندارد بیشتر نباشد.

این مقاله برای شما مفید است:   دانلود اکسپرت مارتینگل TFX Martingale 2022

 

2: دراودان ثبت شده 53 درصد است اما همانطور که توضیح دادیم و در پایان همین مقاله نیز بصورت مفصل در خصوص ان بحث میکنیم دراودان ثبت شده در متاتریدر 4 صحیح نیست و عددی به مراتب پایینتر خواهد بود.

3 و 4 : بیشترین سود و بیشترین ضرر در یک معامله را نشان میدهد.

5: بکتست با دیتای سالم و بدون هیچ اروری گرفته شده است.

 

دوستان عزیز این بکتست بر اساس حساب با بالانس 10000 دلار گرفته شده که با تغییرات جدیدی که در کدنویسی اکسپرت ایجاد کردیم قادر هستید در حساب سنتی با بالانس 10000 سنت هم از این اکسپرت استفاده کنید.

شیوه دریافت اکسپرت معاملات اتومات طلا

شما برای دریافت اکسپرت فارکس برپایه معادلات ریاضی بصورت رایگان باید مراحل زیر را طی کنید:

۱: افتتاح حساب از طریق لینکی که ما در اختیار شما قرار میدهیم

۲: ارسال  نام بروکر و شماره حسابی که تمایل دارید اکسپرت را در آن استفاده کنید آیدی تلگرام زیر یا در بخش چت آنلاین سایت

آیدی تلگرام ما: @exforforex

۳: پس از تایید ما باید حساب خودتان را شارژ کنید (برای حساب های استاندارد حداقل 10،000 دلار سرمایه و بالانس مورد نیاز هست و برای حساب سنت 100 دلار معادل 10000 سنت)

و اسکرین شاتی از متاتریدر که نشان دهنده شماره حساب و موجودی شما است برای ما ارسال کنید

۴: اکسپرت طی ۲۴ ساعت برای شما ارسال خواهد شد.

برای افتتاح حساب در بروکر مورد نظر روی بنر بروکر در زیر کلیک بفرمایید:

پیشنهاد ما تست در حساب سنتی بروکرجاست فارکس است.

 

بروکر جاست فارکس
بروکر جاست فارکس

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس

1
بروکر کپیتال اکستند

بروکر ارانته
بروکر ارانته

بروکر m4markets
بروکر m4markets

2
بروکر برتر اروپا در سال 2020

ّبروکر فارکس ifc markets
ّبروکر فارکس ifc markets

همچنین از طریق کانال تلگرام ما میتوانید از آخرین اخبار و اطلاعیه های ما با خبر باشید. برای عضویت در کانال ما آیدی ما را در تلگرام جستجو کنید : MYTFX

در ادامه قادر هستید چند بکتست دیگر را مشاهده کنید و در نهایت در پایان مجدد بصورت موشکافانه به بررسی مشکلات بکتست گیری در متاتریدر 4 و ایرادات آن پرداخته ایم که احتمالا برای بسیار از همراهان عزیز جذاب خواهد بود.

دقت داشته باشید که بکتستهایی که در ادامه شاهد آن هستید مربوط به نسخه قدیمی تر اکسپرت میباشد که بهینه سازی جدید روی آن صورت نگرفته بوده است اما یقینا اگر تمایل دارید شما نیز معادله خود را ایجاد کنید میتوانید از آنها ایده های بسیار خوبی بگیرید.

بکتست های اکسپرت ریاضی ورژن GOLD 2020

در ادامه، بکتست‌های مختلف ماه به ماه از این اکسپرت را انجام داده و نتایج آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

بکتست ماه به ماه

اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه اول
اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه اول

در بکتستی که از ماه اول سال ۲۰۲۰ میلادی گرفتیم، یک بکتست ۹۰% بدون هیچگونه اروری دریافت کردیم. میزان دراودان شناور ثبت شده در متاتریدر ۴ عددی عالی بود ۲٫۱۱ که بسیار پایین است. سود اکسپرت در این ماه برای یک حساب ۱۰،۰۰۰ دلاری، معادل ۳۲۵ دلار بوده است. یعنی بیش از ۳ درصد سود در یک ماه.

اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه دوم
اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه دوم

در ماه دوم همین روال ادامه پیدا کرده است با دراودان ۴ درصد و سود آوری ۴٫۸ درصد که بازهم عالی بوده است.

اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه سوم
اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه سوم

در ماه سوم، دراودان به ۱۶ درصد افزایش پیدا کرده بوده که در ۳ بسکت رخ داده بوده است. اما سود آوری نیز افزایشی بوده است و سود کسب شده در پایان ماه ۳۵ درصد بوده است که فوق العاده بوده است.

اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه چهارم
اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه چهارم

ماه چهارم مجدد دراودان بالایی را تجربه کرده یعنی ۵۸ درصد و سود آوری معادل ۷٫۵ درصد. این دراودان در یک بسکت ایجاد شده است و البته در فیلمی که در ادامه مشاهده خواهید کرد و همچنین توضیحات پایانی، متوجه میشوید که در اصل دراودان یک سوم بوده چرا که معاملات هج شده بوده اند

اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه پنجم
اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه پنجم

در ماه پنجم دراودان ۱۳ درصدی داشتیم با سود ۳ درصدی

اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه ششم
اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه ششم

در ماه ششم دراودان ۲٫۲ درصدی داشتیم با سود  ۳٫۸ درصدی

اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه هفتم
اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه هفتم

در ماه هفتم حساب دراودان ۳٫۶ درصدی داشته با سود آوری  ۷٫۶ درصدی

اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه هشتم و ۱۵ روز از ماه نهم
اکسپرت معاملات اتومات طلا ماه هشتم و ۱۵ روز از ماه نهم

در ماه هشتم تا ۱۵ از ماه نهم اکسپرت دراودان ۱۳٫۶ درصد داشته است با سود آوری ۱۲ درصدی. همانطور که میبینید، نتایج فوق العاده بوده و البته در خصوص دراودان و بکتست گیری در متاتریدر ۴ یک توضیح فنی نیز وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت

این مقاله برای شما مفید است:   دانلود اکسپرت فارکس Hi Macd ویژه بورس و بازار فارکس

بکتست اکسپرت ریاضی ورژن GOLD 2020 در ۸ ماه بصورت یکجا

اکسپرت معاملات اتومات طلا هشت ماهه
اکسپرت معاملات اتومات طلا هشت ماهه

بکتست کلی اکسپرت برای ۸ ماه نشان دهنده دراودان ۴۵ درصد و سودی بیش از ۹۰ درصد است. یک نتیجه فوق العاده و بسیار عالی برای اکسپرت ریاضی ورژن طلا.

چرا نتایج بکتست اکسپرت فارکس در ماه به ماه با کلی متفاوت است؟

جواب بسیار ساده است. اگر دقت کنید در بکتست های ماهیانه در پایان هر ماه بدون در نظر گرفتن نتیجه آخرین پوزیشن‌ها از آنها خارج شده تا نتایج را بتواند ثبت کند ولی در بکتست یکجا، ما همچین موردی را نداریم. یقینا نتیجه همان معاملات باز نیز در برآیند تاثیر خواهد داشت و البته در باز شدن بسکت جدید نیز متفاوت خواهد بود. چرا که تا یک بستک به نتیجه ای نرسد اکسپرت بسکت جدید را شروع نخواهد کرد.

بعنوان مثال، در ماهی که در ابتدای آن ما دراودان بالای ۵۰ درصد را در بسکت اولیه آن شاهد بودیم، اگر آخرین معاملات در بکتست ماه قبل که با ضرر بسته شده بودن را نبسته بودیم بازه بسته شدن آن معاملات در باز شدن و بسته شدن آن دراودان تاثیر مستقیم داشته است. اینجاست که میتوانید متوجه شوید که با توجه به اینکه اکسپرت برپایه معادله ریاضی فعالیت میکند، یقینا زمان ابتدایی فعال کردن اکسپرت تاثیر زیادی در نتایج به دست آمده خواهد شد.

ایراد متاتریدر ۴ در نمایش دراودان

البته در خصوص محاسبات دراودان در استراتژی تستر ایراداتی هست که بصورت مختصر توضیح داده میشود خدمت شما. به نتیجه بکتست گرفته شده در بازه ۸ ماهه  دقت کنید.

مشکل محاسباتی متاتریدر 4
مشکل محاسباتی متاتریدر ۴

۱: دراودان ۴۵٫۱۶ درصدی

۲: بزرگترین پوزیشن در ضرر بسته شده

۳: بزرگترین پوزیشن در سود بسته شده

این مقادر یا به یاد داشته باشید و حالا به تصویر زیر که هیستوری پوزیشنها در آن بسکت است دقت کنید :

هج پوزیشنها در اکسپرت ریاضی
هج پوزیشنها در اکسپرت ریاضی

بله همانطور که میبینید، پوزیشنها بصورت دوتایی باهم هج شده بودند و در نهایت در برآیند سود خارج شده اند. پس عملا ما هیچ پوزیشن با ۵۰۹۱ دلار ضرری نداشتیم مگر اینکه یک پوزیشن هج شده با آن با ۴۸۱۵ دلار سود هم داشته باشیم که کسر آنها از هم میشود ۲۷۶٫۴۸ یعنی دراودان زیر ۳ درصد و همین جریان برای الباقی پوزیشنها هم صادق است. این مورد رو جناب آقای مهرداد شیری از اساتید خوب برنامه نویسی هم قبلا مشاهده کرده بودند و این ایراد متا ۴ رو برای سازنده ارسال کرده بوده اند.

به جوابیه دقت کنید:

جواب متاکد به ایراد متاتریدر ۴
جواب متاکد به ایراد متاتریدر ۴

خود سازندگان متا ۴ هم این ایراد را قبول دارند که هنوز تصمیمی به رفع آن نگرفته اند. البته این ایراد در ترید عادی مشکلی ایجاد نمیکند و فقط در نتایج بکتست دراودان را بیشتر از حد حقیفی نشان میدهند. متن پیام جناب شیری در این خصوص که در کانال و گروه ایشان نیز عنوان شده به شرح زیر میباشد:

ایراد متاتریدر ۴ در نمایش دراودان

عدم صحت درآودان ماکزیمم در استراتژی تستر متا ۴ و احتمالا متا ۵ با قابلیت هدج: بدلیل آنکه تا این لحظه و آخرین نسخه های متا ۴ و ۵ جهت محاسبه ماکزیمم دراودان، پارامتر دراودان نسبی و یا relative drawdown را محاسبه میکنند، با توجه به استراتژی اکسپرت که در صورت استفاده از هدج بعلت محاسبه حداکثر افت مطابق با فرمول متناسب زیر:

the relative drawdown is from :
” AccountBalance()-AccountEquity() ”

با مقدار مورد نظر ما ”دراودان اکانت” متفاوت بوده و حتی ممکن است حتی ۳۰ الی ۴۰ درصد هم بیشتر از دراودان اکانت نمایش دهد. و لذا تفاوت بین دراودان نسبی یا relative drawdown و درآودان اکانت که به پلت فرم متا ۴ نیز فرستاده شد، متفاوت میباشد. نکات مشروح تر و همچنین توضیحات بیشتر را عرض خواهم کرد .

جوابیه ساپورت متاتریدر ۴ به بنده: در حال حاضر اصلاح این مورد در دستور کار انها نمیباشد. در مورد متا ۵، بنده کنترل نکردم ولی احتمالا با این موضوع همین رفتار را داشته باشد. نکات تکمیلی را بعدا عرض خواهم کرد. این مورد را عنوان کردیم که دوستان در جریان باشند دراودان نمایش داده شده در بکتست حقیقی نبوده و با بررسی تفکیکی متوجه اشتباه نرم افزاری در استراتژی های هدجینگ توسط استراتژی تستر میشویم.

4.8/5 - (12 امتیاز)
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://tejaratfx.com/?p=4967